2008–09 Puchar Grecji w piłce nożnej - 2008–09 Greek Football Cup
Kraj | Grecja |
---|---|
Daktyle | 30 sierpnia 2008 – 2 maja 2009 |
Drużyny | 70 |
Obrona mistrzów | Olympiakos |
Mistrzowie | Olympiakos (24. tytuł) |
Drugie miejsce | AEK Ateny |
Rozegrane mecze | 79 |
Najlepsi strzelcy bramek | Ismael Blanco (5) |
← 2007-08
2009–10 →
|
Puchar Grecji w Piłce Nożnej 2008–2009 był 67. edycją Pucharu Grecji w Piłce Nożnej . Zawody rozpoczęły się 30 sierpnia 2008 r. I Rundą, a zakończyły 2 maja 2009 r. Finałem , który odbył się na Stadionie Olimpijskim .
Olympiakos zdobył Puchar Grecji w tym sezonie, wygrywając 15:14 w rzutach karnych nad AEK Ateny po remisie 4:4.
Kalendarz
Okrągły | Daktyle) | Oprawy | Kluby | Nowe wpisy | Wejście do lig |
---|---|---|---|---|---|
Pierwsza runda | 30, 31 sierpnia i 7 września 2008 | 18 | 70 → 52 | 36 | Gamma Ethniki |
Druga runda | 16, 17 i 18 września 2008 | 18 | 52 → 34 | 18 | Beta Ethniki |
Dodatkowa runda | 24 września 2008 | 2 | 34 → 32 | Żaden | Żaden |
Trzecia runda | 28, 29, 30 października, 11, 12 i 13 listopada 2008 r. | 16 | 32 → 16 | 16 | Superliga |
Runda 16 | 13, 14, 15, 20, 21, 22 i 28 stycznia 2009 r. | 12 | 16 → 8 | Żaden | Żaden |
Ćwierćfinały | 4 i 18 lutego 2009 (noga pierwsza) 25 lutego i 4 marca 2009 (noga druga) |
8 | 8 → 4 | ||
Półfinały | 18 marca 2009 (pierwsza noga) 8 i 9 kwietnia 2009 (druga noga) |
4 | 4 → 2 | ||
Finał | 2 maja 2009 | 1 | 2 → 1 |
Pierwsza runda
Streszczenie
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Hersonissos | 1-2 | Zakintos |
Anagennisi Arta | 0–1 | Rodos |
Koropi | 0–0 (4–3 pkt ) | Eordaïkos 2007 |
Aiolikos | 0–1 | Lamia |
Chaidari | 1–0 | Thermaikos |
Odysseas Anagennisi | 3–2 | Keravnos |
Makedonikos | 4–2 | Anagennisi Giannitsa |
Vyzas | 1–0 | Ethnikos Filippiada |
Pyrsos | 0–0 (4–3 pkt ) | Agios Dimitrios |
Korynt | 3–0 | Ethnikos Katerini |
Neos Asteras Retimno | 1–1 (4–5 pkt ) | Neoi Epivates |
Niki Volos | 2–0 | Preweza |
Aias Salamina | 0–1 | Ilioupoli |
Agia Paraskevi | 0–1 | Fokikos |
Panetolikos | 3–0 | Atsalenios |
Egaleo | 0–3 | Panachaïki 2005 |
Fostiras | 0–0 (5–4 pkt ) | Panargiakos |
Dramaty Doxy | 3–0 | Aleksandropolis Enosi |
mecze
Hersonissos | 1-2 | Zakintos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Ioannis Binichakis ( Lasithi )
Koropi | 0–0 ( eet ) | Eordaïkos 2007 |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
4–3 |
Chaidari | 1–0 | Thermaikos |
---|---|---|
Raport |
Makedonikos | 4–2 | Anagennisi Giannitsa |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Christos Fragakis ( Kavala )
Pyrsos | 0–0 ( eet ) | Agios Dimitrios |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
4–3 |
Neos Asteras Retimno | 1–1 ( eet ) | Neoi Epivates |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
4–5 |
Niki Volos | 2–0 | Preweza |
---|---|---|
Raport |
Agia Paraskevi | 0–1 | Fokikos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Lampariou ( Pireus )
Panetolikos | 3–0 | Atsalenios |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Armakolas Sideris ( Ateny )
Egaleo | 0–3 | Panachaïki 2005 |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Vasilis Athenasopoulos ( Argolida )
Fostiras | 0–0 ( eet ) | Panargiakos |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
5–4 |
Druga runda
Streszczenie
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Pyrsos | 1-4 | Kalithea |
Fokikos | 0–1 | Kerkyra |
Zakintos | 2–1 | Pierikos |
