Austria na igrzyskach interkalowanych w 1906 roku - Austria at the 1906 Intercalated Games
Austria na igrzyskach olimpijskich interkalowanych w 1906 roku | |
---|---|
Kod IOC | AUT |
Stronie internetowej |
www |
w Atenach | |
Konkurenci | 31 w 9 dyscyplinach sportowych |
Medale na 9 miejscu |
|
Letnie występy | |
Występy zimowe | |
Austria rywalizowali na olimpiada letnia 1906 w Atenach , Grecja . 31 zawodników, wszyscy mężczyźni, wystartowało w 46 konkurencjach w 9 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Zdarzenie |
---|---|---|---|
Złoto | Josef Steinbach | Podnoszenie ciężarów | Podnoszenie jednej ręki |
Złoto | Otto Scheff | Pływanie | 400 m stylem dowolnym, mężczyźni |
Złoto | Rudolf Watzl | Zapasy | Lekka waga grecko-rzymska |
Srebro | Josef Steinbach | Podnoszenie ciężarów | Podnośnik oburęczny |
Srebro | Henri Baur | Zapasy | Grecko-rzymska waga ciężka |
Srebro | Rudolf Lindmayer | Zapasy | Grecko-rzymska waga średnia |
Brązowy | Otto Scheff | Pływanie | Styl wolny, mężczyźni na 1 milę |
Brązowy | Rudolf Watzl | Zapasy | Ogólnie grecko-rzymski |
Brązowy | Otto Satzinger | Nurkowanie | Platforma 10-metrowa męska |
lekkoatletyka
- Tor
Sportowiec | Wydarzenia | Ciepło | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Gustav Krojer | 100 metrów | Nieznany | 3 | Nie posunął się naprzód | |||
Robert Schöffthaler | Nieznany | 4 | Nie posunął się naprzód | ||||
Karl Lampelmayer | Disq | Nie posunął się naprzód | |||||
Karl Lampelmayer | 400 metrów | Nieznany | 4 | Nie posunął się naprzód | |||
Felix Kwieton | 1500 metrów | Nieznany | Nieznany | n / a | Nie posunął się naprzód | ||
5 mil | n / a | Nieznany | Nieznany | ||||
Maraton | n / a | Nieznany | Nieznany | ||||
Robert Schöffthaler | 110 metrów przez płotki | Nieznany | Nieznany | Nie posunął się naprzód | |||
Eugen Spiegler | 1500 metrów marszu | n / a | Disq | ||||
3000 metrów marszu | n / a | Disq |
- Pole
Sportowiec | Wydarzenia | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Gustav Krojer | Wysoki skok | Nieznany | Nieznany |
Theodor Scheidl | Nieznany | Nieznany | |
Gustav Krojer | Skok wzwyż z miejsca | 1.125 | 9 |
Theodor Scheidl | Disq | ||
Gustav Krojer | Długi skok | 5.625 | 18 |
Karl Lampelmayer | 5.385 | 23 | |
Gustav Krojer | Skok w dal z miejsca | 2.570 | 24 |
Theodor Scheidl | 2,775 | 13 | |
Gustav Krojer | Potrójny skok | 11,985 | 15 |
Karl Lampelmayer | Bez śladu | ||
Leopold Lahner | Pchnięcie kulą | Nieznany | Nieznany |
Franz Solar | Nieznany | Nieznany | |
Josef Wittmann | Nieznany | Nieznany | |
Leopold Lahner | Rzut kamieniem | Nieznany | Nieznany |
Josef Wittmann | Nieznany | Nieznany | |
Henri Baur | Rzut dyskiem (styl grecki) | Nieznany | Nieznany |
Theodor Scheidl | Nieznany | Nieznany | |
Josef Wittmann | Nieznany | Nieznany | |
Theodor Scheidl | Pięciobój | 33 punkty | 9 |
Henri Baur | 51 punktów | 20 | |
Gustav Krojer | 56 punktów | 22 | |
Franz Solar | 68 punktów | 24 |
Jazda rowerem
Sportowiec | Wydarzenia | Ciepło | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Hans Holly | Indywidualny wyścig szosowy | n / a | Nieznany | 8 | |||
Konrad Puhrer | n / a | Nieznany | 9 | ||||
Otto Meixner | n / a | Nieznany | 13 | ||||
Hans Holly | Sprint | n / a | Nieznany | Nieznany | |||
Konrad Puhrer | n / a | Nieznany | Nieznany | ||||
Otto Meixner | n / a | Nieznany | Nieznany | ||||
Alois Wutte | n / a | Nieznany | Nieznany | ||||
Hans Holly | 333 metry jazdy na czas | n / a | 24 4/5 | 17 | |||
Konrad Puhrer | n / a | 24 2/5 | 13 | ||||
Otto Meixner | n / a | 26 1/5 | 21 | ||||
Alois Wutte | n / a | 25 2/5 | 18 | ||||
Hans Holly | 5000 metrów | Nieznany | 3 | Nie posunął się naprzód | |||
Konrad Puhrer | Nieznany | 4 | Nie posunął się naprzód | ||||
Otto Meixner | Nieznany | 2 | Nie posunął się naprzód | ||||
