Czechy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Czech Republic at the 2016 Summer Olympics
Czechy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | |
---|---|
Kod MKOl | CZE |
NOC | Czeski Komitet Olimpijski |
Strona internetowa |
www |
w Rio de Janeiro | |
Zawodnicy | 105 w 20 sportach |
nosiciele flag |
Lukáš Krpálek (otwarcie) Josef Dostál (zamknięcie) |
Medale w rankingu 43. |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Czechy (1900-1912) Czechosłowacja (1924-1992) |
Czechy startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro , w Brazylii, od 5 do 21 sierpnia 2016. Był to naród szósty z rzędu występ na Letnich Igrzyskach Olimpijskich po rozdzieleniu z dawnej Czechosłowacji . Czeska drużyna składała się ze 105 sportowców, 63 mężczyzn i 42 kobiet, reprezentujących dwadzieścia dyscyplin.
Czechy wróciły do domu z Rio de Janeiro z łączną liczbą 10 medali (1 złoty, 2 srebrne i 7 brązowych), co oznaczało drugą najbardziej udaną igrzyska olimpijskie w kraju, za 11 punktami zdobytymi w Atlancie 1996 i Londynie 2012 . Trzy medale trafiły do czeskiej kadry w kajakarstwie i tenisie, a pozostałe w judo, lekkoatletyce, kolarstwie górskim i wioślarstwie.
Wśród medalistów znaleźli się mistrz świata w judo z 2014 roku Lukáš Krpálek , który zdobył jedyny złoty medal w kraju w kategorii półciężkiej mężczyzn (100 kg) oraz wioślarz Ondřej Synek , któremu udało się dodać brąz do swojej olimpijskiej skarbnicy dwóch srebrnych medali w przez pojedyncze męskie czaszki . Kajakarz płaskowodny i dwukrotny mistrz świata Josef Dostál wniósł dwa medale kraju, zdobywając srebro w K-1 1000 m , oraz brąz jako członek czeskiej załogi w czwórce kajakowej, swój drugi z rzędu medal w tym wydarzenie. Dwukrotna mistrzyni olimpijska Barbora Špotáková, mimo że była świadkiem, jak jej trzykrotna próba torfu zakończyła się brązowym medalem na igrzyskach, ugruntowała swoją pozycję w historii jako pierwsza kobieta, która zdobyła trzy medale w rzucie oszczepem. Kolarz górski Jaroslav Kulhavý zamknął krajową kampanię olimpijską zdobywając do domu srebrny medal w wyścigu przełajowym mężczyzn, tracąc obronę tytułu ze Szwajcarem Nino Schurterem .
Medaliści
Kolejni czescy zawodnicy zdobyli medale na Igrzyskach. W poniższych sekcjach według dyscyplin nazwiska medalistów są pogrubione .
|
|
Zawodnicy
Czeski Komitet Olimpijski wystawił 105 sportowców, 63 mężczyzn i 42 kobiety, aby rywalizować w dwudziestu dyscyplinach sportowych na tych Igrzyskach; była to najmniejsza w kraju delegacja wysłana na igrzyska olimpijskie od czasu rozpadu byłej Czechosłowacji . Co więcej, Czechy po raz pierwszy w historii olimpijskiej nie wysłały drużyn w żadnym sporcie zbiorowym.
Spośród 105 uczestników, sześćdziesięciu z nich wzięło udział w co najmniej jednej olimpiadzie, a reszta zadebiutowała w Rio de Janeiro. Lekkoatletyka stanowiła największą liczbę sportowców w drużynie z 25 zgłoszeniami. Golf, gimnastyka artystyczna, triathlon, podnoszenie ciężarów i zapasy miały jednego zawodnika.
Powróciło trzynastu byłych medalistów olimpijskich w kraju, w tym czterech obrońców tytułu z Londynu 2012 : rzucająca oszczepem Barbora Špotáková , współczesny pięcioboista David Svoboda , wioślarz dwójkowy Miroslava Knapková i kolarz górski Jaroslav Kulhavý . Mistrz w strzelaniu do pułapek z 2008 roku David Kostelecký , pływaczka synchroniczna Soňa Bernardová i była narciarka biegowa Kateřina Nash w kolarstwie górskim przewodzili pełnej liście czeskich sportowców, biorąc udział w ich piątych igrzyskach olimpijskich jako najbardziej doświadczeni zawodnicy. Oni byli obserwowani przez Knapková, Špotakova, Kulhavý, dalekobieżnych i otwartej wodzie pływak Jana Pechanová dwukrotnie wioślarstwo medalista Ondřej Synek w pojedynczych męskich czaszek i wysokiej skoczka i 2004 brązowy medalista Jaroslav Baba , z których wszyscy rywalizowały o swoim czwartym prostych gier .
