Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Ujeżdżenie indywidualne - Equestrian at the 2004 Summer Olympics – Individual dressage
Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | ||
---|---|---|
Konkurs ujeżdżania | indywidualny | zespół |
WKKW | indywidualny | zespół |
Skoki | indywidualny | zespół |
Indywidualne ujeżdżenia wydarzenie, część konny programu Pod Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 , odbyła się w dniach 19 do 25 sierpnia 2004 w Olympic Equestrian Center na obrzeżach Markopoulo w Attyka regionu Grecji . Podobnie jak wszystkie inne zawody jeździeckie, zawody w ujeżdżeniu były mieszane, a zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w tej samej klasie. Zgłoszono 53 pary koni i jeźdźców.
Medaliści
Złoto |
Anky van Grunsven ( Salinero ) Holandia |
Srebro |
Ulla Salzgeber ( Rusty ) Niemcy |
Brązowy |
Beatriz Ferrer-Salat ( Beauvalais ) Hiszpania |
Wyniki
Kontrola
Kontrola odbyła się 19 sierpnia. Podczas wstępnej inspekcji przeszło 49 koni. Trzech zostało ponownie sprawdzonych przed przyjęciem, a jeden został zdyskwalifikowany.
Ponowne inspekcje:
- Wels , na którym jeździł Friedrich Gaulhofer z Austrii
- Gabana , ujeżdżana przez Louisa Hill z Nowej Zelandii
- Condor , dosiadany przez Elenę Sidnevę z Rosji
Dyskwalifikacja:
- Heros , dosiadany przez Alaię Demiropoulou z Grecji .
Test Grand Prix
Pierwsza runda to test Grand Prix. Każda z 52 par przeszła przez serię ruchów na piaszczystej arenie, a sędziowie w pięciu różnych pozycjach obserwowali ruchy i przyznawali procentowe wyniki na podstawie ich wykonania. Łączny wynik w tej rundzie był średnią z ocen pięciu sędziów. Top 25 par awansowało do drugiej rundy, choć nie więcej niż 3 pary z dowolnego kraju mogły awansować.
Ranga | Jeździec (koń) | Sędzia 1 | Sędzia 2 | Sędzia 3 | Sędzia 4 | Sędzia 5 | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulla Salzgeber ( Rusty ) ( GER ) | 77,708 | 77,917 | 81,667 | 76.042 | 77,708 | 78.208 |
2 | Beatriz Ferrer-Salat ( Beauvalais ) ( ESP ) | 74,792 | 75.208 | 74,583 | 75,417 | 73,333 | 74,667 |
3 | Anky van Grunsven ( Salinero ) ( NED ) | 72,292 | 75,625 | 75.208 | 73,125 | 74,792 | 74.208 |
4 | Martin Schaudt ( Weltall ) ( GER ) | 70.000 | 73,333 | 75,833 | 75.000 | 72,917 | 73,417 |
5 | Deborah McDonald ( Brentina ) ( Stany Zjednoczone ) | 74,167 | 71,875 | 75.000 | 72,292 | 73,542 | 73,375 |
6 | Jan Brink ( Briar ) ( SWE ) | 72.083 | 72,500 | 74,167 | 74,375 | 73,125 | 73,250 |
7 | Rafael Soto ( Invasor ) ( ESP ) | 72,292 | 72,500 | 73,958 | 72,917 | 72,292 | 72,792 |
8 | Hubertus Schmidt ( Wansuela Suerte ) ( GER ) | 74,167 | 73,333 | 72,292 | 70.000 | 71,875 | 72,333 |
9 | Robert Dover ( Kennedy ) ( USA ) | 72.083 | 72.083 | 72.083 | 71,250 | 70,625 | 71,625 |
10 | Heike Kemmer ( Bonaparte ) ( GER ) | 71,250 | 70,625 | 71,875 | 72,917 | 69,792 | 71,292 |
Juan Antonio Jimenez ( Guizo ) ( ESP ) | 71,458 | 70.208 | 69,583 | 72,708 | 72,500 | 71,292 | |
