53. doroczne nagrody Grammy — 53rd Annual Grammy Awards
53. doroczne nagrody Grammy | |
---|---|
Data | 13 lutego 2011 |
Lokalizacja | Staples Center , Los Angeles |
Najwięcej nagród | Pani przedwojenna (5) |
Większość nominacji | Eminem (10) |
Zasięg telewizyjny/radiowy | |
Sieć | CBS |
Oglądalność | 26,6 mln widzów |
W 53rd Annual Grammy Awards odbyło się w dniu 13 lutego 2011 roku w Staples Center w Los Angeles . Były emitowane w CBS z oceną 26,6 mln widzów. Barbra Streisand została uhonorowana tytułem Człowieka Roku MusiCares na dwie noce przed transmisją telewizyjną 11 lutego. Nominacje ogłoszono 1 grudnia 2010 r. i wręczono łącznie 109 nagród. Większość nagród została wręczona podczas pre-telecastu, który odbył się w Los Angeles Convention Center obok Staples Center, gdzie odbyła się główna transmisja telewizyjna. Okres kwalifikowalności trwał od 1 września 2009 r. do 30 września 2010 r.
Po raz trzeci nominacje były ogłaszane w telewizji w czasie największej oglądalności w ramach „Koncertu nominacji do nagrody GRAMMY na żywo! – Odliczanie do największej nocy muzyki” – godzinnej specjalnej transmisji na żywo w CBS z Club Nokia na LA Live.
Arcade Fire zdobyło album roku dla The Suburbs, stając się pierwszym niezależnym wykonawcą, który to zrobił i zaskakując wielu widzów i krytyków. Baba Yetu skomponowana i zaaranżowana przez Christophera Tina zdobyła nagrodę dla najlepszego wokalisty akompaniamentującego w aranżacji instrumentalnej , pierwszą nagrodę Grammy przyznaną utworowi muzycznemu napisanemu do gry wideo. Esperanza Spalding została nagrodzona dla Najlepszego Nowego Artysty . Lady Antebellum zdobyła pięć nagród, w tym Płyta Roku i Piosenka Roku za „Need You Now” . Inni wielokrotni zwycięzcy to: David Frost , John Legend , Lady Gaga , Jay-Z i Jeff Beck z trzema nagrodami każdy. The Black Keys , Eminem , Herbie Hancock , Alicia Keys , The Roots , Usher , Christopher Tin i BeBe Winans zdobyli po dwie nagrody.
Telewizyjny nadawany z 53. Grammy Awards zaznaczone ostatnie nagrody pokazać Grammy za producenta wykonawczego , John krajanki , przed śmiercią w dniu 26 kwietnia 2011 r.
Wykonawcy
Ceremonia poprzedzająca transmisję telewizyjną
- ChocQuibMiasto
- Puzon Shorty
- Kolego , Cyndi Lauper , Maria Muldaur , Kenny Wayne Shepherd , Mavis Staples i Betty Wright
- Kirk Whalum
Ceremonia teletransmisji
Wykonano następujące czynności:
Prezenterzy
- Ceremonia poprzedzająca transmisję telewizyjną
- BT
- Kathy Griffin
- Wayne Wallace
- Laurie Anderson
- Sara Bareilles
- Ceremonia teletransmisji
Przedstawiono:
- LL Cool J — przedstawił Arethę Franklin – hołd
- Ricky Martin — przedstawił Lady Gaga
- Blake Shelton — przedstawił Mirandę Lambert
- Lenny Kravitz — przedstawił Muse
- Ryan Seacrest — przedstawił Bruno Marsa , BoB i Janelle Monáe
- Dierks Bentley i Zac Brown — zaprezentowali najlepszy kobiecy występ wokalny country
- Eva Longoria — przedstawił Justina Biebera , Jadena Smitha i Ushera
- Paramore i Pauley Perrette — zaprezentowali Najlepszy Album Rockowy
- Selena Gomez i Donnie Wahlberg — zaprezentowali najlepszy popowy album wokalny
- David Letterman — przedstawił Boba Dylana , Mumford & Sons i The Avett Bros.
