Wysoki Szeryf Derbyshire - High Sheriff of Derbyshire
Jest to lista szeryfów z Derbyshire od 1567 do 1974 roku i od Wysokiego szeryfów.
Starożytny tytuł szeryfa wywodzący się z czasów Aniołów , niedługo po inwazji Królestwa Anglii , które istniało około tysiąca lat. W dniu 1 kwietnia 1974 r., zgodnie z postanowieniami ustawy o samorządzie lokalnym z 1972 r. , tytuł szeryfa Derbyshire został przemianowany na wysoki szeryf Derbyshire. High Shrievalties to najstarsze świeckie tytuły koronowane w Anglii i Walii, których celem jest reprezentowanie monarchy na poziomie lokalnym, historycznie w hrabstwach .
W dawnych czasach urząd był potężną pozycją, ponieważ szeryfowie byli odpowiedzialni za utrzymanie prawa i porządku oraz różne inne role. Dopiero w 1908 roku pod rządami Edwarda VII z Wielkiej Brytanii Lord Porucznik stał się wyższy od Wysokiego Szeryfa. Od tego czasu stanowisko Wysokiego Szeryfa stało się bardziej uroczyste , a wiele jego wcześniejszych obowiązków przeniesiono na sędziów Sądu Najwyższego , sędziów pokoju , koronerów , władze lokalne i policję.
Od 1068 do 1566 mianowano jednego Wysokiego Szeryfa Nottinghamshire, Derbyshire i Lasów Królewskich . Począwszy od Michaelmas 1567, Wysoki Szeryf Derbyshire i Nottinghamshire był mianowany oddzielnie.
Szeryf
16 wiek
- Przed 1567 zobacz High Sheriff of Nottinghamshire, Derbyshire i Royal Forests
- 18 listopada 1567: Francis Curzon z Kedleston Hall
- 18 listopada 1568: Nicholas Longford
- 12 listopada 1569: Sir Thomas Cokayne z Ashbourne
- 13 listopada 1570: Peter Fretchville ze Staveley
- 14 listopada 1571: Sir John Zouch z zamku Codnor
- 13 listopada 1572: Sir Francis Leke z Kirk Hallam
- 10 listopada 1573: Sir Humphrey Bradbourne z Hough
- 15 listopada 1574: Niemiec de la Pole, Radbourne Hall
- 15 listopada 1575: John Manners z Haddon Hall , Nether Haddon
- 13 listopada 1576: Francis Wortley z Wortley
- 27 listopada 1577: William Basset z Blore
- 17 listopada 1578: Godfrey Foljambe z Aldwark
- 23 listopada 1579: Sir Thomas Cokayne z Ashbourne
- 21 listopada 1580: Sir John Zouch z zamku Codnor
- 27 listopada 1581: John Harpur z opactwa Calke
- 05 grudnia 1582: Henry Cavendish
- 25 listopada 1583: Francis Curzon z Kedleston Hall
- 19 listopada 1584: John Vernon
- 22 listopada 1585: Sir Thomas Cokayne
- 14 listopada 1586: Francis Leake
- 4 grudnia 1587: William Kniveton
- 25 listopada 1588: John Manners z Whitwell
- 24 listopada 1589: Sir Godfrey Foljambe z Walton Hall, Chesterfield
- 24 listopada 1590: Humphrey Dethick z Dethick
- 25 listopada 1591: Thomas Gresley z Drakelow
- 16 listopada 1592: William Bassett z Blore
- 26 listopada 1593: Francis Cockayne z Ashbourne
- 21 listopada 1594: John Rodes z Barlborough Hall
- 27 listopada 1595: William Cavendish z Doveridge
- 22 listopada 1596: George Curzon z Croxhall lub Kedleston Hall
- 25 listopada 1597: John Manners z Nether Haddon
- 28 listopada 1598: Henry Sacheverell z Morley
- 2 grudnia 1599: John Willoughby z Risley
XVII wiek
- 24 listopada 1600: Edward Cokayne z Ashbourne
- 2 grudnia 1601: Peter Fretchville ze Staveley Hall
- 7 grudnia 1602: Francis Fitzherbert z Tissington
- 1 grudnia 1603: Sir Thomas Gresley z Drakelow
- 5 listopada 1604: Sir Francis Leake z Kirk Hallam
- 2 lutego 1606: Sir John Harpur ze Swarkestone
- 17 listopada 1606: Henry Willougby z Risley
- 9 listopada 1607: Sir Richard Harpur z Littleover
- 12 listopada 1608: Henry Cavendish z Doveridge
- C. Listopad 1609: John Curzon z Kedleston Hall
- 6 listopada 1610: Thomas Burdett z Foremark
- C. Listopad 1611: Sir George Fulwood z Middleton Hall
- C. Listopad 1612: Sir Henry Leigh z Eggington Hall
- C. Listopad 1613: Sir Thomas Reresby z Ashover Hall
- C. Listopad 1614: Sir William Kniveton, 1. baronet z Norton
- 6 listopada 1615: John Bullock z opactwa Darley
- 11 listopada 1616: Sir Henry Agarde z Foston Hall
- 6 listopada 1617: Francis Mundy, Markeaton Hall
- 9 listopada 1618: Sir Roger Manners z Whitwell
- C. Listopad 1619: Godfrey Thacker z Repton
- 6 listopada 1620: John Millward z Broadlow Ash
- C. Listopad 1621: Thomas Eyre z Hassop
- 7 listopada 1622: Jacinth Sacheverell z Morley
- C. Listopad 1623: Henry Hunloke z Wingerworth zmarł w biurze 17 sierpnia 1624.
