Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Bulgaria at the 1988 Summer Olympics
Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 | |
---|---|
Kod IOC | BUL |
NOC | Bułgarski Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej |
www |
w Seulu | |
Konkurenci | 171 w 16 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Vasil Etropolski |
Medale na 7 miejscu |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Bułgaria startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988 w Seulu , w Korei Południowej . Bułgaria zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej pod względem liczby medali z 35 zdobytymi medalami. 171 zawodników, 104 mężczyzn i 67 kobiet wzięło udział w 120 imprezach w 16 dyscyplinach sportowych. Naród powrócił na igrzyska olimpijskie po bojkotowaniu letnich igrzysk olimpijskich w 1984 roku .
Medaliści
Złoto
- Khristo Markov - lekkoatletyka, potrójny skok mężczyzn
- Yordanka Donkova - lekkoatletyka, bieg przez płotki kobiet na 100 m
- Ivailo Marinov Khristov - boks w wadze lekkiej mężczyzn
- Vanja Gesheva-Tsvetkova - Kajakarstwo K1 500 m, kobiety pojedyncze
- Lubomir Geraskov - gimnastyka, męski koń z łękami
- Tanyu Kiryakov - Strzelectwo, wiatrówka męska
- Tanya Dangalakova - pływanie, 100 m stylem klasycznym kobiet
- Sevdalin Marinov - podnoszenie ciężarów, waga musza mężczyzn (52 kg)
- Borislav Gidikov - Podnoszenie ciężarów, waga średnia mężczyzn (75 kg)
- Atanas Komchev - zapasy, mężczyźni w wadze półciężkiej grecko-rzymskiej
Srebro
- Stefka Kostadinova - lekkoatletyka, skok wzwyż kobiet
- Aleksandar Khristov - boks, waga koguciej mężczyzn
- Vanja Gesheva-Tsvetkova i Diana Paliyska - Spływy kajakowe K2 500 m kobiet Pary kajakowe
- Adriana Dunavska - gimnastyka, kobieca rytmika dookoła
- Lalka Berberova i Radka Stoyanova - wioślarstwo, kobiety bez sternika
- Vesela Letcheva - strzelecka, karabin małolufowy damski, trzy pozycje
- Antoaneta Frenkeva - pływanie, 100 m stylem klasycznym kobiet
- Stefan Topurov - podnoszenie ciężarów, waga piórkowa mężczyzn (60 kg)
- Stoyan Balov - zapasy, grecko-rzymska waga koguciej mężczyzn
- Zhivko Vangelov - zapasy, grecko-rzymska waga piórkowa mężczyzn
- Rangel Gerovski - zapasy, mężczyźni w wadze grecko-rzymskiej, superciężkiej
- Ivan Nikolov Tsonov - zapasy, styl wolny , mężczyźni, waga lekka musza (48 kg)
Brązowy
- Tsvetanka Khristova - lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet
- Martin Georgiev Marinov - Kajakarstwo, C1 500 m, mężczyźni, single
- Nikolay Bukhalov - Kajakarstwo, kanadyjskie single mężczyzn C1 1000 m
- Vanja Gesheva-Tsvetkova , Borislava Ivanova , Diana Paliyska i Ognyana Petkova - kajakarstwo K4 500 m kobiety
- Diana Doudeva - Gimnastyka, Ćwiczenia na podłodze kobiet
- Magdalena Stoyanova Georgieva - wioślarstwo, jedynki kobiet
- Stefka Mihaylova Madina i Violeta Nikolaeva Ninova - wioślarstwo, dwójki podwójne kobiet
- Antoaneta Frenkeva - pływanie, 200 m stylem klasycznym kobiet
- Manuela Maleeva - Tenis, Konkurs Indywidualny Kobiet
- Aleksandar Varbanov - podnoszenie ciężarów, waga średnia mężczyzn