12 | Carl Hester ( Escapado ) ( GB ) | 70.208 | 70,625 | 71.042 | 71,458 | 70.000 | 70,667 |
Per Sandgaard ( Zancor ) ( DEN ) | 68,750 | 70,833 | 71,250 | 71,458 | 71.042 | 70,667 | |
14 | Sven Rothenberger ( Barclay II ) ( NED ) | 69,375 | 70.208 | 70.417 | 68,958 | 70.208 | 69,833 |
15 | Imke Bartels ( Lancet ) ( NED ) | 70,625 | 69,375 | 68,333 | 68,542 | 71,875 | 69,750 |
16 | Guenter Seidel ( Aragon ) ( USA ) | 70,625 | 68,542 | 70,625 | 67,292 | 70.417 | 69,500 |
17 | Jon Pedersen ( Esprit de Valdemar ) ( DEN ) | 69,375 | 67,292 | 70,625 | 68.125 | 69,583 | 69.000 |
18 | Lisa Wilcox ( stosowne 5 ) ( USA ) | 68,542 | 68.125 | 70.000 | 69,583 | 67,708 | 68,792 |
19 | Julia Chevanne Gimel ( Calimucho ) ( FRA ) | 68,333 | 69,375 | 69.167 | 68,750 | 68.125 | 68,750 |
20 | Victoria Max-Theurer ( Falcao ) ( AUT ) | 67,500 | 70.417 | 70.208 | 67.083 | 68.125 | 68,667 |
21 | Richard Davison ( Ballaseyr Royale ) ( GBR ) | 68,333 | 69,583 | 68,333 | 67,708 | 68,750 | 68,542 |
22 | Andreas Helgstrand ( Cavan ) ( DEN ) | 68,750 | 68,958 | 69.167 | 67,917 | 66,875 | 68,333 |
23 | Alexandra Korelova ( Balagur ) ( RUS ) | 66.250 | 70.208 | 68,958 | 68,958 | 66,875 | 68.250 |
24 | Karen Tebar ( Falada M ) ( FRA ) | 67,708 | 67,917 | 68,750 | 69,375 | 66.042 | 67,958 |
25 | Emma Hindle ( Wie Weltmeyer ) ( GBR ) | 67,500 | 67,500 | 67,292 | 66,875 | 68,333 | 67,500 |
26 | Nina Stadlinger ( Egalite ) ( AUT ) | 65,625 | 67,500 | 69,792 | 67,500 | 66,458 | 67,375 |
27 | Iryna Lis ( Problesk ) ( BLR ) | 68,542 | 67.083 | 66,875 | 66,875 | 66.042 | 67.083 |
28 | Silvia Ikle ( Salieri CH ) ( SUI ) | 66.042 | 66,458 | 67.083 | 68,333 | 67,292 | 67.042 |
29 | Tinne Vilhelmson-Silfvén ( Just Mickey ) ( SWE ) | 68,333 | 65,625 | 67,500 | 65,625 | 67,500 | 66,917 |
30 | Christian Plaege ( Regent ) ( SUI ) | 65,417 | 68,750 | 67,917 | 67,708 | 63,542 | 66,667 |
31 | Louise Nathorst ( Guinness ) ( SWE ) | 67,500 | 68.125 | 65,417 | 65,208 | 66,667 | 66,583 |
Elena Sidneva ( Condor ) ( RUS ) | 66.042 | 63,958 | 69.167 | 66,458 | 67,292 | 66,583 | |
Cynthia Ishoy ( Proton ) ( CAN ) | 65,417 | 66,667 | 67,917 | 68,333 | 64,583 | 66,583 | |
34 | Nicola McGivern ( Aktywny Walero ) ( GBR ) | 65,625 | 66,667 | 68.125 | 66.042 | 65,833 | 66,458 |
35 | Leslie Reid ( Mark ) ( CAN ) | 65,833 | 64,792 | 66,458 | 66.250 | 67.083 | 66.083 |
36 | Belinda Trussell ( Royan II ) ( CAN ) | 66,458 | 66,458 | 67,708 | 65.000 | 64,375 | 66.000 |
37 | Ricky MacMillan ( Crisp ) ( AUS ) | 65.000 | 65.000 | 66.042 | 67,917 | 65,625 | 65,917 |
38 | Lone Joergensen ( Ludewig G ) ( DEN ) | 63,333 | 66,875 | 68.125 | 65,208 | 65,208 | 65,750 |
39 | Mary Hanna ( Limbo ) ( AUS ) | 65,417 | 65.000 | 67,500 | 65,208 | 64,375 | 65,500 |
40 | Minna Telde ( Sack ) ( SWE ) | 65,833 | 64,375 | 66.042 | 66.250 | 64,375 | 65,375 |
41 | Ignacio Rambla ( Oleaje ) ( ESP ) | 65,417 | 64,792 | 65,417 | 65.000 | 63.125 | 64,750 |
42 | Ashley Holzer ( Imperioso ) ( CAN ) | 64,583 | 65,625 | 65,833 | 64,583 | 62,708 | 64,667 |