Inni znani zawodnicy z czeskiego składu to panująca srebrna medalistka Andrea Hlaváčková i Lucie Hradecká w deblu kobiet w tenisie, brązowa medalistka i dwukrotna mistrzyni świata z 2012 r. Zuzana Hejnová w biegu na 400 m przez płotki kobiet oraz mistrz świata w judo z 2014 r. Lukáš Krpálek , który został wybrany do być nosicielem flagi kraju podczas ceremonii otwarcia.
Nowicjusz w strzelaniu z karabinu Filip Nepejchal i nastolatka pływania freestyle Barbora Seemanová , obydwie rywalizujące w wieku poniżej 18 lat, byli najmłodszymi zawodniczkami w Czechach, a Kostelecký był najstarszym członkiem (41 lat). Dwukrotny mistrz kajakarstwa Martin Doktor był szefem misji zespołu podczas Igrzysk.
Poniżej znajduje się lista ilości zawodników biorących udział w Igrzyskach:
|
lekkoatletyka
Czescy sportowcy do tej pory osiągnęli standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji):
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- NM = brak znaku
Wydarzenia na torze i na drodze
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Lukáš Gdula | 50 km pieszo | Nie dotyczy | DSQ | ||||
Jakub Holuša | 1500 m² | 3:38,31 | 1 Q | 3:40,83 | 9 | Nie awansował | |
Pavel Maslák | 400 m² | 45,54 | 5 q | 45.06 | 3 | Nie awansował | |
Petr Swoboda | 110 m przez płotki | 13.65 | 6 q | 13.67 | 8 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Anežka Drahotová | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:30:43 | 10 | |||
Zuzana Hejnová | 400 m przez płotki | 55,54 | 2 Q | 54,55 | 1 Q | 53,92 | 4 |
Denisa Rosołowa | 56,36 | 4 q | 57,39 | 8 | Nie awansował | ||
Eva Vrabcová-Nývltová | Maraton | Nie dotyczy | 2:33,51 | 26 |
Imprezy terenowe
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||||
Jaroslav Baba | Wysoki skok | 2.26 | =12 q | 2,20 | 14 | ||
Michał Balner | Skok o tyczce | 5.60 | =10 q | 5.50 | =7 | ||
Piotr Frydrych | Rzut oszczepem | 83,60 | 5 Q | 79,12 | 12 | ||
Radek Juška | Długi skok | 7,84 | 13 | Nie awansował | |||
Jan Kudlička | Skok o tyczce | 5,70 | =7 q | 5,75 | =4 | ||
Lukáš Melich | Rzut młotem | 73,14 | 15 | Nie awansował | |||
Tomáš Staněk | Pchnięcie kulą | 19.76 | 20 | Nie awansował | |||
Jakub Vadlejch | Rzut oszczepem | 83,27 | 7 Q | 82,42 | 8 | ||
Vítězslav Veselý | 82,85 | 10 q | 82,51 | 7 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||||
Michaela Hrubá | Wysoki skok | 1,92 | 18 | Nie awansował | |||
Romana Maláčová | Skok o tyczce | 4.30 | =24 | Nie awansował | |||
Kateřina Szafránková | Rzut młotem | 68,33 | 17 | Nie awansował | |||
Barbora Špotáková | Rzut oszczepem | 64,65 | 2 Q | 64,80 | |||
Jiřina Svobodová | Skok o tyczce | 4.45 | =19 | Nie awansował |
Połączone wydarzenia
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Adam Helcelet | Wynik | 11.06 | 7,35 | 15.11 | 2,04 | 49,51 | 14.37 | 44,13 | 4,70 | 68.20 | 4:34,41 | 8291 | 12 |
Zwrotnica | 847 | 898 | 796 | 840 | 837 | 927 | 749 | 819 | 862 | 716 | |||
Jiří Sýkora | Wynik | 11.15 | 7.00 | 13.45 | 1,98 | 49,88 | 15.02 | 44,49 | NM | 56,99 | DNF | 6237 | 25 |
Zwrotnica | 827 | 814 | 695 | 785 | 820 | 847 | 756 | 0 | 693 | 0 |
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kateřina Cachová | Wynik | 13.19 | 1,77 | 12.38 | 24,32 | 5,91 | 37,77 | 2:18,95 | 5958 | 24 |
Zwrotnica | 1096 | 941 | 686 | 950 | 822 | 625 | 838 | |||
Eliška Klučinová | Wynik | 14.07 | 1.80 | 14.41 | 25,37 | 6.08 | 46,73 | 2:22,81 | 6077 | 22 |
Zwrotnica | 968 | 978 | 821 | 853 | 874 | 797 | 786 |
Badminton
Czechy zakwalifikowały do turnieju olimpijskiego po dwóch badmintonistów do każdego z poniższych wydarzeń. Kristína Gavnholt, która wybiera się na trzecie igrzyska olimpijskie, została wybrana spośród 34 najlepszych indywidualnych lotników w singlu kobiet na podstawie światowych rankingów BWF z dnia 5 maja 2016 r., podczas gdy jej odpowiednik Petr Koukal odebrał jedną z wolnych miejsc dla sportowców z debla jako następny najwyżej sklasyfikowany kwalifikujący się gracz w męskich grach pojedynczych.