- Bratan Tsenov - zapasy, grecko-rzymska waga lekka mężczyzn
- Simeon Shterev - Wrestling, Freestyle Featherweight mężczyzn (62 kg)
- Rakhmat Sefiadi - zapasy, waga półśrednia stylem dowolnym mężczyzn (74 kg)
lekkoatletyka
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Evgeni Ignatov | 5000 m | 13: 43,42 | 5 Q | Nie dotyczy | 13: 24,76 | 6 Q | 13: 26,41 | 8 | |
10000 m | 28: 15,63 | 5 Q | Nie dotyczy | 28: 09.32 | 12 | ||||
Lyubomir Ivanov | 20 km pieszo | Nie dotyczy | 1:28:43 | 43 | |||||
Toma Tomov | 400 m przez płotki | 49,66 | 4 q | Nie dotyczy | 48,90 | 5 | Nie posunął się naprzód |
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Viktor Apostolov | Rzut młotem | 71.10 | 20 | Nie posunął się naprzód | |
Gueorgui Gueorguiev | Rzut dyskiem | 61,34 | 12 q | 61,24 | 11 |
Christo Markov | Potrójny skok | 16.91 | 4 Q | 17.61 | |
Plamen Minev | Rzut młotem | 74,46 | 14 | Nie posunął się naprzód | |
Ivan Tanev | 76,24 | 9 q | 76.08 | 8 | |
Atanas Tarev | Skok o tyczce | NM | Nie posunął się naprzód | ||
Gueorgui Todorov | Pchnięcie kulą | 19,68 | 13 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Yordanka Donkova | 100 m przez płotki | 12,89 | 4 Q | 12.47 | 1 Q | 12,58 | 1 Q | 12.38 LUB | |
Nadezhda Georgieva | 200 m | 22,80 | 3 Q | 22,60 | 7 Q | 22,67 | 5 | Nie posunął się naprzód | |
Anelia Nuneva | 100 m | 11.09 | 1 Q | 10,96 | 1 Q | 11.00 | 2 Q | 11.49 | 8 |
Ginka Zagorcheva | 100 m przez płotki | DNF | Nie posunął się naprzód | ||||||
Tsvetanka Ilieva Valya Demireva-Valova Nadezhda Georgieva Yordanka Donkova |
Przekaźnik 4 × 100 m | 43,92 | 4 Q | Nie dotyczy | 43.07 | 3 Q | 43.02 | 5 |
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Ludmiła Andonowa | Wysoki skok | 1,92 | 8 Q | 1,93 | 5 |
Tsvetanka Khristova | Rzut dyskiem | 65,92 | 4 Q | 69,74 | |
Stefka Kostadinova | Wysoki skok | 1,92 | 8 Q | 2.01 | |
Svetla Mitkova | Rzut dyskiem | 64,68 | 6 Q | 69.14 | 4 |
Pchnięcie kulą | 19,53 | 10 Q | 19.09 | 10 | |
Antoaneta Selenska | Rzut oszczepem | 64,60 | 4 Q | 56,78 | 11 |
- Zawody łączone - Heptathlon
Sportowiec | Zdarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svetla Dimitrova | Wynik | 13.24 | 1.80 | 12.02 | 23.49 | 6.19 | 37,62 | 2: 15,73 | 6171 | 12 |
Zwrotnica | 1089 | 978 | 662 | 1030 | 908 | 622 | 882 |
Koszykówka
Turniej kobiet
- Skład drużyny
Poniżej znajduje się lista Bułgarii w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Reprezentacja Bułgarii w koszykówce kobiet - skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 1988
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Poz | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pkt | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 3 | 2 | 1 | 178 | 196 | −18 | 5 | Półfinały |
2 | związek Radziecki | 3 | 2 | 1 | 208 | 188 | +20 | 5 | |
3 | Bułgaria | 3 | 1 | 2 | 217 | 241 | −24 | 4 | |
4 | Korea Południowa | 3 | 1 | 2 | 244 | 222 | +22 | 4 |
Źródło: Zasady klasyfikacji FIBA
: 1) Punkty; 2) wyniki bezpośrednie; 3) Średnia punktów wśród remisujących; 4) Średnia punktów.
