Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Czechoslovakia at the 1988 Summer Olympics
Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 | |
---|---|
Kod IOC | TCH |
NOC | Czechosłowacki Komitet Olimpijski |
w Seulu | |
Konkurenci | 163 (110 mężczyzn i 53 kobiety) w 17 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Imrich Bugár |
Medale na 17 miejscu |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Czechy (1900–1912) Republika Czeska (1994–) Słowacja (1994–) |
Czechosłowacja startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988 w Seulu , w Korei Południowej , po zbojkotowali poprzednich gier w 1984 roku . 163 zawodników, 110 mężczyzn i 53 kobiety wzięło udział w 97 konkurencjach w 17 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Zdarzenie |
---|---|---|---|
Złoto | Miloslav Mečíř | Tenis | Gra pojedyncza mężczyzn |
Złoto | Jozef Pribilinec | lekkoatletyka | Bieg mężczyzn na dystansie 20 km |
Złoto | Miroslav Varga | Strzelanie | Karabin 50 m, mężczyźni w pozycji leżącej |
Srebro | Miloslav Bednařík | Strzelanie | Mieszana pułapka |
Srebro |
Jana Novotná Helena Suková |
Tenis | Gra podwójna kobiet |
Srebro | Jan Železný | lekkoatletyka | Rzut oszczepem mężczyzn |
Brązowy |
Miloslav Mečíř Milan Šrejber |
Tenis | Gra podwójna mężczyzn |
Brązowy | Jozef Lohyňa | Zapasy | Styl wolny, mężczyźni 82 kg |
lekkoatletyka
10.000 metrów mężczyzn
-
Martin Vrabel
- Bieg - nie skończył (→ nie awansował)
Maraton mężczyzn
-
Karel David
- Finał - 2 "26.12 (→ 55. miejsce)
Rzut dyskiem, mężczyźni
-
Géjza Valent
- Bieg kwalifikacyjny - 63,46 m
- Finał - 65,80 m (→ 6. miejsce)
-
Imrich Bugár
- Bieg kwalifikacyjny - 61,94 m
- Finał - 60,88 m (→ 12. miejsce)
Rzut oszczepem, mężczyźni
- Jan Železný
-
Zdenek Nenadal
- Kwalifikacja - 75,56 m (→ nie awansował)
Pchnięcie kulą, mężczyźni
-
Remigius Machura
- Bieg kwalifikacyjny - 20,16 m
- Finał - 20,57 m (→ 5. miejsce)
Decathlon, mężczyźni
- Roman Hraban - 7781 pkt (→ 20. miejsce)
- 100 metrów - 10,98 s
- Skok w dal - 7,07 m
- Pchnięcie kulą - 15,84 m
- Skok wzwyż - 1,79 m
- 400 metrów - 49,68 s
- 110 m przez płotki - 14,94 s
- Rzut dyskiem - 45,32 m
- Skok o tyczce - 4,90 m
- Rzut oszczepem - 60,48 m
- 1.500 metrów - 5: 06,68s
- Veroslav Valenta - 7442 pkt (→ 28 miejsce)
- 100 metrów - 11,51 s
- Skok w dal - 7,01 m
- Pchnięcie kulą - 14,17 m
- Skok wzwyż - 1,94 m
- 400 metrów - 51,216 s
- 110 m przez płotki - 15,18 s
- Rzut dyskiem - 45,84 m
- Skok o tyczce - 4,60 m
- Rzut oszczepem - 56,28 m
- 1.500 metrów - 5: 03.17s
Chód na 20 km, mężczyźni
- Jozef Pribilinec
-
Roman Mrázek
- Finał - 1:20:43 (→ 5. miejsce)
Chód na 50 km, mężczyźni
-
Pavol Szikora
- Finał - 3:47:04 (→ 10. miejsce)
-
Pavol Blazek
- Finał - 3:47:31 (→ 12. miejsce)
-
Roman Mrazek
- Finał - 3:50:46 (→ 17. miejsce)
Maraton kobiet
-
Ludmila Melicherová
- Finał - 2 "43,56 (→ 45. miejsce)
Rzut dyskiem kobiet
-
Zdeňka Šilhavá
- Bieg kwalifikacyjny - 66,52 m
- Finał - 67,84 m (→ 6. miejsce)
Pchnięcie kulą, kobiety
-
Zdeňka Šilhavá
- Kwalifikacje - 19,74 m
- Finał - 18,86 m (→ 11. miejsce)
-
Sona Vasickova
- Kwalifikacja - nie wystartowała (→ nie awansowała)
Siedmiobój, kobiety
-
Zuzana Lajbnerová
- Wynik końcowy - 6252 pkt (→ 9. miejsce)
Koszykówka
Turniej kobiet
- Skład drużyny
Poniżej znajduje się lista Czechosłowacji w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Reprezentacja Czechosłowacji w koszykówce kobiet - skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 1988
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Poz | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pkt | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 3 | 3 | 0 | 282 | 234 | +48 | 6 | Półfinały |
2 | Jugosławia | 3 | 2 | 1 | 199 | 211 | −12 | 5 | |
3 | Chiny | 3 | 1 | 2 | 200 | 214 | −14 | 4 | |
4 | Czechosłowacja | 3 | 0 | 3 | 202 | 224 | −22 | 3 |
: 1) Punkty; 2) wyniki bezpośrednie; 3) Średnia punktów wśród remisujących; 4) Średnia punktów.
