Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – szabla drużynowa mężczyzn – Fencing at the 2004 Summer Olympics – Men's team sabre
Szabla drużynowa mężczyzn na Igrzyskach XXVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Kompleks Olimpijski Helliniko | ||||||||||||
Data | 19 sierpnia | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | ||
---|---|---|
Épee | mężczyźni | kobiety |
Drużyna epée | mężczyźni | kobiety |
Folia | mężczyźni | kobiety |
Folia drużynowa | mężczyźni | |
Szabla | mężczyźni | kobiety |
Szabla drużynowa | mężczyźni | |
Oto wyniki męskiej rywalizacji szabli drużynowej w szermierce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach . W zawodach wzięło udział 31 mężczyzn z dziewięciu krajów. Zawody odbyły się w Sali Szermierczej na terenie kompleksu olimpijskiego Helliniko 19 sierpnia.
Wyniki turnieju
Rywalizacja drużynowa była turniejem w systemie pojedynczej eliminacji pomiędzy ośmioma drużynami. Przegrani ćwierćfinału nadal rozgrywali mecze klasyfikacyjne, aby określić ostateczne miejsce od pierwszego do ósmego. Każdy mecz zespół składał się z zestawu dziewięciu pojedynczych meczów, zawierający pełną round-robin harmonogram spośród trzech szermierzy w każdej drużynie.
Wsporniki
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał o złoty medal | ||||||||
11:15 | ||||||||||
Francja | 45 | |||||||||
12:30 | ||||||||||
Chiny | 35 | |||||||||
Francja | 45 | |||||||||
11:15 | ||||||||||
Stany Zjednoczone | 44 | |||||||||
Stany Zjednoczone | 45 | |||||||||
19:40 | ||||||||||
Węgry | 43 | |||||||||
Francja | 45 | |||||||||
11:15 | ||||||||||
Włochy | 42 | |||||||||
Włochy | 45 | |||||||||
12:30 | ||||||||||
Ukraina | 44 | |||||||||
Włochy | 45 | |||||||||
11:15 | ||||||||||
Rosja | 42 | Finał o brązowy medal | ||||||||
Rosja | 45 | |||||||||
18:30 | ||||||||||
Grecja | 22 | |||||||||
Rosja | 45 | |||||||||
Stany Zjednoczone | 44 | |||||||||
Mecze klasyfikacyjne | Mecz o piąte miejsce | |||||
12:30 | ||||||
Węgry | 45 | |||||
13:40 | ||||||
Chiny | 40 | |||||
Węgry | 45 | |||||
12:30 | ||||||
Ukraina | 40 | |||||
Ukraina | 45 | |||||
Grecja | 39 | |||||
Mecz o siódme miejsce | ||||||
13:40 | ||||||
Chiny | 45 | |||||
Grecja | 42 |
Mecz wstępny
Ponieważ w konkursie było dziewięć drużyn, odbył się jeden mecz wstępny, aby zmniejszyć pole do ośmiu drużyn. Przegrywająca drużyna Algieria miała więc w końcowej klasyfikacji dziewiąte miejsce w turnieju.