- C. Sierpień 1624: Sir Gilbert Kniveton z Bradley
- C. Listopad 1624: Sir John Fitzherbert z Tissington Hall
- C. Listopad 1625: Sir Henry Harpur z opactwa Calke
- C. Listopad 1626: Sir John Fitzherbert z Norbury Hall
- 7 listopada 1627: Sir Edward Vernon z Sudbury Hall
- C. Listopad 1628: Thomas Burton z Holmesfield
- C. Listopad 1629: Sir John Stanhope z Elvaston
- 7 listopada 1630: Francis Bradshaw z Bradshaw
- C. Listopad 1631: Humphrey Okeover z Okeover Hall
- C. Listopad 1632: John Manners z Nether Haddon
- 10 listopada 1633: Sir Francis Foljambe z Walton
- C. Listopad 1634: John Gell z Hopton Hall
- 5 listopada 1635: John Millward z Snitterton Hall
- 3 października 1636: Sir John Harpur z Swarkstone
- 30 września 1637: Sir John Curzon, 1. baronet z Kedleston Hall
- 4 listopada 1638: Sir John Shalcross z Shalcross
- C. Listopad 1639: John Agard z Foston Hall
- C. Listopad 1640: Christopher Horton z Catton Hall
- C. Listopad 1641: Sir John Harpur, 2. baronet z opactwa Calke
- 1642-44: nieobsadzone
- 1645: Sir George Gresley, 1. baronet z Drakelow Hall
- C. Listopad 1645: Sir Edward Coke, 1. baronet z Longford Hall
- 1 grudnia 1646: Michael Burton z Holmesfield
- 4 kwietnia 1648: Sir Samuel Sleigh z Ash
- 2 listopada 1648: Anthony Morewood z Alfreton Hall
- 7 listopada 1649: Sir Francis Burdett, 2. baronet z Foremarke Hall
- 7 listopada 1650: John Stanhope z Elvaston
- 4 listopada 1651: Godfrey Clarke z Somersall Hall
- 12 listopada 1652: George Sitwell , Renishaw Hall
- 10 listopada 1653: William Leech z Shipley
- C. Listopad 1654: John Ferrers z Walton
- C. Listopad 1655: James Abney z Willesley
- C. Listopad 1656: Walter Horton z Catton Hall
- C. Listopad 1657: Robert Eyre z Highlow
- C. Listopad 1659: John Mundy z Markeaton Hall
- 5 listopada 1660: Charles Agard z Foston Hall
- C. Listopad 1661: Sir William Boothby, 1. baronet z Broadlow Ash
- C. Listopad 1662: Sir Thomas Gresley, 2. baronet z Drakelow Hall
- C. Listopad 1663: George Vernon z Sudbury Hall
- C. Listopad 1664: Robert Ashton ze Stoney Middleton
- 12 listopada 1665: Sir Samuel Sleigh z Ash
- 7 listopada 1666: Edward Pegge z Beauchief
- 6 listopada 1667: Thomas Gladwin , młodszy z Tupton
- 6 listopada 1668: Francis Burton z Dronfield
- 11 listopada 1669: Cornelius Clarke z Norton
- 4 listopada 1670: Adrian Mundy z Quorndon
- 9 listopada 1671: Francis Sitwell, Renishaw Hall . Zmarł w urzędzie 22 listopada 1671.
- 1671/2: Robert Wilmot z Chaddesden. Zmarł w biurze 12 lutego 1672.
