60. doroczne nagrody Grammy — 60th Annual Grammy Awards
60. doroczne nagrody Grammy | |
---|---|
Data | 28 stycznia 2018 r. 19:30–23:00 czasu wschodniego |
Lokalizacja |
Madison Square Garden Nowy Jork, Nowy Jork |
Goszczony przez | James Corden |
Najwięcej nagród | Bruno Mars (6) |
Większość nominacji | Jay-Z (8) |
Zasięg telewizyjny/radiowy | |
Sieć | CBS |
Oglądalność | 19,8 miliona |
60. dorocznym Grammy Awards Ceremonia odbyła się w dniu 28 stycznia 2018 r CBS sieć transmitowane na żywo show z Madison Square Garden w Nowym Jorku. Program został przeniesiony na styczeń, aby uniknąć zbieżności z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2018 w Pjongczangu, tak jak miało to miejsce w 2010 i 2014 roku. James Corden powrócił jako gospodarz.
Ceremonia nagradza najlepsze nagrania, kompozycje i artystów roku kwalifikowalności, który trwał od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r. Nominacje zostały ogłoszone 28 listopada 2017 r. Ceremonia „pre-telecast” (oficjalnie nazwana The Premiera ) odbyła się tego samego dnia przed główną ceremonią.
Bruno Mars był nominowany do sześciu nagród i wygrał wszystkie sześć tego wieczoru.
Wykonawcy
Ceremonia premiery
Artysta(y) | Piosenki |
---|---|
Indie Arie | „Jestem Światłością” |
Stile Antico | „Ave Maria” „Gaudete w Domino” |
Jazzmeia Róg |
Hołd dla Jona Hendricksa : „ Jęki ” |
Tadż Mahal Keb' Mo' |
„Nurkowanie kaczki Blues” |
Liczba ofiar | „Czarna bluza z kapturem” |
Główna ceremonia
Prezenterzy
- John Legend i Tony Bennett – zaprezentowali najlepszy rap/śpiewany występ
- Kelly Clarkson i Nick Jonas – wyróżnieni jako Najlepszy Nowy Artysta
- Jim Gaffigan – przedstawił Little Big Town
- Jon Batiste , Gary Clark Jr. i Joe Saylor – zaprezentowali Najlepszy Pop Solo Performance
- Sarah Silverman i Victor Cruz – przedstawili Luis Fonsi , Daddy Yankee i Zuleyka Rivera
- Dave Chappelle – zaprezentowany Najlepszy Album Rapowy
- Katie Holmes – przedstawiła Bruno Marsa i Cardi B
- Trevor Noah – prezentacja najlepszego albumu komediowego
- Donnie Wahlberg i Hailee Steinfeld – prezentują Best Country Album
- Janelle Monáe – przedstawiła Kesha , Camila Cabello , Cyndi Lauper , Julia Michaels , Andra Day i Bebe Rexha
- Camila Cabello – wprowadzona U2
- Sting – prezentacja Piosenki Roku
- Anna Kendrick – przedstawiła Eltona Johna i Miley Cyrus
- Shemar Moore i Eve – przedstawili SZA
- Alicia Keys – prezentacja Płyty Roku
- U2 – prezentacja Albumu Roku
Nominacje i zwycięzcy
Lista nominowanych zaadaptowana ze strony internetowej Akademii Nagrań .
Ogólny
-
„24K Magic” – Bruno Mars
- Shampoo Press & Curl, producenci; Serban Ghenea , John Hanes & Charles Moniz , inżynierowie/miksery; Tom Coyne , inżynier masteringu
- „ Redbone ” – dziecinny Gambino
- Donald Glover & Ludwig Goransson , producenci; Donald Glover, Ludwig Goransson, Riley Mackin & Ruben Rivera, inżynierowie/miksery; Bernie Grundman , inżynier masteringu
- „ Despacito ” – Luis Fonsi i Daddy Yankee z udziałem Justina Biebera
- Josh Gudwin, Mauricio Rengifo i Andrés Torres, producenci; Josh Gudwin i Jaycen Joshua , Chris „TEK” O'Ryan , Mauricio Rengifo, Juan G Rivera „Gaby Music”, Luis „Salda” Saldarriaga i Andrés Torres, inżynierowie/mikserzy; Dave Kutch, inżynier masteringu
- „ Historia Dz.U. ” – Jay-Z
- Jay-Z & No ID , producenci; Jimmy Douglass & Gimel „Młody Guru” Keaton , inżynierowie/miksery; Dave Kutch, inżynier masteringu
- „ Pokorny ” – Kendrick Lamar
- Asheton Hogan i Mike Will Made It , producenci; Derek „MixedByAli” Ali, James Hunt i Matt Schaeffer, inżynierowie/miksery; Mike Bozzi , inżynier masteringu
-
24K Magic – Bruno Mars
- Shampoo Press & Curl, producenci; Serban Ghenea , John Hanes & Charles Moniz , inżynierowie/miksery; Christopher Brody Brown , James Fauntleroy , Philip Lawrence i Bruno Mars, autorzy piosenek; Tom Coyne , inżynier masteringu
-
„Obudź się, moja miłości!” – Dziecięcy Gambino
- Donald Glover & Ludwig Goransson , producenci; Bryan Carrigan , Chris Fogel, Donald Glover, Ludwig Goransson, Riley Mackin & Ruben Rivera, inżynierowie/miksery; Donald Glover i Ludwig Goransson, autorzy piosenek; Bernie Grundman , inżynier masteringu
-
4:44 – Jay-Z
- Jay-Z & No ID , producenci; Jimmy Douglass i Gimel „Młody Guru” Keaton , inżynierowie/miksery; Shawn Carter i Dion Wilson, autorzy piosenek; Dave Kutch, inżynier masteringu
-
Cholera – Kendrick Lamar
- DJ Dahi , Sunwave i Anthony Tiffith, producenci; Derek „MixedByAli” Ali, James Hunt i Matt Schaeffer, inżynierowie/miksery; K. Duckworth, D. Natche, M. Spears i A. Tiffith, autorzy piosenek; Mike Bozzi , inżynier masteringu
-
Melodramat – Lorde
- Jack Antonoff i Lorde, producenci; Serban Ghenea, John Hanes i Laura Sisk, inżynierowie/miksery; Jack Antonoff i Ella Yelich-O'Connor, autorzy piosenek; Randy Merrill, inżynier masteringu
-
"To jest to co lubię"
- Christopher Brody Brown , James Fauntleroy , Philip Lawrence , Bruno Mars , Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip , autorzy piosenek (Bruno Mars)
- „ Despacito ”
- Ramón Ayala Rodriguez , Justin Bieber , Jason Boyd , Erika Ender , Luis Fonsi & Marty James Garton Jr., autorzy piosenek (Luis Fonsi & Daddy Yankee z udziałem Justina Biebera)
- " 4:44 "
- Shawn Carter i Dion Wilson , autorzy piosenek (Jay-Z)
- " Problemy "
- Benjamin Levin , Mikkel Storleer Eriksen , Tor Erik Hermansen , Julia Michaels i Justin Drew Tranter , autorzy piosenek (Julia Michaels)
- " 1-800-273-8255 "
- Alessia Caracciolo , Sir Robert Bryson Hall II , Arjun Ivatury , Khalid Robinson i Andrew Taggart, autorzy tekstów (Logic z udziałem Alessi Cary i Khalida)
Muzyka pop
- „ Kształt Ciebie ” – Ed Sheeran
- „ Miłość tak miękka ” – Kelly Clarkson
- „ Modlitwa ” – Kesza
- „ Milion powodów ” – Lady Gaga
- „ Co o nas ” – różowy
- „ Poczuj to jeszcze ” – Portugalia. Człowiek
- „ Coś takiego ” – The Chainsmokers i Coldplay
- „ Despacito ” – Luis Fonsi i Daddy Yankee z udziałem Justina Biebera
