Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 — rzut oszczepem mężczyzn — Athletics at the 1964 Summer Olympics – Men's javelin throw
Rzut oszczepem mężczyzn na Igrzyskach XVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | stadion Olimpijski | ||||||||||||
Daktyle | 14 października | ||||||||||||
Zawodnicy | 27 z 17 krajów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 | ||
---|---|---|
Śledzenie wydarzeń | ||
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | kobiety |
800 m² | mężczyźni | kobiety |
1500 m² | mężczyźni | |
5000 m² | mężczyźni | |
10 000 m² | mężczyźni | |
80 m przez płotki | kobiety | |
110 m przez płotki | mężczyźni | |
400 m przez płotki | mężczyźni | |
3000 m z przeszkodami |
mężczyźni | |
Przekaźnik 4×100 m | mężczyźni | kobiety |
Przekaźnik 4×400 m | mężczyźni | |
Imprezy drogowe | ||
Maraton | mężczyźni | |
20 km spacer | mężczyźni | |
50 km spacer | mężczyźni | |
Imprezy terenowe | ||
Długi skok | mężczyźni | kobiety |
Potrójny skok | mężczyźni | |
Wysoki skok | mężczyźni | kobiety |
Skok o tyczce | mężczyźni | |
Pchnięcie kulą | mężczyźni | kobiety |
Rzut dyskiem | mężczyźni | kobiety |
Rzut oszczepem | mężczyźni | kobiety |
Rzut młotem | mężczyźni | |
Połączone wydarzenia | ||
Pięciobój | kobiety | |
Dziesięciobój | mężczyźni | |
The męska rzut oszczepem był jednym z czterech męskich imprez rzucając na Lekkoatletyce 1964 Letnie Igrzyska Olimpijskie programu w Tokio . Odbyło się ono 14 października 1964 roku. W eliminacjach zgłosiło się 27 zawodników z 17 krajów, z czego 2 nie wystartowało w eliminacjach.
Wyniki
Kwalifikacja
Normą kwalifikacji było 77,00 metrów. Każdy rzucający miał trzy próby osiągnięcia tego standardu. Ponieważ tylko jeden rzucający zrobił znak, kolejna jedenastka najdalej rzucających zawodniczek również awansowała do minimum 12 w finale.
Miejsce | Sportowiec | Naród | Najlepsza ocena | Rzut 1 | Rzut 2 | Rzut 3 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Urs von Wartburg | Szwajcaria | 79,92 metra | 74,55 | 79,92 | — | |
2 | Janusz Sidłoń | Polska | 76,93 metra | 75,33 | 74,45 | 76,93 | |
3 | Jorma Kinnunen | Finlandia | 75,52 metra | 68,13 | 73,20 | 75,52 | |
4 | Władimir Kuzniecow | związek Radziecki | 75,01 metra | x | 68,98 | 75.01 | |
5 | Gergely Kulcsár | Węgry | 74,32 metra | 74,32 | 72,62 | x | |
6 | Pauli Nevala | Finlandia | 74,19 metra | 71,49 | 72,72 | 74.19 | |
7 | Janis Lūsis | związek Radziecki | 73,48 metra | 72,79 | x | 73,48 | |
8 | Władysława Nikiciuka | Polska | 73,45 metra | 73,45 | 67,56 | 71,17 | |
9 | Christos Pierrakos | Grecja | 72,91 metra | x | 72,91 | 68,98 | |
10 | Hans Schenk | Zjednoczona Drużyna Niemiec | 72,55 metra | 72,55 | 66,97 | x | |
11 | Rolf Herings | Zjednoczona Drużyna Niemiec | 72,47 metra | 72,47 | 68.02 | 71,74 | |
12 | Ed Czerwony | Stany Zjednoczone | 72,31 metra | x | 72,31 | 66,24 | |
13 | Terje Pedersen | Norwegia | 72,10 metra | 61,39 | 66,78 | 72,10 | |
14 | Hermann Salomon | Zjednoczona Drużyna Niemiec | 71,92 metra | 67,82 | 69,84 | 71,92 | |
15 | Carlo Lievore | Włochy | 70,88 metra | 70,71 | 68,04 | 70,88 | |
16 | Les Tipton | Stany Zjednoczone | 70,74 metra | 65,95 | 70,74 | 70,03 | |
17 | Wiktor Aksonow | związek Radziecki | 69,46 metrów | 68.30 | x | 69,46 | |
18 | Michel Macquet | Francja | 69,35 metra | 63,34 | 65,36 | 69,35 | |
19 | Takashi Miki | Japonia | 68,70 metra | 68,70 | 63,56 | 62,80 | |
20 | Willy Rasmussen | Norwegia | 68,43 metrów | 68,43 | 67,37 | 63,88 | |
21 | Frank Covelli | Stany Zjednoczone | 68,08 metrów | x | 68.08 | x | |
22 | Hideta Kanai | Japonia | 65,85 metra | 63,40 | x | 65,85 | |
23 | Park Su-gwon | Korea Południowa | 62,50 metra | 58,51 | x | 62,50 | |
24 | Patricio Etcheverry | Chile | 60,77 metra | 59,35 | 60,77 | 54.19 | |
25 | Nashatar Singh Sidhu | Malezja | 51,63 metra | 45,49 | 51,63 | 49,49 | |
— | Lennart Hedmark | Szwecja | Nie zaczął | - | |||
Yang Chuan-kwang | Republika Chińska | Nie zaczął | - |
Finał
Wyniki z rundy kwalifikacyjnej zostały zignorowane w finale. Każdy rzucający otrzymał jeszcze trzy próby. Szóstka najlepszych rzuciła dodatkowo trzy razy, zachowując wyniki ze wszystkich sześciu rzutów.
Miejsce | Sportowiec | Naród | Najlepsza ocena | Rzut 1 | Rzut 2 | Rzut 3 | Rzut 4 | Rzut 5 | Rzut 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pauli Nevala | Finlandia | 82,66 metra | 76,42 | 78,39 | x | 82,66 | x | x | |
2 | Gergely Kulcsár | Węgry | 82,32 metra | 75,00 | 77,28 | 78,28 | 82,32 | 78,57 | 79,78 | |
3 | Janis Lūsis | związek Radziecki | 80,57 metra | 72,51 | 80,57 | 79,85 | 78,94 | 78,07 | x | |
4 | Janusz Sidłoń | Polska | 80,17 metra | 80,17 | x | x | x | 76,97 | 78,17 | |
5 | Urs von Wartburg | Szwajcaria | 78,72 metra | 78,72 | 76,84 | 76,36 | 73.08 | 73,12 | x | |
6 | Jorma Kinnunen | Finlandia | 76,94 metra | 72,32 | 76,36 | 71,81 | 76,94 | x | 72,45 | |
7 | Rolf Herings | Zjednoczona Drużyna Niemiec | 74,72 metra | 66,22 | x | 74,72 | ||||
8 | Władimir Kuzniecow | związek Radziecki | 74,26 metra | 73,90 | 68,89 | 74,26 | ||||
9 | Władysława Nikiciuka | Polska | 73,11 metra | 71,01 | x | 73.11 | ||||
10 | Christos Pierrakos | Grecja | 72,65 metra | 70,24 | 72,65 | 72.02 | ||||
11 | Ed Czerwony | Stany Zjednoczone | 71,52 metra | 69,39 | 68.15 | 71,52 | ||||
12 | Hans Schenk | Zjednoczona Drużyna Niemiec | 69,82 metra | 69,82 | 66,44 | 68,51 |