- 17 lutego 1672: Sir Robert Coke, 2. baronet z Longford
- 11 listopada 1672: Sir John Gell, 2. baronet z Hopton Hall
- 12 listopada 1673: Samuel Hallowes z Norton
- 5 listopada 1674: Thomas Burton z Holmesfield
- 1674/5: Sir Simon Degge z Derby
- 15 listopada 1675: Sir Gilbert Clarke z Somersall Hall
- 10 listopada 1676: John Morewood z Alfreton Hall
- 15 listopada 1677: Henry Balgay
- 17 listopada 1677: Henry Keys z Hopwell
- 14 listopada 1678: niemiecki Poole
- 23 listopada 1678: Sir John Pye
- 1 grudnia 1678: Robert Heyward
- koniec 1678: John Lowe z Alderwasley Hall
- 13 listopada 1679: Henry Millward z Snitterton Hall
- 4 listopada 1680: Sir Henry Purefoy, 1. baronet
- koniec 1680: Henry Balgay, młodszy, z Derwent Hall
- 10 listopada 1681: Godrey Meynell z Bradley
- 13 listopada 1682: William Allestry z Walton
- 12 listopada 1683: Reginald Pindar z Duffield
- 20 listopada 1684: Matthew Smith z Derby
- 30 listopada 1685: John Shalcross z Shalcross
- 25 listopada 1686: Sir Paul Jenkinson z Walton
- 5 grudnia 1687: Sir Henry Hunloke, 2. baronet
- 19 grudnia 1687: John Borrow z Hulland
- 8 listopada 1688: --- Mundy, z Markeaton Hall
- 12 listopada 1688: Sir Thomas Stanley
- 15 listopada 1688: Robert Wilmot z Osmaston Hall
- 18 listopada 1689: Edward Fynney z Coates Park
- 27 listopada 1690: William Eyre z Holm
- 14 grudnia 1691: Sir Nathaniel Curzon, 2. baronet z Kedleston Hall
- 17 listopada 1692: James Chetham z Etwall
- 16 listopada 1693: Francis Mundy, Markeaton Hall
- 6 grudnia 1694: Samuel Pole z Radbourne Hall
- 5 grudnia 1695: John Bagshaw z Hucklow
- 3 grudnia 1696: Gilbert Mundy z Allestree
- 16 grudnia 1697: Sir Charles Skrimshire z Chesterfield
- 6 stycznia 1699: George Saville z Hill-Top
- 20 listopada 1699: Robert Revell z Carnfield Hall
18 wiek
- 28 listopada 1700: Henry Bradshaw z Marple
- 1 stycznia 1702: Samuel Bagshaw
- 19 stycznia 1702: Sir John Harpur, 4. baronet z opactwa Calke
- 3 grudnia 1702: Richard Bates
- 7 stycznia 1703: Henry Coape z Duffield Hall
- 2 grudnia 1703: Sir William Gresley, 3. baronet z Drakelow Hall
- 21 grudnia 1704: Richard Bate z Foston Hall
- 3 grudnia 1705: Francis Burton z Weston pod Wood
- 14 listopada 1706: Rowland Morewood z Alfreton Hall
- 18 grudnia 1707: John Poole z Park Hall
- 11 stycznia 1708: Franciszek Polak, Park Hall
- 29 listopada 1708: Godfrey Clerke
- 6 grudnia 1708: George (lub Robert) Sacheverel z Calow
- 1 grudnia 1709: John Harpur z Twyford
- 24 listopada 1710: Richard Stubbing
- 30 listopada 1710: Thomas Stubbing z West Broughton
- 13 grudnia 1711: Sir Streynsham Master z zamku Codnor
- 11 grudnia 1712: Brook Boothby z Ashbourne Hall
- 5 stycznia 1713: John Statham z Wigwell
- 19 stycznia 1713: Brook Boothby z Ashbourne Hall
- 30 listopada 1713: Charles Hurt z Alderwasley Hall
- 6 grudnia 1714: Samuel Burton
- 16 grudnia 1714: Robert Greensmith z Wirksworth
- 22 listopada 1715: Thomas Hallowes z Glapwell
- 5 grudnia 1715: Stephen Offley z Norton Hall
- 6 grudnia 1716: William Hodgkinson
- 17 grudnia 1716: John Bradshaw z Brampton Hall
- 21 grudnia 1717: Sir John Every, 4. baronet z Eggington Hall
- 21 grudnia 1718: Samuel Burton z Derby
- 7 stycznia 1720: Richard Milnes z Aldercar
- 3 stycznia 1721: Richard Bagshaw z Castleton
