EuroKoszyk 1999 - EuroBasket 1999
Szczegóły turnieju | |
---|---|
Kraj organizujący | Francja |
Daktyle | 21 czerwca – 3 lipca |
Drużyny | 16 |
Miejsce(a) | 7 (w 7 miastach-gospodarzach) |
Pozycje końcowe | |
Mistrzowie | Włochy (2. tytuł) |
Wicemistrzowie | Hiszpania |
Trzecie miejsce | FR Jugosławia |
Czwarte miejsce | Francja |
Statystyki turniejów | |
Rozegrane gry | 54 |
MVP | Gregor Fučka |
Najlepszy strzelec |
Alberto Herreros (19,2 punktów na mecz ) |
Oficjalna strona internetowa | |
EuroBasket 1999 (archiwum) | |
1999 FIBA Mistrzostwa Europy , potocznie nazywany FIBA EuroBasket 1999 był 31. FIBA EuroBasket regionalny koszykówka mistrzostwa odbywają się przez FIBA Europe , który także służył jako Europe eliminacjach do Olimpijskie 2000 , dając łukiem do góry pięć (lub sześć, w zależności od Jugosławia zajmując jedno z pięciu pierwszych miejsc) w końcowej klasyfikacji. Odbyło się we Francji od 21 czerwca do 3 lipca 1999 r. Pod auspicjami FIBA Europe , regionalnego organu zarządzającego sportem, wzięło udział szesnaście drużyn narodowych . Turniej gościły miasta Antibes , Clermont-Ferrand , Dijon , Le Mans , Paryż , Pau i Tuluza . Włochy zdobyły swój drugi tytuł FIBA w Europie, pokonując Hiszpanię z wynikiem 64–56 w finale. MVP turnieju został wybrany Włoch Gregor Fučka .
Miejsca
Lokalizacja | Zdjęcie | Miasto | Arena | Pojemność | Status | Okrągły |
---|---|---|---|---|---|---|
Antibes | Hala sportowa im. Jeana Bunoza | 5051 | Otwarty w 1991 roku | Grupa C | ||
Clermont-Ferrand | Hala sportowa w Clermont-Ferrand | 7000 | Grupa B | |||
Dijon | Palais des Sports de Dijon | 4628 | Otwarte w 1977 | Grupa D | ||
Le Mans | Antares | 6,003 | Otwarty w 1995 r. | Grupa F (druga runda) | ||
Paryż | Palais Omnisports de Paris-Bercy | 13.200 | Otwarty w 1984 r. | Rundy mistrzostw i klasyfikacje | ||
Pau | Palais des Sports de Pau | 7707 | Otwarty w 1991 roku | Grupa E (druga runda) | ||
Tuluza | Palais des Sports de Toulouse | 5000 | Otwarty w 1983 r. | Grupa A i jeden mecz z grupy B |
Kwalifikacja
Spośród szesnastu drużyn, które wzięły udział w EuroBasket 1999, tylko dwie zajęły bezpośrednie miejsca: Francja jako gospodarze i mistrzowie z EuroBasket 1997 , Jugosławia . Pozostałe czternaście drużyn zdobyło swoje miejsca w turnieju kwalifikacyjnym.
grupa A | Grupa B | Grupa C | Grupa D |
---|---|---|---|
Format
- Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po cztery drużyny, w których grały w systemie „każdy z każdym”. Do drugiego etapu awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy.
- W drugim etapie powstały dwie grupy po sześć drużyn, które rozegrały każdy z każdym. Przenoszone są wyniki pomiędzy zespołami, które zmierzyły się w rundzie eliminacyjnej. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy w drugim etapie awansują do ćwierćfinału pucharowego, aby walczyć o mistrzostwo. Zwycięzcy półfinałów walczą o mistrzostwo Europy, a przegrani z półfinałów toczą grę pocieszenia o trzecie miejsce.
- Przegrani w ćwierćfinałach rywalizują w osobnym przedziale, aby w końcowej klasyfikacji zająć od 5 do 8 miejsca.
Kryteria rozstrzygania remisów
Remisy zostały zerwane według następujących kryteriów, przy czym pierwsza opcja została użyta jako pierwsza, aż do ostatniej opcji:
- Wyniki łeb w łeb
- Różnica w koszach między remisowymi drużynami
- Średnia goli remisujących drużyn dla wszystkich drużyn w swojej grupie
Oddziały
Na początku turnieju wszystkie 16 uczestniczących krajów miało 12 graczy w swoim składzie.