- „ Grzmot ” – Wyobraź sobie smoki
- „ Zostań ” – Zedd i Alessia Cara
- Tony Bennett świętuje 90. – Dae Bennett, producent (różni artyści)
- Nobody but Me (wersja deluxe) – Michael Bublé
- Potrójny – Bob Dylan
- W pełnym rozkwicie – Seth MacFarlane
- Kraina Czarów – Sarah McLachlan
- ÷ – Ed Sheeran
- Kalejdoskop EP – Coldplay
- Lust for Life – Lana Del Rey
- Ewolucja – Wyobraź sobie smoki
- Tęcza – Kesza
- Joanna – Lady Gaga
Muzyka taneczna/elektroniczna
-
„ Tonite ” – nagłośnienie LCD
- James Murphy , producent; James Murphy, mikser
- „Bambro Koyo Ganda” – Bonobo z udziałem Innova Gnawa
- Bonobo, producent; Bonobo, mikser
- „ Cola ” – CamelPhat i Elderbrook
- CamelPhat & Elderbrook, producenci; CamelPhat, mikser
- „ Andromeda ” – Gorillaz z DRAM
- Damon Albarn , Jamie Hewlett , Remi Kabaka i Anthony Khan , producenci; Stephen Sedgwick , mikser
- „Linia wzroku” – Odesza z udziałem WYNNE & Mansionair
- Clayton Knight & Harrison Mills, producenci; Eric J Dubowsky , mikser
Najlepszy album taneczny/elektroniczny
- 3-D Katalog – Kraftwerk
- Migracja – Bonobo
- Mura Masa – Mura Masa
- Chwila bez opieki – Odesza
- Co teraz – Sylvan Esso
Współczesna muzyka instrumentalna
Najlepszy współczesny album instrumentalny
- Prototyp – Jeff Lorber Fusion
- What If - The Jerry Douglas taśmowe
- Duch – Alex Han
- Mount Royal – Julian Lage i Chris Eldridge
- Bad Hombre – Antonio Sanchez
Głaz
- „ Chcesz ciemniej ” – Leonard Cohen
- „ Obietnica ” – Chris Cornell
- „ Uciekaj ” – Foo Fighters
- „ Niedobrze ” – Kaleo
- „ Idź na wojnę ” – nic więcej
- „ Klątwa sułtana ” – Mastodon
- „ Niewidzialny wróg ” – sierpień płonie na czerwono
- „ Czarna bluza z kapturem ” – liczba ciał
- „ Na zawsze ” – kod pomarańczowy
- „ Mechaniczne ” – Meshuggah
-
„ Uruchom ”
- Foo Fighters , autorzy piosenek (Foo Fighters)
- „ Atlasie, Powstań! ”
- James Hetfield i Lars Ulrich , autorzy piosenek ( Metallica )
- „Krew w cięciu”
- JT Daly i Kristine Flaherty , autorzy piosenek ( K.Flay )
- „ Idź na wojnę ”
- Ben Anderson, Jonny Hawkins, Will Hoffman, Daniel Oliver, David Pramik & Mark Vollelunga, autorzy tekstów ( Nothing More )
- „ Scena ”
- Zachary Baker, Brian Haner , Matthew Sanders , Jonathan Seward & Brooks Wackerman , autorzy piosenek ( Avenged Sevenfold )
- Głębsze zrozumienie – wojna z narkotykami
- Cesarz Piasku – Mastodon
- Hardwired... to Self-Destruct – Metallica
- Historie, które sami sobie opowiadamy – nic więcej
- Złoczyńcy – królowe epoki kamienia
Alternatywny
Najlepszy album muzyki alternatywnej
- Sleep Well Beast – The National
- Wszystko teraz – Arcade Fire
- Humanz – Gorillaz
- Amerykański sen – nagłośnienie LCD
- Czysta komedia – Ojciec John Misty
R&B
- „ To, co lubię ” – Bruno Mars
- „ Get You ” – Daniel Cezar z udziałem Kali Uchis
- „ Rozproszenie ” – kehlani
- „Wysoki” – Ledisi
- „ Weekend ” – SZA
Najlepsze tradycyjne wykonanie R&B
- „ Redbone ” – dziecinny Gambino
- „Śmiej się i ruszaj dalej” – projekt Baylor
- „Co czuję” – Anthony Hamilton z udziałem The Hamiltones
- „Cała droga” – Ledisi
- „Nieruchomo” – Mali Music
-
„ To jest to, co lubię ”
- Christopher Brody Brown, James Fauntleroy , Philip Lawrence, Bruno Mars , Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves , Ray Romulus & Jonathan Yip , autorzy piosenek ( Bruno Mars )
- „Pierwszy zaczął”
- „ Lokalizacja ”
- Alfredo Gonzalez, Olatunji Ige, Samuel David Jiminez, Christopher McClenney, Khalid Robinson & Joshua Scruggs, autorzy piosenek (Khalid)
- „ Czerwona kość ”
- Donald Glover & Ludwig Goransson , autorzy piosenek ( Childish Gambino )
- „Supermodelka”
- Tyran Donaldson, Terrence Henderson , Greg Landfair Jr., Carter Lang & Solana Rowe , autorzy tekstów ( SZA )
Najlepszy współczesny album miejski
- Starboy – The Weeknd
- Bezpłatny 6brak – 6brak
- „Obudź się, moja miłości!” – Dziecięcy Gambino
- Amerykański nastolatek – Khalid
- Ctrl – SZA
- 24K Magic – Bruno Mars
- Freudowski – Daniel Cezar
- Niech miłość rządzi – Ledisi
- Gumbo – PJ Morton
- Poczuj się realnie – Musiq Soulchild
Kuks
- „ Pokorny ” – Kendrick Lamar
- „ Odbij się ” – Big Sean
- „ Bodak Yellow ” – Cardi B
- „ 4:44 ” – Jay-Z
- „ Bad and Boujee ” – Migos z udziałem Lil Uzi Vert
- „ Lojalność ” – Kendrick Lamar z udziałem Rihanny
- „ Prblmy ” – 6brak
- „ Załoga ” – GoldLink z udziałem Brenta Faiyaza i Shy Glizzy
- „Family Feud” – Jay-Z z udziałem Beyoncé
- „ Love Galore ” – SZA z udziałem Travisa Scotta
-
„ Pokorny ”
- K. Duckworth , Asheton Hogan & M. Williams II , autorzy piosenek (Kendrick Lamar)
- „ Żółty Bodak ”
- Belcalis Almanzar , Dieuson Octave , Klenord Raphael, Shaftizm, Jordan Thorpe & J White, autorzy piosenek (Cardi B)
- "Gonić mnie"
- Judah Bauer, Brian Burton , Hector Delgado, Jaime Meline , Antwan Patton , Michael Render , Russell Simins i Jon Spencer , autorzy piosenek (Danger Mouse z udziałem Run The Jewels i Big Boi)
- "Pyskaty"
- Marlanna Evans , E. Gabouer, Jason Martin i Wyann Vaughn, autorzy piosenek (Rapsody)
- „ Historia Dz.U. ”
- Shawn Carter i Dion Wilson , autorzy piosenek (Jay-Z)
- Cholera – Kendrick Lamar
- 4:44 – Jay-Z
- Kultura – Migos
- Mądrość Laili – Rapsodia
- Flower Boy – Tyler, Twórca
Kraj
- „W każdym razie ” – Chris Stapleton
- „ Ciało jak boczna droga ” – Sam Hunt
- „Losing You” – Alison Krauss
- „ Tin Man ” – Miranda Lambert
- „ Przydałaby mi się piosenka o miłości ” – Maren Morris
Najlepszy występ w duecie/grupie country
- „ Lepszy człowiek ” – Małe Duże Miasto
- „ To nie moja wina ” – Bracia Osborne
- „ Mój stary człowiek ” – Zac Brown Band
- „ Dobrze wyglądasz ” – Lady Antebellum
- „ Problem z piciem ” – Midland
-
„ Zepsute aureole ”
- Mike Henderson i Chris Stapleton , autorzy piosenek ( Chris Stapleton )
- „ Lepszy człowiek ”
- Taylor Swift , autorka tekstów ( Little Big Town )
- „ Ciało jak boczna droga ”
- „ Problem z piciem ”
- Jess Carson, Cameron Duddy, Shane McAnally, Josh Osborne & Mark Wystrach, autorzy piosenek ( Midland )