: 1) Punkty; 2) wyniki bezpośrednie; 3) Średnia punktów wśród remisujących; 4) Średnia punktów.
19 września 1988
11:45 |
Bułgaria | 62– 91 | związek Radziecki |
Punktacja o połowę: 26- 50 , 36- 41 | ||
Pts : Dermendzhieva , Staneva 17 Rebs : Staneva 6 Asts : Slavcheva 3 |
Pkt : Zasulskaya 23 Rebs: Yakovleva , Zasulskaya 10 Asts: Minkh 4 |
22 września 1988
19:30 |
Australia | 63 -57 | Bułgaria |
Punktacja o połowę: 31 -30, 32 -27 | ||
Pts : Maher 20 Rebs : Maher 9 Asts : Timms 3 |
Punkty: Slavcheva 15 Rebs: Slavcheva 6 Asts: Slavcheva 2 |
25 września 1988
19:30 |
Bułgaria | 98 -87 | Korea Południowa |
Punktacja o połowę: 48- 51 , 50 -36 | ||
Punkty : Slavcheva 39 Rebs : Slavcheva 8 Asts : Kostourkova 3 |
Punkty: Choi 26 Rebe: Choi , Sung 7 Asts: 5 graczy 1 |
- Klasyfikacja 5–8
27 września 1988
19:30 |
Bułgaria | 81 -78 | Czechosłowacja |
Punktacja o połowę: 49 -42, 32- 36 | ||
Pts : Radkova 25 Rebs : Radkova 6 Asts : Khadzhiyankova , Slavcheva 3 |
Pkt : Janoštinová 27 Rebs: Dobrovičová 9 Asts: Kysilková , Nováková 3 |
- Klasyfikacja 5/6
29 września 1988
9:45 |
Bułgaria | 102 -74 | Chiny |
Punktacja o połowę: 53 -19, 49- 55 | ||
Pts : Slavcheva 22 Rebs : Staneva 8 Asts : Radkova 2 |
Punkty: Zheng 23 Rebe: Cong , Peng 5 Asts: Cong , Liu , Xue 1 |
Boks
- Mężczyźni
Kajakarstwo
Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Martin Marinov | C-1 500 m | 1: 52,74 | 2 Q | PA | 1: 55,61 | 1 Q | 1: 57,27 | ||
Nikolay Bukhalov | C-1 1000 m | 4: 09,57 | 3 Q | PA | 4: 07,23 | 2 Q | 4: 18,94 | ||
Deyan Bonev Petar Bozhilov |
C-2500 m | 1: 44,53 | 1 Q | PA | 1: 48,60 | 3 Q | 1: 44,32 | 4 | |
C-2 1000 m | 4: 01.42 | 5 Q | 4: 06,91 | 2 Q | 3: 54,98 | 3 Q | 4: 11,62 | 9 | |
Nikolay Yordanov Petar Godev Borislav Tsvetkov Ivan Marinov |
K-4 1000 m | 3: 15.00 | 6 Q | 3: 09.30 | 2 Q | 3: 11,56 | 4 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Vanja Gesheva | K-1 500 m | 1: 55,44 | 1 Q | Nie dotyczy | 1: 56,26 | 2 Q | 1: 55,19 | ||
Vanja Gesheva Diana Paliiska |
K-2500 m | 1: 44,52 | 1 Q | PA | 1: 52,48 | 2 Q | 1: 44,06 | ||
Vanja Gesheva Diana Paliiska Ogniana Petkova Borislava Ivanova |
K-4500 m | 1: 39,40 | 2 Q | Nie dotyczy | PA | 1: 42,63 |
Ogrodzenie
Pięciu szermierzy, wszyscy mężczyźni, reprezentowało Bułgarię w 1988 roku.