43 | Marlies van Baalen ( Idocus ) ( NED ) | 62,708 | 65,625 | 65,208 | 65,833 | 63,542 | 64,583 |
44 | Friedrich Gaulhofer ( Wels ) ( AUT ) | 62,917 | 63,333 | 63,542 | 65,417 | 63.125 | 63,667 |
45 | Daniel Ramseier ( Palladio ) ( SUI ) | 62.083 | 65,625 | 63,333 | 63,750 | 61,458 | 63.250 |
46 | César Parra ( Galant du Serein ) ( COL ) | 61,250 | 61,458 | 63,542 | 65,208 | 63.125 | 62,917 |
47 | Alexandra Sourla ( Gregory ) ( GRE ) | 62,500 | 65,208 | 62.083 | 63.125 | 61,250 | 62,833 |
48 | Peter Gmoser ( Don Debussy ) ( AUT ) | 62,292 | 62,292 | 62,917 | 64,167 | 62.083 | 62,750 |
49 | Louisa Hill ( Gabana ) ( NZL ) | 60,417 | 62,917 | 63,750 | 62,500 | 63,958 | 62,708 |
50 | Heike Holstein ( Welt Adel ) ( IRL ) | 60.208 | 64,375 | 58.542 | 61.042 | 57.917 | 60,417 |
51 | Gerta Lehmann ( Louis ) ( GRE ) | 59,583 | 62.083 | 58.542 | 60.208 | 59,583 | 60.000 |
- | Jasmien Sanche-Burger ( Mr G de Lully ) ( SUI ) | (Wycofane) |
Grand Prix Special
Test specjalny Grand Prix był drugą rundą. Było podobne do pierwszego, choć wyznaczony czas był krótszy. Wynik z tej rundy został uśredniony z wynikiem z testu Grand Prix, z piętnastoma najlepszymi parami awansującymi do rundy finałowej. Indywidualne oceny sędziów były podawane w odstępach co 1/5 punktu.
Ranga | Naród | Jeździec | Koń | Sędzia 1 | Sędzia 2 | Sędzia 3 | Sędzia 4 | Sędzia 5 | Wynik | Miejsce | Ogólny |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | Ulla Salzgeber | Zardzewiały | 76,0 | 76,0 | 73.8 | 75.2 | 73.2 | 74,84 | 3 | 76,524 |
2 | Holandia | Anky van Grunsven | Salinero | 76.8 | 82.6 | 76.4 | 77.8 | 75.4 | 77,80 | 1 | 76,004 |
3 | Hiszpania | Beatriz Ferrer-Salat | Beauvalais | 75.4 | 76.4 | 75.8 | 76.4 | 74.8 | 75,76 | 2 | 75,213 |
4 | Stany Zjednoczone | Deborah McDonald | Brentina | 75.8 | 76.2 | 73.4 | 75,0 | 73.4 | 74,76 | 4 | 74.067 |
5 | Niemcy | Hubertus Schmidt | Wansuela Suerte | 73.4 | 75,0 | 72,0 | 73.4 | 73.4 | 73,44 | 7 | 72,887 |
6 | Stany Zjednoczone | Robert Dover | Kennedy | 74.6 | 74.2 | 74.8 | 73.6 | 73,0 | 74.04 | 5 | 72,833 |
7 | Szwecja | Jan Brink | Wrzosiec | 73,0 | 71.2 | 71.4 | 70.8 | 70,0 | 71,28 | 11 | 72.265 |
8 | Niemcy | Martin Schaudt | Weltall | 68.8 | 72.4 | 70.4 | 69.6 | 71.8 | 70,60 | 14 | 72,008 |
9 | Wielka Brytania | Carl Hester | Escapado | 73.4 | 73,0 | 71,0 | 73,0 | 71.8 | 72,44 | 8 | 71,553 |
10 | Dania | Andreas Helgstrand | Cavan | 74.2 | 75.8 | 73.4 | 73.8 | 72.6 | 73,96 | 6 | 71.147 |
11 | Dania | Per Sandgaard | Zancor | 73.2 | 69.4 | 71.4 | 72.2 | 71,6 | 71,56 | 10 | 71.113 |
12 | Hiszpania | Rafael Soto | Invasor | 69.6 | 69,0 | 68.6 | 68.4 | 69.4 | 69,00 | 18 | 70,896 |
13 | Holandia | Imke Bartels | Lancet | 73.4 | 71,6 | 70.6 | 72.4 | 70.6 | 71,72 | 9 | 70,735 |
14 | Stany Zjednoczone | Guenter Seidel | Aragon | 71,6 | 71.4 | 70.8 | 70.2 | 71.2 | 71.04 | 13 | 70.270 |
15 | Hiszpania | Juan Antonio Jimenez | Guizo | 69.6 | 68.4 | 68,0 | 67,0 | 68.2 | 68,240 | 20 | 69,766 |