- " Blaszany człowiek "
- Jack Ingram, Miranda Lambert i Jon Randall, autorzy piosenek ( Miranda Lambert )
- Z pokoju: Tom 1 – Chris Stapleton
- Kosmiczny Alleluja – Kenny Chesney
- Złamane Serce – Pani Przed Wojną
- Łamacz – Małe Duże Miasto
- Zmiany w życiu – Thomas Rhett
Nowy wiek
- Taniec na wodzie – Peter Kater
- Odbicie – Brian Eno
- SongVersation: Medycyna – Indie Arie
- Święta Podróż Ku-Kai, tom 5 – Kitarō
- Objawienie spiralne – Steve Roach
Jazz
Najlepsze improwizowane solo jazzowe
- „Miles Beyond” – John McLaughlin , solista
- „Nie pamiętam dlaczego” – Sara Caswell , solistka
- „Taniec Śiwy” – Billy Childs , solista
- „Whisper Not” – Fred Hersch , solista
- „Ilimba” – Chris Potter , solista
Najlepszy jazzowy album wokalny
- Sny i sztylety – Cécile McLorin Salvant
- Podróż – Projekt Baylor
- Spotkanie towarzyskie – Jazzmeia Horn
- Bad Ass and Blind – Raul Midón
- Porter Plays Porter – Randy Porter Trio z Nancy King
Najlepszy jazzowy album instrumentalny
- Odrodzenie – Billy Childs
- Uptown, Śródmieście – Bill Charlap Trio
- Projekt Wolność – Joey DeFrancesco & The People
- Otwarta Księga – Fred Hersch
- Marzyciel to sen – Chris Potter
Najlepszy album dużych zespołów jazzowych
- Bringin' It – Christian McBride Big Band
- MONK'estra tom. 2 – John Beasley
- Jigsaw – Alan Ferber Big Band
- Homecoming – Vince Mendoza i WDR Big Band Kolonia
- Szepty na wietrze – Chuck Owen i fala jazzu
Najlepszy album latynoskiego jazzu
- Jazz Tango – Pablo Ziegler Trio
- Hybrido – Od Rio do Wayne’a Shortera – Antonio Adolfo
- Oddara – Jane Bunnett i Maque
- Outra Coisa – Muzyka Moacira Santosa – Anat Cohen i Marcello Gonçalves
- Típico – Miguel Zenón
Ewangelia/Współczesna muzyka chrześcijańska
Najlepsze wykonanie/piosenka Gospel
-
„ Nigdy nie musisz być sam ” – CeCe Winans
- Dwan Hill i Alvin Love III, autorzy piosenek
- „Zbyt trudno nie” – Tina Campbell
- Tina Campbell i Warryn Campbell, autorzy piosenek
- „Zasługujesz na to” – JJ Hairston i Youthful Pochwała z udziałem biskupa Corteza Vaughn
- David Bloom, JJ Hairston, Phontane Demond Reed i Cortez Vaughn, autorzy piosenek
- „Lepsze dni” – Le'Andria
- Le'Andria , autorka tekstów
- „Moje życie” – Grupa Murów
- Warryn Campbell, Eric Dawkins, Damien Farmer, Damon Thomas, Ahjah Walls & Darrel Walls, autorzy piosenek
Najlepszy występ/piosenka współczesnej muzyki chrześcijańskiej
-
„ Co za piękne imię ” – Hillsong Worship
- Ben Fielding i Brooke Ligertwood , autorzy piosenek
- „Och moja duszo” – rzucanie koron
- Mark Hall, Bernie Herms i Nichole Nordeman, autorzy piosenek
- „Czyste” – Natalie Grant
- Natalie Grant , autorka tekstów
- „Nawet jeśli” – MercyMe
- David Garcia, Ben Glover, Crystal Lewis, MercyMe i Tim Timmons, autorzy piosenek
- „Wzgórza i Doliny” – Tauren Wells
- Chuck Butler, Jonathan Smith & Tauren Wells, autorzy piosenek
- Niech się zakochają – CeCe Winans
- Crossover: Live from Music City – Travis Greene
- Większy ode mnie – Le'Andria Johnson
- Zamknij – Marvin Sapp
- Niedzielna piosenka – Anita Wilson
Najlepszy album współczesnej muzyki chrześcijańskiej
- Łamacz łańcucha – Zach Williams
- Rise – Danny Gokey
- Echa (edycja deluxe) – Matt Maher
- Żywotnik – MercyMe
- Wzgórza i Doliny – Tauren Wells
Najlepszy album Ewangelii korzeni
- Śpiewaj teraz: Pieśni wiary i nadziei — Reba McEntire
- The Best of The Collingsworth Family – Tom 1 – The Collingsworth Family
- Daj mi Jezusa – Larry Cordle
- Zmartwychwstanie – Joseph Habedank
- Nadzieja dla wszystkich narodów – Karen Peck i New River
łacina
- El Dorado – Shakira
- Lo Único Constante – Alex Kuba
- Mis Planes Son Amarte – Juanes
- Amar y Vivir (En Vivo Desde la Ciudad de México, 2017) – La Santa Cecilia
- Musas (Un Homenaje al Folclore Latinoamericano en Manos de Los Macorinos) – Natalia Lafourcade
- mieszkaniec – mieszkaniec
- Ayo – Bomba Estéreo
- Pa' Fuera – C4 Trio i Desorden Público
- Salvavidas de Hielo – Jorge Drexler
- El Paradise – Los Amigos Invisibles
- Arrieros Somos – Sesiones Acústicas – Aida Cuevas
- Ni Diablo, ni Santo – Julión Álvarez y Su Norteño Banda
- Ayer y Hoy – Banda el Recodo de Cruz Lizárraga
- Momentos – Alex Campos
- Zapateando en el Norte – (różni artyści)
- Salsa Big Band – Rubén Blades z Roberto Delgado & Orquesta
- Albita – Albita
- Sztuka Aranżacji – Doug Beavers
- Gente Valiente – Silvestre Dangond
- Niezniszczalny – Diego el Cigala
Amerykańskie Korzenie
- „Killer Diller Blues” – Alabama Shakes
- „Pozwól mojej matce żyć” – niewidomi chłopcy z Alabamy
- „Chłopiec z farmy Arkansas” – Glen Campbell
- „Steer Your Way” – Leonard Cohen
- „ Nigdy się o ciebie nie troszczyłam ” – Alison Krauss
-
„Gdybyśmy byli wampirami”
- Jason Isbell , autor tekstów (Jason Isbell i 400 Unit)
- „Przepaść Cumberland”
- David Rawlings & Gillian Welch , autorzy piosenek (David Rawlings)
- "Dobrze ci życzę"
- Raul Malo i Alan Miller, autorzy piosenek ( The Mavericks )
- „To jeszcze nie koniec”
- Rodney Crowell , autor tekstów (Rodney Crowell z udziałem Rosanne Cash i Johna Paula White'a )
- „Mój jedyny prawdziwy przyjaciel”
- Gregg Allman & Scott Sharrard , autorzy piosenek (Gregg Allman)
- Dźwięk Nashville – Jason Isbell i 400 Unit
- Południowa krew – Gregg Allman
- Świeć w deszczowy dzień – Brent Cobb
- Epicka bestia – żelazo i wino
- Nowy dzień – Mavericks
- Prawa grawitacji – niesławne strunowce
- All the Rage: In Concert Volume One [Live] – Rhonda Vincent and the Rage
- Sen Skrzypka – Michael Cleveland
- Oryginał – Bobby Osborne
- Uniwersalny faworyt – Noam Pikelny
- Blue & Lonesome – Rolling Stones
- Migracyjny blues – Eric Bibb
- Elvin Bishop's Big Fun Trio – Elvin Bishop's Big Fun Trio
- Roll and Tumble – RL Boyce
- Ostatni pociąg Sonny'ego i Browniego – Guy Davis i Fabrizio Poggi
- TajMo – Taj Mahal & Keb' Mo'
- Robert Cray i Hi Rhythm – Robert Cray i Hi Rhythm
- Nagranie na żywo w Lafayette – Sonny Landreth
- Got Soul – Robert Randolph i zespół rodzinny