Alois Wutte | Disq | Nie posunął się naprzód | |||||
Otto Meixner Alois Wutte |
Sprint tandemowy na 2000 metrów | Nieznany | 2 | n / a | Nie posunął się naprzód | ||
Hans Holly | 20 kilometrów | Nieznany | Nieznane Q | n / a | Nieznany | 4 |
Nurkowanie
Sportowiec | Zdarzenie | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|
Otto Satzinger | Platforma 10 m | 147,4 |
Ogrodzenie
Sportowiec | Wydarzenia | Grupa ciepła | Grupa półfinałowa | Grupa końcowa |
---|---|---|---|---|
Ranga | Ranga | Ranga | ||
Martin Harden | Indywidualna folia | 1 Q | 3 Q | 4 |
Ernst Königsgarten | Nieznany | Nie posunął się naprzód | ||
Indywidualne Épée | 3 | Nie posunął się naprzód | ||
Indywidualna szabla | Nieznany | Nie posunął się naprzód | ||
Indywidualne trzy trafienia Sabre | 5 Q | n / a | 6 | |
Otto Herschmann | Nieznany | Nie posunął się naprzód |
Strzelanie
Sportowiec | Zdarzenie | Docelowe trafienia | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|---|
Ludwig Ternajgo | Bezpłatny pistolet 50 metrów | 30 | 199 | 7 |
Heinrich Hintermann | 29 | 169 | 24 | |
Ludwig Ternajgo | Rewolwer model Gras, 20 metrów | 30 | 208 | 5 |
Heinrich Hintermann | 29 | 191 | 15 | |
Ludwig Ternajgo | Rewolwer wojskowy, 20 metrów | 30 | 235 | 6 |
Heinrich Hintermann | 30 | 214 | 20 | |
Ludwig Ternajgo | Pistolet pojedynkowy Au Visé, 20 metrów | 30 | 218 | 5 |
Heinrich Hintermann | 30 | 190 | 17 | |
Ludwig Ternajgo | Dueling Pistol Au Commandement, 25 metrów | 23 | 103 | 8 |
Heinrich Hintermann | 19 | 75 | 16 | |
Ludwig Ternajgo | Wolny karabin w dowolnej pozycji, 300 metrów | 30 | 204 | 18 |
Heinrich Hintermann | Nie skończyłem | |||
Ludwig Ternajgo | Rifle Gras Model klęczący lub stojący, 200 metrów | 28 | 136 | 15 |
Ludwig Ternajgo | Karabin klęczący lub stojący, 300 metrów | 28 | 202 | 13 |
Heinrich Hintermann | 27 | 154 | 27 |
Pływanie
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Otto Scheff | 400 metrów stylem dowolnym | 6: 24,0 | |
Otto Scheff | 1 mila stylem dowolnym | 30: 53,4 | |
Leopold Mayer | 34: 41,0 | 8 | |
Simon Orlik | 36: 25,0 | 10 | |
Edmond Bernhardt | Nie skończyłem | ||
Otto Scheff Leopold Mayer Simon Orlik Edmond Bernhardt |
4x sztafeta po 250 m stylem dowolnym | Nie skończyłem |
Przeciąganie liny
Sportowiec |
---|
Rudolf Arnold Henri Baur Karl Höltl Leopold Lahner Rudolf Lindmayer Franz Solar Josef Steinbach Josef Wittmann |
Wszystkie mecze były najlepszymi z trzech podciągnięć.
- Runda 1
- Brązowy medal
Podnoszenie ciężarów
Sportowiec | Zdarzenie | Waga | Ranga |
---|---|---|---|
Josef Steinbach | Podnoszenie jednej ręki | 73,75 | |
Podnośnik oburęczny | 136,5 |
Zapasy
- Grecko-rzymski
Sportowiec | Zdarzenie | Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Grupa końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Rudolf Watzl | Lekki |
Kolyvas ( GRE ) W. |
n / a |
Dobrinovitz ( BEL ) W. |
Holubán ( HUN ) W. |
Carlsen ( DEN ) W. |
|
Alexander Wendrinsky |
Petsas ( GRE ) W. |
n / a |
Holubán ( HUN ) L. |
Nie posunął się naprzód | 4 | ||
Rudolf Lindmayer | Średnia |
Karotzieris ( GRE ) W. |
Solar ( AUT ) W. |
Weckman ( FIN ) L. |
n / a |
Behrens ( DEN ) L. |
|
Wenzel Goldbach |
Juery ( FRA ) W. |
PA |
Behrens ( DEN ) L. |
n / a | Nie posunął się naprzód | 4 | |
Franz Solar |
Palaiologos ( GRE ) W. |
Lindmayer ( AUT ) L. |
Nie posunął się naprzód | n / a | Nie posunął się naprzód | 5 | |
Karl Höltl |
Behrens ( DEN ) L. |
Nie posunął się naprzód | n / a | Nie posunął się naprzód | 8 | ||
Henri Baur | Waga ciężka |
Weisz ( HUN ) W |
Psaltopoulos ( GRE ) W. |
n / a |
Dubois ( BEL ) W. |
Jensen ( DEN ) L. |
|
Rudolf Arnold |
Christopoulos ( GRE ) L. |
Nie posunął się naprzód | n / a | Nie posunął się naprzód | 8 | ||
Rudolf Watzl | Wszechstronny | n / a |
Jensen ( DEN ) L. |
Nie posunął się naprzód |