Sportowiec | Wydarzenie | Faza grupowa | Eliminacja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Petr Koukal | Singiel mężczyzn |
Ouseph ( GB ) L (14-21, 18-21) |
Sasaki ( Japonia ) L (10–21, 21–16, 12–21) |
3 | Nie awansował | ||||
Kristina Gavnholt | Single kobiet |
Yamaguchi ( Japonia ) L (22-20, 12-21, 15-21) |
Trójnik JY ( MAS ) L (20–22, 21–15) |
3 | Nie awansował |
Kajakarstwo
Slalom
Czescy kajakarze zakwalifikowali maksymalnie jedną łódź w każdej z poniższych klas podczas Mistrzostw Świata ICF w Slalomie Kajakowym 2015 . Skład czeskich kajakarzy slalomowych zostanie ogłoszony 15 maja 2016 r. w wyniku ich najlepszych występów na trzech eliminacjach zawodów olimpijskich: dwóch krajowych wyścigach w Veltrusy (16-17 kwietnia) i Pradze (23-24 kwietnia) oraz Mistrzostwa Europy (13 do 15 maja) w Liptowskim Mikulaszu , na Słowacji .
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Półfinał | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Ranga | Uruchom 2 | Ranga | Najlepsza | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Vítězslav Gebas | C-1 ., mężczyźni | 109,92 | 14 | 102,78 | 12 | 102,78 | 14 Q | 98,77 | 5 Q | 97,57 | 4 |
Jonáš Kašpar Marek Šindler |
Mężczyźni C-2 | 106,32 | 6 | 103,43 | 2 | 103,43 | 4 Q | 108,09 | 2 Q | 108,35 | 8 |
Jiří Prskavec | K-1 ., mężczyźni | 88,71 | 3 | 101,18 | 17 | 88,71 | 7 Q | 90,62 | 2 Q | 88,99 | |
Kateřina Kudějová | K-1 ., kobiety | 102,06 | 3 | 106,10 | 8 | 102,06 | 5 Q | 103,78 | 4 Q | 108,76 | 10 |
Sprint
Czescy kajakarze zakwalifikowali w sumie cztery łodzie na każdym z poniższych dystansów do Igrzysk podczas Mistrzostw Świata ICF w Sprintach Kajakowych 2015 . Tymczasem jedna dodatkowa łódź przyznano kadrze Czech w męskiej C-2 1000 m na mocy dwóch najwyższych wykończenia krajowej w 2016 Regaty Kwalifikacyjne Europejskiej w Duisburg , Niemcy .
