Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Denmark at the 1996 Summer Olympics
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | |
---|---|
Kod IOC | LEGOWISKO |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski i Konfederacja Sportu Danii |
Stronie internetowej |
www |
w Atlancie | |
Konkurenci | 119 (54 mężczyzn i 65 kobiet) w 14 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Thomas Stuer-Lauridsen |
Medale w rankingu 19 |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
1906 Intercalated Games |
Dania startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 w Atlancie , USA . 119 zawodników, 54 mężczyzn i 65 kobiet wzięło udział w 66 konkurencjach w 14 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Złoto
- Poul-Erik Høyer-Larsen - Badminton , konkursy pojedyncze mężczyzn
- Thomas Poulsen , Eskild Ebbesen , Victor Feddersen i Niels Henriksen - wioślarstwo , czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
- Kristine Roug - żeglarstwo , klasa Europy kobiet
- Dorthe Tanderup , Gitte Madsen , Lene Rantala , Gitte Sunesen , tonje kjærgaard , Janne Kölling , Susanne Lauritsen , Conny Hamann , Anja Hansen , Anette Hoffmann , Heidi Astrup , Tina Bøttzau , Marianne Florman , Anja lipiec Andersen , Camilla Andersen i Kristine Andersen - Piłka ręczna , konkurs drużynowy kobiet
Srebro
Brązowy
lekkoatletyka
Chód na 20 km, mężczyźni
-
Claus Jørgensen
- Finał - 1,25: 28 (→ 29 miejsce)
Skok o tyczce, mężczyźni
-
Martin Voss
- Kwalifikacja - 5,40 m (→ nie awansował)
Rzut młotem, mężczyźni
-
Jan Bielecki
- Kwalifikacja - 69,40 m (→ nie awansowała)
5000 metrów kobiet
-
Nina Christiansen
- Kwalifikacja - 15:56.38 (→ nie awansował)
Skok w dal, kobiety
-
Renata Nielsen
- Kwalifikacja - bez oceny (→ nie awansował)
Rzut oszczepem, kobiety
-
Jette Jeppesen
- Kwalifikacja - 56,16 m (→ brak awansu)
Maraton kobiet
- Gitte Karlshøj - nie ukończył (→ brak rankingu)
Badminton
Boks
Waga półśrednia, mężczyźni (- 67 kg)
-
Hasan Al
- Pierwsza runda - pokonany Rogelio Martínez (Dominikana), sędzia przerwał walkę w trzeciej rundzie
- Druga runda - Pokonany Sergiy Dzindziruk (Ukraina), 10–4
- Ćwierćfinały - przegrana z Marianem Simionem (Rumunia), 8–16
Waga średnia, mężczyźni (- 75 kg)
-
Brian Johansen
- Pierwsza runda - przegrana z Dilshod Yarbekovem (Uzbekistan), sędzia przerwał walkę w trzeciej rundzie
Kajakarstwo
Jazda rowerem
Konkurs drogowy
Jazda indywidualna na czas, mężczyźni
-
Bjarne Riis
- Finał - 1:07:47 (→ 14. miejsce)
-
Rolf Sørensen
- Finał - nie rozpoczął (→ brak rankingu)
Konkurs na torze
Wyścig punktowy mężczyzn
-
Jan Bo Petersen
- Finał - 7 punktów (→ 18. miejsce)
Rower górski
Narty biegowe mężczyzn
-
Lennie Kristensen
- Finał - 2:26:02 (→ 7. miejsce)
-
Jan Erik Østergaard
- Finał - 2:34:30 (→ 18. miejsce)
Konny
Ogrodzenie
Jedna szermierz reprezentowała Danię w 1996 roku.