Korynt | 1-2 ( eet ) | Ethnikos Pireus |
Rodos | 0–1 | Kawala |
Dramaty Doxy | 1-2 ( eet ) | Agrotikos Asteras |
Koropi | 0–0 (3–2 pkt ) | Ionikos |
Neoi Epivates | 0–0 (3–4 pkt ) | Ilisiakos |
Niki Volos | 1-2 ( eet ) | PAS Giannina |
Lamia | 2–1 ( ie ) | Kalamata |
Odysseas Anagennisi | 0–2 | Ethnikos Asteras |
Ilioupoli | 2–2 (3–5 pkt. ) | Apollon Kalamarias |
Panetolikos | 1–1 (4–2 pkt. ) | Olympiakos Volos |
Panachaïki 2005 | 0–4 | Kastoria |
Fostiras | 1-3 ( eet ) | Atromitos |
Vyzas | 0–1 | Diagoras |
Chaidari | 2–2 (1–4 pkt ) | Veria |
Makedonikos | 2–1 | Anagennisi Karditsa |
mecze
Pyrsos | 1-4 | Kalithea |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Nikos Athanasiou ( Thesprotia )
Fokikos | 0–1 | Kerkyra |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giorgos Konstantinou ( Aetoloacarnania )
Korynt | 1-2 ( eet ) | Ethnikos Pireus |
---|---|---|
Raport |
Dramaty Doxy | 1-2 ( eet ) | Agrotikos Asteras |
---|---|---|
Raport |
Niki Volos | 1-2 ( eet ) | PAS Giannina |
---|---|---|
Raport |
Ilioupoli | 2–2 ( eet ) | Apollon Kalamarias |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
3–5 |
Panetolikos | 1–1 ( eet ) | Olympiakos Volos |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
4–2 |
Sędzia: Dimitris Thanos ( Epir )
Panachaïki 2005 | 0–4 | Kastoria |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Michalis Tsiniaris ( Ateny )
Fostiras | 1-3 ( eet ) | Atromitos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: G. Kandris ( Zachodnia Attyka )
Makedonikos | 2–1 | Anagennisi Karditsa |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Alexandros Aretopoulos ( Karditsa )
Dodatkowa runda
Streszczenie
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Koropi | 1-2 | Atromitos |
Kerkyra | 3–0 | PAS Giannina |
mecze
Kerkyra | 3–0 | PAS Giannina |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giorgos Chatzis ( Zachodnia Attyka )
Trzecia runda
Streszczenie
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Makedonikos | 1-2 | PAOK |
Zakintos | 0-2 ( eet ) | Pantrakikos |
Diagoras | 2-3 | Olympiakos |
Panetolikos | 0–2 | Larisa |
Ethnikos Pireus | 0–2 | Panionios |
Apollon Kalamarias | 0–1 | Trypolis Asteras |
Ilisiakos | 1-2 | AEK Ateny |
Kalithea | 1-3 | Skoda Ksanti |
Kawala | 0–3 | Panathinaïkos |
Agrotikos Asteras | 1-2 | OFI |
Lamia | 1-2 | Panserraïkos |
Veria | 3–1 | Trasyvoulos |
Ethnikos Asteras | 0–2 | Ergotelis |
Atromitos | 1-2 | Aris |
Kerkyra | 0–0 (4–2 pkt. ) | Levadiakos |
Kastoria | 2-3 ( eet ) | Iraklis |
mecze
Makedonikos | 1-2 | PAOK |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giorgos Kastanidis ( Saloniki )
Zakintos | 0-2 ( eet ) | Pantrakikos |
---|---|---|
Raport |
Zakynthians Olympics Ground , Zakynthos
Sędzia: Christoforos Zografos ( Ateny )
Diagoras | 2-3 | Olympiakos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giorgos Stathopoulos ( Achaia )
Panetolikos | 0–2 | Larisa |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Michalis Germanakos ( Ateny )
Apollon Kalamarias | 0–1 | Trypolis Asteras |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Nathanail Charalabidis ( Kavala )
Kalithea | 1-3 | Skoda Ksanti |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Ilias Spathas ( Pireus )
Kawala | 0–3 | Panathinaïkos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giannis Stavridis ( Pieria )
Lamia | 1-2 | Panserraïkos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Lazaros Polatian ( Pella )