Drużyna kajakarstwa sprinterskiego, prowadzona przez brązowego medalistę z Londynu 2012 Josefa Dostála w czwórce mężczyzn, została wpisana do składu olimpijskiego 7 czerwca 2016 roku.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Josef Dostál | K-1 1000 m² | 3:35,342 | 1 Q | 3:36,384 | 4 FA | 3:32.145 | |
Martin Fuksa | C-1 200 m² | 40,311 | 3 Q | 40,311 | 4 FB | 39,760 | 9 |
C-1 1000 m² | 4:01,492 | 2 Q | 4:01,793 | 1 FA | 4:03.322 | 5 | |
Filip Šváb | K-1 200 m² | 35,567 | 7 | Nie awansował | |||
Filip Dvořák Jaroslav Radoň |
C-2 1000 m² | 3:36.818 | 4 Q | 3:42.166 | 2 FA | 3:49,352 | 7 |
Daniel Havel Jan Štěrba |
K-2 1000 m² | 3:53,907 | 6 Q | 3:21.569 | 4 FB | 3:25.966 | 12 |
Josef Dostál Daniel Havel Jan Štěrba Lukáš Trefil |
K-4 1000 m² | 2:52.027 | 1 FA | Do widzenia | 3:05.176 |
Legenda kwalifikacji: FA = Kwalifikacja do finału (medal); FB = Kwalifikacja do finału B (niemedal)
Jazda rowerem
Droga
Czescy kolarze zakwalifikowali się do maksymalnie czterech miejsc kwotowych w olimpijskim wyścigu szosowym mężczyzn dzięki 15 finałowej krajowej klasyfikacji w UCI World and Europe Tour 2015 . Męska drużyna kolarstwa szosowego została wybrana do składu olimpijskiego 23 czerwca 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Jan Barta | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie skończyłem | |
Jazda na czas mężczyzn | 1:15:56,91 | 15 | |
Leopold König | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie skończyłem | |
Jazda na czas mężczyzn | 1:15:23,64 | 11 | |
Zdenek Štybar | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie skończyłem | |
Petr Vakoč | Wyścig szosowy mężczyzn | 6:30:05 | 58 |
Ścieżka
Po zakończeniu Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym 2016 UCI czescy kolarze nie zdobyli kwoty w sprincie drużynowym mężczyzn, ale udało im się zgromadzić jedną koję w keirinie mężczyzn i dwie w sprincie mężczyzn. końcowe indywidualne rankingi olimpijskie UCI w tych zawodach.
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | ||
Paweł Kelemen | Sprint mężczyzn | 9,969 72,223 |
14 Q |
Bauge ( FRA ) L |
Konstabl ( AUS ) Zieliński ( POL ) L |
Nie awansował |
- Keirin
Sportowiec | Wydarzenie | 1. runda | Repasaż | 2. runda | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Ranga | Ranga | Ranga | Ranga | ||
Paweł Kelemen | keirin męska | 6 R | 4 | Nie awansował |
Kolarstwo górskie
Czescy kolarze górscy zakwalifikowali się do olimpijskiego wyścigu przełajowego o trzy miejsca kwotowe mężczyzn, w wyniku czwartego miejsca na liście rankingowej olimpijskiej UCI z dnia 25 maja 2016 r. Ze względu na brak na liście odpowiednich Narodowych Komitetów Olimpijskich dla Afryki , niewykorzystana koja została dodana do czeskiej drużyny kolarstwa górskiego jako kolejny najwyżej sklasyfikowany naród, który nie został jeszcze zakwalifikowany, w wyścigu przełajowym kobiet. Drużyna kolarstwa górskiego, wyróżniona przez panującego mistrza olimpijskiego w biegach przełajowych mężczyzn Jaroslava Kulhavý'ego , została ogłoszona 24 maja 2016 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Ondrej Cink | Biegi przełajowe mężczyzn | 1:38:18 | 14 |
Jaroslav Kulhavý | 1:34:18 | ||
Jan Škarnitzl | 1:41:11 | 22 | |
Kateřina Nash | Bieg przełajowy kobiet | 1:32:25 | 5 |
Ogrodzenie
Czechy zgłosiły do zawodów olimpijskich dwóch szermierzy. Młodzieżowy olimpijczyk 2010 Alexander Choupenitch zdobył miejsce w męskiej florecie jako jeden z dwóch najwyżej sklasyfikowanych szermierzy pochodzących ze strefy europejskiej w oficjalnych rankingach FIE. W międzyczasie Jiří Beran uzupełnił skład czeskich szermierzy jako jedyny zwycięzca męskiej szpady podczas Europejskich Kwalifikacji Strefowych w Pradze .
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jiří Beran | Szty dla mężczyzn |
Schwantes ( BRA ) L 6–8 |
Nie awansował | |||||
Aleksander Choupenitch | Folia męska | Do widzenia |
Abouelkassem ( EGY ) L 8–15 |
Nie awansował |
Golf
Czechy zgłosiły jednego golfistę do turnieju olimpijskiego. Klára Spilková (nr światowy 279) zakwalifikowała się bezpośrednio do 60 najlepszych zawodniczek kwalifikujących się do turnieju kobiet na podstawie światowego rankingu IGF na dzień 11 lipca 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Ranga | ||
Klara Spilková | damskie | 77 | 73 | 71 | 74 | 295 | +11 | =48 |
Gimnastyka
Artystyczny
Czechy zgłosiły do konkursu olimpijskiego jedną gimnastyczkę artystyczną. David Jessen , syn olimpijczyka z 1988 roku Hana Říčná , zdobył swoje miejsce olimpijskie w męskim aparacie i wszechstronnych zawodach podczas Olimpiady w Rio de Janeiro .