Runda wstępna
Zakwalifikowany do drugiej rundy |
- Podane poniżej czasy dotyczą czasu środkowoeuropejskiego letniego ( UTC+2 ).
grupa A
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR Jugosławia | 3 | 3 | 0 | 227 | 181 | +46 | 6 |
Francja | 3 | 2 | 1 | 200 | 196 | +4 | 5 |
Izrael | 3 | 1 | 2 | 191 | 220 | −29 | 4 |
Macedonia Północna | 3 | 0 | 3 | 197 | 218 | −21 | 3 |
21 czerwca
18:00 |
Izrael | 61- 81 | FR Jugosławia |
Punktacja o połowę: 23- 38 , 38- 43 | ||
Punkty : Sheffer 18 Rebs : Sheffer 5 Asy : Henefeld 4 |
Pkt: Tomašević 24 Rebs: Tomašević 12 Asy: 4 graczy 3 |
Palais des sports de Toulouse , Toulouse
Sędziowie: Philippe Leemann (SUI), Nikolaos Pitsilkas (GRE) |
21 czerwca
20:45 |
Macedonia | 67- 71 | Francja |
Punktacja o połowę: 40- 42 , 27- 29 | ||
Pkt : Naumoski 27 Rebs : Bocevski , Naumoski 4 As : Naumoski 5 |
Pkt: Abdul-Wahad 24 Rebs: Bilba 9 Ast: Sonko 4 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Sędziowie: Romualdas Brazauskas (LTU), Peter Klingbiel (GER) |
22 czerwca
18:30 |
FR Jugosławia | 83 –68 | Macedonia |
Punktacja po połowie: 51 –40, 32 –28 | ||
Punkty : Bodiroga 19 Rebs : Bodiroga 6 Asy : Lukovski 7 |
Pts: Stefanov 23 Rebs: Bocevski , Stanković 4 Asy: Kurtović , Stefanov 3 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Sędziowie: Peter Klingbiel (GER), György Varadi (HUN) |
22 czerwca
20:45 |
Francja | 77 –66 | Izrael |
Punktacja po połowie: 37 –34, 40 –32 | ||
Pkt : Abdul-Wahad 19 Rebs : Abdul-Wahad 8 Ast : Abdul-Wahad 3 |
Punkty: Steinhauer 19 Rebs: Steinhauer 7 Ass: Goodes 7 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Sędziowie: Philippe Leemann (SUI), Romualdas Brazauskas (LTU) |
23 czerwca
18:30 |
Macedonia | 62- 64 | Izrael |
Punktacja po połowie: 37 –29, 25–35 | ||
Pts : Stefanov 14 rebs : Bocevski 12 Asts : Stefanow 8 |
Pkt : Henefeld 21 Rebs: Henefeld 8 Ast: Kattash 5 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Sędziowie: Romualdas Brazauskas (LTU), György Varadi (HUN) |
23 czerwca
20:45 |
FR Jugosławia | 63 –52 | Francja |
Punktacja o połowę: 27- 33 , 36 -19 | ||
Punkty : Bodiroga 16 Rebs : Tomašević 9 Asy : Divac , Obradović 3 |
Pkt: Abdul-Wahad 13 Rebs: Bilba 7 Ast: Sciarra 3 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Sędziowie: Philippe Leemann (SUI), Nikolaos Pitsilkas (GRE) |
Grupa B
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | 3 | 2 | 1 | 210 | 191 | +19 | 5 | 1–1, +18 |
Hiszpania | 3 | 2 | 1 | 231 | 229 | +2 | 5 | 1–1, -7 |
Słowenia | 3 | 2 | 1 | 204 | 209 | -5 | 5 | 1–1, −11 |
Węgry | 3 | 0 | 3 | 213 | 229 | −16 | 3 |
21 czerwca
18:00 |
Słowenia | 47- 68 | Rosja |
Punktacja o połowę: 22- 30 , 25- 38 | ||
Pkt : Smodiš 19 Rebs : Smodiš 7 As : Daneu 4 |
Punkty: Panov 14 Rebs: Panov 9 Ast: Kudelin 5 |
Hala sportowa Clermont-Ferrand , Clermont-Ferrand
Frekwencja: 3000 Sędziowie: Danko Radić (CRO), Recep Ankaralı (TUR) |
21 czerwca
20:45 |
Węgry | 75- 84 | Hiszpania |
Punktacja o połowę: 36 -27, 39- 57 | ||
Pkt : Gulyás 23 Rebs : Gulyás 4 Ast : Boros 5 |
Pkt: Herreros 25 Rebs: Reyes 14 Ast: Corrales 4 |
Palais des sports de Toulouse , Toulouse