Piłka nożna
Zawody drużynowe kobiet
- Skład drużyny
Gra w piłkę ręczną
Wioślarstwo
Żeglarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścig | Punkty netto | Ostateczna pozycja | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Morten Egeblad Christoffersen | Mistral dla mężczyzn | 22 | 20 | 17 | 15 |
|
8 | 15 | 19 | 7 | Nie dotyczy | 101,0 | 17 |
Bjørn Westergaard | Fin | 12 | 16 |
|
8 | 23 | 14 | 4 |
|
22 | 23 | 122,0 | 21 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścig | Punkty netto | Ostateczna pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Kristine Roug | Europa | 2 | 1 | 3 | 2 | 1 | 2 |
|
1 |
|
7 | 5 | 24,0 | |
Susanne Ward Michaëla Ward-Meehan |
Kobiety 470 | 6 | 3 |
|
2 | 14 | 2 | 4 | 12 |
|
7 | 6 | 56,0 | 6 |
- otwarty
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścig | Punkty netto | Ostateczna pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Jens Eckardt | Laser |
|
16 | 17 | 11 | 7 | 8 | 26 | 17 | 13 | 27 |
|
142,0 | 17 |
Michael Hestbæk Martin Hejlsberg |
Gwiazda | 7 | 9 | 8 | 2 | 12 | 10 | 6 | 10 | 12 | 13 | Nie dotyczy | 64,0 | 9 |
- Wyścigi meczowe
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścigi kwalifikacyjne | Całkowity | Ranga | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | Ranga | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||||||
Stig Westergaard Jan Eli Andersen Jens Bojsen-Møller |
Soling | 15 | 6 | 3 | 16 |
|
2 | 11 |
|
4 | 1 | 58,0 | 6 Q |
GBR L 2–3 |
Nie posunął się dalej | 6 |
Strzelanie
Pistolet szybkostrzelny męski (25 metrów)
Karabin małolitrażowy, mężczyźni - trzy pozycje (50 metrów)
Karabin małolitrażowy, mężczyźni na brzuchu (50 metrów)
Pułapka na mężczyzn
Skeet dla mężczyzn
Wiatrówka damska (10 metrów)
Pistolet sportowy kobiet (25 metrów)
Wiatrówka damska (10 metrów)
Karabin drobnolufowy damski, trzy pozycje, 50 metrów
Pływanie
200 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Jacob Carstensen
- Bieg - 1: 50,79
- B-Final - 1: 50,54 (→ 14 miejsce)
400 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Jacob Carstensen
- Bieg - 3: 52,62
- Finał - 3: 54,45 (→ 8. miejsce)
1500 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Jacob Carstensen
- Bieg - 15:43,75 (→ brak awansu, 23 miejsce)
50 m stylem dowolnym, kobiety
-
Mette Nielsen
- Bieg - 26,50 (→ brak awansu, 28 miejsce)
100 m stylem dowolnym, kobiety
-
Mette Jacobsen
- Upał - 56.06.2018
- Finał - 56,01 (→ 7. miejsce)
400 m stylem dowolnym, kobiety
-
Britt Raaby
- Bieg - 4: 21,46 (→ nie awansował, 25 miejsce)
100 m stylem grzbietowym, kobiety
-
Mette Jacobsen
- Bieg - 1: 03.14
- B-Final - porysowany
200 m stylem grzbietowym, kobiety
-
Mette Jacobsen
- Bieg - 2: 16,68 (→ brak awansu, 17. miejsce)
100 m stylem motylkowym, kobiety
-
Mette Jacobsen
- Bieg - 1: 00.91
- Finał - 1: 00,76 (→ 8. miejsce)
-
Sophia Skou
- Bieg - 1: 01,25
- B-Final - 1: 00,95 (→ 11. miejsce)
200 m stylem motylkowym, kobiety
-
Sophia Skou
- Bieg - 2: 13,59
- B-Final - 2: 12,41 (→ 9. miejsce)
200 m stylem zmiennym, kobiety
-
Britta Vestergaard
- Bieg - 2: 18,35
- B-Final - 2: 17,95 (→ 14 miejsce)
400 m stylem zmiennym, kobiety
-
Britta Vestergaard
- Bieg - 4: 55,03 (→ brak awansu, 20. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet
-
Mette Nielsen , Mette Jacobsen , Karen Egdal i Ditte Jensen
- Bieg - 3: 48,93 (→ nie awansował, 13. miejsce)
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym, kobiety
-
Ditte Jensen , Britta Vestergaard , Britt Raaby i Berit Puggaard
- Bieg - 8: 16,32 (→ nie awansował, 13. miejsce)
Tenis
Pojedynki mężczyzn
-
Frederik Fetterlein
- Pierwsza runda - Pokonany Jacco Eltingh (Holandia) 6–4 4–6 8–6
- Druga runda - przegrana z Marcem Rossetem (Szwajcaria) 6–7 5–7
-
Kenneth Carlsen
- Pierwsza runda - Pokonano Marka Knowlesa (Bahamy) 7–5 6–3
- Druga runda - Pokonany Jason Stoltenberg (Australia) 6–2 3–6 6–3
- Trzecia runda - Przegrana z MaliVai Washington (Stany Zjednoczone) 7–6 0–6 2–6