- Na żywo z Fox Oakland – zespół Tedeschi Trucks
- Choroba psychiczna – Aimee Mann
- Semper Femina – Laura Marling
- Królowa Kier – Offa Rex ( Olivia Chaney + The Decemberists )
- Już mnie nie należycie – Sekretne siostry
- Śmiejące się jabłko – Yusuf / Kot Stevens
- Kalenda – Zagubieni Wędrowcy Bayou
- Szczyt góry – Dwayne Dopsie i Zydeco Hellraisers
- Ho'okena 3.0 – Ho'okena
- Miyo Kekisepa, Stań [na żywo] – Northern Cree
- Pua Kiele – Josh Tatofi
Reggae
- Stony Hill – Damian „Jr. Gong” Marley
- Chronologia – Chronixx
- Zagubieni w raju – zwykli królowie
- Myjnia domowa – J Boog
- Avrakedabra – Dziedzictwo Morgana
Muzyka Światowa
- Shaka Zulu ponownie: Obchody 30. rocznicy – Ladysmith Black Mambazo
- Memoria de los Sentidos – Vicente Amigo
- Para Mí – Concha Buika
- Rosa dos Ventos – Anat Cohen i Trio Brasileiro
- Elwan – Tinariwen
Dzieci
- Poczuj to, co czujesz – Lisa Loeb
- Jaśniejsza strona – Gustafer Yellowgold
- Lemoniada – Justin Roberts
- Rise Shine #Woke – Alphabet Rockers
- Pieśni pokoju i miłości dla dzieci i rodziców na całym świecie – Ladysmith Black Mambazo
Słowo mówione
- Najlepszy album ze słowem mówionym (zawiera poezję, książki audio i opowiadanie historii)
- Pamiętnik Księżniczki – Carrie Fisher (pośmiertnie)
- Astrofizyka dla ludzi w pośpiechu – Neil deGrasse Tyson
- Urodzony, by biegać – Bruce Springsteen
- Wyznania seryjnej autorki piosenek – Shelly Peiken
- Nasza rewolucja: przyszłość, w którą można uwierzyć – Bernie Sanders i Mark Ruffalo
Komedia
- Era spinu i głębi w sercu Teksasu — Dave Chappelle
- Cinco – Jim Gaffigan
- Jerry przed Seinfeldem – Jerry Seinfeld
- Drobinka kurzu – Sarah Silverman
- Co teraz? – Kevin Hart
Teatr Muzyczny
- Drogi Evan Hansen – Laura Dreyfuss , Mike Faist , Rachel Bay Jones , Kristolyn Lloyd, Michael Park , Ben Platt , Will Roland & Jennifer Laura Thompson , główni soliści; Pete Ganbarg , Alex Lacamoire , Stacey Mindich, Benj Pasek & Justin Paul , producenci; Benj Pasek i Justin Paul, kompozytorzy/teksty (Original Broadway Cast Recording)
- Come from Away – Ian Eisendrath, August Eriksmoen, David Hein , David Lai & Irene Sankoff, producenci; David Hein & Irene Sankoff, kompozytorzy/tekściarzy (Original Broadway Cast Recording)
- Cześć Dolly! – Bette Midler , główna solistka; Steven Epstein, producent; ( Jerry Herman , kompozytor i autor tekstów) (New Broadway Cast Recording)
Muzyka dla mediów wizualnych
-
La La Land – (różni artyści)
- Marius de Vries i Justin Hurwitz , producenci kompilacji
-
Baby Driver – (różni artyści)
- Edgar Wright , producent kompilacji
-
Strażnicy Galaktyki Cz. 2: Awesome Mix Cz. 2 – (różni artyści)
- James Gunn , producent kompilacji
-
Ukryte postacie: Album – (różni artyści)
- Pharrell Williams , producent kompilacji
-
Moana: The Songs – (różni artyści)
- Opetaia Foa'i, Tom MacDougall, Mark Mancina & Lin-Manuel Miranda , producenci kompilacji
- La La Land – Justin Hurwitz , kompozytor
- Przyjazd – Jóhann Jóhannsson , kompozytor
- Dunkierka – Hans Zimmer , kompozytor
- Game of Thrones: Sezon 7 – Ramin Djawadi , kompozytor
- Ukryte postacie – Benjamin Wallfisch , Pharrell Williams i Hans Zimmer, kompozytorzy
- „ How Far I'll Go ” (z Moana ) – Lin-Manuel Miranda , autor tekstów ( Auliʻi Cravalho )
- „ Miasto gwiazd ” (z La La Land ) – Justin Hurwitz , Benj Pasek & Justin Paul , autorzy tekstów ( Ryan Gosling & Emma Stone )
- „ I Don't Wanna Live Forever ” (z filmu Fifty Shades Darker ) – Jack Antonoff , Sam Dew i Taylor Swift , autorzy piosenek ( Zayn i Taylor Swift)
- „ Never Give Up ” (od Lion ) – Sia Furler & Greg Kurstin , autorzy tekstów (Sia)
- „ Stand Up for Something ” (od Marshalla ) – Common , Andra Day i Diane Warren , autorzy piosenek (Andra Day z udziałem Commona)
Uspokajający
Najlepsza kompozycja instrumentalna
-
„Trzy rewolucje”
- Arturo O'Farrill , kompozytor (Arturo O'Farrill & Chucho Valdés )
- "Alkaliczny"
- Pascal Le Boeuf , kompozytor ( Le Boeuf Brothers & JACK Quartet )
- „Chory #3”
- Vince Mendoza , kompozytor (Vince Mendoza & WDR Big Band Kolonia)
- „Wypaczony kowboj”
- Chuck Owen, kompozytor (Chuck Owen and the Jazz Surge)
- „Dom za darmo (dla Petera Joe)”
- Nate Smith, kompozytor (Nate Smith)
Aranżacja
Najlepsza aranżacja, instrumentalna lub a cappella
-
„Eskapady na saksofon altowy i orkiestrę” z filmu Catch Me If You Can
- John Williams , aranżer (John Williams)
- "Brzydkie piękno"/"Pannonica"
- John Beasley , aranżer (John Beasley)
- „Cały kapelusz, bez siodła”
- Chuck Owen, aranżer (Chuck Owen i Jazz Surge)
- „Dom za darmo (dla Petera Joe)”
- Nate Smith, aranżer (Nate Smith)
- "Białe święta"
- Chris Walden , aranżer ( Herb Alpert )
Najlepsza aranżacja, instrumenty i wokal
-
„Putina”
- Randy Newman , aranżer (Randy Newman)
- „Kocham cię Porgy” / „Jest łódź, która wkrótce odpływa do Nowego Jorku”
- Shelly Berg , Gregg Field , Gordon Goodwin i Clint Holmes , aranżerowie (Clint Holmes z udziałem Dee Dee Bridgewater i Count Basie Orchestra )
- "Za Każdym Razem Mówimy Dowidzenia"
- Jorge Calandrelli , aranżer (Clint Holmes z udziałem Jane Monheit )
- „Kolejny dzień słońca”
- Justin Hurwitz , aranżer ( obsada La La Land )
- "Lubię siebie"
- Joel McNeely , aranżer ( Seth MacFarlane )
Opakowania
-
El Orisha de la Rosa
- Claudio Roncoli & Cactus Taller, dyrektorzy artystyczni ( Magín Díaz )
-
Czysta komedia (edycja Deluxe)
- Sasha Barr, Ed Steed i Josh Tillman , dyrektorzy artystyczni (ojciec John Misty)
-
Mura Masa
- Alex Crossan i Matt de Jong , dyrektorzy artystyczni (Mura Masa)
-
Śpij dobrze Bestia
- Elyanna Blaser-Gould, Luke Hayman i Andrea Trabucco-Campos, dyrektorzy artystyczni ( The National )
-
Stan stały
- Gail Marowitz, dyrektor artystyczny ( Jonathan Coulton )
-
Złota płyta Voyagera: edycja z okazji 40-lecia
- Lawrence Azerrad, Timothy Daly i David Pescovitz , dyrektorzy artystyczni (Różni artyści)
-
Bobo Yeye: Belle Epoque w Górnej Volta
- Tim Breen, dyrektor artystyczny (Różni artyści)
-