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
David Jessen | Indywidualny | 12.233 | 12.166 | 13.336 | 14.500 | 13.100 | 14.316 | 79,681 | 47 | Nie awansował |
Dżudo
Republika Czeska zakwalifikowała na Igrzyskach trzech judoków do każdej z poniższych kategorii wagowych. Olimpijczyk z Londynu 2012 Lukáš Krpálek i powracający Pavel Petřikov znaleźli się wśród 22 najlepszych judoków dla mężczyzn na Światowej Liście Rankingowej IJF z dnia 30 maja 2016 r., a Jaromír Ježek w kategorii wagi lekkiej mężczyzn (73 kg) zdobyli kontyngentowe miejsce z regionu europejskiego. Najwyżej sklasyfikowany judoka w Czechach poza bezpośrednimi kwalifikacjami.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Paweł Petřikov | Mężczyźni –60 kg | Do widzenia |
Mogopa ( BOT ) W 110–000 |
Takato ( JPN ) L 000–100 |
Nie awansował | ||||
Jaromír Ježek | Mężczyźni –73 kg |
Estrada ( CUB ) L 002–010 |
Nie awansował | ||||||
Lukáš Krpalek | Mężczyźni -100 kg | Do widzenia |
Fonseca ( POR ) W 010–001 |
Raków ( KAZ ) W 000–000 S |
Haga ( JPN ) W 000–000 S |
Maret ( FRA ) W 100–000 |
Do widzenia |
Gasimov ( AZE ) W 100–000 |
Pięciobój nowoczesny
Do rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym zakwalifikowali się czescy zawodnicy. Obrońcy mistrza olimpijskiego David Svoboda i debiutant Jan Kuf zapewnili sobie wybór w męskiej konkurencji, zdobywając dwa z ośmiu miejsc olimpijskich zarezerwowanych dla ich drużyny z Mistrzostw Europy 2015. Tymczasem Barbora Kodedová otrzymała zaproszenie od UIPM do wzięcia udziału w zawodach kobiet, jako jedna z najwyżej sklasyfikowanych nowoczesnych pięcioboistek, która nie zakwalifikowała się jeszcze w światowych rankingach od 1 czerwca 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
W połączeniu: strzelanie/bieganie (pistolet pneumatyczny 10 m)/(3200 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | ||||
Jan Kuf | Męskie | 19-16 | 1 | 15 | 215 | 2:05,84 | 26 | 323 | EL | =33 | 0 | 12:15,62 | 34 | 565 | 1103 | 36 |
Dawid Swoboda | 21-14 | 0 | 7 | 226 | 2:05.59 | 23 | 324 | 18 | 19 | 282 | 11:20.92 | 10 | 620 | 1452 | 9 | |
Barbora Kodedowa | damskie | 20-15 | 0 | 10 | 220 | 2:24,70 | 34 | 266 | 51 | 28 | 249 | 13:25.36 | 29 | 495 | 1230 | 26 |
Wioślarstwo
Republika Czeska zakwalifikowała do regat olimpijskich łącznie pięć łodzi dla każdej z następujących klas wioślarskich. Trzy wioślarstwo ekipy potwierdziły igrzyska miejsca na swoich łodziach każdy, zarówno mężczyzn i Jedynki kobiet i mężczyzn lekki cztery na FISA MŚ 2015 w Lac d'Aiguebelette , Francji , natomiast wioślarzy startujących w męskiej pary i Dwójki podwójne kobiet były dodaje się do dyżurów Czeskiej z ich dwóch najwyższych wykończenie w 2016 Europejskiej i kwalifikację Regaty w Lucerna , Szwajcaria .
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ondrej Synek | Pojedyncze czaszki | 7:21.90 | 1 QF | Do widzenia | 6:50,51 | 2 SA/B | 6:58,56 | 1 FA | 6:44.10 | ||
Lukáš Helešic Jakub Podrazil |
Para | 6:42,71 | 3 SA/B | Do widzenia | Nie dotyczy | 6:32,85 | 6 FB | 7:00.04 | 7 | ||
Jiří Kopáč Jan Vetešník Ondřej Vetešník Miroslav Vraštil Jr. |
Lekkie cztery | 6:39,95 | 5 R | 6:04.30 | 3 SA/B | Nie dotyczy | 6:33.43 | 6 FB | 6:43,52 | 12 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Miroslava Knapková | Pojedyncze czaszki | 8:28.90 | 2 QF | Do widzenia | 7:37.04 | 2 SA/B | 7:47.53 | 4 FB | 7:22.86 | 7 | |
Lenka Antošová Kristýna Fleissnerová |
Podwójne czaszki | 7:35,85 | 4 R | 7:03.68 | 3 SA/B | Nie dotyczy | 7:03,79 | 6 FB | 7:43,77 | 10 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (nie medalowy); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; QF = ćwierćfinały; R =Repasaż
Żeglarstwo
Czescy żeglarze zakwalifikowali jedną łódź w każdej z poniższych klas podczas Żeglarskich Mistrzostw Świata 2014 ISAF , indywidualnych Mistrzostw Świata floty oraz regat kwalifikacyjnych w Europie.