19 września 1998 9:45
|
Czechosłowacja | 81- 87 | Stany Zjednoczone |
Punktacja o połowę: 39 -37, 42- 50 | ||
Pkt : Nováková 21 Rebs : Nováková 8 Asts : Kalužáková , Nováková 2 |
Punkty: Edwards 24 Rebs: McClain 8 Asts: Edwards 2 |
22 września 1998 21:30
|
Chiny | 68 -64 | Czechosłowacja |
Punktacja o połowę: 36-36, 32 -28 | ||
Pts : Zheng 12 Rebs : Han 7 Asts : Xue 3 |
Pkt: Dobrovičová 21 Rebs: Dobrovičová 5 Asts: Kalužáková 4 |
25 września 1988
9:45 |
Czechosłowacja | 57– 69 | Jugosławia |
Punktacja o połowę: 15- 41 , 42 -28 | ||
Pkt : Dobrovičová 17 Rebs : Dobrovičová 9 Asts : Kalužáková 3 |
Punkty: Nakić 24 Rebs: Dornik 8 Asts: Vangelovska 7 |
- Klasyfikacja 5–8
27 września 1988
19:30 |
Bułgaria | 81 -78 | Czechosłowacja |
Punktacja o połowę: 49 -42, 32- 36 | ||
Pkt : Radkova 25 Rebs : Radkova 6 Asts : Khadzhiyankova , Slavcheva 3 |
Pkt : Janoštinová 27 Rebs: Dobrovičová 9 Asts: Kysilková , Nováková 3 |
- Klasyfikacja 7/8
28 września 1988
19:30 |
Korea Południowa | 77 -59 | Czechosłowacja |
Punktacja o połowę: 41 -26, 36 -33 | ||
Pkt : Choi 18 Rebe : Śpiewane 6 Asts : Kim HS 3 |
Pkt : Janoštinová 14 Rebs: Janoštinová 10 Asts: Janoštinová , Nováková 3 |
Boks
Kajakarstwo
Jazda rowerem
Trzynastu kolarzy, wszyscy mężczyźni, reprezentowało Czechosłowację w 1988 roku.
Gimnastyka
Gra w piłkę ręczną
Dżudo
Pięciobój nowoczesny
Trzech pentathlonistów płci męskiej reprezentowało Czechosłowację w 1988 roku.
Konkurs indywidualny mężczyzn:
- Milan Kadlec - 5130 pkt (→ 11. miejsce)
- Tomáš Fleissner - 5010 pkt. (→ 19. miejsce)
- Jiří Prokopius - 4903 pkt. (→ 29 miejsce)
Zawody drużynowe mężczyzn:
- Kadlec, Fleissner i Prokopius - 15043 pkt. (→ 6. miejsce)
Rytmiczna gimnastyka
Wioślarstwo
Strzelanie
Pływanie
50 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Petr Kladiva
- Bieg - 23,53 (→ brak awansu, 23 miejsce)
100 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Petr Kladiva
- Bieg - 51,39 (→ brak awansu, 26 miejsce)
100 m stylem grzbietowym, mężczyźni
-
Pavel Vokoun
- Bieg - 58,88 (→ brak awansu, 30 miejsce)
200 m stylem grzbietowym, mężczyźni
-
Pavel Vokoun
- Bieg - 2: 07,24 (→ brak awansu, 28 miejsce)
100 m stylem klasycznym, mężczyźni
-
Radek Beinhauer
- Bieg - 1: 04,61 (→ brak awansu, 25 miejsce)
-
Alexander Marcek
- Bieg - 1: 04,95 (→ nie awansował, 28 miejsce)
200 m stylem klasycznym, mężczyźni
-
Radek Beinhauer
- Bieg - 2: 18.02
- B-Final - 2: 18,13 (→ 12. miejsce)
-
Alexander Marcek
- Bieg - 2: 18,44
- B-Final - 2: 18,51 (→ 15. miejsce)
100 m stylem motylkowym, mężczyźni
-
Robert Wolf
- Bieg - 55,73 (→ brak awansu, 21 miejsce)
200 m stylem motylkowym, mężczyźni
-
Ondrej Bures
- Bieg - 2: 02,93 (→ nie awansował, 22 miejsce)
400 m stylem zmiennym, mężczyźni
-
Ondrej Bures
- Bieg - 4: 29,62 (→ brak awansu, 19. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym, mężczyźni
-
Pavel Vokoun , Radek Beinhauer , Robert Wolf i Petr Kladiva
- Bieg - 3: 49,90 (→ nie awansował, 13. miejsce)
Tenis stołowy
Tenis
Konkurs jedynek kobiet
-
Regina Rajchrtová
- Pierwsza runda - przegrana z Leilą Meschim (Związek Radziecki) 5-7 5-7
-
Jana Novotná
- Pierwsza runda - Pokonana Isabelle Demongeot (Francja) 6-4 6-3
- Druga runda - przegrana z Barbarą Paulus (Austria) 4-6 3-6
-
Helena Suková
- Pierwsza runda - Cześć
- Druga runda - przegrana z Il-Soon Kim (Korea Południowa) 2-6 6-4 2-6
Zawody w grze podwójnej mężczyzn
-
Miloslav Mečíř i Milan Šrejber → Brązowy medal
- Pierwsza runda - Pokonani Liu Shuhua i Ma Keqin (Chiny) 7-5 6-1 6-4
- Druga runda - pokonano Vijaya Amritraja i Ananda Amritraja (Indie) 4-6 6-4 4-6 6-4 6-2
- Ćwierćfinały - pokonany Guy Forget i Henri Leconte (Francja) 3-6 4-6 7-5 6-3 9-7
- Półfinały - przegrana z Kenem Flachem i Robertem Seguso (Stany Zjednoczone) 2-6 4-6 1-6