16 | Francja | Julia Chevanne Gimel | Calimucho | 71,0 | 72.2 | 69.6 | 69.4 | 70.6 | 70,56 | 15 | 69,655 |
17 | Holandia | Sven Rothenberger | Barclay II | 72.2 | 67.4 | 67.2 | 70,0 | 68.4 | 69.04 | 17 | 69,437 |
18 | Szwajcaria | Silvia Ikle | Salieri CH | 72.4 | 70.6 | 69.8 | 71,0 | 72,0 | 71.16 | 12 | 69.101 |
19 | Dania | Jon Pedersen | Esprit de Valdemar | 71.4 | 69.2 | 67.6 | 68.6 | 69,0 | 69.16 | 16 | 69.080 |
20 | Austria | Victoria Max-Theurer | Falcao | 70.6 | 66,0 | 68.8 | 68.6 | 70.2 | 68,84 | 19 | 68,753 |
21 | Francja | Karen Tebar | Falada M | 67.2 | 65.6 | 66.8 | 67.4 | 70.2 | 67,44 | 21 | 67,699 |
22 | Wielka Brytania | Richard Davison | Ballaseyr Royale | 67.6 | 66.8 | 65.2 | 65.6 | 65.6 | 66.16 | 22 | 67,351 |
23 | Rosja | Alexandra Korelova | Balagur | 65.8 | 66.4 | 65.4 | 65,0 | 67,0 | 65,92 | 24 | 67.085 |
24 | Białoruś | Iryna Lis | Problesk | 66.2 | 65.6 | 66.2 | 65.6 | 66.2 | 65,96 | 23 | 66,522 |
25 | Austria | Nina Stadlinger | Egalite | 65.4 | 66.2 | 64,0 | 63.4 | 65.6 | 64,92 | 25 | 66.148 |
Grand Prix Freestyle
Ostatnią rundą zawodów w ujeżdżeniu był Grand Prix Freestyle Test. W tej rundzie rywalizowało piętnaście par, w których opracowały własny program ruchów pod muzykę. Oceniano ich zarówno pod względem wykonania ruchów (techniczne), jak i dopasowania ich wykonania do muzyki (artystyczne). Każdy z pięciu sędziów przyznał punktację od 0 do 10 w obu kategoriach, przy czym ostateczny wynik rundy jest sumą tych dziesięciu punktów. Wynik ten został następnie uśredniony z wynikami z pozostałych dwóch rund w celu ustalenia ostatecznego rankingu.
Ranga | Naród | Jeździec | Koń | Suma techniczna | Suma artystyczna | Wynik | Miejsce | Ogólny |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia | Anky van Grunsven | Salinero | 40,600 | 45.225 | 85,825 | 1 | 79.278 |
2 | Niemcy | Ulla Salzgeber | Zardzewiały | 38,900 | 44,550 | 83.450 | 2 | 78,833 |
3 | Hiszpania | Beatriz Ferrer-Salat | Beauvalais | 37.450 | 42.125 | 79,575 | 3 | 76,667 |
4 | Stany Zjednoczone | Deborah McDonald | Brentina | 37,250 | 41,575 | 78,825 | 6 | 75,653 |
5 | Niemcy | Hubertus Schmidt | Wansuela Suerte | 37,800 | 41.075 | 78,875 | 5 | 74,883 |
6 | Stany Zjednoczone | Robert Dover | Kennedy | 37,650 | 40,825 | 78,475 | 7 | 74,713 |
7 | Szwecja | Jan Brink | Wrzosiec | 36,350 | 40,300 | 76,650 | 8 | 73,727 |
8 | Hiszpania | Rafael Soto | Invasor | 38.050 | 40,975 | 79.025 | 4 | 73,606 |
9 | Dania | Andreas Helgstrand | Cavan | 36.150 | 40.150 | 76,300 | 9 | 72,864 |
10 | Dania | Per Sandgaard | Zancor | 35,700 | 39,350 | 75.050 | 11 | 72.426 |
11 | Holandia | Imke Bartels | Lancet | 35,800 | 39.050 | 74,850 | 12 | 72.107 |
12 | Hiszpania | Juan Antonio Jimenez | Guizo | 36,350 | 39.050 | 75.400 | 10 | 71,644 |
13 | Wielka Brytania | Carl Hester | Escapado | 33,650 | 37,925 | 71,575 | 14 | 71,561 |
14 | Stany Zjednoczone | Guenter Seidel | Aragon | 35,300 | 38,500 | 73,800 | 13 | 71,447 |
15 | Niemcy | Martin Schaudt | Weltall | 31.350 | 33,600 | 64,950 | 15 | 69,656 |