Udział: 3200 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Bruno Gasperin (FRA) |
22 czerwca
18:30 |
Rosja | 73 –72 | Węgry |
Punktacja po połowie: 35 –30, 38 – 42 | ||
Pkt : Kudelin 21 Rebs : Kisurin 7 Ast : Kudelin 4 |
Pts: Dávid , Gulyás 17 Rebs: Gulyás 11 Asy: Kálmán 5 |
Hala sportowa Clermont-Ferrand, Clermont-Ferrand
Obecność: 3500 Sędziowie: Stefano Cazzaro (ITA), Bruno Gasperin (FRA) |
22 czerwca
20:45 |
Hiszpania | 75- 85 | Słowenia |
Punktacja o połowę: 43- 50 , 32- 35 | ||
Pkt : Herreros 29 Rebs : de Miguel 7 Ast : Corrales 3 |
Pkt: Smodiš 27 Rebs: Smodiš 8 Ast: Bečirovič 6 |
Hala sportowa Clermont-Ferrand, Clermont-Ferrand
Obecność: 3500 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Recep Ankaralı (TUR) |
23 czerwca
18:30 |
Węgry | 66- 72 | Słowenia |
Punktacja o połowę: 33- 40 , 33 -32 | ||
Punkty : Sitku 21 Rebs : 3 graczy 6 Asy : Kálmán 8 |
Pkt: Milič 17 Rebs: Nesterovič 7 Asy: Daneu , Zdovc 6 |
Hala sportowa Clermont-Ferrand, Clermont-Ferrand
Udział: 4300 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Danko Radić (CRO) |
23 czerwca
20:45 |
Rosja | 69- 72 | Hiszpania |
Punktacja o połowę: 30- 39 , 39 -33 | ||
Pkt : Petrenko 19 Rebs : Nosov 18 As : Kudelin , Panov 4 |
Pkt: Herreros 20 Rebs: de la Fuente 6 Asy: Rodríguez 5 |
Hala sportowa Clermont-Ferrand, Clermont-Ferrand
Sędziowie: Stefano Cazzaro (ITA), Bruno Gasperin (FRA) |
Grupa C
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
indyk | 3 | 2 | 1 | 188 | 179 | +9 | 5 | 1–1, +4 |
Włochy | 3 | 2 | 1 | 196 | 190 | +6 | 5 | 1–1, +1 |
Chorwacja | 3 | 2 | 1 | 198 | 197 | +1 | 5 | 1–1, -5 |
Bośnia i Hercegowina | 3 | 0 | 3 | 170 | 186 | −16 | 3 |
21 czerwca
18:00 |
Bośnia i Hercegowina | 42- 57 | indyk |
Punktacja o połowę: 21- 24 , 21- 33 | ||
Pts : Leric 11 Rebs : Alihodžić 7 Asts : Marković 3 |
Pkt: Türkoğlu 14 Rebs: Beşok 15 Ast: Tunceri 10 |
Jean Bunoz Sports Hall , Antibes
Obecność: 3500 Sędziowie: Miguel Angel Betancor (ESP), Ivan Zachara (CZE) |
21 czerwca
20:45 |
Chorwacja | 70 –68 | Włochy |
Punktacja o połowę: 29- 48 , 41 -20 | ||
Pkt : Kukoč 16 Rebs : Kukoč 8 Ast : Kukoč, Mulaomerović 4 |
Pkt: Galanda 15 Rebs: Fučka 5 Ast: Myers 5 |
Hala sportowa im. Jeana Bunoza, Antibes
Obecność: 3800 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Petr Sudek (SVK) |
22 czerwca
18:30 |
indyk | 70 –63 | Chorwacja |
Punktacja o połowę: 27- 34 , 43 -29 | ||
Pkt : Türkoğlu 18 Rebs : Beşok 13 As : Tunceri 5 |
Pkt: Mršić 18 Rebs: Mršić 6 Asy: Mulaomerović 6 |
Hala sportowa Jean Bunoz, Antibes
Uczestnictwo: 3000 Sędziowie: Petr Sudek (SVK), Miguel Angel Betancor (ESP) |
22 czerwca
20:45 |
Włochy | 64 –59 | Bośnia i Hercegowina |
Punktacja o połowę: 36 -30, 28- 29 | ||
Pts : Myers 22 Rebs : Marconato 8 Asts : Galandy , Meneghin 3 |
Pkt: Marković 22 Rebs: Alihodžić 7 Asy: Firić , Marković 5 |
Hala sportowa im. Jeana Bunoza, Antibes
Obecność: 3800 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Igor Lebedev (RUS) |
23 czerwca
18:30 |
Bośnia i Hercegowina | 59- 65 | Chorwacja |
Punktacja o połowę: 32- 37 , 27- 28 | ||
Pts : Firić 23 Rebs : Mujezinović 10 Asts : Marković , Mirković 3 |
Punkty: Mršić 14 Rebs: Kukoč 13 Ass: Kukoč 7 |