Lovely Creatures: The Best of Nick Cave and the Bad Seeds
- Tom Hingston , dyrektor artystyczny ( Nick Cave and the Bad Seeds )
-
Maj 1977: Daj się pokazać światłu
- Masaki Koike, dyrektor artystyczny ( Grateful Dead )
-
Warfaring Strangers: Kwasowe koszmary
- Tim Breen, Benjamin Marra i Ken Shipley, dyrektorzy artystyczni (Różni artyści)
Uwagi
-
Na żywo w Whisky a Go Go: The Complete Recordings
- Lynell George, autorka notatek do albumów ( Otis Redding )
-
Arthur Q. Smith: Kłopoty z prawdą
- Wayne Bledsoe i Bradley Reeves, autorzy notatek do albumów (różni artyści)
-
Big Bend Killing: Tradycja Appalachów
- Ted Olson, autor notatek do albumów (Różni artyści)
-
Kompletne dzieła fortepianowe Scotta Joplina
- Bryan S. Wright, autor notatek do albumów (Richard Dowling)
-
Edouard-Léon Scott De Martinville, wynalazca nagrań dźwiękowych: hołd dwustulecia
- David Giovannoni, autor notatek do albumów (Różni artyści)
-
Waszyngton Phillips i jego manzareńskie sny
- Michael Corcoran, autor notatek do albumów ( Washington Phillips )
Historyczny
-
Leonard Bernstein – Kompozytor
- Robert Russ , producent kompilacji; Martin Kistner & Andreas K. Meyer, inżynierowie masteringu ( Leonard Bernstein )
-
Bobo Yeye: Belle Epoque w Górnej Volta
- Jon Kirby, Florent Mazzoleni, Rob Sevier & Ken Shipley, producenci kompilacji; Jeff Lipton & Maria Rice, inżynierowie masteringu (Various Artists)
-
Glenn Gould – The Goldberg Variations – Kompletne niewydane sesje nagraniowe Czerwiec 1955
- Robert Russ , producent kompilacji; Matthias Erb, Martin Kistner & Andreas K. Meyer, inżynierowie masteringu ( Glenn Gould )
-
Słodkie jak zepsute daty: zaginione somalijskie taśmy z Rogu Afryki
- Nicolas Sheikholeslami & Vik Sohonie, producenci kompilacji; Michael Graves, inżynier masteringu (Różni artyści)
-
Waszyngton Phillips i jego manzareńskie sny
- Michael Corcoran, April G. Ledbetter i Steven Lance Ledbetter, producenci kompilacji; Michael Graves, inżynier masteringu ( Washington Phillips )
Zaprojektowany album
-
24K magia
- Serban Ghenea , John Hanes & Charles Moniz , inżynierowie; Tom Coyne , inżynier masteringu ( Bruno Mars )
-
Gdziekolwiek jest Gdzieś
- Brent Arrowood, Miles Comaskey, JT Daly , Tommy English, Kristine Flaherty , Adam Hawkins , Chad Howat i Tony Maserati , inżynierowie; Joe LaPorta , inżynier masteringu ( K.Flay )
-
Czy to jest życie, którego naprawdę chcemy?
- Nigel Godrich , Sam Petts-Davies i Darrell Thorp , inżynierowie; Bob Ludwig , inżynier masteringu ( Roger Waters )
-
Naturalny wniosek
- Ryan Freeland, inżynier; Joao Carvalho, inżynier masteringu ( Rose Cousins )
-
Brak kształtu
- Shawn Everett i Joseph Lorge, inżynierowie; Patricia Sullivan, inżynier masteringu ( Perfume Genius )
-
Szostakowicz: V Symfonia; Fryzjer: Adagio
- Mark Donahue, inżynier ( Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra )
-
Danielpour: Pieśni samotności i pieśni wojenne
- Gary Call, inżynier ( Thomas Hampson , Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony )
-
Kleiberg: Msza dla współczesnego człowieka
- Morten Lindberg , inżynier (Eivind Gulliberg Jensen, Trondheim Vokalensemble & Trondheim Symphony Orchestra )
-
Schoenberg, Adam: Symfonia Amerykańska; Odnalezienie Rothko; Badania obrazkowe
- Keith O. Johnson & Sean Royce Martin, inżynierowie ( Michael Stern i Kansas City Symphony )
-
Tyberg: Msze
- John Newton, inżynier; Jesse Brayman, inżynier masteringu (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & South Dakota Chorale)
Producent
-
Greg Kurstin
- Beton i złoto ( Foo Fighters )
- „Drogie życie” ( Beck )
- " Zmierzch do świtu " ( Zayn z udziałem Sii )
- „ Love ” ( Kendrick Lamar z udziałem Zacariego)
- „Strangers” ( Halsey z udziałem Lauren Jauregui )
- " Ściana ze szkła " ( Liam Gallagher )
-
Calvin Harris
- „Don't Quit” ( DJ Khaled i Calvin Harris z udziałem Travisa Scotta i Jeremiha )
- Funk Wav Bounces Cz. 1 (Calvin Harris z udziałem różnych artystów)
-
Blake Mills
- Ciemność i Światło ( John Legenda )
- Wiecznie nawet ( Jim James )
- „God Only Knows” (John Legend i Cynthia Erivo z udziałem yMusic)
- Wspomnienia są teraz ( Jesca Hoop )
- Bez kształtu ( perfum geniusz )
- Semper Femina ( Laura Marling )
-
Brak identyfikatora
- „America” ( Logic z udziałem Black Thought , Chuck D , Big Lenbo i No ID)
- Autobiografia ( Vic Mensa )
- 4:44 ( Jay-Z )
-
Stereotypy
- " Zanim to zrobię " ( Sevyn Streeter )
- „Better” ( Lil Yachty z udziałem Stefflon Don )
- „Dostarcz” ( Piąta Harmonia )
- " Finezja " ( Bruno Mars )
- " Mo Bounce " ( Iggy Azalea )
- „Sunshine” ( Kyle z udziałem Miguela )
- „ To jest to, co lubię ” (Bruno Mars)
-
Dawid Mróz
- Alma Española ( Izabela Leonard )
- Wzmocniona dusza (Gabriela Martinez)
- Beethoven: Sonaty fortepianowe, tom. 6 ( Jonathan Biss )
- Bruckner: Symfonia nr 9 ( Riccardo Muti i Chicago Symphony Orchestra )
- Ogród Radości i Smutków (Hat Trick Trio)
- Laks : Prace kameralne (zespół ARC)
- Adam Schoenberg : Symfonia Amerykańska ; Odnalezienie Rothko ; Picture Studies ( Michael Stern i Kansas City Symphony )
- Troika ( Matt Haimovitz i Christopher O'Riley )
- Verdi: Otello ( Yannick Nézet-Séguin , Günther Groissböck , Željko Lučić , Dimitri Pittas, Aleksandrs Antoņenko , Sonya Yoncheva , Metropolitan Opera Orchestra and Chorus)
-
Blanton Alspaugh
- Adamo: Zostań Świętym Mikołajem (Emmanuel Villaume, Kevin Burdette, Keith Jameson, Lucy Schaufer, Hila Plitmann, Matt Boehler, Jonathan Blalock, Jennifer Rivera & Dallas Opera Orchestra)
- Aldridge: Sister Carrie (William Boggs, Keith Phares, Matt Morgan, Alisa Suzanne Jordheim, Stephen Cunningham, Adriana Zabala, Florentine Opera Chorus & Milwaukee Symphony Orchestra)
- Copland: III Symfonia; Trzy szkice latynoamerykańskie (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra)
- Death & The Maiden (Patricia Kopatchinskaja & The Saint Paul Chamber Orchestra)
- Handel: Mesjasz (Andrew Davis, Noel Edison, Toronto Mendelssohn Choir & Toronto Symphony Orchestra)
