Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 – rzut dyskiem kobiet – Athletics at the 1996 Summer Olympics – Women's discus throw
Rzut dyskiem kobiet na Igrzyskach XXVI Olimpiady
| ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Stadion Olimpijski Stulecia | |||||||||
Data | 28 lipca 1996 (kwalifikacje) 29 lipca 1996 (finały) |
|||||||||
Zawodnicy | 39 z 25 krajów | |||||||||
Zwycięski dystans | 69,66 | |||||||||
Medaliści | ||||||||||
| ||||||||||
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | ||
---|---|---|
Śledzenie wydarzeń | ||
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | kobiety |
800 m² | mężczyźni | kobiety |
1500 m² | mężczyźni | kobiety |
5000 m² | mężczyźni | kobiety |
10 000 m² | mężczyźni | kobiety |
100 m przez płotki | kobiety | |
110 m przez płotki | mężczyźni | |
400 m przez płotki | mężczyźni | kobiety |
3000 m z przeszkodami |
mężczyźni | |
Przekaźnik 4×100 m | mężczyźni | kobiety |
Przekaźnik 4×400 m | mężczyźni | kobiety |
Imprezy drogowe | ||
Maraton | mężczyźni | kobiety |
10 km pieszo | kobiety | |
20 km spacer | mężczyźni | |
50 km spacer | mężczyźni | |
Imprezy terenowe | ||
Długi skok | mężczyźni | kobiety |
Potrójny skok | mężczyźni | kobiety |
Wysoki skok | mężczyźni | kobiety |
Skok o tyczce | mężczyźni | |
Pchnięcie kulą | mężczyźni | kobiety |
Rzut dyskiem | mężczyźni | kobiety |
Rzut oszczepem | mężczyźni | kobiety |
Rzut młotem | mężczyźni | |
Połączone wydarzenia | ||
Siedmiobój | kobiety | |
Dziesięciobój | mężczyźni | |
Wyścigi na wózkach | ||
To są oficjalne wyniki wydarzenia Rzut Dyskiem Kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie w stanie Georgia . Łącznie wzięło w nim udział 39 zawodników, a runda kwalifikacyjna została ustalona na 62,00 metrów.
Medaliści
Złoto |
Ilke Wyludda Niemcy |
Srebro |
Natalia Sadowa Rosja |
Brązowy |
Ellina Zvereva Białoruś |
Klasyfikacja końcowa
RANGA | FINAŁ | DYSTANS |
---|---|---|
Ilke wyludda ( GER ) | 69,66 m² | |
Natalia Sadowa ( RUS ) | 66,48 m² | |
Ellina Zvereva ( BLR ) | 65,64 m² | |
4. | Franka Dietzsch ( NIEMCY ) | 65,48 m² |
5. | Xiao Yanling ( CHN ) | 64,72 m² |
6. | Olga Czerniawskaja ( ROS ) | 64,70 m² |
7. | Nicoleta Grasu ( ROU ) | 63,28 m² |
8. | Lisa-Marie Vizaniari ( AUS ) | 62,48 m² |
9. | Mette Bergmann ( NOR ) | 62,28 m² |
10. | Teresa Machado ( POR ) | 61,38 m² |
11. | Anja Gündler ( GER ) | 61,16 m² |
12. | Ira Yatchenko ( BLR ) | 60,46 m² |
Niekwalifikujące się
RANGA | NIEKWALIFIKACYJNI | DYSTANS |
---|---|---|
13. | Barbara Hechevarria ( CUB ) | 61,98 m² |
14. | Daniela Costian ( AUS ) | 61,66 m² |
15. | Alicja Matejková ( CZE ) | 60,72 m² |
16. | Maritza Kuna ( CUB ) | 60,08 m² |
17. | Atanaska Angelova ( BUL ) | 59,82 m² |
18. | Anastasia Kelesidou ( GRE ) | 59,60 m² |
19. | Zdeňka Šilhavá ( CZE ) | 59,24 m² |
20. | Jacqui McKernan ( GB ) | 58,88 m² |
21. | Jacqueline Goormachtigh ( NED ) | 58,74 m² |
22. | Jekaterini Voggoli ( GRE ) | 58,70 m² |
23. | Beatrice Faumuina ( NZL ) | 58,40 m² |
24. | Walentyna Iwanowa ( RUS ) | 58,38 m² |
25. | Renata Katewicz ( POL ) | 58,24 m² |
26. | Eha Runne ( EST ) | 58,24 m² |
27. | Cristina Boit ( ROU ) | 58,10 m² |
28. | Monia Kari ( TUN ) | 58,02 m² |
29. | Olena Antonowa ( UKR ) | 57,92 m² |
30. | Lacy Barnes-Mileham ( USA ) | 57,48 m² |
31. | Styliani Tsikouna ( GRE ) | 56,66 m² |
32. | Agnese Maffeis ( ITA ) | 56,54 m² |
33. | Suzy Powell ( USA ) | 56,24 m² |
34. | Wzgórze Aretha ( USA ) | 56,04 m² |
35. | Liliana Martinelli ( ARG ) | 55,68 m² |
36. | Corrie de Bruin ( NED ) | 55,48 m² |
37. | Isabelle Devaluez ( FRA ) | 55,08 m² |
38. | Ludmiła Filimonowa ( BLR ) | 53,30 m² |
38. | Oumou Traoré ( MLI ) | 39,70 m² |