Hala sportowa im. Jeana Bunoza, Antibes
Frekwencja: 3700 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Ivan Zachara (CZE) |
23 czerwca
20:45 |
Włochy | 64 –61 | indyk |
Punktacja o połowę: 33- 34 , 31 -27 | ||
Pkt : Myers 20 Rebs : Chiacig 6 Ast : Meneghin 4 |
Pkt: Türkcan 13 Rebs: Beşok , Türkcan 6 Asts: Tunçeri 6 |
Hala sportowa Jean Bunoz, Antibes
Obecność: 4000 Sędziowie: Miguel Angel Betancor (ESP), Petr Sudek (SVK) |
Grupa D
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Republika Czeska | 3 | 2 | 1 | 229 | 211 | +18 | 5 | 1–1, +7 |
Niemcy | 3 | 2 | 1 | 210 | 210 | 0 | 5 | 1–1, -1 |
Litwa | 3 | 2 | 1 | 228 | 216 | +12 | 5 | 1–1, -6 |
Grecja | 3 | 0 | 3 | 194 | 224 | -30 | 3 |
21 czerwca
18:00 |
Republika Czeska | 78 –62 | Litwa |
Punktacja po połowie: 43 –34, 35 –28 | ||
Pkt : Bartoň 24 Rebs : Okáč 8 Ast : Czudek 5 |
Pkt: Štombergas 17 Rebs: Sabonis 7 Asy: 3 Graczy 3 |
21 czerwca
20:45 |
Niemcy | 59 –58 | Grecja |
Punktacja po połowie: 26 –23, 33–35 | ||
Pkt : Nowitzki 21 Rebs : Nowitzki 5 As : Rödl 3 |
Punkty: Sigalas 17 Rebs: 4 graczy 5 Asy: Sigalas 4 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Sędziowie: Iztok Rems (SLO), Marjan Stojovski (MKD) |
22 czerwca
18:30 |
Litwa | 84 –74 | Niemcy |
Punktacja po połowie: 32–32, 52 –42 | ||
Pkt : Štombergas 24 Rebs : Sabonis 11 Ast : Maskoliūnas 8 |
Pkt: Nowitzki 16 Rebs: Femerling 6 Ast: Rödl 5 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Sędziowie: Iztok Rems (SLO), Armand de Keyser (BEL) |
22 czerwca
20:45 |
Grecja | 72- 83 | Republika Czeska |
Punktacja o połowę: 33- 34 , 39- 49 | ||
Pkt : Papanikolaou 21 Rebs : Giannoulis 8 Ast : Boudouris , Sigalas 4 |
Punkty: Bartoň 26 Rebs: Bartoň 7 Asy: Welsch 4 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Sędziowie: Pascal Dorizon (FRA), Milivoje Jovčić (YUG) |
23 czerwca
18:30 |
Republika Czeska | 68- 77 | Niemcy |
Punktacja o połowę: 33- 49 , 35 -28 | ||
Punkty : Bartoň 17 Rebs : 3 graczy 5 Asy : Bartoň, Treml 2 |
Pkt: Nowitzki 23 Rebs: Okulaja 10 Ast: Bogojevič 5 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Sędziowie: Pascal Dorizon (FRA), Marjan Stojovski (MKD) |
23 czerwca
20:45 |
Grecja | 64- 82 | Litwa |
Punktacja o połowę: 28- 44 , 36- 38 | ||
Pkt : Papanikolaou 21 Rebs : Kakiouzis 5 Asy : Boudouris 4 |
Pkt: Karnišovas 20 Rebs: Sabonis 8 Ast: Jasikevičius 7 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Sędziowie: Iztok Rems (SLO), Armand de Keyser (BEL) |
Druga runda
Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
Grupa E
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FR Jugosławia | 6 | 5 | 1 | 443 | 386 | +57 | 11 | 1–0 |
Francja | 6 | 5 | 1 | 414 | 384 | +30 | 11 | 0–1 |
Rosja | 6 | 4 | 2 | 441 | 409 | +32 | 10 | |
Hiszpania | 6 | 3 | 3 | 439 | 454 | -15 | 9 | |
Izrael | 6 | 2 | 4 | 416 | 467 | −51 | 8 | 1–0 |
Słowenia | 6 | 2 | 4 | 405 | 421 | −16 | 8 | 0–1 |
26 czerwca
16:15 |
Hiszpania | 57- 74 | Francja |
Punktacja o połowę: 32 -31, 25- 43 | ||
Pkt : Dueñas 15 Rebs : Dueñas 8 Ast : Corrales , Rodríguez 3 |
Punkty: Rigaudeau 21 Rebs: Smith 5 Asy: Digbeu , Risacher 4 |
Palais des Sports de Pau , Pau