Grecja | 45 – 25 | Algieria |
Marios Basmatzian | 5 – 2 | Raouf Salim Bernaoui |
Konstantyn Manetas | 5 – 2 | Nassim Islam Bernaoui |
Jason Dourakos | 5 – 2 | Reda Benchehima |
Marios Basmatzian | 5 – 2 | Nassim Islam Bernaoui |
Jason Dourakos | 5 – 2 | Raouf Salim Bernaoui |
Konstantyn Manetas | 5 – 4 | Reda Benchehima |
Jason Dourakos | 5 – 3 | Nassim Islam Bernaoui |
Marios Basmatzian | 5 – 3 | Reda Benchehima |
Konstantyn Manetas | 5 – 5 | Raouf Salim Bernaoui |
Ćwierćfinały
Francja | 45 – 35 | Chiny |
Damien Touya | 5 – 3 | Zhou Hanming |
Gaël Touya | 3 – 7 | Chen Feng |
Julien Pillet | 4 – 5 | Huang Yaojiang |
Gaël Touya | 7 – 5 | Zhou Hanming |
Damien Touya | 3 – 5 | Huang Yaojiang |
Julien Pillet | 8 – 4 | Chen Feng |
Gaël Touya | 5 – 2 | Huang Yaojiang |
Julien Pillet | 5 – 2 | Zhou Hanming |
Damien Touya | 5 – 2 | Chen Feng |
Stany Zjednoczone | 45 – 43 | Węgry |
Ivan Lee | 3 – 5 | Domonkos Ferjancsik |
Keeth mądry | 7 – 3 | Balázs Lengyel |
Jason Rogers | 2 – 7 | Zsolt Nemcsik |
Ivan Lee | 8 – 3 | Balázs Lengyel |
Jason Rogers | 4 – 7 | Domonkos Ferjancsik |
Keeth mądry | 1 – 5 | Zsolt Nemcsik |
Jason Rogers | 7 – 5 | Balázs Lengyel |
Ivan Lee | 6 – 5 | Zsolt Nemcsik |
Keeth mądry | 7 – 3 | Domonkos Ferjancsik |
Włochy | 45 – 44 | Ukraina |
Luigi Tarantino | 5 – 1 | Władysław Tretiak |
Giampiero Pastore | 5 – 8 | Wołodymyr Kaliuzhniy |
Aldo Montano | 5 – 4 | Wołodymyr Łukaszenko |
Giampiero Pastore | 5 – 5 | Władysław Tretiak |
Luigi Tarantino | 5 – 3 | Wołodymyr Łukaszenko |
Aldo Montano | 5 – 3 | Wołodymyr Kaliuzhniy |
Giampiero Pastore | 5 – 9 | Wołodymyr Łukaszenko |
Aldo Montano | 5 – 6 | Władysław Tretiak |
Luigi Tarantino | 5 – 5 | Wołodymyr Kaliuzhniy |
Rosja | 45 – 22 | Grecja |
Siergiej Szarikow | 4 – 5 | Konstantyn Manetas |
Stanisław Pozdniakow | 6 – 3 | Jason Dourakos |
Aleksiej Dyachenko | 5 – 3 | Marios Basmatzian |
Siergiej Szarikow | 5 – 4 | Jason Dourakos |
Aleksiej Dyachenko | 5 – 0 | Konstantyn Manetas |
Stanisław Pozdniakow | 5 – 0 | Marios Basmatzian |
Aleksiej Dyachenko | 5 – 3 | Jason Dourakos |
Siergiej Szarikow | 5 – 2 | Marios Basmatzian |
Stanisław Pozdniakow | 5 – 3 | Konstantyn Manetas |
Półfinały
Francja | 45 – 44 | Stany Zjednoczone |
Damien Touya | 3 – 5 | Ivan Lee |
Gael Touya | 7 – 3 | Keeth mądry |
Julien Pillet | 4 – 7 | Jason Rogers |
Gael Touya | 6 – 2 | Ivan Lee |
Damien Touya | 5 – 4 | Jason Rogers |
Julien Pillet | 5 – 8 | Keeth mądry |
Gael Touya | 5 – 3 | Jason Rogers |
Julien Pillet | 5 – 6 | Ivan Lee |
Damien Touya | 5 – 6 | Keeth mądry |
Włochy | 45 – 42 | Rosja |
Luigi Tarantino | 4 – 5 | Siergiej Szarikow |
Giampiero Pastore | 3 – 5 | Stanisław Pozdniakow |
Aldo Montano | 4 – 5 | Aleksiej Jakimenko |
Giampiero Pastore | 4 – 5 | Siergiej Szarikow |
Luigi Tarantino | 8 – 5 | Aleksiej Jakimenko |