- Clay Matthews i Lea Michele — przedstawili Lady Antebellum
- Kings of Leon i Miley Cyrus — zaprezentowali najlepszy album country
- Jamie Foxx — przedstawił Cee Lo Green , Gwyneth Paltrow i The Jim Henson Company Puppets
- Neil Patrick Harris — przedstawił Katy Perry
- John Mayer , Norah Jones i Keith Urban — zaprezentowali Piosenkę Roku
- Seth Rogen — przedstawił Eminema , Dr. Dre i Rihanna
- Jewel i John Legend — prezentowani jako Najlepszy Nowy Artysta
- Matthew Morrison — przedstawił prezesa Akademii Nagraniowej Neila Portnowa
- Kris Kristofferson — przedstawił Barbrę Streisand
- Nicki Minaj i will.i.am — zaprezentowali najlepszy rapowy album
- Diddy — przedstawił Drake'a i Rihanna
- Marc Anthony i Jennifer Lopez — zaprezentowali płytę roku
- Barbra Streisand i Kris Kristofferson — zaprezentowali Album Roku
- Jason Segel — wprowadził Arcade Fire
Nagrody
Generał
-
„ Potrzebuję cię teraz ” – Lady Antebellum
- Lady Antebellum & Paul Worley , producenci; Clarke Schleicher, inżynier/mikser
- „ Nic na tobie ” – BoB i Bruno Mars
- Smeezingtonowie , producenci; Ari Levine, inżynier/mikser
- „ Love the Way You Lie ” – Eminem z udziałem Rihanny
- Alex da Kid i Makeba Riddick, producenci; Alex da Kid, Eminem i Mike Strange, inżynierowie/mikserzy
- „ F*** You ” – Cee-Lo Green
- Smeezingtonowie , producenci; Manny Marroquin & Graham Marsh , inżynierowie/miksery
- „ Empire State of Mind ” – Jay-Z i Alicia Keys
- Angela Hunte, Jane't „Jnay” Sewell-Ulepic & Shux, producenci; Ken „Duro” Ifill, Gimel „Young Guru” Keaton & Ann Mincieli, inżynierowie/miksery
-
Przedmieścia – Arcade Fire
- Arcade Fire & Markus Dravs , producenci; Arcade Fire, Mark Lawson & Craig Silvey, inżynierowie/miksery; Mark Lawson, inżynier ds. masteringu
-
Odzyskiwanie – Eminem
- Kobe , Lil Wayne , Pink & Rihanna , przedstawieni artyści; Alex da Kid , Victor Alexander, Boi-1da , Nick Brongers, Dwayne „Supa Dups” Chin-Quee , DJ Khalil , Dr. Dre , Eminem, Jason Gilbert , Havoc , Emile Haynie , Jim Jonsin , Just Blaze , Magnedo7 , Mr. Porter , Robert Reyes, Makeba Riddick & Script Shepherd, producenci; Alex Da Kid, Dwayne „Supa Dups” Chin-Quee, Kal „Boogie” Dellaportas, Dr. Dre, Eminem, Mauricio „Veto” Iragorri, Just Blaze, Robert Marks, Alex Merzin, Matthew Samuels, Joe Strange, Mike Strange i Ryan Zachód, inżynierowie/miksery; Brian „Big Bass” Gardner , inżynier masteringu
-
Potrzebuję cię teraz – Lady Antebellum
- Lady Antebellum & Paul Worley , producenci; Clarke Schleicher, inżynier/mikser; Andrew Mendelson, inżynier ds. masteringu
-
Sławny potwór – Lady Gaga
- Beyoncé , wyróżniona artystka; Ron Fair , Fernando Garibay , Tal Herzberg, Rodney Jerkins , Lady Gaga, RedOne , Teddy Riley i Space Cowboy , producenci; Victor Alexander, Eelco Bakker, Christian Delano, Mike Donaldson, Paul Foley, Tal Herzberg, Rodney Jenkins, Hisashi Mizoguchi, Robert Orton, Dan Parry, Jack Joseph Puig, RedOne , Teddy Riley, Dave Russel, Johnny Severin, Kosmiczny kowboj , Mark Stent , Jonas Wetling i Frank Wolff, inżynierowie/miksery; Gene Grimaldi, inżynier masteringu
-
Nastoletni sen – Katy Perry
- Snoop Dogg , wyróżniony artysta; Ammo, Benny Blanco, Dr. Luke, Kuk Harrell, Max Martin , Stargate, C. „Tricky” Stewart, Sandy Vee & Greg Wells, producenci; Victor Alexander, Steve Churchyard, Mikkel S. Eriksen, Serban Ghenea, John Hanes, Sam Holland, Jaycen-Joshua, Damien Lewis, Chris O'Ryan, Carlos Oyanedel, Paryż, Phil Tan, Brain Thomas, Lewis Tozour, Miles Walker, Emily Wright i Andrew Wuepper, inżynierowie/miksery; Brian Gardner, inżynier masteringu
-
„ Potrzebuję cię teraz ”
- Dave Haywood , Josh Kear , Charles Kelley & Hillary Scott , autorzy piosenek ( Lady Antebellum )
- „ Błagaj, kradnij lub pożyczaj ”
- Ray LaMontagne , autor tekstów (Ray LaMontagne and the Pariah Dogs)