Mężczyźni
Indywidualny
Sportowiec | Zdarzenie | Runda eliminacyjna | Runda I | Runda repasaży | Runda II | Druga runda repasaży | Runda III | Runda repasaży III | Runda IV | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | |||||||
Khristo Etropolski | Indywidualna szabla | Q | Nie posunął się naprzód | |||||||||||||||
Vasil Etropolski | Q | Nie posunął się naprzód | ||||||||||||||||
Nikolay Marincheshki | Nie posunął się naprzód |
Zespół
Sportowiec | Zdarzenie | Runda eliminacyjna | 1/16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | ||
Khristo Etropolski Vasil Etropolski Nikolay Marincheshki Nikolay Mateev Georgi Chomakov |
Szabla drużynowa |
Węgry (HUN) L 2-9 Francja (FRA) L 3-9 |
Nie dotyczy | 8 |
Gimnastyka
Artystyczny
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||||||
fa | PH | R | V | PB | HB | fa | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Petar Gueorguiev | Dookoła | 18,95 | 19,55 | 19.35 | 19.30 | 19,50 | 18,95 | 115,60 | 39 | Nie posunął się naprzód | |||||||
Stoyko Gochev | 19.20 | 19.10 | 19,55 | 18.90 | 19,65 | 19,55 | 115,95 | 36 | Nie posunął się naprzód | ||||||||
Lyubomir Gueraskov | 19,50 | 19.90 | 19.70 | 19.15 | 19.40 | 19.10 | 116,75 | 21 Q | 9.550 | 9.900 | 9.800 | 9.500 | 9,700 | 9.800 | 116,625 | 23 | |
Kalofer Hristozov | 19.80 | 19,55 | 19.80 | 19.30 | 19,75 | 19,50 | 117,70 | 6 Q | 9.800 | 9.900 | 9.900 | 9,650 | 9.850 | 9.800 | 117,750 | 6 | |
Deyan Kolev | 19.45 | 19.00 | 19,65 | 19,65 | 19.35 | 19.20 | 116,30 | 30 | Nie posunął się naprzód | ||||||||
Dimitar Taskov | 19,50 | 19,65 | 19.45 | 19.45 | 19,25 | 19.45 | 116,75 | 21 Q | 9.550 | 9.800 | 9,750 | 9.850 | 9.900 | 9.900 | 117,125 | 20 | |
Kalofer Hristozov Lyubomir Gueraskov Deyan Kolev Dimitar Taskov Stoyko Gochev Petar Gueorguiev |
Zespół dookoła | Nie dotyczy | 97,45 | 97,90 | 98,15 | 96,90 | 97,85 | 96,85 | 585,100 | 5 |
- Indywidualne finały
Sportowiec | Zdarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
fa | PH | R | V | PB | HB | ||||
Lyubomir Gueraskov | Koń z łękami | Nie dotyczy | 19.950 | Nie dotyczy | 19.950 | ||||
Kalofer Hristozov | Podłoga | 19,750 | Nie dotyczy | 19,750 | 7 | ||||
Pierścienie | Nie dotyczy | 19,825 | Nie dotyczy | 19,825 | 4 | ||||
Pręty równoległe | Nie dotyczy | 19,725 | Nie dotyczy | 19,725 | 4 | ||||
Deyan Kolev | Sklepienie | Nie dotyczy | 19,737 | Nie dotyczy | 19,737 | 4 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
fa | UB | nocleg ze śniadaniem | V | fa | UB | nocleg ze śniadaniem | V | ||||||
Diana Doudeva | Dookoła | 19,800 | 19.600 | 19,625 | 19,625 | 39,325 | 9 Q | 9.800 | 9.875 | 9.825 | 9.900 | 78,725 | 9 |
Khrabrina Khrabrova | Dookoła | 19.225 | 18,475 | 18,725 | 19.600 | 76.025 | 62 | Nie posunął się naprzód | |||||
Maria Kartalova | Dookoła | 19.500 | 19.250 | 19.150 | 19.350 | 77,250 | 35 | Nie posunął się naprzód | |||||