Aldo Montano | 7 – 4 | Stanisław Pozdniakow |
Giampiero Pastore | 4 – 6 | Aleksiej Jakimenko |
Aldo Montano | 5 – 5 | Siergiej Szarikow |
Luigi Tarantino | 6 – 2 | Stanisław Pozdniakow |
Mecze klasyfikacyjne
Węgry | 45 – 40 | Chiny |
Zsolt Nemcsik | 5 – 0 | Wang Jingzhi |
Kende Fodor | 5 – 3 | Huang Yaojiang |
Domonkos Ferjancsik | 4 – 12 | Chen Feng |
Kende Fodor | 4 – 5 | Wang Jingzhi |
Zsolt Nemcsik | 7 – 3 | Chen Feng |
Domonkos Ferjancsik | 5 – 6 | Huang Yaojiang |
Kende Fodor | 5 – 2 | Chen Feng |
Domonkos Ferjancsik | 5 – 3 | Wang Jingzhi |
Zsolt Nemcsik | 5 – 6 | Huang Yaojiang |
Ukraina | 45 – 39 | Grecja |
Wołodymyr Łukaszenko | 4 – 5 | Konstantyn Manetas |
Ołeh Szturbabin | 0 – 5 | Jason Dourakos |
Wołodymyr Kaliuzhniy | 5 – 3 | Marios Basmatzian |
Wołodymyr Łukaszenko | 5 – 4 | Jason Dourakos |
Wołodymyr Kaliuzhniy | 5 – 2 | Konstantyn Manetas |
Ołeh Szturbabin | 5 – 4 | Marios Basmatzian |
Wołodymyr Kaliuzhniy | 5 – 5 | Jason Dourakos |
Wołodymyr Łukaszenko | 5 – 5 | Marios Basmatzian |
Ołeh Szturbabin | 5 – 10 | Konstantyn Manetas |
Mecz o siódme miejsce
Chiny | 45 – 42 | Grecja |
Wang Jingzhi | 2 – 5 | Konstantyn Manetas |
Huang Yaojiang | 5 – 5 | Dimitris Costakos |
Chen Feng | 8 – 4 | Marios Basmatzian |
Wang Jingzhi | 3 – 6 | Dimitris Costakos |
Chen Feng | 3 – 5 | Konstantyn Manetas |
Huang Yaojiang | 9 – 4 | Marios Basmatzian |
Chen Feng | 3 – 6 | Dimitris Costakos |
Wang Jingzhi | 5 – 5 | Marios Basmatzian |
Huang Yaojiang | 7 – 2 | Konstantyn Manetas |
Mecz o piąte miejsce
Węgry | 45 – 40 | Ukraina |
Zsolt Nemcsik | 5 – 4 | Ołeh Szturbabin |
Kende Fodor | 5 – 5 | Wołodymyr Kaliuzhniy |
Domonkos Ferjancsik | 5 – 3 | Wołodymyr Łukaszenko |
Kende Fodor | 5 – 6 | Ołeh Szturbabin |
Zsolt Nemcsik | 5 – 4 | Wołodymyr Łukaszenko |
Domonkos Ferjancsik | 5 – 6 | Wołodymyr Kaliuzhniy |
Kende Fodor | 5 – 6 | Wołodymyr Łukaszenko |
Domonkos Ferjancsik | 5 – 4 | Ołeh Szturbabin |
Zsolt Nemcsik | 5 – 2 | Wołodymyr Kaliuzhniy |
Mecz o brązowy medal
Rosja | 45 – 44 | Stany Zjednoczone |
Siergiej Szarikow | 3 – 5 | Keeth mądry |
Stanisław Pozdniakow | 7 – 1 | Jason Rogers |
Aleksiej Jakimenko | 5 – 4 | Ivan Lee |
Siergiej Szarikow | 4 – 10 | Jason Rogers |
Aleksiej Jakimenko | 5 – 5 | Keeth mądry |
Stanisław Pozdniakow | 5 – 5 | Ivan Lee |
Aleksiej Jakimenko | 4 – 5 | Jason Rogers |
Siergiej Szarikow | 2 – 5 | Ivan Lee |
Stanisław Pozdniakow | 10 – 4 | Keeth mądry |
Mecz o złoty medal
Francja | 45 – 42 | Włochy |
Julien Pillet | 4 – 5 | Luigi Tarantino |
Damien Touya | 3 – 5 | Giampiero Pastore |
Gaël Touya | 6 – 5 | Aldo Montano |
Julien Pillet | 7 – 2 | Giampiero Pastore |
Gaël Touya | 5 – 1 | Luigi Tarantino |
Damien Touya | 5 – 11 | Aldo Montano |
Gaël Touya | 5 – 4 | Giampiero Pastore |
Julien Pillet | 4 – 7 | Aldo Montano |
Damien Touya | 6 – 2 | Luigi Tarantino |