Ethnikos Asteras | 0–2 | Ergotelis |
---|---|---|
Raport |
Stadion Michalisa Kritikopoulosa , Kaisariani
Sędzia: Michalis Lambropoulos ( Elis )
Runda 16
Streszczenie
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Veria | 0–2 | Panionios | 0–0 | 0–2 |
Pantrakikos | 0–4 | Panathinaïkos | ||
PAOK | 0–0 | Aris | 0–0 | 0–0 (9–8 pkt ) |
Ergotelis | 0–3 | Skoda Ksanti | ||
Trypolis Asteras | 2–0 | Iraklis | ||
Panserraïkos | 1–0 | Larisa | ||
OFI | 0–2 | Olympiakos | ||
AEK Ateny | 1–0 | Kerkyra |
mecze
Pantrakikos | 0–4 | Panathinaïkos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giorgos Daloukas ( Tesalia )
PAOK | 0–0 | Aris |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Anastasios Kakos ( Korfu )
Ergotelis | 0–3 | Skoda Ksanti |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Ilias Mazarakos ( Arta )
Trypolis Asteras | 2–0 | Iraklis |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Vasilis Paboridis ( Kilkis )
Panserraïkos | 1–0 | Larisa |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Dimitris Kalopoulos ( Saloniki )
OFI | 0–2 | Olympiakos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Anastasios Kakos ( Korfu )
Powtórna rozgrywka
Panionios | 2–0 | Veria |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Kyros Vassaras ( Saloniki )
Ćwierćfinały
Streszczenie
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Panserraïkos | 3–1 | Panathinaïkos | 3–1 | 0–0 |
PAOK | 1-2 | Olympiakos | 1–0 | 0-2 ( eet ) |
Panionios | 0–2 | Trypolis Asteras | 0–1 | 0–1 |
Skoda Ksanti | 2–2 ( a ) | AEK Ateny | 2–1 | 0–1 |
mecze
Pierwsza noga
PAOK | 1–0 | Olympiakos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Anastasios Kakos ( Korfu )
Panionios | 0–1 | Trypolis Asteras |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Michalis Lambropoulos ( Elis )
Druga noga
AEK Ateny wygrał na golach wyjazdowych.
Trypolis Asteras | 1–0 | Panionios |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Dimitris Kyrkos ( Epir )
Asteras Tripolis wygrał 2-0 w dwumeczu.
Panserraikos wygrał 3-2 w dwumeczu.
Olympiakos | 2–0 ( eet ) | PAOK |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Michael Koukoulakis ( Heraklion )
Olympiakos wygrał 2-1 w dwumeczu.
Półfinały
Streszczenie
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
AEK Ateny | 3–1 | Panserraikos | 3–1 | 0–0 |
Trypolis Asteras | 3-4 | Olympiakos | 2–2 | 1-2 |
mecze
Pierwsza noga
Trypolis Asteras | 2–2 | Olympiakos |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Dimitris Kalopoulos ( Saloniki )
Druga noga
AEK Ateny wygrało 3-1 w dwumeczu.
Olympiakos | 2–1 | Trypolis Asteras |
---|---|---|
Raport |
Sędzia: Giorgos Daloukas ( Tesalia )
Olympiakos wygrał w dwumeczu 4:3.
Finał
65. Finał Pucharu Grecji rozegrano na Stadionie Olimpijskim .
AEK Ateny | 4–4 ( eet ) | Olympiakos |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
14-15 |
AEK Ateny
|
Olympiakos
|
SPECJALIŚCI MECZOWE
|
ZASADY MECZOWE
|
Najlepsi strzelcy
Strzelcy bramek | Zespół | Cele |
---|---|---|
Ismael Blanco | AEK Ateny | 5 |
Diogo | Olympiakos | 4 |
Michalis Klokidis | Makedonikos | 3 |
Cyvan Carlos | Zakintos | |
Ante Rukavina | Panathinaikos | |
Lazaros Christodoulopoulos | Panathinaikos | |
Matt Derbyshire | Olympiakos | |
Ignacio Scocco | AEK Ateny |
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Puchar Grecji 2008-2009 na oficjalnej stronie Hellenic Football Federation