- „ P*** ty ”
- Cee Lo Green , Philip Lawrence i Bruno Mars , autorzy piosenek ( Cee Lo Green )
- „ Dom, który mnie zbudował ”
- Teksty piosenek Toma Douglasa i Allena Shamblina ( Miranda Lambert )
- „ Kochaj sposób, w jaki kłamiesz ”
- Alexander Grant , Holly Hafferman i Marshall Mathers, autorzy piosenek ( Eminem z udziałem Rihanny )
Muzyka pop
- „ Zły romans ” – Lady Gaga
- „ Król wszystkiego ” – Sara Bareilles
- „ Halo ” (na żywo z I Am… Yours: intymny występ w Wynn Las Vegas ) – Beyoncé
- „W pogoni za piratami ” – Norah Jones
- „ Nastoletni sen ” – Katy Perry
- „ Po prostu taki, jaki jesteś ” – Bruno Mars
- „ Jeszcze cię nie spotkałem ” – Michael Bublé
- „ To jest to ” – Michael Jackson
- „ Czego ode mnie chcesz ” – Adam Lambert
- „ Połowa mojego serca ” – John Mayer
- „ Hej, Siostro Duszy ” (na żywo) – Train
- „ Nie przestawaj wierzyć ” (wersja regionalna) – Glee Cast
- „ Nędza ” – Bordowy 5
- „ Jedyny wyjątek ” – Paramore
- „ Ojciec dziecka ” – Sade
- „ Imagine ” – Herbie Hancock , Pink , India.Arie , Seal , Konono Nº1 , Jeff Beck i Oumou Sangaré
- „ Samoloty, część II ” – BoB , Eminem i Hayley Williams
- „Gdyby nie było źle” – Elton John i Leon Russell
- „ Telefon ” – Lady Gaga i Beyoncé
- „ Californijskie dziewczyny ” – Katy Perry i Snoop Dogg
- „ Nessun Dorma ” – Jeff Beck
- „Przepływ” – Laurie Anderson
- „Bez tajemnic” – Stanley Clarke
- „Orkiestrowe wprowadzenie” – Gorillaz
- „Sleepwalk” – Orkiestra Briana Setzera
- Weź swój wybór – Larry Carlton i Tak Matsumoto
- Pchanie koperty – Gerald Albright
- Serce i dusza – Kenny G
- Osobliwość – Robby Krieger
- Wszystko jest wszystkim: muzyka Donny'ego Hathawaya – Kirk Whalum
- Sławny potwór – Lady Gaga
- Mój świat 2.0 – Justin Bieber
- Śniłem sen – Susan Boyle
- Studia bitewne – John Mayer
- Nastoletni sen – Katy Perry
Taniec
- Najlepsze nagranie taneczne
-
„ Jedyna dziewczyna (na świecie) ” – Rihanna
- Crystal Johnson , Mikkel S. Eriksen, Tor Erik Hermansen , Sandy Wilhelm, producenci: Stargate, Sandy Vee
- „ Rakieta ” – Goldfrapp
- Alison Goldfrapp i Will Gregory, producenci; Mark 'Spike' Stent, mikser
- „ In for the Kill ” – La Roux
- Elly Jackson i Ben Langmaid, producenci; Serban Ghenea & John Hanes, miksery
- „ Taniec w ciemności ” – Lady Gaga
- Fernando Garibay & Lady Gaga, producenci; Robert Orton, mikser
- „ Taniec na własną rękę ” – Robyn
- Patrik Berger & Robyn, producenci; Niklas Flyckt, mikser
- Najlepszy album elektroniczny/taneczny
- La Roux – La Roux
- Te pełne nadziei maszyny – BT
- Dalej – The Chemical Brothers
- Head First – Goldfrapp
- Czarne światło – Groove Armada
Tradycyjny pop
- Szalona miłość – Michael Bublé
- Najwspanialsze piosenki miłosne wszech czasów – Barry Manilow
- Let It Be Me: Mathis w Nashville — Johnny Mathis
- Fly Me to the Moon... The Great American Songbook Volume V – Rod Stewart
- Miłość jest odpowiedzią — Barbra Streisand
Skała
- „ Halter Skelter ” – Paul McCartney
- „ Biegnij z powrotem na swoją stronę ” – Eric Clapton
- „ Rozdroża ” – John Mayer
- „Srebrny Jeździec” – Robert Plant i Zespół Radości
- „ Zły świat ” – Neil Young
- „ Zaostrzenie ” – Czarne klawisze
- „ Gotowy do startu ” – Arcade Fire
- „ Zaczarowałem cię ” – Jeff Beck i Joss Stone
- „ Radioaktywny ” – Kings of Leon
- „ Opór ” – Muse
- „ Nowy kieł ” – te krzywe sępy
- „ Spojrzenie na widok ” – Alicja w okowach
- „ Niech usłyszę twój krzyk ” – Ozzy Osbourne
- „ Czarny deszcz ” – Soundgarden
- „ Między liniami ” – Piloci Kamiennej Świątyni
- „ El Dorado ” – Iron Maiden
- „ Pozbądź się winy ” – Korn
- „W Twoich słowach” – Baranek Boży
- „ Nagła śmierć ” – Megadeth
- „ Świat pomalowany krwią ” – Slayer
- „ Młot ” – Jeff Beck
- „ Czarne błoto ” – Czarne klucze
- „ Do Murraya ” – Los Lobos
- „ Ognisko Kundalini ” – Dave Matthews i Tim Reynolds