Ivelina Raykova | Dookoła | 19,575 | 19.400 | 19,325 | 19,550 | 77,850 | 20 | Nie posunął się naprzód | |||||
Boriana Stoyanova | Dookoła | 19,300 | 19,300 | 19,525 | 19,825 | 38,975 | 17 Q | 9,775 | 9.875 | 9,725 | 9.850 | 78.200 | 13 |
Deliana Vodenitcharova | Dookoła | 19,750 | 19.500 | 19,475 | 19.600 | 39,162 | 15 Q | 9,700 | 9.800 | 9,775 | 9.900 | 78,337 | 12 |
Diana Doudeva Khrabrina Khrabrova Maria Kartalova Ivelina Raykova Boriana Stoyanova Deliana Vodenitcharova |
Zespół dookoła | Nie dotyczy | 98,200 | 97,125 | 97,125 | 98,100 | 390,550 | 5 |
- Indywidualne finały
Sportowiec | Zdarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
fa | UB | nocleg ze śniadaniem | V | ||||
Diana Doudeva | Podłoga | 19,850 | Nie dotyczy | 19,850 | |||
Równoważnia | Nie dotyczy | 19,724 | Nie dotyczy | 19,724 | 6 | ||
Boriana Stoyanova | Sklepienie | Nie dotyczy | 19,780 | 19,780 | 4 | ||
Deliana Vodenitcharova | Podłoga | 19,837 | Nie dotyczy | 19,837 | 4 |
Rytmiczna gimnastyka
Sportowiec | Zdarzenie | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lina | Obręcz | Kluby | Faborek | Całkowity | Suma wstępna | Całkowity | Ranga | ||
Adriana Dunavska | Indywidualny | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 40.000 | 19.950 | 59,950 | |
Bianka Panova | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 40.000 | 19,725 | 59,725 | 4 |
Dżudo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Wstępny | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Repasaże 3 | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | |||||||
Pavel Botev | −60 kg | PA |
Mikhalakis Skouroumounis ( CYP ) W 0010–0000 |
Patrick Roux ( FRA ) L 0000–0010 |
Nie posunął się naprzód | |||||||||||
Ivo Kostadinov | −65 kg |
Mark Adshead ( GBR ) W 0001–0000 |
Guido Schumacher ( GER ) W 1000–0000 |
Janusz Pawłowski ( POL ) L 0000–1000 |
Nie dotyczy | PA |
Philip Laats ( BEL ) L 0000–0010 |
Nie posunął się naprzód | ||||||||
Georgi Petrov | −86 kg | PA |
Ng Chiu Fan ( HKG ) W 1000–0000 |
János Gyáni ( HUN ) L 0000–1000 |
Nie posunął się naprzód | |||||||||||
Marko Valev | −95 kg | Nie dotyczy |
Juri Fazi ( ITA ) L 0000–0100 |
Nie posunął się naprzód | ||||||||||||
Dimitar Zapryanov | +95 kg | Nie dotyczy |
Roger Vachon ( FRA ) W 0010–0000 |
Hitoshi Saito ( JPN ) L 0000–1000 |
Nie dotyczy | PA |
Lansana Coly ( SEN ) W 1000–0000 |
Mohamed Rashwan ( EGY ) W 0001–0000 |
Cho Yong-chul ( KOR ) L 0000–0001 |
5 |
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Vasil Radev Daniel Yordanov |
Dwójki podwójne | 6: 17,92 | 3 R. | 6: 41,10 | 2 Q | 6: 20,33 | 4 FB | 7: 04,39 | 8 |
Emil Groytsev Atanas Andreev Stefan Stoykov |
Para ze sternikiem | 7: 15,24 | 2 Q | PA | 7: 01.23 | 1 Q | 7: 03.04 | 5 | |
Rumen Aleksiev Emil Bondev Yuri Dyulgerov Ivo Gelov Dimitar Kamburski Ventseslav Kanchev Ivan Stanev Dimitar Tonchev Nikola Zlatanov |