- 14 grudnia 1721: John Bright z Chesterfield
- 11 grudnia 1722: Henry Eyre z Rowter
- 7 stycznia 1724: Sir Thomas Gresley, 4. baronet z Drakelow Hall
- 10 grudnia 1724: Leonard Fosbrooke z Shardlow Hall
- 13 stycznia 1726: Wigley Statham z Wigwall
- 29 listopada 1726: William Taylor z Walton-on-Trent
- 16 grudnia 1727: Richard Harpur z Littleover
- 18 grudnia 1728: John White z Risley
- 22 stycznia 1730: William Hodgkinson z Ashover
- 27 lutego 1730: Port Rowe, Ilam Hall
- 14 grudnia 1730: Edward Mundy z Allestree
- 23 grudnia 1731: John Fletcher z Stainsby House
- 11 stycznia 1733: Polak niemiecki z Radbourne Hall
- 16 stycznia 1734: George Mower z Woodseats
- 19 grudnia 1734: Francis Sitwell, Renishaw Hall
- 18 grudnia 1735: Godfrey Watkinson z Brampton
- 19 stycznia 1737: Wrightson Mundy z Osbaston Hall
- 12 stycznia 1738: Sir Robert Burdett, 4. baronet z Foremarke Hall
- 21 grudnia 1738: Strelley Pegge z Beauchief
- 27 grudnia 1739: Godfrey Clark z Chilcote Hall
- 24 grudnia 1740: Henry Cavendish z Doveridge Hall
- 2 lutego 1742: John Gisborne, młodszy z Derby
- 16 grudnia 1743: William Brown ze Stretton
- 2 lutego 1744: William Roberts, Derby
- 10 stycznia 1745: John Taylor z Hartshorn
- 21 lutego 1746: Robert Newton z Norton
- 12 lutego 1747: Thomas Richards z Ashby-de-la-Zouch
- 10 lutego 1748: John Harpur z Littleover
- 11 stycznia 1749: Henry Every z Eggington Hall
- 17 stycznia 1750: John Rotheram z Dronfield Manor
- 6 grudnia 1750: Robert Doxey z Snelston
- 16 stycznia 1751: Sir Thomas Gresley 5. baronet z Drakelow Hall
- 14 stycznia 1752: John Lowe z Locko Park
- 7 lutego 1753: Goodere Fletcher z Heanor
- 31 stycznia 1754: Richard Fitzherbert z Somersal Herbert Hall
- 29 stycznia 1755: Philip Gell z Hopton Hall
- 27 stycznia 1756: Nicholas Hurt z Alderwasley Hall
- 4 lutego 1757: Thomas Rivett z Derby
- 27 stycznia 1758: Hugo Meynell z Bradley
- 2 lutego 1759: Gilbert Cheshire z Lees
- 1 lutego 1760: Thomas Bainbrigge z Derby
- 28 stycznia 1761: Samuel Shore z Norton
- 15 lutego 1762: George Morewood z Alfreton Hall
- 4 lutego 1763: Thomas Holland z Forda
- 10 lutego 1764: Leonard Fosbrooke z Shardlow Hall
- 1 lutego 1765: Joseph Greaves z Aston Lodge, Aston-on-Trent
- 17 lutego 1766: Edward Sacheverel Polak z Radbourne Hall
- 13 lutego 1767: John Twigge z Holme
- 15 stycznia 1768: Samuel Crompton z Derby
- 27 stycznia 1769: Brabazon Hallows of Glapwell Hall
- 9 lutego 1770: Peter Nightingale z Lea
- 6 lutego 1771: William Milnes z Langstone lub Cromford
- 17 lutego 1772: Francis Noel Clarke Mundy z Markeaton Hall
- 8 lutego 1773: Samuel Rotheram z Dronfield Manor
- 7 lutego 1774: Sir Henry Harpur, 6. baronet z opactwa Calke
- 6 lutego 1775: Robert Cheney z Meynell Langley
- 5 lutego 1776: Bache Thornhill, Derby lub Stanton Hall, Stanton w Peak
- 31 stycznia 1777: Joseph Baggaley Bradshaw z Holbrook
- 28 stycznia 1778: Francis Hurt, młodszy z Alderwasley Hall
- 1 lutego 1779: Edward Sacheverel Sitwell z Morley lub Stainsby
- 2 lutego 1780: Nigel Bowyer Gresley z Drakelow
- 5 lutego 1781: Samuel Frith, Bank Hall, Chapel-en-le-Frith
- 1 lutego 1782: Richard Lowe z Locko Park
- 10 lutego 1783: Sir Edward Every, 8. baronet z Eggington Hall
- 9 lutego 1784: John Radford z Smalley