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | ||||
Karel Lavický | RS:X, mężczyźni | 26 | 30 | 30 | 30 |
|
26 | 24 | DNF | 29 | DNF | 25 | 31 | EL | 324 | 31 |
Wiktor Teplý | Laser dla mężczyzn | 29 | 18 | 30 | 19 | 13 | 23 | 29 | 29 | 32 |
|
Nie dotyczy | EL | 222 | 28 | |
Weronika Fenclová | Laser Radial dla kobiet | 11 | 7 | 11 | 16 | 9 | 16 | 8 |
|
17 | 19 | Nie dotyczy | EL | 113 | 12 |
M = wyścig medalowy; EL = Eliminated – nie awansowała do wyścigu o medale
Strzelanie
Czescy strzelcy zdobyli limitowane miejsca w następujących zawodach dzięki najlepszym wynikom na Mistrzostwach Świata ISSF 2014 i 2015, serii Pucharu Świata ISSF 2015 oraz Mistrzostwach lub Igrzyskach Europy, o ile uzyskali minimalny wynik kwalifikacyjny (MQS). do 31 marca 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
David Kostelecký | Pułapka męska | 118 | 5 Q | 13 | 3 q | 9 | 4 |
Filip Nepejchal | Wiatrówka 10 m męska | 619,9 | 35 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Karabinek 50 m, mężczyźni leżeni | 620,5 | 33 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Karabin 50 m, mężczyźni 3 pozycje | 1169 | 21 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Adeli Bruns | Wiatrówka 10 m damska | 411,8 | 32 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Karabin 50 m kobiet 3 pozycje | 582 | 8 Q | Nie dotyczy | 404,3 | 7 | ||
Libuše Jahodová | Skeet damski | 58 | 20 | Nie awansował | |||
Nikola Mazurowa | Wiatrówka 10 m damska | 414,4 | 18 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Karabin 50 m kobiet 3 pozycje | 575 | 25 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: Q = zakwalifikuj się do następnej rundy; q = Kwalifikacja do brązowego medalu (strzelba)
Pływanie
Czescy pływacy do tej pory osiągnęli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w czasie olimpijskim (OQT) i potencjalnie 1 w czasie olimpijskim (OST)):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Paweł Janeček | 400 m indywidualna składanka | 4:22.09 | 24 | Nie awansował | |
Jan Mickiewicz | 400 m stylem dowolnym | 3:49.97 | 29 | Nie awansował | |
1500 m stylem dowolnym | 14:58.69 | 12 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Simona Baumrtová | 100 m stylem grzbietowym | 1:01.08 | 17 | Nie awansował | |||
200 m stylem grzbietowym | 2:13.26 | 23 | Nie awansował | ||||
200 m indywidualna składanka | 2:17,21 | 36 | Nie awansował | ||||
Martina Moravčíková | 100 m stylem klasycznym | 1:08.50 | 26 | Nie awansował | |||
200 m stylem klasycznym | 2:27,51 | 18 | Nie awansował | ||||
Jana Pechanová | 10 km otwartej wody | Nie dotyczy | 1:59:07,7 | 19 | |||
Barbora Seemanová | 200 m stylem dowolnym | 2:00.26 | 31 | Nie awansował | |||
Lucie Svěcená | 100 m motyl | 59,45 | 27 | Nie awansował | |||
Barbora Závadová | 200 m indywidualna składanka | 2:14.45 | 21 | Nie awansował | |||
400 m indywidualna składanka | 4:38,53 | 14 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Simona Baumrtová Martina Moravčíková Barbora Seemanová Lucie Svěcená |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | DSQ | Nie dotyczy | Nie awansował |
Pływanie synchroniczne
Republika Czeska wystawiła drużynę dwóch pływaczek synchronicznych, aby rywalizować tylko w duecie kobiet, ponieważ zajęły dziewiąte miejsce podczas testu olimpijskiego FINA w Rio de Janeiro .