Osiem | 5: 48,25 | 4 R. | 5: 40,93 | 3 FB | Nie dotyczy | 5: 49,99 | 8 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Magdalena Georgieva | Pojedyncze czaszki | 7: 50,64 | 1 Q | PA | 7: 35,47 | 1 Q | 7: 53,65 | ||
Violeta Ninova Stefka Madina |
Dwójki podwójne | 7: 32,82 | 2 R | 7: 24,96 | 1 Q | Nie dotyczy | 7: 06.03 | ||
Radka Stoyanova Lalka Berberova |
Para bez sternika | 7: 48,68 | 2 R | 7: 50,94 | 1 Q | Nie dotyczy | 7: 31,95 | ||
Pavlina Khristova Galina Anakhrieva Iskra Velinova Krasimira Tocheva |
Czteroosobowe czaszki | 6: 23,22 | 1 Q | Nie dotyczy | 6: 24.10 | 4 | |||
Teodora Zareva Violeta Zareva Miglena Mikhaleva Svetla Durchova Greta Georgieva Olya Stoichkova Mariana Stoyanova Katia Todorova |
Coxed cztery | 7: 11,59 | 2 R | 7: 20,78 | pełne wyżywienie | Nie dotyczy | 7: 02,27 | 4 | |
Emilia Mikhaleva Teodora Zareva Violeta Zareva Nevyana Ivanova Olya Stoichkova Todorka Vasileva Rita Todorova Mariana Stoyanova Daniela Oronova Greta Georgieva |
Osiem | 6: 47,99 | 4 R. | 2 Q | Nie dotyczy | 6: 25.02 | 5 |
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Lyubtcho Diakov | Pistolet 50 m | 554 | 23 | Nie posunął się naprzód | |
Pistolet pneumatyczny 10 m | 575 | 23 | Nie posunął się naprzód | ||
Tanyu Kiryakov | Pistolet 50 m | 566 | 3 Q | 656 | 4 |
Pistolet pneumatyczny 10 m | 585 | 3 Q | 687,9 OR | ||
Georgi Poliakov | Karabin 50 m trzy pozycje | 1161 | 28 | Nie posunął się naprzód | |
50 m karabin w pozycji leżącej | 593 | 32 | Nie posunął się naprzód | ||
Wiatrówka 10 m | 582 | 31 | Nie posunął się naprzód | ||
Petar Zaprianov | Karabin 50 m trzy pozycje | 1162 | 27 | Nie posunął się naprzód | |
50 m karabin w pozycji leżącej | 590 | 41 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Vesela Letcheva | Karabin 50 m trzy pozycje | 583 | 6 | 683,2 | |
Wiatrówka 10 m | 389 | 17 | Nie posunął się naprzód | ||
Nonka Matova | Karabin 50 m trzy pozycje | 580 | 11 | Nie posunął się naprzód | |
Wiatrówka 10 m | 391 | 12 | Nie posunął się naprzód |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Finał B | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Tzvetan Golomeev | 50 metrów stylem dowolnym | 23.41 | 13 | DNS | Nie posunął się naprzód | ||
100 metrów stylem dowolnym | 50,82 | 15 | 51.16 | 15 | Nie posunął się naprzód | ||
Georgi Mihalev | 100 metrów stylem grzbietowym | 57.06 | 11 | 57.17 | 13 | Nie posunął się naprzód | |
200 metrów stylem grzbietowym | 2: 02,71 | 13 | 2: 04,24 | 13 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Finał B | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||||
Tanya Dangalakova | 100 metrów stylem klasycznym | 1: 08,35 | 1 | Nie posunął się naprzód | 1: 07,95 | ||||
200 metrów stylem klasycznym | 2: 29,91 | 5 | Nie posunął się naprzód | 2: 28,43 | 4 | ||||
Antoaneta Frenkeva | 100 metrów stylem klasycznym | 1: 10.09 | 5 | Nie posunął się naprzód | 1: 08,74 | ||||