- Haydn: Symfonie nr 53, 64 i 96 (Symfonia Carlosa Kalmara i Oregon)
- Heggie: To wspaniałe życie (Patrick Summers, William Burden, Talise Trevigne, Andrea Carroll, Rod Gilfry i Houston Grand Opera)
- Tyberg: Msze (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & South Dakota Chorale)
-
Manfred Eicher
- Mansurian: Requiem (Alexander Liebreich, Florian Helgath, RIAS Kammerchor & Münchener Kammerorchester)
- Monk, M.: W imieniu natury (Meredith Monk & Vocal Ensemble)
- Point & Line – Debussy i Hosokawa (Momo Kodama)
- Rímur (Arve Henriksen i trio średniowieczne)
- Silvestrov: Hieroglifen Der Nacht (Anja Lechner)
- Morten Lindberg
- Furatus ( Ole Edvard Antonsen i Wolfgang Plagge)
- Interakcje (Bård Monsen i Gunnar Flagstad)
- Kleiberg: Mass For Modern Man (Eivind Gullberg Jensen, Trondheim Vokalensemble & Trondheim Symphony Orchestra)
- Minor Major (kwartet smyczkowy z Oslo)
- Barwa północna (Ragnhild Hemsing i Tor Espen Aspaas)
- Tak jest moja miłość (Nina T. Karlsen & Ensemble 96)
- Thoresen: Morze imion (Trond Schau)
- Judith Sherman
- Amerykańskie nokturny (Cecile Licad)
- Przyjęcie urodzinowe (Aki Takahashi)
- Odkrywanie Bacha (Michelle Ross)
- Foss: Pieces Of Genius (New York New Music Ensemble)
- Sekretna Alchemia – Chamber Works autorstwa Pierre'a Jalberta (Curtis Macomber & Michael Boriskin)
- Sevenfive – Efekt Johna Corigliano (Gaudette Brass)
- Sonic Migrations – Muzyka Laurie Altman (Różni artyści)
- Tribute ( Kwartet Dover )
- 26 (Melia Watras i Michael Jinsoo Lim)
Remikser
-
„Ty ruszasz się” (Latroit Remix)
- Dennis White , remiks ( Depeche Mode )
- „Can't Let You Go” (Louie Vega Roots Mix)
- Louie Vega , remikser ( Loleatta Holloway )
- „Funk O'De Funk” (Smle Remix)
- Smle , remikser ( Bobby Rush )
- „Undercover” (Remiks Klubu Przygód)
- Leighton James & Christian Srigley , remikser ( Kehlani )
- „Gwałtowny hałas” (Four Tet Remix)
- Cztery Tet , remikser ( XX )
Dźwięk przestrzenny
-
Wcześni Amerykanie
- Jim Anderson , inżynier dźwięku przestrzennego; Darcy Proper, inżynier ds. masteringu dźwięku przestrzennego; Jim Anderson & Jane Ira Bloom , producenci surround (Jane Ira Bloom)
-
Kleiberg: Msza dla współczesnego człowieka
- Morten Lindberg , inżynier dźwięku przestrzennego; Morten Lindberg, inżynier masteringu dźwięku przestrzennego; Morten Lindberg, producent dźwięku przestrzennego (Eivind Gullberg Jensen & Trondheim Symphony Orchestra and Choir)
-
Tak jak moja miłość
- Morten Lindberg, inżynier dźwięku przestrzennego; Morten Lindberg, inżynier masteringu dźwięku przestrzennego; Morten Lindberg, producent dźwięku przestrzennego (Nina T. Karlsen & Ensemble 96 )
-
3-D Katalog
- Fritz Hilpert , inżynier dźwięku przestrzennego; Tom Ammermann, inżynier dźwięku przestrzennego; Fritz Hilpert, producent dźwięku przestrzennego ( Kraftwerk )
-
Tyberg: Msze
- Jesse Brayman, inżynier dźwięku przestrzennego; Jesse Brayman, inżynier dźwięku przestrzennego; Blanton Alspaugh , producent dźwięku przestrzennego (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & South Dakota Chorale)
Klasyczny
-
Szostakowicz: V Symfonia; Fryzjer: Adagio
- Manfred Honeck , dyrygent ( Pittsburgh Symphony Orchestra )
-
Koncerty na orkiestrę
- Louis Langrée , dyrygent ( Cincinnati Symphony Orchestra )
-
Copland: III Symfonia; Trzy szkice latynoamerykańskie
- Leonard Slatkin , dyrygent (Detroit Symphony Orchestra)
-
Debussy'ego: obrazy; Jeux & La Plus Que Lente
- Michael Tilson Thomas , dyrygent ( San Francisco Symphony )
-
Mahler: Symfonia nr 5
- Osmo Vänskä , dyrygent ( Minnesota Orchestra )
-
Berg: Wozzeck
- Hans Graf , dyrygent; Anne Schwanewilms i Roman Trekel, soliści; Hans Graf, producent ( Houston Symphony ; Chorus Of Students And Alumni, Shepherd School of Music , Rice University & Houston Grand Opera Children's Chorus)
-
Berg: Lulu
- Lothar Koenigs , dyrygent; Daniel Brenna, Marlis Petersen & Johan Reuter , soliści; Jay David Saks, producent ( Metropolitan Opera Orchestra )
-
Bizet: Les Pêcheurs De Perles
- Gianandrea Noseda , dyrygent; Diana Damrau , Mariusz Kwiecień , Matthew Polenzani & Nicolas Testé , soliści; Jay David Saks, producent (Metropolitan Opera Orchestra and Chorus)
-
Händel: Ottone
- Jerzy Petrou , dyrygent; Max Emanuel Cencic & Lauren Snouffer, soliści; Jacob Händel, producent (Il Pomo D'Oro)
-
Rimski-Korsakow: Złoty Kogucik
- Valery Gergiev , dyrygent; Vladimir Feliauer, Aida Garifullina i Kira Loginova, soliści; Ilja Pietrow, producent ( Orkiestra Maryjska; Chór Maryjski)
-
Bryars: V wiek
- Donald Nally , dyrygent; Przeprawa , chór (PRYZMAT, zespół)
-
Händel: Mesjasz
- Andrew Davis , dyrygent; Noel Edison , mistrz chóru; Toronto Mendelssohn Choir (Elizabeth DeShong, John Relyea , Andrew Staples & Erin Wall , soliści; Toronto Symphony Orchestra )
-
Mansuryjski: Requiem
- Alexander Liebreich, dyrygent; Florian Helgath, mistrz chóru; RIAS Kammerchor ( Anja Petersen & Andrew Redmond, soliści; Münchener Kammerorchester )
-
Muzyka sfer
- Nigel Short , dyrygent; Tenebrae (chór)
-
Tyberg: Msze
- Brian A. Schmidt, dyrygent; Chorale z Dakoty Południowej (Christopher Jacobson, solista)
- Śmierć i Dziewica
- Buxtehude: Sonaty triowe op. 1
- Teatr Boski – Święte motety Giaches de Wert
- Franck, Kurtág, Previn i Schumann
-
Martha Argerich i przyjaciele – na żywo z Lugano 2016
- Martha Argerich i Różni Artyści
- Transcendal
- Bach: Suity francuskie
-
Haydn: Koncerty wiolonczelowe
- Stevena Isserlisa ; Florian Donderer , dyrygent (The Deutsche Kammerphilharmonie Bremen)
-
Levina: Koncerty fortepianowe
- Maria Lettberg ; Ariane Matiakh , dyrygent (Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin)
-
Szostakowicz: Koncerty skrzypcowe nr 1 i 2
- Franka Petera Zimmermanna ; Alan Gilbert , dyrygent (NDR Elbphilharmonie Orchester)
- Crazy Girl Crazy – Muzyka Gershwina, Berga i Berio
-
Bach i Telemann: kantaty święte
- Philippe Jaroussky, solista; Petra Müllejans, dyrygent