Sportowiec | Wydarzenie | Procedura techniczna | Dowolna rutyna (wstępna) | Dowolna rutyna (ostateczna) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | ||
Soňa Bernardová Alžběta Dufková |
Duet | 80.0640 | 18 | 80.5333 | 160.5973 | 18 | Nie awansował |
Tenis stołowy
Czechy zgłosiły na Igrzyskach czterech zawodników do rywalizacji w tenisa stołowego. Olimpijka Londyn 2012 Iveta Vacenovská została automatycznie wybrana spośród 22 najlepszych zawodniczek kwalifikujących się w rozgrywkach pojedynczych kobiet na podstawie rankingu olimpijskiego ITTF. W międzyczasie Lubomír Jančařík, Dmitrij Prokopcov i Hana Matelová wręczyli zaproszenia od ITTF do udziału w każdym z ich turniejów singlowych jako jeden z siedmiu kolejnych najwyżej sklasyfikowanych graczy, którzy nie zostali jeszcze zakwalifikowani, na olimpijskiej liście rankingowej.
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Lubomír Jančařík | Singiel mężczyzn | Do widzenia |
Kenjaev ( UZB ) L 2-4 |
Nie awansował | ||||||
Dmitrij Prokopcov | Do widzenia |
Toriola ( NGR ) L 2–4 |
Nie awansował | |||||||
Hana Matelová | Single kobiet | Do widzenia |
Zhang ( CAN ) L 3–4 |
Nie awansował | ||||||
Iveta Vacenovská | Do widzenia |
Ruano ( COL ) W 4–0 |
Bilenko ( UKR ) L 0–4 |
Nie awansował |
Tenis ziemny
Czechy zgłosiły do turnieju olimpijskiego ośmiu tenisistów (dwóch mężczyzn i sześć kobiet). Tomáš Berdych (świat nr 8) i Jiří Veselý (świat nr 67) zakwalifikowali się bezpośrednio do męskiej gry pojedynczej jako dwóch z 56 najlepszych graczy w rankingu światowym ATP , natomiast Petra Kvitová (świat nr 11), Karolína Plíšková ( świat nr 17), Lucie Šafářová (świat nr 29) i Barbora Strýcová (świat nr 30) zrobiły to dla kobiecych singli na podstawie ich światowych rankingów WTA z 6 czerwca 2016 r.
Zgłoszeni bezpośrednio do singli Berdych i Veselý zdecydowali się również zagrać ze swoimi partnerami , odpowiednio, Radkiem Štěpánkiem i Lukášem Rosolem , w deblu mężczyzn. Tymczasem aktualni srebrni medaliści Andrea Hlaváčková i Lucie Hradecká połączyli siły w swoim drugim występie olimpijskim w deblu kobiet dzięki temu, że ta ostatnia znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu WTA.
16 lipca 2016 r. Berdych i Plíšková ogłosili, że obaj wycofali się z igrzysk z powodu osobistych i rodzinnych obaw związanych z wirusem Zika. Zamiast tego miejsce Berdycha w singlu i deblu mężczyzn zajął Rosol (nr świata 71). 27 lipca 2016 r. dołączył do nich Veselý jako jeden z czeskich tenisistów wycofanych z igrzysk, powołując się na bóle w klatce piersiowej.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lukáš Rosol | Syngiel |
Pary ( FRA ) L 6–3, 3–6, 4–6 |
Nie awansował | |||||
Lukáš Rosol Radek Štěpánek |
Debel | Nie dotyczy |
Ferrer / Bautista Agut ( ESP ) L 1–6, 4–6 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lucie Hradecká | Syngiel |
Woźniacki ( DEN ) L 2–6, 2–6 |
Nie awansował | |||||
Petra Kvitová |
Babos ( WĘG ) W 6–1, 6–2 |
Woźniacki ( DEN ) W 6–2, 6–4 |
Makarowa ( RUS ) K 4–6, 6–4, 6–4 |
Svitolina ( UKR ) W 6–2, 6–0 |
Puig ( PUR ) L 4–6, 6–1, 3–6 |
Klawisze ( USA ) W 7–5, 2–6, 6–2 |
||
Lucie Šafářová |
Knapp ( WŁOCH ) K 4–6, 6–1, 6–1 |
Flipkens ( BEL ) L 2–6, ret |
Nie awansował | |||||
Barbora Strýcová |
Wickmayer ( BEL ) W 7–6 (8–6) , 6–1 |
Errani ( ITA ) L 2–6, 2–6 |
Nie awansował | |||||
Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká |
Debel | Nie dotyczy |