- „Nieśmiertelny koń” – Dweezil Zappa
-
„ Zły świat ”
- Neil Young , autor tekstów (Neil Young)
- „ Mały lew człowiek ”
- Ted Dwane , Ben Lovett , Marcus Mumford & Country Winston , autorzy piosenek ( Mumford & Sons )
- " Radioaktywny "
- Caleb Followill, Jared Followill, Matthew Followill & Nathan Followill, autorzy piosenek ( Kings of Leon )
- „ Opór ”
- Matthew Bellamy , autor tekstów ( muza )
- „ Zaostrzenie ”
- Dan Auerbach & Patrick Carney , autorzy piosenek ( The Black Keys )
- Ruch oporu – muza
- Emocje i zamieszanie – Jeff Beck
- Backspacer – Dżem Perłowy
- Mojo – Tom Petty i łamacze serc
- Le Noise – Neil Young
Alternatywny
- Bracia – Czarne klucze
- Przedmieścia – Arcade Fire
- Nieskończone ramiona – banda koni
- Złamane Dzwony – Złamane Dzwony
- Contra – Weekend Wampirów
R&B
- „ Słodko-gorzki ” – Fantazja
- „ Wszystko dla mnie ” – Monica
- „ Już minęło ” – Faith Evans
- „Zmęczony” – Kelly Price
- „ Trzymając cię w dół ” – Jazmine Sullivan
- „ Idzie moje dziecko ” – Usher
- „Druga szansa” – El DeBarge
- „Odnajduję drogę powrotną ” – Jaheim
- „Dlaczego chcesz zostać” – Kem
- „Wciąż jesteśmy przyjaciółmi” – Kirk Whalum i Musiq Soulchild
- „ Żołnierz miłości ” – Sade
- „Miłość” – Chuck Brown , Jill Scott i Marcus Miller
- „Take My Time” – Chris Brown i Tank
- „Masz przyjaciela” – Ronald Isley i Aretha Franklin
- „Połysk” – John Legend i The Roots
- „Trzymaj się tam” – John Legend & The Roots
- „Kiedy kobieta kocha” – R. Kelly
- „Jesteś taki niesamowity” – Calvin Richardson
- „Pomiędzy” – Ryan Shaw
- „Go” (na żywo) – Betty Wright
- „ Pieprz się ” – Cee Lo Green
- „Mały” – Bilal
- „Orion” – Carolyn Malachi
- „Tightrope” – Janelle Monáe i Big Boi
- „Wciąż” – Eric Roberson
-
"Połysk"
- John Stephens , autor tekstów ( John Legend & The Roots )
- „ Słodko-gorzki ”
- Charles Harmon & Claude Kelly , autorzy piosenek ( Fantasia )
- „ Odnajduję drogę powrotną ”
- Ivan „Ortodoks” Barias , Curt Chambers , Carvin „Ransum” Haggins , Jaheim Hoagland & Miquel Jontel , autorzy piosenek ( Jaheim )
- "Druga szansa"
- El DeBarge & Mischke, autorzy piosenek (El DeBarge)
- „Dlaczego chcesz zostać”
- Obudź się! – John Legend & The Roots
- Wciąż stoi – Monica
- Powrót do mnie – Fantazja
- Kolejna runda – Jaheim
- Mistrz miłości i wojny – Raheem DeVaughn
- Raymond kontra Raymond – Usher
- Bez tytułu – R. Kelly
- Graffiti – Chris Brown
- Przejście – Ryan Leslie
- ArchAndroid – Janelle Monáe
Kuks
- „ Nie boję się ” – Eminem
- „ Ponad ” – Drake
- „ Jak nisko ” – Ludacris
- „ Wróciłem ” – TI
- „ Władza ” – Kanye West
- „ On to the Next One ” – Jay Z i Swizz Beatz
- „ Shutterbugg ” – Big Boi & Cutty
- „ Fancy ” – Drake , TI i Swizz Beatz
- „ Moja laska zła ” – Ludacris i Nicki Minaj
- „ Lose My Mind ” – Young Jeezy & Plies
- „ Empire State of Mind ” – Jay-Z i Alicia Keys
- „ Nic na tobie ” – BoB i Bruno Mars
- „ Dwójki ” – Chris Brown , Tyga i Kevin McCall
- „ Kochaj sposób, w jaki kłamiesz ” – Eminem i Rihanna
- „ Obudź wszystkich ” – John Legend , The Roots , Melanie Fiona i Common
-
„ Imperium Stan Umysłu ”
- Shawn Carter , Angela Hunte , Burt Keyes , Alicia Keys , Jane't „Jnay” Sewell-Ulepic i Alexander Shuckburgh , autorzy piosenek ( Jay-Z i Alicia Keys)
- „ Kochaj sposób, w jaki kłamiesz ”
- Alex da Kid , Holly Hafferman i Marshall Mathers , autorzy piosenek ( Eminem i Rihanna )
- „ Nie boję się ”
- Matthew Burnett , Jordan Evans , Marshall Mathers, Luis Resto i Matthew Samuels , autorzy piosenek ( Eminem )
- „ Nic na ciebie ”
- Philip Lawrence , Ari Levine, Bruno Mars i Bobby Simmons Jr. , autorzy piosenek ( BoB i Bruno Mars)
- „ Do następnego ”
- Shawn Carter, Kasseem Dean , Gaspard Augé, Xavier de Rosnay & Jessie Chaton, autorzy piosenek ( Jay-Z & Swizz Beatz )
- Odzyskiwanie – Eminem
- Przygody Bobby'ego Raya – BoB