200 metrów stylem klasycznym | 2: 29,57 | 3 | Nie posunął się naprzód | 2: 28,34 | |||||
Bistra Gospodinova | 100 metrów stylem grzbietowym | 1: 04,91 | 19 | Nie posunął się naprzód | |||||
Natasha Khristova | 100 metrów stylem dowolnym | 57,80 | 24 | Nie posunął się naprzód | |||||
Neviana Miteva | 100-metrowy motyl | 1: 02.01 | 11 | 1: 02,47 | 12 | Nie posunął się naprzód | |||
Motyl o długości 200 metrów | 2: 18,44 | 19 | Nie posunął się naprzód | ||||||
Antoaneta Strumenlieva | 400 metrów stylem dowolnym | 4: 13,25 | 11 | 4: 13,43 | 12 | Nie posunął się naprzód | |||
800 metrów stylem dowolnym | 8: 35,40 | 8 | Nie posunął się naprzód | 8: 41,05 | 8 | ||||
400 metrów indywidualnej składanki | 4: 51,58 | 12 | Nie posunął się naprzód | 4: 52,33 | 12 | ||||
Bistra Gospodinova Tanya Dangalakova Neviana Miteva Natasha Khristova |
4 × 100 m sztafeta zmienna | 4: 15,22 | 6 | Nie posunął się naprzód | 4: 12,36 | 6 |
Tenis stołowy
Mężczyźni
Grupa E
Ranga | Sportowiec | W | L | GW | GL | PW | PL | KOR | SWE | JPN | IND | BUL | POL | CHI | EGY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kim Ki-taik ( KOR ) | 7 | 0 | 21 | 5 | 514 | 394 | X | 3–2 | 3–2 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–1 | 3–0 | |
2 | Jörgen Persson ( Szwecja ) | 6 | 1 | 20 | 7 | 516 | 384 | 2–3 | X | 3–2 | 3–1 | 3–0 | 3–1 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Kiyoshi Saito ( JPN ) | 5 | 2 | 19 | 6 | 499 | 397 | 2–3 | 2–3 | X | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
4 | Kamlesh Mehta ( IND ) | 4 | 3 | 13 | 12 | 470 | 457 | 0–3 | 1–3 | 0–3 | X | 3–1 | 3–1 | 3–0 | 3–1 | |
5 | Mariano Domuschiev ( BUL ) | 3 | 4 | 10 | 15 | 425 | 473 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–3 | X | 3–0 | 3–2 | 3–1 | |
6 | Piotr Molenda ( POL ) | 2 | 5 | 8 | 17 | 405 | 474 | 0–3 | 1–3 | 0–3 | 1–3 | 0–3 | X | 3–1 | 3–1 | |
7 | Jorge Gambra ( CHI ) | 1 | 6 | 7 | 18 | 413 | 490 | 1–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2–3 | 1–3 | X | 3–0 | |
8 | Szeryf El-Saket ( EGY ) | 0 | 7 | 3 | 21 | 324 | 497 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–3 | 1–3 | 1–3 | 0–3 | X |
Kobiety
Grupa G
Ranga | Sportowiec | W | L | GW | GL | PW | PL | NED | BUL | TCH | YUG | ARG | EGY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bettine Vriesekoop ( NED ) | 5 | 0 | 15 | 1 | 335 | 197 | X | 3–1 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
2 | Daniela Guergueltcheva ( BUL ) | 4 | 1 | 13 | 5 | 357 | 268 | 1–3 | X | 3–0 | 3–2 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Alena Šafářová ( TCH ) | 3 | 2 | 9 | 6 | 268 | 225 | 0–3 | 0–3 | X | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
4 | Gordana Perkučin ( YUG ) | 2 | 3 | 8 | 9 | 282 | 296 | 0–3 | 2–3 | 0–3 | X | 3–0 | 3–0 | |
5 | Kim Hae-Ja ( ARG ) | 1 | 4 | 3 | 13 | 214 | 319 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | X | 3–1 | |