Frekwencja: 7600 Sędziowie: Carl Jungebrand (LTU), Recep Ankaralı (TUR) |
26 czerwca
18:30 |
Słowenia | 66- 71 | FR Jugosławia |
Punktacja o połowę: 33 -29, 33- 42 | ||
Pkt : Zdovc 16 Rebs : Jurković 9 As : Daneu , Kraljević 3 |
Pkt: Obradović 17 Rebs: Tomašević 10 Ast: Bodiroga 8 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Obecność: 7600 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Peter Klingbiel (GER) |
26 czerwca
20:45 |
Rosja | 93 –84 (OT) | Izrael |
Punktacja o połowę: 41- 43 , 35 -33 godzinach nadliczbowych : 17 -8 | ||
Pts : Rusłan Avleev , Karasev 21 rebs : Panow 10 Asts : Karasev 6 |
Punkty: Sheffer 26 Rebs: Sheffer 7 Asy: Sheffer 5 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Obecność: 7600 Sędziowie: Danko Radić (CRO), Stefano Cazzaro (ITA) |
27 czerwca
16:15 |
FR Jugosławia | 77 –63 | Hiszpania |
Punktacja po połowie: 38 –35, 39 –28 | ||
Punkty : Danilović 16 Rebs : Gurović 9 Asy : Divac 5 |
Pkt: Reyes 18 Reb: Reyes 9 Ast: Herreros , Reyes 2 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Sędziowie: Romualdas Brazauskas (LTU), Recep Ankaralı (TUR) |
27 czerwca
18:30 |
Izrael | 67 –66 | Słowenia |
Punktacja o połowę: 41 -28, 26- 38 | ||
Pkt : goodes 16 Rebs : Henefeld , Kattash 5 Asts : Sheffera 5 |
Pkt: Zdovc 20 Rebs: Jurković 9 Asy: Jurković, Zdovc 4 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Obecność: 7500 Sędziowie: Philippe Leemann (SUI), Ivan Zachara (CZE) |
27 czerwca
22:30 |
Francja | 66 –62 | Rosja |
Punktacja o połowę: 34 -27, 32- 35 | ||
Pkt : Abdul-Wahad 14 Rebs : Rigaudeau , Weis 6 As : Rigaudeau 2 |
Punkty: Kudelin 22 Rebs: Panov 10 Ass: Avleev 3 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Obecność: 7500 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Stefano Cazzaro (ITA) |
28 czerwca
14:45 |
Hiszpania | 88 –74 | Izrael |
Punktacja po połowie: 36 –31, 52 –43 | ||
Punkty : Reyes 19 Rebs : Herreros , Reyes 7 Asy : de la Fuente 4 |
Pts: Sheffer 17 Rebs: Steinhauer 5 Asts: goodes 4 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Sędziowie: Danko Radić (CRO), Stefano Cazzaro (ITA) |
28 czerwca
18:30 |
Rosja | 76 –68 | FR Jugosławia |
Punktacja po połowie: 36 –31, 40 –37 | ||
Pkt : Z. Pashutin 20 Rebs : 3 graczy 4 Asy : E. Pashutin 10 |
Pkt: Bodiroga 14 Rebs: Gurović 5 As: Bodiroga 5 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Sędziowie: Philippe Leemann (SUI), Peter Klingbiel (GER) |
28 czerwca
20:45 |
Słowenia | 69- 74 | Francja |
Punktacja o połowę: 38 -28, 31- 46 | ||
Pkt : Nesterovič 16 Rebs : Jurković , Nesterovič 9 Asy : 4 Graczy 2 |
Punkty: Rigaudeau , Risacher 12 Rebs: Abdul-Wahad 12 Asy: Rigaudeau 6 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Frekwencja: 7600 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Ivan Zachara (CZE) |
Grupa F
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Litwa | 6 | 5 | 1 | 467 | 401 | +66 | 11 | |
Włochy | 6 | 4 | 2 | 427 | 385 | +42 | 10 | 1–0 |
indyk | 6 | 4 | 2 | 377 | 371 | +6 | 10 | 0–1 |
Niemcy | 6 | 3 | 3 | 420 | 432 | −12 | 9 | 1–0 |
Chorwacja | 6 | 3 | 3 | 444 | 454 | -10 | 9 | 0–1 |
Republika Czeska | 6 | 2 | 4 | 434 | 470 | −36 | 8 |