- Dziękuję później – Drake
- Schemat 3 – Jay-Z
- Jak sobie z tym poradziłem – korzenie
Kraj
- „ Dom, który mnie zbudował ” – Miranda Lambert
- „ Zadowolony ” – Klejnot
- „ Swingin' ” – LeAnn Rimes
- „ Tymczasowy dom ” – Carrie Underwood
- „Chciałbym być twoim ostatnim” – Gretchen Wilson
- „ Til Summer Come Around ” – Keith Urban
- „Macon” – Jamey Johnson
- „ Płacz za mną (Pieśń Waymana) ” – Toby Keith
- „ Wracając do domu ” – David Nail
- „ Gettin' You Home ” – Chris Young
- „ Potrzebuję cię teraz ” – Lady Antebellum
- „ Wolny ” – Zac Brown Band
- „ Elizabeth ” – Dailey i Vincent
- „ Mały Biały Kościół ” – Małe Duże Miasto
- „Gdzie tęcze nigdy nie umierają” – The SteelDrivers
- „ Kiedy odchodzi ” – Zac Brown Band i Alan Jackson
- „Zły Anioł” – Dierks Bentley , Miranda Lambert i Jamey Johnson
- „ Duma (w imię miłości) ” – Dierks Bentley , Del McCoury & The Punch Brothers
- „ Kość wieśniaka ” – Blake Shelton i Trace Adkins
- „Biegnę do ciebie” – Marty Stuart i Connie Smith
- „Hummingbyrd” – Marty Stuart
- „Tatuaż smugi ” – Cherryholmes
- „Magia nr 9” – Niesławni Strumiarki
- „New Chance Blues” – Punch Brothers
- „Willow Creek” – Darrell Scott
- Dave Haywood, Josh Kear, Charles Kelley i Hillary Scott, autorzy piosenek ( Lady Antebellum )
- „ Oddech, który bierzesz ”
- Casey Beathard, Dean Dillon i Jessie Jo Dillon, autorzy piosenek ( George Strait )
- „ Bezpłatny ”
- Zac Brown, autor tekstów ( Zac Brown Band )
- „ Dom, który mnie zbudował ”
- Tom Douglas i Allen Shamblin, autorzy piosenek ( Miranda Lambert )
- „Chciałbym być twoim ostatnim”
- Rivers Rutherford, Annie Tate i Sam Tate, autorzy piosenek ( Gretchen Wilson )
- „ Jeśli umrę młodo ”
- Kimberly Perry, autorka tekstów ( The Band Perry )
- Potrzebuję cię teraz – Lady Antebellum
- Up On The Ridge – Dierks Bentley
- Dostajesz to, co dajesz – Zac Brown Band
- Piosenka gitarowa – Jamey Johnson
- Rewolucja – Miranda Lambert
Nowy wiek
- Miho: Podróż w góry – Paul Winter Consort
- Ocean – Michael DeMaria
- Święta Podróż Ku-Kai, tom 4 – Kitaro
- Taniec w ciszy – R. Carlos Nakai, William Eaton i Will Clipman
- Oaza instrumentalna, tom. 4 – Zamora
Jazz
- Stanley Clarke Band – Stanley Clarke Band
- Never Can Say Goodbye – Joey DeFrancesco
- Teraz jest czas – Jeff Lorber Fusion
- Jednemu – John McLaughlin
- Backatown – Puzon Shorty
- Eleanora Fagan (1915-1959): Do Billie z miłością od Dee Dee Bridgewater – Dee Dee Bridgewater
- Freddy Cole śpiewa Mr. B – Freddy Cole
- Kiedy światła są słabe – Denise Donatelli
- Wieki – Pióro Lotaryngii
- Woda – Grzegorz Porter
- „ Nadejdzie zmiana ” – Herbie Hancock
- „Słoneczny” – Alan Broadbent
- „Ciało i dusza” – Keith Jarrett
- „Samotna kobieta” – Hank Jones
- „Van Gogh” – Wynton Marsalis
- Moody 4B – James Moody
- Pozytywnie! – John Beasley
- Nowa piosenka i taniec – Clayton Brothers
- Historyczność – Vijay Iyer Trio
- Providencia – Danilo Pérez
- Mingus Big Band na żywo w Jazz Standard – Mingus Big Band
- Infernal Machines –Tajne stowarzyszenie Darcy James Argue
- Jesień: W ruchomych obrazach Jazz – Muzyka kameralna Cz. 2 – Billy Childs Ensemble z udziałem kwartetu smyczkowego Ying
- Ścieżki – Dave Holland Octet
- 54 – Metropole Orkest , John Scofield i Vince Mendoza
- Kroki Chucho – Chucho Valdés i afrokubańscy posłańcy
- Tango Grill – Pablo Aslan
- Druga szansa – Hector Martignon
- Psychodeliczny Blues – Poncho Sanchez
- ¡Bien Bien! – Wayne Wallace Latin Jazz Quintet
Ewangelia
- „Łaska” – BeBe & CeCe Winans
- „On chce wszystkiego” – na zawsze Jones
- „Trzymasz mój świat” – Izrael Houghton
- „Nikt większy” – VaShawn Mitchell
- „On był tak dobry – Kirk Whalum i Lalah Hathaway
-
„To jest to, co robię”
- Jerry Peters i Kirk Whalum, autorzy piosenek ( Kirk Whalum i Lalah Hathaway )
- "Piękne rzeczy"