- 7 lutego 1785: Herbert Greensmith z Priory
- 13 lutego 1786: Robert Dale z Ashborne
- 12 lutego 1787: Sir Richard Arkwright z Cromford
- 8 lutego 1788: Peter Pegge-Burnell z Beauchief
- 29 kwietnia 1789: Martin Farnell z Coton-in-the-Elms
- 29 stycznia 1790: Thomas Macklin Wilson z Derby
- 4 lutego 1791: John Broadhurst z Foston lub Duffield
- 3 lutego 1792: Hugh Bateman z Hartington Hall lub Shardlow Hall
- 6 lutego 1793: Sacheverel Pole , Radbourne Hall
- 5 lutego 1794: Sir Henry Harpur, 7 baronet z opactwa Calke
- 11 lutego 1795: William Drury-Lowe z Locko Park
- 5 lutego 1796: Thomas Burrow z Derby
- 19 lutego 1796: Sir Robert Wilmot, 2. baronet z Osmaston Hall
- 1 lutego 1797: Charles Hurt z Wirksworth Hall
- 7 lutego 1798: John Leaper Newton z Mickleover lub Derby
- 1 lutego 1799: Joseph Walker z Aston-on-Trent
19 wiek
- 5 lutego 1800: Euzebiusz Horton z Catton Hall
- 11 lutego 1801: Richard Arkwright , młodszy, z Willersley Castle , Cromford
- 3 lutego 1802: Thomas Prinsep z Croxall Hall
- 3 lutego 1803: Sir Robert Wilmot, 3. baronet z Chaddesden Hall
- 1 lutego 1804: Sir Henry Every, 9. baronet z Egginton Hall
- 6 lutego 1805: Sir William Chambers Bagshawe z The Oaks
- 1 lutego 1806: Francis Bradshaw z Barton
- 4 lutego 1807: Sitwell Sitwell , Renishaw Hall
- 24 lutego 1808: Marmaduke Middleton Middleton z Leam Hall
- 6 lutego 1809: Charles Upton z Derby
- 31 stycznia 1810: John Crompton z Derby
- 8 lutego 1811: Godfrey Meynell z Meynell Langley
- 24 stycznia 1812: Richard Bateman z Foston Hall
- 10 lutego 1813: Robert Holden z opactwa Darley
- 4 lutego 1814: Francis Hurt z Alderwasley Hall
- 13 lutego 1815: Sir Henry Fitzherbert, 3. baronet z Tissington Hall
- 12 lutego 1816: John Peel z pastwisk
- 12 lutego 1817: Thomas Hallows z Glapwell Hall
- 24 stycznia 1818: John Charles Girardot z Allestree Hall
- 10 lutego 1819: Edward Coke z Longford Hall
- 12 lutego 1820: Francis Mundy , Markeaton Hall
- 6 lutego 1821: Sir George Harpur Crewe, 8. baronet z opactwa Calke
- 4 lutego 1822: Philip Gell z Hopton Hall
- 31 stycznia 1823: Thomas Bateman z Middleton przez Youlgrave
- 31 stycznia 1824: Samuel Oldknow z Mellor
- 2 lutego 1825: Sir Charles Abney-Hastings, 2. baronet z Willesley Hall
- 30 stycznia 1826: Sir Roger Gresley, 8. baronet z Drakelow Hall
- 5 lutego 1827: Edward Sacheverell Chandos-Pole z Radbourne Hall
- 13 lutego 1828: Sir George Sitwell, 2. baronet , Renishaw Hall
- 11 lutego 1829: William Evans z Allestree Hall
- 2 lutego 1830: Robert Leaper Newton z Bowbridge House, Mackworth
- 31 stycznia 1831: Sir Charles Henry Colvile z Duffield Hall
- 6 lutego 1832: Samuel Shore z Norton Hall
- 1833: John Harrison z Snelston Hall
- 1834: William Palmer Morewood z Alfreton Hall
- 1835: Ashton Nicholas Every Mosley z Burnaston House
- 1836: William Pole Thornhill , Stanton Hall, Stanton w Peak
- 1837: George Moore z Appleby Hall
- 1838: Edward Anthony Holden z Aston Hall , Aston-on-Trent
- 1839: Broughton Benjamin Pegge Burnell z opactwa Beauchief
- 1840: Sir Henry Hunloke, 6 Baronet z Wingerworth Hall
- 1841: John Bruno Bowdon z Southgate House i Beighton Fields
- 1842: James Sutton z Shardlow Hall
- 1843: William Mundy z Markeaton Hall
- 1844: Sir John Cave-Browne-Cave, 10. Baronet , ze Stretton-en-le-Fields
