Angola na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Angola at the 2004 Summer Olympics
Angola na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | ANG |
NOC | Angoli Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej | (w portugalskim) |
w Atenach | |
Zawodnicy | 30 w 5 sportach |
Nosiciel flagi | Angelo Victoriano |
Medale |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Angola startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 w Atenach , w Grecji od 13 do 29 sierpnia 2004 roku.
lekkoatletyka
Zawodnicy z Angoli osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji na poziomie „A” i 1 na poziomie „B”):
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
João N'Tyamba | Maraton | 2:23:56 | 53 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Rosa Saul | 1500 m² | DNS | Nie awansował |
Koszykówka
Angola zakwalifikowała drużynę męską.
- Impreza drużynowa mężczyzn – 1 drużyna 12-osobowa
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Angoli w turnieju koszykówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Reprezentacja Angoli mężczyzn w koszykówce – skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Litwa | 5 | 5 | 0 | 468 | 414 | +54 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Grecja | 5 | 3 | 2 | 389 | 343 | +46 | 8 | |
3 | Portoryko | 5 | 3 | 2 | 410 | 411 | -1 | 8 | |
4 | Stany Zjednoczone | 5 | 3 | 2 | 418 | 389 | +29 | 8 | |
5 | Australia | 5 | 1 | 4 | 383 | 411 | −28 | 6 | 9. miejsce playoff |
6 | Angola | 5 | 0 | 5 | 321 | 421 | −100 | 5 | 11. miejsce playoff |
Źródło: archiwum FIBA
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
Uwagi:
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
Uwagi:
15 sierpnia 2004
9:00 |
Angola | 73- 78 | Litwa |
Punktacja w czwartej: 24 -14, 8 14 , 23- 28 , 18- 22 | ||
Punkty : Lutonda 17 Rebs : Lutonda 4 Asy : Lutonda 6 |
Pts: Lavrinovič , E. Žukauskas po 15 Rebs: E. Žukauskas 11 Asts: Jasikevičius 6 |
17 sierpnia 2004
11:15 |
Australia | 83 –59 | Angola |
Punktacja za kwartał: 21 -13, 24 -16, 27 -15, 11- 15 | ||
Punkty : Uzdrowienie 18 Rebs : Bogut 11 Asy : Kowal 3 |
Punkty: Monteiro 18 Rebs: Gomes 9 Akcje: 4 graczy, po 1 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 2400 Sędziowie: Renato Santos (BRA), Vladimir Okhrimenko (RUS) |
19 sierpnia 2004
16:45 |
Portoryko | 83 –80 | Angola |
Punktacja w czwartej: 19 -17, 18 -15, 26- 34 , 20 -14 | ||
Punkty : Ayuso 17 Rebs : Santiago 10 Asy : Arroyo 6 |
Punkty: de Carvalho 14 Rebs: Moussa 6 Asy: Costa 7 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 12 000 Sędziowie: Reynaldo Sanchez (DOM), Ma Li Jun (CHN) |
21 sierpnia 2004
22:15 |
Angola | 56- 88 | Grecja |
Punktacja za kwartał: 15- 23 , 10- 20 , 10- 24 , 21-21 | ||
Punkty : Costa 12 Rebs : Costa 5 Asy : 5 graczy, po 1 |
Pkt : Dikoudis 15 Reb : Dikoudis , Papadopoulos po 8 Ast: Diamantidis 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Uczestnictwo: 12 000 Sędziowie: Mike Homsy (CAN), Alejandro Chiti (ARG) |
23 sierpnia 2004
14:30 |
Stany Zjednoczone | 89 –53 | Angola |
Punktacja za kwartał: 21 -14, 23 -12, 29 -13, 14-14 | ||
Punkty : Duncan 15 Rebs : Boozer 9 Asy : James 5 |
Pkt: Monteiro 20 Rebs: Gomes 6 Ast: Monteiro , Moussa po 2 |
Hala Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 12 000 Sędziowie: Pablo Estevez (ARG), Philippe Leemann (SUI) |
- Runda klasyfikacyjna (11-12 miejsce)
24 sierpnia 2004
14:30 |
11. miejsce
|
Serbia i Czarnogóra | 85 –62 | Angola |
Punktacja kwartalna: 18 –10, 16 –15, 27 – 19, 24 –18 | ||
Pts : Šćepanović 18 rebs : Krstić 12 Asts : Šćepanović 4 |
Pkt: Monteiro 26 Rebs: Moussa 7 Ast: Almeida , Monteiro 2 każdy |
Gra w piłkę ręczną
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Angoli w turnieju piłki ręcznej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trenerzy: Pavel Dzhenev
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | 4 | 3 | 1 | 0 | 135 | 103 | +32 | 7 | Ćwierćfinały |
2 | Dania | 4 | 3 | 1 | 0 | 125 | 98 | +27 | 7 | |
3 | Francja | 4 | 2 | 0 | 2 | 105 | 106 | -1 | 4 | |
4 | Hiszpania | 4 | 0 | 1 | 3 | 86 | 110 | −24 | 1 | |
5 | Angola | 4 | 0 | 1 | 3 | 97 | 131 | −34 | 1 |
Źródło:
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) Bezpośrednia różnica bramek; 4) zdobyte gole jeden na jednego; 5) Różnica bramek; 6) zdobyte bramki; 7) Remis.
Uwagi:
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) Bezpośrednia różnica bramek; 4) zdobyte gole jeden na jednego; 5) Różnica bramek; 6) zdobyte bramki; 7) Remis.
Uwagi:
15 sierpnia 2004 19:30 |
Hiszpania | 24 – 24 | Angola |
Pawilon Sportowy , Ateny Sędziowie: Gardinovacki, Maric ( SCG ) |
Puch 13 | (14-10) | Fernandes , Pio 5 | ||
3× 4× | [1] | 2× 6× |
17 sierpnia 2004 14:30 |
Angola | 30 – 40 | Korea Południowa |
Pawilon Sportowy , Ateny Sędziowie: Nachevski, Nachevski ( MKD ) |
Benga 11 | (12-19) | O 10 | ||
3× 1× | [2] | 3× 3× |
21 sierpnia 2004 14:30 |
Angola | 21 - 29 | Francja |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Bavas, Migas ( GRE ) |
Benga 7 | (6-12) | Pecqueux-Roland 8 | ||
3× 3× | [3] | 3× 4× |
23 sierpnia 2004 21:30 |
Dania | 38 - 22 | Angola |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Bavas, Migas ( GRE ) |
Daugaard 7 | (19-8) | Benga 8 | ||
3× 2× | [4] | 3× 5× |
- Finał 9-10 miejsca
26 sierpnia 2004 12:30 |
Grecja | 23 -38 | Angola |
Helliniko Arena , Ateny Sędziowie: Boye, Jensen ( DEN ) |
Potari 6 | (11-18) | Benga 8 | ||
3× 3× | [5] | 3× 2× |
Dżudo
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Antonia Moreira | Kobiety −70 kg |
Hernandez ( CUB ) W 1010–0000 |
Kim RM ( PRK ) L 0010–1001 |
Nie awansował |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Luis Matias | 100 m motyl | 58,92 | 57 | Nie awansował |