6 | Nihal Meshref ( EGY ) | 0 | 5 | 1 | 15 | 182 | 333 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–3 | X |
1/8 finału
Chen Jing (CHN) - Daniela Guergueltcheva (BUL) 3: 0 21–15, 21–7, 22–20
Tenis
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Okrągły 64 | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | ||||
Katerina Maleeva | Syngiel | PA |
Gisele Miró ( BRA ) W 7-5, 6-1 |
Pam Shriver ( USA ) L 3-6, 6-3, 2-6 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Manuela Maleeva | PA |
Mercedes Paz ( ARG ) W 6-1, 6-2 |
Catarina Lindqvist ( SWE ) W 6-1, 6-0 |
Raffaella Reggi ( ITA ) W 6-3, 6-4 |
Gabriela Sabatini ( ARG ) L 1-6, 1-6 |
Nie posunął się naprzód | ||||
Manuela Maleeva Katerina Maleeva |
Debel | Nie dotyczy |
Elizabeth Smylie Wendy Turnbull ( AUS ) W 2-6, 6-3, 0-6 |
Nie posunął się naprzód |
Siatkówka
Runda wstępna
Zakwalifikowany do półfinałów | |
Zakwalifikował się do półfinałów od 5 do 8 | |
Zakwalifikował się do 9-12 półfinałów |
Grupa A
Pkt | mecze | Zestawy | Zwrotnica | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | związek Radziecki | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3.500 | 248 | 190 | 1.305 |
2 | Brazylia | 9 | 4 | 1 | 14 | 7 | 2.000 | 296 | 225 | 1.316 |
3 | Szwecja | 7 | 2 | 3 | 9 | 11 | 0.818 | 220 | 262 | 0.840 |
4 | Bułgaria | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 190 | 194 | 0.979 |
5 | Włochy | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0.636 | 203 | 222 | 0.914 |
6 | Korea Południowa | 6 | 1 | 4 | 5 | 14 | 0,357 | 200 | 264 | 0,758 |
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18 września | związek Radziecki | 3–0 | Bułgaria | 15–7 | 15–9 | 15–8 | 45–24 | ||
19 września | Bułgaria | 3–0 | Włochy | 15–7 | 15–8 | 15–6 | 45–21 | ||
22 września | Brazylia | 3–1 | Bułgaria | 13–15 | 15–6 | 15-12 | 15-12 | 58–45 | |
24 września | Bułgaria | 3–0 | Korea Południowa | 15–7 | 15–10 | 15–8 | 45–25 | ||
26 września | Szwecja | 3–0 | Bułgaria | 15–11 | 15-12 | 15–8 | 45–31 |
Półfinały od 5 do 8
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
28 września | Bułgaria | 3–0 | Francja | 15–8 | 15-12 | 15–11 | 45–31 |
Mecz o 5 miejsce
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 paź | Holandia | 3–0 | Bułgaria | 15–6 | 15–8 | 15–10 | 45–24 |
- Skład drużyny
- Główny trener : Todor Piperkov
Podnoszenie ciężarów
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Urywek | Clean & Jerk | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Sevdalin Marinov | −52 kg | 120 | 1 | 150 | 1 | 270 OR | |
Mitko Grablev | −56 kg |
|
1 |
|
1 |
|
DQ |
Stefan Topurov | −60 kg | 137,5 | 2 | 175 | 2 | 312,5 | |
Angel Guenchev | −67,5 kg |
|
1 |
|
1 |
|
DQ |
Borislav Gidikov | −75 kg | 167,5 OR | 1 | 207,5 OR | 1 | 375 | |
Aleksandar Varbanov | 157,5 | 3 | 200 | 2 | 357,5 |
Zapasy
- Styl wolny mężczyzn
- Męski grecko-rzymski