- Lisa Gungor i Michael Gungor, autorzy piosenek ( Gungor )
- „ Lepszy niż Alleluja ”
- Sarah Hart i Chapin Hartford, autorzy piosenek ( Amy Grant )
- "Nasz Bóg"
- Jonas Myrin, Matt Redman, Jesse Reeves i Chris Tomlin, autorzy tekstów ( Chris Tomlin )
- "Zwrot do nadawcy"
- Gordon Kennedy, autor tekstów ( Ricky Skaggs )
- Witaj Hurricane – Switchfoot
- Muzyka kościelna – David Crowder Band
- Dla czekających – Fireflight
- Piękne rzeczy – Gungor
- Rehabilitacja – Lecrae
- Kochać Boga. Kochać ludzi. – Izrael Houghton
- Beauty Will Rise — Steven Curtis Chapman
- Kawałki prawdziwego serca – Sanctus Real
- Mozaika – Ricky Skaggs
- Dzisiejsza noc – TobyMac
- Powód – Diament Rio
- Takie czasy – Austins Bridge
- Spodziewając się dobrych rzeczy – Jeff i Sheri Easter
- Podróż dalej – Ty Herndon
- Na żywo w Oak Tree: Karen Peck i New River – Karen Peck i New River
- Kościół Śródmieście – Patty Griffin
- Doświadczenie – Vanessa Bell Armstrong
- Miasto zwane niebem – Shirley Caesar
- Oto jestem – Marvin Sapp
- Wszystko w jednym – Karen Clark Sheard
- Still – BeBe & CeCe Winans
- Przygotuj się – Forever Jones
- Miłość nie do powstrzymania – Fred Hammond
- Triumfujący - VaShawn Mitchell
- Aaron Sledge – Aaron Sledge
łacina
- Paraíso Express – Alejandro Sanz
- Poquita Ropa – Ricardo Arjona
- Alex Kuba – Alex Kuba
- Boleto de Entrada – Kany García
- Otra Cosa – Julieta Venegas
- El egzystencjalny – Grupo Fantasma
- Oro – ChocQuibTown
- Amor Vincit Omnia – Draco
- Bulevar 2000 – Nortec Collective Presents: Bostich+Fussible
- 1977 – Ana Tijoux
- Viva la Tradición – Hiszpańska Orkiestra Harlemu
- Sin Salsa No Hay Paraiso – El Gran Combo de Puerto Rico
- Asondeguerra – Juan Luis Guerra 4.40
- Niepowtarzalny – Gilberto Santa Rosa
- 100 Sones Cubanos – (Różni artyści); Edesio Alejandro, Nelson Estevez i Juan Hidalgo, producenci
- Recuerdos – Mały Joe i la Familia
- Sabes Bien – Juan P. Moreno
- W kieszeni – Joe Posada
- Homenaje a Mi Padre – Sunny Sauceda y Todo Eso
- Cookin – Fabryka Tortilli
- Klasyczny – Intocable
- Niezbędny – Anioł Fresnillo
- Ni Hoy Ni Mañana – Gerardo Ortíz
- Desde la Cantina Volumen 1 – Pesado
- Intensamente – Principez de la Musica Norteña
- Enamórate de Mí – El Guero Y Su Banda Centenario
- Ando Bien Pedo – Banda Los Recoditos
- Caricias Compradas... – Cuisillos
- Con la Fuerza del Corrido – El Chapo
- Todo Depende de Ti – La Arrolladora Banda El Limón
Amerykańska muzyka korzeni
- Nie jesteś sam – Mavis Staples
- Lista – Rosanne Cash
- Tin Can Trust – Los Lobos
- Muzyka country – Willie Nelson
- Band of Joy – Robert Plant
- Dusza Góry II – Patty Loveless
- Kręgi wokół mnie – Sam Bush
- Koło rodzinne – The Del McCoury Band
- Dziedzictwo – Peter Rowan Bluegrass Band
- Reckless – The SteelDrivers
- Dołączył na biodrze – Pinetop Perkins i Willie „Big Eyes” Smith
- Olbrzym – James Cotton
- Memphis Blues – Cyndi Lauper
- Studnia – Charlie Musselwhite
- Gra bluesa, ballady i ulubione – Jimmie Vaughan
- Żywy dowód – Buddy Guy
- Nic nie jest niemożliwe – Salomon Burke
- Plemienne – Dr John i Niższe 911
- Interpretacje: Śpiewnik brytyjskiego rocka – Bettye LaVette
- Relacja na żywo! W Chicago – Kenny Wayne Shepherd Band z udziałem Huberta Sumlina , Williego „Big Eyes” Smitha , Bryana Lee i Buddy'ego Fletta
- Prawdziwy Negro Jig – Carolina Chocolate Drops
- Naprzód i w górę – Luther Dickinson i Synowie Mudboy
- Wspomnienia Johna – The John Hartford Stringband
- Maria Muldaur i jej ogród radości – Maria Muldaur
- Ricky Skaggs Solo: Piosenki, które kochał mój tata — Ricky Skaggs
- God Willin' & the Creek Don't Rise – Ray LaMontagne i Pariah Dogs
- Miłość jest dziwna: En Vivo Con Tino – Jackson Browne i David Lindley
- Wiek cudów – Mary Chapin Carpenter
- „Somedays Song Writes You” – Guy Clark
- Poddasze marzeń – Richard Thompson