26 czerwca
16:15 |
Litwa | 74 –48 | indyk |
Punktacja po połowie: 35 –29, 39 – 19 | ||
Pkt : Karnišovas 19 Rebs : Karnišovas, Sabonis 10 Asy : Sabonis, Žukauskas 4 |
Pkt : Sarıca 11 Rebs: Beşok 9 Apsy: Beşok, Tunceri 2 |
26 czerwca
18:30 |
Republika Czeska | 64- 86 | Chorwacja |
Punktacja o połowę: 29- 45 , 35- 41 | ||
Pkt : Novák 13 Rebs : Bartoň , Novák 5 As : Welsch 4 |
Pkt: Kukoč 20 Rebs: Ružić 8 Ast: Kukoč 8 |
Antarès, Le Mans
Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Peter Klingbiel (GER) |
26 czerwca
20:45 |
Niemcy | 53- 74 | Włochy |
Punktacja o połowę: 25- 37 , 28- 37 | ||
Punkty : Tomic 13 Rebs : Arigbabu 6 Asy : Bogojevič 3 |
Pts: Myers 16 rebs: SKURWIELU , Marconato 6 Asts: Meneghin 4 |
Antarès, Le Mans
Sędziowie: Miguel Angel Betancor (ESP), Igor Lebedev (RUS) |
27 czerwca
16:15 |
Chorwacja | 75- 91 | Litwa |
Punktacja o połowę: 42- 50 , 33- 41 | ||
Pkt : Kukoč 12 Rebs : Kukoč 3 Ast : Kukoč 7 |
Pkt: Štombergas 17 Rebs: Sabonis 9 Ast: Štombergas 6 |
Antarès, Le Mans
Obecność: 6000 Sędziowie: Pascal Dorizon (FRA), Petr Sudek (SVK) |
27 czerwca
18:30 |
indyk | 63 –55 | Niemcy |
Punktacja po połowie: 31 –29, 32 –26 | ||
Pts : Beşok 14 rebs : Türkcan 10 Asts : Türkcan 6 |
Pts: Femerling 19 Rebs: Okulaja , Femerling 4 Ast: Bogojevič 8 |
Antarès, Le Mans
Frekwencja: 6000 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Milivoje Jovčić (YUG) |
27 czerwca
22:30 |
Włochy | 95 –68 | Republika Czeska |
Punktacja po połowie: 45 –40, 50 –28 | ||
Pts : Myers 22 Rebs : Marconato 4 Asts : Myers 7 |
Pkt: Bartoň 14 Rebs: Bečka 8 Ast: Bartoň 4 |
Antarès, Le Mans
Obecność: 6000 Sędziowie: Iztok Rems (SLO), Armand de Keyser (BEL) |
28 czerwca
14:45 |
Niemcy | 102 –85 | Chorwacja |
Punktacja po połowie: 50 –49, 52 –36 | ||
Pkt : Tomic 32 Rebs : Okulaja 9 Ast : Bogojevič 12 |
Pkt : Prkačin 15 Rebs: Ružić 4 As: Kukoč 8 |
Antarès, Le Mans
Obecność: 3000 Sędziowie: Pascal Dorizon (FRA), Armand de Keyser (BEL) |
28 czerwca
18:30 |
Republika Czeska | 73- 78 | indyk |
Punktacja o połowę: 37 -36, 36- 42 | ||
Punkty : Bartoň 20 Rebs : Bartoň 7 Asy : Czudek 4 |
Pts: Türkcan 17 Rebs: Beşok 8 Asts: Sarica , Tunçeri 4 |
Antarès, Le Mans
Frekwencja: 4000 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Igor Lebedev (RUS) |
28 czerwca
20:45 |
Litwa | 74 –62 | Włochy |
Punktacja po połowie: 39 –35, 35 –27 | ||
Pkt : Sabonis 25 Rebs : Sabonis 13 As : Karnišovas , Maskoliūnas 6 |
Pkt: Meneghin 16 Rebs: Galanda 5 Ast: De Pol 5 |
Antarès, Le Mans
Obecność: 4000 Sędziowie: Miguel Angel Betancor (ESP), Petr Sudek (SVK) |
Faza pucharowa
drabinka mistrzostw
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
1 lipca – 14:00 | ||||||||||
Rosja | 79 | |||||||||
2 lipca – 20:45 | ||||||||||
Włochy | 102 | |||||||||
Włochy | 71 | |||||||||
1 lipca – 16:15 | ||||||||||
FR Jugosławia | 62 | |||||||||
FR Jugosławia | 78 | |||||||||
3 lipca – 18:00 | ||||||||||
Niemcy | 68 | |||||||||
Włochy | 64 | |||||||||
1 lipca – 18:30 | ||||||||||
Hiszpania | 56 | |||||||||
Francja | 66 | |||||||||
2 lipca – 18:30 | ||||||||||
indyk | 63 | |||||||||
Francja | 63 | |||||||||
1 lipca – 20:45 | ||||||||||
