Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – rzut oszczepem kobiet - Athletics at the 2000 Summer Olympics – Women's javelin throw
Rzut oszczepem kobiet na Igrzyskach XXVII Olimpiady
| ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Stadion Australii | |||||||||
Data | 29 września 2000 (kwalifikacje) 30 września 2000 (finały) |
|||||||||
Zawodnicy | 35 z 28 krajów | |||||||||
Zwycięski dystans | 68,91 LUB | |||||||||
Medaliści | ||||||||||
| ||||||||||
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 | ||
---|---|---|
Śledzenie wydarzeń | ||
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | kobiety |
800 m² | mężczyźni | kobiety |
1500 m² | mężczyźni | kobiety |
5000 m² | mężczyźni | kobiety |
10 000 m² | mężczyźni | kobiety |
100 m przez płotki | kobiety | |
110 m przez płotki | mężczyźni | |
400 m przez płotki | mężczyźni | kobiety |
3000 m z przeszkodami |
mężczyźni | |
Przekaźnik 4×100 m | mężczyźni | kobiety |
Przekaźnik 4×400 m | mężczyźni | kobiety |
Imprezy drogowe | ||
Maraton | mężczyźni | kobiety |
20 km spacer | mężczyźni | kobiety |
50 km spacer | mężczyźni | |
Imprezy terenowe | ||
Długi skok | mężczyźni | kobiety |
Potrójny skok | mężczyźni | kobiety |
Wysoki skok | mężczyźni | kobiety |
Skok o tyczce | mężczyźni | kobiety |
Pchnięcie kulą | mężczyźni | kobiety |
Rzut dyskiem | mężczyźni | kobiety |
Rzut oszczepem | mężczyźni | kobiety |
Rzut młotem | mężczyźni | kobiety |
Połączone wydarzenia | ||
Siedmiobój | kobiety | |
Dziesięciobój | mężczyźni | |
Wyścigi na wózkach | ||
The damska Rzut oszczepem wydarzenie na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000 w ramach programu lekkoatletyka poszedł odbędzie się w Olympic Stadium w piątek, 29 września i sobotę, 30 września.
Zawodnicy z kwalifikacji przeszli do finału, w którym dystanse kwalifikacyjne zostały zlikwidowane i rozpoczęli od nowa oddając do sześciu rzutów. Dystans kwalifikacyjny wynosił 61,50 metra. Dla wszystkich kwalifikatorów, którzy nie osiągnęli standardu, pozostałe miejsca w finale wypełniały najdłuższe rzuty, aż w sumie 12 eliminacji.
Medaliści
Złoto |
Trine Hattestad Norwegia |
Srebro |
Mirella Maniani-Tzelili Grecja |
Brązowy |
Osleidys Menéndez Kuba |
Harmonogram
- Wszystkie godziny podane są w Australijskim Czasie Wschodnim ( UTC+10 )
Runda kwalifikacyjna | |
---|---|
grupa A | Grupa B |
29.09.2000 – 10:00h | 29.09.2000 – 11:45h |
Runda finałowa | |
30.09.2000 – 20:00h |
Skróty
Q | automatyczna kwalifikacja |
Q | kwalifikacje według rangi |
DNS | nie zaczął |
NM | bez znaku |
WR | Rekord świata |
LUB | rekord olimpijski |
AR | rekord obszaru |
NR | rekord krajowy |
PB | rekord życiowy |
SB | najlepszy sezon |
Dokumentacja
Stałe rekordy przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 2000 roku | ||||
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Trine Hattestad ( NOR ) | 69,41 m² | 28 lipca 2000 r | Oslo , Norwegia |
Rekord Olimpijski | Nowy oszczep został wprowadzony oficjalnie od 01.04.1999 | |||
Pobite rekordy podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2000 | ||||
Rekord Olimpijski | Osleidys Menéndez ( CUB ) | 67,34 m² | 29 września 2000 | Sydney w Australii |
Rekord Olimpijski | Trine Hattestad ( NOR ) | 68,91 m² | 30 września 2000 | Sydney w Australii |
Kwalifikacja
grupa A
Ranga | Ogólnie | Sportowiec | Kraj | Próbowanie | Dystans | Notatka | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||||
1 | 2 | Steffi Nerius | Niemcy | 65,76 | — | — | 65,76 m² | PB |
2 | 3 | Trine Hattestad | Norwegia | 65,44 | — | — | 65,44 m² | |
3 | 4 | Mirella Maniani-Tzelili | Grecja | 63,34 | — | — | 63,34 m² | |