- 1845: Thomas Pares z Hopwell
- 1846: Sir Robert Edward Wilmot, 4. baronet z Osmaston Hall
- 1847: John Bell Crompton z Milford
- 1848: Sir Robert Burdett Bt z Foremarke Hall
- 1849: Jedediah Strutt z Belper
- 1850: Robert Arkwright z Sutton
- 1851: Francis Bradshaw z Barton Hall
- 1852: Sir Henry Sacheverell Wilmot Bt z Chaddesden Hall
- 1853: Sir John Harpur Crewe Bt z opactwa Calke
- 1854: William Drury Lowe z Locko Park
- 1855: Peter Arkwright z zamku Willersley
- 1856: Alfred Miller Mundy z Shipley Hall
- 1857: William Hatfield de Rodes z Barlborough Hall
- 1858: Gladwin Turbutt z Ogston Hall
- 1859: Czcigodny. Edward Keppel Wentworth Coca-Cola z Longford Hall
- 1860: Francis Hurt z Alderwasley Hall
- 1861: William Thomas Cox ze Spondon Hall
- 1862: Haughton Charles Okeover z Okeover Hall
- 1863: Sir Henry Flower Każdy Bt z Eggington
- 1864: Sir Henry Des Voeux Bt z Drakelow
- 1865: Sir William Fitzherbert, 4th Baronet od Tissington Hall został początkowo wyznaczony, ale został zastąpiony przez Johna Broadhurst, z Foston
- 1866: Sir William Fitzherbert, 4th Baronet od Tissington Hall
- 1867: Edward Sacheverell Chandos-Pole z Radbourne Hall
- 1868: Francis Westby Bagshawe
- 1869: George Henry Strutt z Bridge Hill House, Belper
- 1870: Eben William Robertson z Chilcote, Burton on Trent
- 1871: Charles Rowland Palmer Morewood z Alfreton Park
- 1872: Thomas William Evans z Allestree Hall
- 1873: John Gilbert Crompton z The Lilies, Derby
- 1874: Godfrey Franceys Meynell z Meynell Langley
- 1875: Charles Robert Colvile z Lullington Hall
- 1876: Nathaniel Charles Curzon z Etwall Hall
- 1877; Rowland Smith z Duffield Hall
- 1878: William Jessop z Butterley Hall
- 1879: Walter Evans z opactwa Darley
- 1880: Francis William Newdigate z West Hallam
- 1881: Francis James Sumner z Glossop and Park Hall, Hayfield
- 1882: Charles Edmund Newton z Manor House, Mickleover
- 1883: John Harrison z Snelston
- 1884: Francis Noel Mundy z Markeaton Hall,
- 1885: Edward Henry Pares z Hopwell
- 1886: Henry Chandos Pole Gell z Hopton Hall
- 1887: Frederick Charles Arkwright z zamku Willersley
- 1888: Samuel William Clowes z Norbury
- 1889: Benjamin Steade
- 1890: William Arkwright z Sutton Scarsdale Hall
- 1891: Alfred Edward Miller Mundy z Shipley Hall
- 1892: Joseph Paget z Stuffyn Wood , Mansfield
- 1893: William Drury Nathaniel Drury – Lowe z Locko Park
- 1894: Smith Taylor-Whitehead z Burton Closes , Bakewell ,
- 1895: William Henry Greaves Bagshawe z Ford Hall, Chapel-en-le-Frith
- 1896: Robert Sacheverel Wilmot Sitwell z Stainsby House , Derby , Esq.
- 1897: Michael McCreagh Thornhill, Stanton Hall , Bakewell ,
- 1898: Sir George Reresby Sitwell z Belvoir Terrace, Scarborough , Bart.
- 1899: Sir Arthur Percival Heywood Bart z Duffield Bank
XX wiek
- 1900: Sir Vauncey Harpur-Crewe Bt. z Calke Abbey
- 1901: Henry Walthall-Walthall z Alton Manor, Wirksworth
- 1902: FitzHerbert Wright z The Hayes, Alfreton
- 1903: George Herbert Strutt z Makeney , Derby
- 1904: William Curzon z Lockington Hall , Leicestershire
- 1905: Reginald Wakelyn Chandos-Pole z Radbourne Hall
- 1906: Sir Robert Gresley Bt z Drakelow Hall.
- 1907: Francis Nicholas Smith z Wingfield Park, Ambergate.
- 1908: Henry Arthur Clowes z Norbury Hall .