- Huana Ke Aloha – Tia Carrere
- Amy Hanaiali'i i Slack Key Masters of Hawaii – Amy Hanaiali'i i Slack Key Masters of Hawaii
- Polani – Daniel Ho
- Legenda – Ledward Kaapana
- Maui on My Mind – Hawaiian Slack Key Guitar – Jeff Peterson
- 2010 Gathering of Nations Pow Wow: Taniec ducha – (Różni artyści); Derek Mathews, dr Lita Mathews i Melonie Mathews, producenci
- XI – Niedźwiedzi Potok
- Temptations: Cree Round Dance Songs – Northern Cree
- Woodnotes Wyld: Historyczne dźwięki fletu z kolekcji Dr. Richarda W. Payne'a – Peter Phippen
- Zydeco Junkie – Chubby Carrier i Bayou Swamp Band
- En Couleurs – Feufollet
- Happy Go Lucky – DL Menard
- Powrót do domu – Chłopcy z liści sosny
- Creole Moon: na żywo w Blue Moon Saloon – Cedric Watson et Bijou Créole
Reggae
- Przed świtem – Buju Banton
- Izaak spotyka Izaaka – Grzegorz Izaak i Król Izaak
- Objawienie – Lee „Scratch” Perry
- Made in Jamajka – Bob Sinclar And Sly & Robbie
- One Pop Reggae + – Sly & Robbie and the Family Taxi
- Dziedzictwo Akustyczny hołd dla Petera Tosha — Andrew Tosh
Muzyka Światowa
- Ali i Toumani – Ali Farka Touré i Toumani Diabaté
- Czyste dźwięki – Tybetańscy mnisi Gyuto
- Mówię Fula – Bassekou Kouyate i Ngoni Ba
- Mushtari - koncert na żywo - Cassius Khan
- Grace – Soweto Gospel Choir
- Tango uniwersalne – Vayo
- Throw Down Your Heart, Africa Sessions, część 2: Niepublikowane utwory – Béla Fleck
- Wszystko w jednym – Bebel Gilberto
- Ö – Angelique Kidjo
- Bom Tempo – Sergio Mendes
- Om Namo Narajanaja: Przywołanie duszy – Chandrika Krishnamurthy Tandon
Dziecięce
- Dzieci jutra – Pete Seeger z dziećmi i przyjaciółmi z Rivertown
- Nadchodzi nauka – mogą być gigantami
- Jungle Siłownia – Justin Roberts
- Słoneczne Dni – Battersby Duo
- Dziwne rzeczy są wszędzie! – Judy Pancoast
- Zbiór wierszy, piosenek i kołysanek Julie Andrews — Julie Andrews i Emma Walton Hamilton
- Anne Frank: Pamiętnik młodej dziewczyny: The Definitive Edition – Selma Blair
- Najlepsze cukierki na całym świecie – Bill Harley
- Zdrowe jedzenie do przemyślenia: wystarczająco dobre do zjedzenia – (różni artyści); Jim Cravero, Paula Lizzi i Steve Pullara, producenci
- Niania McPhee powraca – Emma Thompson
Słowo mówione
- Ziemia – Jon Stewart (z Samanthą Bee , Wyattem Cenacem , Jasonem Jonesem , Johnem Oliverem i Sigourney Weaver )
- Amerykanin na cel – Craig Ferguson
- Mocznica nocna – Sarah Silverman
- Zabawna rzecz wydarzyła się w drodze do przyszłości… – Michael J. Fox
- Tym razem razem: śmiech i refleksja – Carol Burnett
- Kolekcja Woody'ego Allena: zwykła anarchia , skutki uboczne , bez piór , wyrównanie rachunków – Woody Allen
Komedia
- Stark Raving Black – Lewis Black
- Zależna od Cho – Margaret Cho
- Mówiłem ci, że jestem zwariowany – Lot konchordów
- Kathy Griffin zapina pas biblijny — Kathy Griffin
- Broń samozniszczenia – Robin Williams
Pokaz muzyczny
- American Idiot (z udziałem Green Day ) – Billie Joe Armstrong , producent ( Green Day , kompozytorzy; Billie Joe Armstrong , autor tekstów)
- Fela! – Robert Sher, producent ( Fela Anikulapo-Kuti , kompozytor; Fela Anikulapo-Kuti , autor tekstów)
- A Little Night Music – Tommy Krasker, producent ( Stephen Sondheim , kompozytor; Stephen Sondheim , autor tekstów)
- Promises, Promises – David Caddick & David Lai, producenci ( Burt Bacharach , kompozytor; Hal David , autor tekstów)
- Sondheim on Sondheim – Philip Chaffin & Tommy Krasker, producenci ( Stephen Sondheim , kompozytor; Stephen Sondheim , autor tekstów)
Film, telewizja i inne media wizualne
- Toy Story 3 – Randy Newman
- Alicja w Krainie Czarów – Danny Elfman
- Awatar – James Horner
- Inicjacja – Hans Zimmer
- Sherlock Holmes – Hans Zimmer
-
„Znużony rodzaj” (od Crazy Heart )
- Ryan Bingham & T Bone Burnett , autorzy piosenek ( Ryan Bingham )
- „W Nowym Orleanie” (Z Księżniczki i żaby )