Savchuk / Svitolina ( Ukr ) W 7-6 (7-1) , 1-6, 6-4 |
Peng S / Zhang S ( CHN ) W 6–4, 6–4 |
Kasatkina / Kuzniecowa ( RUS ) K 6–1, 4–6, 7–5 |
Bacsinszky / Hingis ( SUI ) L 7–5, 6–7 (3–7) , 2–6 |
Šafářová / Strýcová ( CZE ) L 5–7, 1–6 |
4 |
Lucie Šafářová Barbora Strýcová |
Nie dotyczy |
S Williams / V Williams ( USA ) W 6–3, 6–4 |
Bourchard / Dąbrowskiego ( CAN ) W 6-7 (4-7) , 6-2, 6-4 |
Errani / Vinci ( ITA ) W 4–6, 6–4, 6–4 |
Makarowa / Vesnina ( Rosja ) L 6–7 (7–9) , 4–6 |
Hlaváčková / Hradecká ( CZE ) W 7–5, 6–1 |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lucie Hradecká Radek Štěpánek |
Debel |
Muguruza / Nadal ( ESP ) W WO |
Begu / Tecău ( ROU ) W 6–4, 7–5 |
Mattek-Sands / Sock ( USA ) L 4–6, 6–7 (3–6) |
Mirza / Bopanna ( IND ) W 6–1, 7–5 |
Triathlon
Czechy zgłosiły jednego triathlonistę do rywalizacji na Igrzyskach. Dwukrotna olimpijka Vendula Frintová znalazła się wśród 40 najlepszych triathlonistek kwalifikujących się w zawodach kobiet na podstawie listy kwalifikacyjnej olimpijskiej ITU z dnia 15 maja 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Pływanie (1,5 km) | Trans 1 | Rower (40 km) | Trans 2 | Bieg (10 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vendula Frintová | damskie | 19:21 | 0:56 | 1:04:27 | 0:36 | 36:29 | 2:01:49 | 27 |
Siatkówka
plaża
Plaża siatkarki Czechach kobiet zakwalifikowanych bezpośrednio do Olimpiady z racji swojej top dwa wykończenia krajowej w 2016 FIVB Pucharze Kontynentalnym w Soczi , Rosja . Miejsce to zdobyła olimpijka z Londynu 2012 Markéta Sluková i jej debiutantka Barbora Hermannová.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda wstępna | Na stojąco | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||||
Barbora Hermannová Markéta Sluková |
damskie |
Pula B Bednarczuk – Seixas ( BRA ) L 1 – 2 (21–19, 17–21, 11–15) Baquerizo – Fernández ( ESP ) L 0 – 2 (15–21, 19–21) Gallay – Klug ( ARG ) Z 2 – 1 (13–21, 21–19, 15–8) Lucky Losers Birlova – Ukolova ( RUS ) L 1 – 2 (19–21, 21–12, 10–15) |
3 | Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
Czechy zakwalifikowały jednego mężczyznę w ciężarówkach do Igrzysk Olimpijskich w Rio dzięki uplasowaniu się w pierwszej siódmej pozycji na Mistrzostwach Europy 2016 . Zespół musi przydzielić to miejsce do 20 czerwca 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Jiří Orság | Mężczyźni +105 kg | 185 | 14 | 240 | =6 | 425 | 8 |
Zapasy
Czechy otrzymały wolne miejsce dla gospodarzy zwolnione przez Brazylię jako kolejny najwyżej sklasyfikowany kraj kwalifikujący się, jeszcze nie zakwalifikowany, do wysłania zapaśnika rywalizującego w stylu dowolnym kobiet 63 kg na igrzyska olimpijskie, w oparciu o wyniki z mistrzostw świata .
- VT – Zwycięstwo przez Upadek .
- PP – Decyzja punktowa – przegrany z punktami technicznymi.
- PO – Decision by Points – przegrany bez punktów technicznych.
- ST – Przewaga techniczna – przegrany bez punktów technicznych i marginesu zwycięstwa co najmniej 8 (grecko-rzymski) lub 10 (dowolny) punktów.
- Freestyle kobiet
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Adéla Hanzlíčková | −63 kg | Do widzenia |
Johansson ( Szwecja ) L 0–4 ST |
Nie awansował | 20 |
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Czeska Reprezentacja Olimpijska – relacja olimpijska Rio 2016 (po czesku)
- [ [1] CZE/lato/2016/ Czechy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016] na SR/Olimpiadzie