Hiszpania | 70 | Trzecie miejsce | ||||||||
Hiszpania | 74 | |||||||||
3 lipca – 15:45 | ||||||||||
Litwa | 72 | |||||||||
FR Jugosławia | 74 | |||||||||
Francja | 62 | |||||||||
Ćwierćfinały
1 lipca
14:00 |
Rosja | 79- 102 | Włochy |
Punktacja o połowę: 40- 49 , 39- 53 | ||
Pkt : Karasev 22 Rebs : Nosov 13 Asy : Karasev, Nosov 3 |
Pkt: Myers 22 Rebs: Galanda 5 Asy: De Pol , Meneghin 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paryż
Udział: 8000 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Pascal Dorizon (FRA) |
1 lipca
16:15 |
FR Jugosławia | 78 –68 | Niemcy |
Punktacja po połowie: 38 –35, 40 –33 | ||
Pkt : Šćepanović 17 Rebs : Tomašević 7 Asts : Bodiroga 7 |
Pkt : Femerling 13 Rebs: Nowitzki 5 Ast: Bogojevič 6 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Frekwencja: 12 000 Sędziowie: Romualdas Brazauskas (LTU), Recep Ankaralı (TUR) |
1 lipca
18:30 |
Francja | 66 –63 | indyk |
Punktacja po połowie: 31–31, 35 –32 | ||
Pkt : Rigaudeau 18 Rebs : Bilba 8 Asy : 3 graczy 2 |
Pkt: Türkoğlu 17 Reb : Beşok 8 Ast: Tunceri 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Udział: 14 000 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Iztok Rems (SLO) |
1 lipca
22:30 |
Hiszpania | 74 –72 | Litwa |
Punktacja po połowie: 34 –31, 40–41 | ||
Punkty : Herreros 28 Rebs : 3 graczy 5 Asy : Rodríguez 5 |
Pts: Jasikevičius 22 Rebs: Žukauskas 6 Asy: Maskoliūnas 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Obecność: 12 000 Sędziowie: Stefano Cazzaro (ITA), Petr Sudek (SVK) |
Półfinały
2 lipca
18:30 |
Francja | 63- 70 | Hiszpania |
Punktacja o połowę: 29- 31 , 34- 39 | ||
Pkt : Bilba 11 Rebs : Bilba, Gadou 4 Asy : Rigaudeau 4 |
Pts: Herreros 29 rebs: Reyes 9 Asts: Rodriguez 6 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paryż
Frekwencja: 14 000 Sędziowie: Carl Jungebrand (FIN), Petr Sudek (SVK) |
2 lipca
20:45 |
Włochy | 71 –62 | FR Jugosławia |
Punktacja o połowę: 37 -23 34- 39 | ||
Punkty : Fučka 17 Rebs : Fučka, Galanda 5 Asy : Abbio , Myers 4 |
Punkty: Bodiroga 17 Rebs: Bodiroga 13 Akcje: 3 graczy 2 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Udział: 13 000 Sędziowie: Reuven Virovnik (ISR), Romualdas Brazauskas (LTU) |
Trzecie miejsce
3 lipca
15:45 |
Francja | 62- 74 | FR Jugosławia |
Punktacja o połowę: 26- 33 , 36- 41 | ||
Pkt : Rigaudeau 16 Rebs : Bilba , Weis 6 Asy : 3 graczy 2 |
Punkty: Divac 19 Rebs: Lončar 7 Asy: Bodiroga 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paryż
Obecność: 14.000 Sędziowie: Miguel Angel Betancor (ESP), Stefano Cazzaro (ITA) |
Finał
3 lipca
18:00 |
Hiszpania | 56- 64 | Włochy |
Punktacja o połowę: 24- 32 , 32-32 | ||
Pkt : Corrales 15 Rebs : Dueñas 11 Ast : Corrales 6 |
Pkt: Myers 18 Rebs: Fučka 10 Ast: Basile , Fučka 2 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paryż
Frekwencja: 14 000 Sędziowie: Iztok Rems (SLO), Pascal Dorizon (FRA) |
miejsce od 5 do 8
Runda klasyfikacyjna | Piąte miejsce | |||||
2 lipca – 14:00 | ||||||
Rosja | 74 | |||||
3 lipca – 13:30 | ||||||
Niemcy | 70 | |||||
Rosja | 72 | |||||
2 lipca – 16:15 | ||||||
Litwa | 103 | |||||
indyk | 56 | |||||
Litwa | 80 | |||||