- 1909: Sir Francis Burdett Bt z Foremarke Hall .
- 1910: Gerald Holbech Hardy z Foston Hall .
- 1911: William Aldam Milner z Totley Hall, Sheffield.
- 1912: James Oakes z Riddings, Alfreton.
- 1913: Robert Knowles z Ednaston Lodge.
- 1919: Albert Leslie Wright z Butterley Hall .
- 1920: Edward Sacheverel Wilmot Sitwell z Stainsby House, Smalley.
- 1921: Henry Anson-Horton z Catton Hall .
- 1922: Charles Robert Crompton z The Hall, Stanton w Dale, Nottinghamshire.
- 1923 Edwin Clay Barnes z Ashgate Lodge, Chesterfield
- 1924: Geoffrey Meinertzhagen Jackson z Clay Cross Hall.
- 1925: Haughton Ealdred Okeover z Okeover Hall , Staffordshire
- 1926: George Moreton Buckston z Sutton on the Hill
- 1927: Henry FitzHerbert Wright z Yeldersley Hall
- 1928: John Alfred Edwin Drury-Lowe z Locko Park
- 1929: Robert Frederick Ratcliff z Newton Solney .
- 1930: Ernest Bagshawe z Ford Hall, Chapel en le Frith
- 1931: Godfrey Mosley z opactwa Calke
- 1932: Henry Kenyon Stevenson z Hassop Hall , Bakewell
- 1933: Legh Algernon Clowes z Norbury Hall
- 1934: Sir Ian Peter Andrew Munro Walker Bt z Osmaston Manor
- 1935: Kapitan Francis Evelyn FitzHerbert Wright z Ednaston Lodge
- 1936: ppłk Leonard Henry Hardy z Foston Hall
- 1937: Eric Seale Haslam z Breadsall Priory
- 1938: John Frederick Crompton-Inglefield z Parwich Hall
- 1939: David Neville Turner z Walton Lodge, Chesterfield
- 1940: Sir William FitzHerbert Bt. od Tissington Hall
- 1941: pułkownik George Henry Anson, MC, TD, z Catton Hall, Burton-on-Trent
- 1942: Edward Fitzwalter Wright z Morley Manor, niedaleko Derby
- 1943: Ernest John Manners z The Old Hall, Netherseal, Burton-on-Trent
- 1944: John Marston Spurrier, Esq., z Marston Hall, Hilton, niedaleko Derby.
- 1945: podpułkownik Henry Humphrey Jackson, OBE, MC, TD, z Ankerbold, Tupton, Chesterfield.
- 1946: Major Francis Ernest Gisborne Bagshawe z Ford Hall, Chapel-en-le-Frith
- 1947: Major Arthur Herbert Betterton z Hoon Ridge, Hilton, niedaleko Derby.
- 1948: ppłk. Sir (Henry) Francis (Blake) Stephenson, Bt., OB E., TD, z Longstone Lodge, Great Longstone, Bakewell.
- 1949: Major Henry Leigh Newton z Vernons Oak, Sudbury
- 1950: płk Richard Babington Turbutt z Ogston Hall , Alfreton
- 1951: George Christopher Mather Jackson z Stubbing Court, Chesterfield
- 1952: Kapitan Guy Rolf Jackson, MC, z Higham Cliffe, Higham, niedaleko Derby.
- 1953: podpułkownik Philip Victor Willingham Gell z Hopton Hall, Wirksworth.
- 1954: podpułkownik John Percy Stanton z Snelston Hall, Ashbourne.
- 1955: Kapitan Humphrey Bache Christopher Davie (później Davie-Thornhill) z Stanton Hall, Stanton in Peak
- 1956: Major Francis Douglas Ley z Shirley House, Brailsford
- 1957: James Macklin Oakes z Riddings Hall
- 1958: Charles Audouin Macklin Oakes z Felley Priory, Jacksdale.
- 1959: Major John Walkelyne Cihandos-Pole z Radburne Hall, Kirk Langley, niedaleko Derby.
- 1960: Robin Henry Rowland Buckston z Sutton-on-the-Hill
- 1961: Charles Arthur Richard Harpur-Crewe z opactwa Calke
- 1962: podpułkownik William Herbert Olivier, TD, z Ashford Hall, Ashford-in-die-Water, Bakewell.
- 1963: Stephen Dane Gracz z Ednaston Manor, Brailsford, Derby.
- 1964: Edward Hugh Dudley Thompson, MBE, TD, z Culland Hall, Brailsford, Derby.
- 1965: podpułkownik Hugo Francis Meynell, OBE, z Tithebarn Cottage, Melbourne.