-
Bogowie i Potwory
- Mikołaj Phan , solista; Myra Huang, akompaniator
-
W wojnie i pokoju – harmonia przez muzykę
- Joyce DiDonato , solistka; Maxim Emelyanychev, dyrygent
-
Sviridov: Rosja Obsada Adrift
- Dmitri Hvorostovsky , solista; Konstantyn Orbelian , dyrygent
-
Higdon: All Things Majestic, Koncert na altówkę i koncert na obój
- Giancarlo Guerrero , dyrygent; Tim Handley, producent
-
Barbara
- Alexandre Tharaud, dyrygent; Cécile Lenoir, producent
-
Kurtág: Wszystkie dzieła dla zespołu i chóru
- Reinbert de Leeuw , dyrygent; Guido Tichelman, producent
-
Les Routes de l'Esclavage
- Jordi Savall, dyrygent; Benjamin Bletton, producent
-
Mademoiselle: Premierowa publiczność – Nieznana muzyka Nadii Boulanger
- Lucy Mauro, pianistka i producentka
-
Koncert altówkowy
- Jennifer Higdon , kompozytor (Roberto Diaz, Giancarlo Geurrero & Nashville Symphony)
-
Pieśni samotności
- Richard Danielpour, kompozytor (Thomas Hampson, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony )
-
Msza żałobna
- Tigran Mansurian, kompozytor (Alexander Liebreich, Florian Helgath, RIAS Kammerchor i Münchener Kammerorchester)
-
Badania obrazkowe
- Adam Schoenberg, kompozytor (Michael Stern & Kansas City Symphony)
-
Koncert na orkiestrę
- Zhou Tian , kompozytor ( Louis Langrée & Cincinnati Symphony Orchestra )
Teledysk/Film
-
„ Pokorny ” – Kendrick Lamar
- The Little Homies & Dave Meyers , reżyserzy wideo; Jason Baum, Dave Free, Jamie Rabineau, Nathan K. Scherrer i Anthony Tiffith, producenci wideo
- „ Całą noc ” – Beck
- Kanada, reżyser wideo; Alba Barneda, Laura Serra Estorch i Oscar Romagosa, producenci wideo
- „ Makeba ” – Jain
- Lionel Hirle i Gregory Ohrel, reżyserzy wideo; Yodelice , producent wideo
- „ Historia Dz.U. ” – Jay-Z
- Shawn Carter i Mark Romanek , reżyserzy wideo; Daniel Midgley, Elizabeth Newman i Chaka Pilgrim , producenci wideo
- „ 1-800-273-8255 ” – Logika z udziałem Alessi Cary i Khalida
- Andy Hines, reżyser wideo; Brandon Bonfiglio, Mildred Delamota, Andrew Lerios, Luga Podesta i Alex Randal, producenci wideo
-
The Defiant Ones – (różni artyści)
- Allen Hughes, reżyser wideo; Sarah Anthony, Fritzi Horstman, Broderick Johnson, Gene Kirkwood, Andrew Kosove , Laura Lancaster, Michael Lombardo, Jerry Longarzo, Doug Pray i Steven Williams, producenci wideo
-
Jeszcze raz z uczuciem – Nick Cave i The Bad Seeds
- Andrzej Dominik , reżyser wideo; Dulcie Kellett i James Wilson, producenci wideo
-
Długa dziwna podróż – The Grateful Dead
- Amir Bar-Lev , reżyser wideo; Alex Blavatnik, Ken Dornstein, Eric Eisner , Nick Koskoff, Justin Kreutzmann, producenci wideo
-
Soundbreaking – (różni artyści)
- Maro Chermayeff i Jeff Dupre, reżyserzy wideo; Joshua Bennett, Julia Marchesi, Sam Pollard, Sally Rosenthal, Amy Schewel & Warren Zanes, producenci wideo
-
Two Trains Runnin' – (różni artyści)
- Sam Pollard, reżyser wideo; Benjamin Hedin, producent wideo
Specjalne nagrody za zasługi
Człowiek Roku MusicCares
Nagroda za całokształt twórczości
Nagroda Powierników
Nagroda Techniczna Grammy
- Tony Agnello
- Richard Factor
Nagroda Pedagoga Muzycznego
- Melissa Salguero (z PS 48 Joseph R. Drake w Hunts Point , Bronx )
Inauguracje Grammy Hall of Fame
Ku pamięci
- Tom Petty
- Walter Becker
- J Geils
- Eddie Clarke
- Pat DiNizio
- Gord Downie
- Ray Thomas
- Johnny Hallyday
- Kuba Gooding Sr.
- Charles Bradley
- Denise LaSalle
- Dolores O'Riordan
- Chuck Berry
- David Cassidy
- Glen Campbell
- Troja szlachta
- Jo Walker-Meador
- Bill usłyszał
- Tłuszcze Domino
- Keely Smith
- Sylwia Moy
- Króliczek Siglera
- Wayne Cochran
- Leon Ware
- Gregg Allman
- Lonnie Brooks
- James Cotton
- Clyde Stubblefield
- Rick Hall
- Jimmy Beaumont
- Gary Arnold
- Jay Lowy
- Paul Buckmaster
- Joni Sledge
- Don Williams
- Mel Tillis
- Jon Hendricks
- Hugh Masekela
- Larry Coryell
- John Abercrombie
- Grady Tate
- Allan Holdsworth
- Ralph Carney
- George Avakian
- Tommy LiPuma
- Roberta Peters
- Robert Mann
- Jerry Lewis
- Jim Nabors
- Shelley Berman
- Cud
- Lil Peep
- Reggie Osse
- Chris Cornell
- Malcolm Young
- Bruce'a Hamptona
- Bruce Langhorne
- Ed Greene
- Jordan Feldstein
- Sandy Gallin
- Karol Peters
- Joseph Rascoff
- Harry Sandler
- Edwina Hawkinsa
- Della Reese
- Thomas Meehan
- Dave Valentin
- Jerry Perenchio
- Jerry Ross
- Tom Coyne
- Nigel Grainge
- Chester Bennington
Wiele nominacji i nagród
Wielokrotnie nominowani otrzymali:
Osiem: Siedem: Sześć: |
Pięć: Cztery:
|
Trzy:
|
Dwa:
- Derek „MixedByAli” Ali
- Gregg Allman
- Blanton Alspaugh
- Jack Antonoff
- Projekt Baylora
- John Beasley
- 6brak
- Bonobo
- Mike Bozzi
- Jesse Brayman
- Tim Breen
- Daniel Cezar
- Warryna Campbella
- Cardi B
- Billy Childs
- Anat Cohen
- Leonard Cohen
- Zimna gra
- Michael Corcoran
- JT Daly
- Jimmy Douglass
- Foo Fighters
- Gorillaz
- Michael Graves
- Bernie Grundman
- Fred Hersch
- James Hetfield
- Fritz Hilpert
- Asheton Hogan
- James Hunt
- Sam Hunt
- Wyobraź sobie smoki
- Jason Isbell i 400 Unit
- Gimel „Młody Guru” Keaton
- Kesza
- K.Flay
- Martin Kistner
- Alison Krauss
- Greg Kurstin
- Pani przedwojenna
- Lady Gaga
- Ladysmith Czarna Mambazo
- Miranda Lambert
- Nagłośnienie LCD
- Le'Andria
- Lil Uzi Vert
- Małe Duże Miasto
- Logika
- Riley Mackin
- Raul Malo
- Mura Masa
- Mastodont
- Shane McAnally
- Vince Mendoza
- MercyMe
- Andreas K. Meyer
- Julia Michaels
- Midland
- Migos
- Mike zrobi to
- Lin-Manuel Miranda
- Ojciec John Misty
- Odesza
- Josh Osborne
- Pasek i Paweł
- Sam Pollard
- Chris Potter
- Rapsodia
- Ruben Rivera
- Robert Russ
- Jay David Saks
- Matt Schaeffer
- Ed Sheeran
- Ken Shipley
- Nate Smith
- Taylor Swift
- Andrzej Taggart
- Antoniego Tiffitha
- Lars Ulrich
- Studnie Taurenów
- CeCe Winans
- Hans Zimmer
Następujące osoby otrzymały wiele nagród:
Sześć: Pięć: |
Trzy:
|
Dwa:
|
Zmiany
W czerwcu 2017 r. organizacja Grammy ogłosiła kilka drobnych zmian w procesie głosowania i przyznawania nagród.