Siódme miejsce | ||||||
3 lipca – 11:15 | ||||||
Niemcy | 86 | |||||
indyk | 67 |
2 lipca
14:00 |
Rosja | 74 –70 | Niemcy |
Punktacja po połowie: 40 – 24, 34 – 46 | ||
Pkt : Kudelin 19 Rebs : Avleev 9 Ast : E. Pashutin 4 |
Pkt: Nowitzki 15 Rebs: Nowitzki 4 Asy: Bogojevič , Tomic 5 |
2 lipca
18:00 |
indyk | 56- 80 | Litwa |
Punktacja o połowę: 24- 38 , 32- 42 | ||
Punkty : Okur 14 Rebs : Okur 10 Asy : 4 graczy 2 |
Pts: Praškevičius 16 Rebs: Karnišovas , Sabonis 7 Ass: Karnišovas 6 |
Palais omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Sędziowie: Miguel Angel Betancor (ESP), Pascal Dorizon (FRA) |
3 lipca
11:15 |
Niemcy | 86 –67 | indyk |
Punktacja po połowie: 48 –36, 38 –31 | ||
Punkty : Femerling 18 Rebs : Okulaja 7 As : Bogojevič 5 |
Pkt: Türkoğlu 15 Rebs: Okur 11 Ast: Tunceri 4 |
Palais omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Sędziowie: Armand de Keyser (BEL), Milivoje Jovčić (YUG) |
3 lipca
13:30 |
Rosja | 72- 103 | Litwa |
Punktacja o połowę: 33- 42 , 39- 61 | ||
Punkty : Kudelin 23 Rebs : Nosov 7 Asy : 3 graczy 2 |
Pkt: Karnišovas 18 Reb: Einikis , Masiulis 6 As: Marčiulionis 7 |
Palais omnisports de Paris-Bercy, Paryż
Sędziowie: Peter Klingbiel (GER), Recep Ankaralı (TUR) |
Liderzy statystyczni
Indywidualne rekordy turniejowe
Zwrotnica
|
Zbiórki
|
Asystuje
|
Kradnie
|
Minuty
|
Indywidualne rekordy w grze
dział | Nazwa | Całkowity | Przeciwnik |
---|---|---|---|
Zwrotnica | Dražan Tomić | 32 | Chorwacja |
Zbiórki | Witalij Nosow | 18 | Hiszpania |
Asystuje | Władimir Bogojević | 12 | Chorwacja |
Kradnie | Siergiej Panow | 7 | Słowenia |
Obroty | Dirk Nowitzki | 8 | indyk |
Drużynowe rekordy turniejowe
Ofensywne PPG
|
Zbiórki
|
Asystuje
|
Kradnie
|
Wzloty w grze zespołowej
dział | Nazwa | Całkowity | Przeciwnik |
---|---|---|---|
Zwrotnica | Litwa | 103 | Rosja |
Zbiórki | Rosja | 45 | Izrael |
Asystuje | Litwa | 32 | Rosja |
Kradnie | Włochy | 17 | Republika Czeska |
Procent celu w terenie | Litwa | 70,0% (35/50) | Chorwacja |
Procent rzutów za 3 punkty | Francja | 69,2% (9/13) | Izrael |
Procent rzutów wolnych |
Słowenia FR Jugosławia |
100% (12/12) 100% (6/6) |
Hiszpania Hiszpania |
Obroty | Republika Czeska | 23 | Włochy |
Nagrody
1999 FIBA EuroBasket Champions |
---|
Włochy 2. tytuł |
1999 FIBA EuroBasket MVP : Gregor Fučka ( Włochy ) |
Drużyna całego turnieju |
---|
Carlton Myers |
Andrea Meneghin |
Alberto Herreros |
Dejan Bodirog |
Gregor Fučka ( MVP ) |
Klasyfikacja końcowa
Zakwalifikował się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2000 | |
Zakwalifikowany do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2000 jako aktualny mistrz świata |
Ranga | Zespół | Nagrywać |
---|---|---|
Włochy | 7–2 | |
Hiszpania | 5–4 | |
FR Jugosławia | 7–2 | |
4 | Francja | 6–3 |
5 | Litwa | 7–2 |
6 | Rosja | 5–4 |
7 | Niemcy | 4–5 |
8 | indyk | 4–5 |
9 | Izrael | 2–4 |
10 | Słowenia | 2–4 |
11 | Chorwacja | 3–3 |
12 | Republika Czeska | 2–4 |
13 | Macedonia | 0–3 |
14 | Węgry | 0–3 |
15 | Bośnia i Hercegowina | 0–3 |
16 | Grecja | 0–3 |
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- 1999 Mistrzostwa Europy Mężczyzn , FIBA.com.