- 1966: Major John Blackwall, TD, z Biggin House, Hulland Ward, Derby.
- 1967: Dowódca eskadry Esmond Clive Bemrose z South Sitch, Idridgehay, Derby.
- 1968: David William Henry Neilson z Catton Hall, Burton-on-Trent, Staffordshire.
- 1969: Sir John Maxwell Bemrose
- 1970: pułkownik Peter Hilton, MC, z Alton Manor, Idridgehay.
- 1971: George Kenning, Esq., DFC, TD, z Longstone Hall, Great Longstone, Bakewell.
- 1972: Ernest Bradbury Robinson z Treeneuk, Ashgate, Chesterfield.
- 1973: Komandor porucznik John Ashton Shuttleworth z The Nether Hall w Hathersage.
Wysoki Szeryf
XX wiek
- 1974: Podpułkownik John Richard Guy Stanton, MBE, z Elms Farm House, Snelston, Ashbourne.
- 1975: Henry Upton Stephenson, Esq., TD, z Tissington Cottage, Rowland, Bakewell.
- 1976: Major David B Kenning z Ashover
- 1977: John GC Jackson z Ashover
- 1978: Komandor porucznik Martin Boissier DL z Idridgehay
- 1979: James Oakes z Riddings
- 1980: Major Robert Robinson, TD z Chandler Hill, Chesterfield
- 1981: Major Hugo Waterhouse z Middleton Hall, Middleton-by-Youlgreave, Bakewell.
- 1982: Godfrey Meynell z Meynell Langley , Kirk Langley
- 1983: Sir Reresby Sitwell Bt. , Renishaw Hall
- 1984: Major Charles Stephenson TD z Great Longstone
- 1985: Ian Francis Ley z Fauld Hall
- 1986: Generał dywizji Peter Cavendish CB OBE DL z Middleton-by-Youlgreave
- 1987: Roger Boissier z Repton
- 1988: Pani Marjorie Hilda Kenning, OBE z Great Longstone
- 1989: Donald Shields z Parwich Hall
- 1990: John Bather z Longford
- 1991: Henry Harper-Crewe z opactwa Calke
- 1992: David Wigglesworth z Duffield
- 1993: Rupert Turner z Beeley Hill Top
- 1994: Pani Gillian Hutchinson z Somersal Herbert
- 1995: John Morgan-Owen z Melbourne
- 1996: Brygadier Edward Wilkinson, CBETDDL z Ashford-in-the-Water
- 1997: Richard Perkins z Bretby Park
- 1998: Gladwyn Turbutt z Ogston Hall
- 1999: Derrick Penrose MBE z Baslow
21. Wiek
- 2000: Pani Margaret Boissier z Idridgehay
- 2001: Panna Jane Walker-Okeover z Okeover Hall
- 2002: Pani Dianne Jeffrey CBE DL z Eyam
- 2003: Graham Rudd z Hilton Lodge
- 2004: Jasper Olivier z Ashford Hall
- 2005: Robert Shields z Parwich Hall
- 2006: Hon David Legh DL z Cubley
- 2007: Roger Wardle DL z Baslow
- 2008: Lord Ralph Kerr z Melbourne Hall
- 2009: Sir Henry Każdy Bt. DL z Eggington
- 2010: Fiona Cannon DL z Sutton-on-the-Hill
- 2011: David Coke-Steel DL z Sutton-on-the-Hill
- 2012: Alan Woods DL z Boylestone
- 2013: Derek Mapp DL z Sudbrook Hall
- 2014: David Coleman QPM DL z Ironville
- 2015: Oliver Stephenson z Middleton-by-Youlgrave
- 2016: Elizabeth Fothergill CBE DL z Ashbourne
- 2017: Pani Annie Hall z Ashford in the Water (zmarła podczas silnej powodzi w północnej Anglii w listopadzie 2019 r.)
- 2018: Pani Lucy Palmer z Locko Park , Spondon
- 2019: William Cavendish, hrabia Burlington of Bakewell
- 2020: Anthony James Walker CBE z Ashbourne
- 2021: Louise Potter z Buxton
Uwagi
Bibliografia
Bibliografia
- Glover, Stephen (1831). „Dodatek” . W Noble, Thomas (red.). Historia i Gazetteer hrabstwa Derby . 1 . Derby: Henry Mozley i syn.
- Hughes, A. (1898). Lista szeryfów Anglii i Walii od czasów najdawniejszych do AD 1831 . Londyn: Eyre i Spottiswoode. (z poprawkami z 1963 r., Urząd Aktu Publicznego)