4 | 7 | Mikaela Ingberg | Finlandia | 58,94 | 60,85 | x | 60,85 m² | |
5 | 9 | Li Lei | Chiny | 57,01 | x | 60,57 | 60,57 m² | |
6 | 11 | Sonia Bisset | Kuba | 59,13 | x | 60,09 | 60,09 m² | |
7 | 13 | Rita Ramanauskaitė | Litwa | 57,81 | x | 59,21 | 59,21 m² | |
8 | 14 | Nikolett Szabó | Węgry | 58,86 | 55,95 | 56,72 | 58,86 m² | |
9 | 22 | Ana Mirela ermure | Rumunia | 55,67 | 56,31 | 53,86 | 56,31 m² | |
10 | 24 | Jekateryna Iwakina | Rosja | 55.30 | 52,43 | 55,58 | 55,58 m² | |
11 | 26 | Lynda Blutreich | Stany Zjednoczone | x | 52,77 | 55,25 | 55,25 m² | |
12 | 27 | Evfemija Štorga | Słowenia | x | 54,94 | 52,97 | 54,94 m² | |
13 | 28 | Christina Georgieva | Bułgaria | 54,60 | 51.10 | 53,31 | 54,60 m² | |
14 | 29 | Nadine Auzeil | Francja | 51.02 | 53,85 | 49,90 | 53,85 m² | |
15 | 30 | Inga Kozarenoka | Łotwa | 53,83 | x | x | 53,83 m² | |
16 | 31 | Louise Currey | Australia | 53,32 | x | — | 53,32 m² | |
17 | 32 | Gurmeet Kaur | Indie | 52,78 | 48,80 | 46,46 | 52,78 m² | |
18 | 35 | Tatiana Sudarikowa | Kirgistan | 47,56 | x | 48,33 | 48,33 m² |
Grupa B
Ranga | Ogólnie | Sportowiec | Kraj | Próbowanie | Dystans | Notatka | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||||
1 | 1 | Osleidys Menéndez | Kuba | 67,34 | — | — | 67,34 m² | AR |
2 | 5 | Xiomara Rivero | Kuba | 61,89 | — | — | 61,89 m² | SB |
3 | 6 | Tatiana Szykolenko | Rosja | 61,54 | — | — | 61,54 m² | |
4 | 8 | Wei Jianhua | Chiny | 60,64 | x | 57.19 | 60,64 m² | |
5 | 10 | Claudia Coslovich | Włochy | 60,12 | x | 57,05 | 60,12 m² | |
6 | 12 | Nikola Tomečková | Republika Czeska | 59,49 | 55,40 | 59,40 | 59,49 m² | |
7 | 15 | Felicia Ţilea-Mołdawia | Rumunia | 54.11 | 58,75 | x | 58,75 m² | |
8 | 16 | Lawerna Ewa | Bahamy | x | 57,98 | 58,36 | 58,36 m² | |
9 | 17 | Joanna Kamień | Australia | 53,34 | 57,57 | 58,34 | 58,34 m² | |
10 | 18 | Aggeliki Tsiolakoudi | Grecja | x | 58.11 | x | 58,11 m² | |
11 | 19 | Tetiana Lachowicz | Ukraina | 55,81 | 53,33 | 57,41 | 57,41 m² | |
12 | 20 | Taina Uppa | Finlandia | 57,39 | x | x | 57,39 m² | |
13 | 21 | Olivia McKoy | Jamajka | 55,98 | 52,83 | 56,36 | 56,36 m² | |
14 | 23 | Sueli dos Santos | Brazylia | x | 56,27 | 50,50 | 56,27 m² | |
15 | 25 | Marta Miguez | Hiszpania | 55,52 | 55,01 | x | 55,52 m² | |
16 | 33 | Lee Young-Sun | Korea Południowa | 49,84 | x | x | 49,84 m² | |
17 | 34 | Sabina Moya | Kolumbia | 41,22 | 49,16 | 47,37 | 49,16 m² |
Finał
Ranga | Sportowiec | Próbowanie | Dystans | Notatka | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Trine Hattestad ( NOR ) | 68,91 | 62,27 | x | 64,38 | 66,22 | 64.09 | 68,91 m² | LUB | |
Mirela Maniani-Tzelili ( GRE ) | x | 65,56 | 67,51 | 61,96 | 65,34 | 67,51 | 67,51 m² | NR | |
Osleidys Menéndez ( CUB ) | 66.03 | 64,99 | 65,17 | 63,95 | 62,47 | 66,18 | 66,18 m² | ||
4 | Steffi Nerius ( GER ) | 61,99 | 61,41 | 64,84 | 57,88 | 61,11 | 61,02 | 64,84 m² | |
5 | Sonia Bisset ( CUB ) | 63,26 | 62,77 | x | x | 62,85 | 63,11 | 63,26 m² | |
6 | Xiomara Rivero ( CUB ) | 62,10 | 62,92 | x | 60,20 | x | x | 62,92 m² | PB |
7 | Tatiana Szykolenko ( ros ) | 58,28 | 62,91 | 61,54 | x | x | 61,97 | 62,91 m² | |
8 | Nikola Tomečková ( CZE ) | 58,13 | 55,86 | 58,69 | 56.12 | 61.30 | 62,10 | 62,10 m² | |
9 | Mikaela Ingberg ( FIN ) | 58,10 | 55,97 | 58,56 | 58,56 m² | ||||
10 | Wei Jianhua ( CHN ) | 54.06 | 58,23 | 58,33 | 58,33 m² | ||||
11 | Li Lei ( CHN ) | x | x | 56,83 | 56,83 m² | ||||
12 | Claudia Coslovich ( ITA ) | 56,46 | 54,28 | 56,74 | 56,74 m² |
Zobacz też
- 1999 Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce – rzut oszczepem kobiet
- 2001 Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce – rzut oszczepem kobiet