Trasa stanowa Georgia 72 - Georgia State Route 72
Droga krajowa 72 | ||||
---|---|---|---|---|
Informacje o trasie | ||||
Utrzymywany przez GDOT | ||||
Długość | 46,7 mil (75,2 km) | |||
Główne skrzyżowania | ||||
West End | US 29 / SR 8 w Atenach | |||
Wschodni kraniec | SC 72 nalinii stanu Karolina Południowa na południowy zachód od wodospadu Calhoun w Karolinie Południowej | |||
Lokalizacja | ||||
Powiaty | Clarke , Madison , Elbert | |||
System autostrad | ||||
|
State Route 72 ( SR 72 ) jest 46,7-mile-długi (75,2 km), autostrady stan , który biegnie na zachód do wschodniej przez części Clarke , Madison , a Elbert powiatów w północno-wschodniej części tego stanu USA w Gruzji . Ta trasa jest częścią wielostanowej trasy 72, która zaczyna się w Atenach w stanie Georgia i kończy w Rock Hill w Południowej Karolinie . Trasa łączy obszar Aten z linią stanu Karolina Południowa , na południowy zachód od wodospadu Calhoun w Karolinie Południowej , przez Comer i Elberton .
Opis trasy
SR 72 zaczyna się na skrzyżowaniu z US 29 / SR 8 (Old Monroe Road) w północno-wschodniej części Aten , na północnym krańcu Athens Technical College w hrabstwie Clarke. Podróżuje na północny wschód, przecinając hrabstwo Madison i przechodząc przez miasta Hull i Colbert , i dociera do zachodniego końca SR 172 , na północny wschód od Colbert. Tuż przed wejściem do Comer trasa przecina rzekę South Fork Broad . W mieście przecina wschodni koniec SR 98 (Gholston Street) i północny koniec SR 22 (Main Street). SR 72 odjeżdża z Comer, mijając na północny wschód od Watson Mill Bridge State Park , przed przejściem przez Carlton . Kieruje się na północny wschód, przecinając Broad River do hrabstwa Elbert. Kontynuuje na północny wschód w kierunku Elberton . Tuż przed wjazdem do miasta rozpoczyna połączenie z SR 17 (Bowman Highway). W mieście przecina SR 77 (ul. Olivera). Na południowo-wschodnim krańcu miasta SR 17 rozdziela się na południowy wschód na Elbert Street, a SR 72 kieruje się na wschód-południowy wschód. Przebiega przez obszary wiejskie hrabstwa i przecina północną końcówkę SR 79 (Lincolnton Highway) tuż przed przekroczeniem granicy z Karoliną Południową . Na linii South Carolina przecina jezioro Richard B. Russell . Tam jezdnia biegnie na północny zachód, w kierunku Calhoun Falls , jako South Carolina Highway 72 .
Cała długość SR 72 jest częścią National Highway System , systemu tras uznanych za najważniejsze dla gospodarki, mobilności i obronności kraju.
Główne skrzyżowania
Hrabstwo | Lokalizacja | mi | km | Cele podróży | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
Clarke | Ateny | 0.0 | 0.0 | US 29 / SR 8 – Danielsville , Śródmieście Ateny | Zachodni koniec terminu |
Madison | | 9,5 | 15,3 | SR 172 wschód – Bowman | Zachodni koniec SR 172 |
| 11,6 | 18,7 | South Fork Broad River | ||
Przybysz | 13,3 | 21,4 | SR 98 zachód (Gholston Street) - Danielsville | Wschodni koniec SR 98 | |
13,4 | 21,6 | SR 22 zachód (ulica główna) – Lexington | Północny koniec SR 22 | ||
Szeroka rzeka | 22,0 | 35,4 | Linia hrabstwa Madison-Elbert | ||
Elbert | | 30,2 | 48,6 | SR 17 północ (Bowman Highway) – Bowman | Zachodni koniec współbieżności SR 17 |
Elberton | 31,6 | 50,9 | SR 77 (Oliver Street) – Lexington , Hartwell | ||
SR 77 Conn. północ (Martin Luther King Jr. Boulevard) – Hartwell , Anderson SC | południowy koniec SR 77 Conn.; trasa ciężarówki do SR 77 | ||||
33,6 | 54,1 | SR 17 południe (Elbert Street) – Waszyngton | Wschodni koniec współbieżności SR 17 | ||
| 42,1 | 67,8 | SR 79 południe (Lincolnton Highway) – Lincolnton | Północny koniec SR 79 | |
Richard B. Russell Lake | 46,73 | 75.20 | Linia stanu Karolina Południowa | ||
SC 72 wschód – Calhoun Falls | Kontynuacja do Południowej Karoliny | ||||
1000 mil = 1,609 km; 1000 km = 0,621 mil
|
Zobacz też
Bibliografia
Linki zewnętrzne
Mapa trasy :
plik KML ( edytuj • pomoc )
|