- Od 2018 r. członkowie głosujący będą oddawać swoje głosy online, a nie w głosowaniu papierowym. To przejście zapewni większą elastyczność koncertującym artystom, wyeliminuje możliwość nieważnych kart do głosowania i jeszcze bardziej zabezpieczy przed fałszywym głosowaniem.
- Wszyscy twórcy muzyki, w tym autorzy piosenek, producenci, inżynierowie, mikserzy, inżynierowie masteringu i polecani artyści, którym przypisano co najmniej 33 procent czasu odtwarzania na zwycięskim albumie, będą uprawnieni do otrzymania nagrody Grammy w kategorii Album Roku . To pierwszy raz, kiedy autorzy piosenek są doceniani w tej kategorii.
- Od tego roku zostaną utworzone i wdrożone Komitety ds. Przeglądu Nominacji dla Rap, Contemporary Instrumental i New Age Fields.
- Od tego roku definicja albumu została rozszerzona o pola klasyczne, taneczne i jazzowe. Aby kwalifikować się do nagrody Grammy, album musi zawierać minimalny łączny czas odtwarzania wynoszący 15 minut z co najmniej pięcioma odrębnymi utworami lub minimalny łączny czas odtwarzania wynoszący 30 minut bez wymogu dotyczącego minimalnej liczby utworów.
- Wyjątek od zasady, że tylko jedna wersja utworu dopuszczona do procesu nominacji do nagrody Grammy zostanie dokonana w kategorii Najlepsza piosenka napisana dla mediów wizualnych , umożliwiając zgłoszenie filmowej wersji utworu, nawet jeśli w innych kategoriach zgłoszona jest inna wersja toru. W kategorii Najlepsza ścieżka dźwiękowa kompilacji dla nośników wizualnych zmieniono wymagania kwalifikacyjne, aby albumy ze ścieżką dźwiękową do filmu dokumentalnego lub biograficznego zawierały co najmniej 51 procent nowo nagranej muzyki.
Nowy Jork jako miasto-gospodarz
60. doroczna ceremonia rozdania nagród Grammy była pierwszą od 2003 roku ceremonią, która odbyła się w Nowym Jorku. Staples Center w Los Angeles był domem Grammy od 2000 Ceremonia 2003 odbyła się również w nowojorskiej Madison Square Garden . Piętnastoletnia przerwa między Grammy w Nowym Jorku w 2003 i 2018 r. oznaczała najdłuższy okres, w którym Nowy Jork nie był gospodarzem nagród.
Ponieważ główny program telewizyjny odbywał się w Madison Square Garden, ceremonia premierowa (znana również jako Pre-Telecast) odbyła się w Hulu Theatre .
MusiCares Person of the Year hołd zwykle odbędzie się w Los Angeles Convention Center dwa dni przed Grammy, ale od 2018 Grammy Awards odbyły się w Nowym Jorku, hołd MusiCares odbyła się w Radio City Music Hall .
Kontrowersje i przekroczenia kosztów
Organizacja rozdania nagród Grammy w Nowym Jorku spowodowała, że rozdanie nagród Grammy kosztowało więcej, ponieważ koszty związane z organizacją rozdania nagród w Los Angeles są znacznie niższe. Nagrody kosztowały 8 milionów dolarów więcej, aby gościć w Nowym Jorku. Zgromadzony przez miasto komitet gospodarzy nie zebrał początkowo obiecanych pieniędzy. Hołd dla Człowieka Roku MusiCares, który Barclays Center (które jest prowadzone przez AEG ) miał nadzieję zorganizować, odbył się w Radio City Music Hall , które jest własnością The Madison Square Garden Company . Fundusze MusiCares , które były przeznaczone na cele charytatywne, zostały zamiast tego wykorzystane na opłacenie 8 milionów dolarów przekroczenia kosztów związanych z organizacją Grammy w Nowym Jorku.
Dana Tomarken, była wiceprezes wykonawczy MusiCares, twierdzi, że prezes Akademii Nagraniowej Neil Portnow odesłał te fundusze od MusiCares, aby zapłacić za przekroczenie kosztów. Dana Tomarken negocjowała umowę, aby hołd dla Człowieka Roku MusiCares dla Fleetwood Mac odbył się w Barclays Center , ale Portnow zdecydował się zorganizować go w Radio City Music Hall, bez konsultacji z Tomarkenem. Irving Azoff, który kieruje Azoff MSG Entertainment (która jest powiązana z The Madison Square Garden Company), poinformował ją o tej zmianie, zamiast konsultować ją najpierw z Portnow. Od tego czasu Tomarken wystąpiło z roszczeniem o bezprawne rozwiązanie umowy . 5 czerwca 2018 r. wszczęto niezależne dochodzenie w celu zbadania roszczeń Dany Tomarken. Śledztwo obejmie hołd dla Człowieka Roku MusiCares oraz zarzuty o molestowanie seksualne . W maju 2019 r. Tomarken twierdziła, że została zwolniona, ponieważ odepchnęła się od „klubu chłopców” akademii. Akademia rzekomo starała się nie dopuścić do pełnego upublicznienia zarzutów Tomarkena. Twierdziła również, że miała problemy ze znalezieniem odpowiedniego miejsca w Nowym Jorku na hołd dla Człowieka Roku MusiCares dla Fleetwood Mac. Barclays Center zaoferowało akceptowalną ofertę, ale Irving Azoff z Madison Square Garden Company uniemożliwił zorganizowanie tam imprezy. Dzięki temu, że odbyło się to w Radio City, impreza nie była tradycyjną kolacją VIP ani nie odbyła się cicha aukcja. Dzięki temu wydarzenie nie przyniosło zysku.
4 czerwca 2018 r . biuro burmistrza zajęło się kontrowersją, mówiąc, że ich stanowisko zawsze ma być „neutralne” i odmawia jakiegokolwiek zaangażowania w kontrowersje związane z miejscem. Barclays Center powiadomiło City Hall o swoim zainteresowaniu uczestnictwem w Tygodniu Grammy, a Julie Menin (Komisarz Biura Burmistrza ds. Mediów i Rozrywki) przekazała tę informację organizatorom Grammy.
Oceny
Pokaz został przeniesiony na styczeń, aby uniknąć rywalizacji z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2018 w Pjongczang , tak jak miało to miejsce w 2010 i 2014 roku . Oglądalność ceremonii spadła o 24% w porównaniu z poprzednim rokiem, uzyskując najmniejszą widownię w historii programu w kluczowej grupie demograficznej.