- Randy Newman , autor tekstów ( Dr John )
- „ Widzę Cię ” (z Awatara )
- Simon Franglen, Kuk Harrell & James Horner , autorzy piosenek ( Leona Lewis )
- „Pocałuj jak twój pocałunek” (z True Blood )
- Lucinda Williams, autorka tekstów ( Lucinda Williams i Elvis Costello )
- „To miasto” (od Tremé )
- Steve Earle, autor piosenek ( Steve Earle )
Komponowanie i aranżacja
- „Ścieżka wśród drzew” – Billy Childs
- „Zorza polarna” – Patrick Williams
- „Krąg bojowy” – Gerald Clayton
- „Pudełko Cannoli” – Tim Hagans
- „Czwarty strumień… La Banda” – Bill Cunliffe
- „Carlos” – Vince Mendoza
- „Fanfara na nowy dzień” – Patrick Williams
- „Itsbynne kołowrotek” – Gil Goldstein
- „Monet” – Ted Nash
- „Skip to My Lou” – Frank Macchia
-
„ Baba Yetu ”
- Christopher Tin , aranżer (Christopher Tin, Soweto Gospel Choir & Royal Philharmonic Orchestra)
- " Kochanie "
- Roger Treece, aranżer (Bobby McFerrin)
- „Na podstawie tysiąca prawdziwych historii”
- Vince Mendoza, aranżer (Silje Nergaard & Metropole Orchestra Strings)
- „Nie wyjaśniaj”
- Geoffrey Keezer, aranżer (Denise Donatelli)
- "Wyobrażać sobie"
- Herbie Hancock & Larry Klein, aranżerowie ( Herbie Hancock , Pink, Seal, Jeff Beck , India.Arie, Konono No 1 & Oumou Sangare)
Pakiet
- Bracia – Michael Carney, dyrektor artystyczny ( The Black Keys )
- Jajka – Malene Mathiasson, Malthe Fischer, Kristoffer Rom, Nis Svoldgård & Aske Zidore, dyrektorzy artystyczni ( Oh No Ono )
- Hadestown – Brian Grunert, dyrektor artystyczny ( Anaïs Mitchell )
- Kim będziemy – Devendra Banhart i Jon Beasley, dyrektorzy artystyczni ( Devendra Banhart )
- Yonkers NY – Andrew Taray, dyrektor artystyczny ( Chip Taylor )
- Under Great White Northern Lights (edycja limitowana Box Set) – Rob Jones i Jack White III , dyrektorzy artystyczni ( The White Stripes )
- Light: On the South Side – Tom Lunt, Rob Sevier i Ken Shipley, dyrektorzy artystyczni (Various Artists)
- Minotaur (Deluxe Edition) – Jeff Anderson i Vaughan Oliver, dyrektorzy artystyczni ( The Pixies )
- A Sideman's Journey (Limited Collector's Super Deluxe Box Set) – Daniel Reiss & Klaus Voormann , dyrektorzy artystyczni (Voormann & Friends)
- Story Island – Qing-Yang Xiao, dyrektor artystyczny (Różni artyści)
Notatki do albumu
- Keep an Eye on the Sky – Robert Gordon, autor notatek do albumów ( Big Star )
- Alan Lomax na Haiti: Nagrania dla Biblioteki Kongresu, 1936–1937 – Gage Averill, autor notatek do albumów (Various Artists)
- Side Steps – Ashley Kahn , autor notatek do albumów ( John Coltrane )
- There Breathes a Hope: The Legacy of John Work III and His Fisk Jubilee Quartet, 1909-1916 – Doug Seroff, autor notatek do albumów (Fisk University Jubilee Quartet)
- True Love Cast Out All Evil – Will Sheff , autor notatek do albumu ( Roky Erickson With Okkervil River )
Historyczny
-
The Beatles (oryginalne nagrania studyjne)
- Jeff Jones , producent kompilacji; Paul Hicks , Sean Magee, Guy Massey, Sam Okell & Steve Rooke, inżynierowie masteringu ( The Beatles )
-
Alan Lomax na Haiti: Nagrania dla Biblioteki Kongresu, 1936–1937
- Jeffrey A. Greenberg, David Katznelson i Anna Lomax Wood, producenci kompilacji; Steve Rosenthal i Warren Russell-Smith, inżynierowie ds. masteringu (Various Artists)
-
The Complete Mother's Best Recordings... Plus!
- Colin Escott, Mike Jason & Jett Williams, producenci kompilacji; Joseph M. Palmaccio, inżynier masteringu ( Hank Williams )
-
Not Fade Away: Kompletne nagrania studyjne i nie tylko
- Andy McKaie, producent kompilacji; Erick Labson, inżynier masteringu ( Buddy Holly )
-
Gdzie jest akcja! Los Angeles Nuggets 1965–1968
- Alec Palao, Cheryl Pawelski i Andrew Sandoval, producenci kompilacji; Dan Hersch i Andrew Sandoval, inżynierowie ds. masteringu (Various Artists)
Produkcja, nieklasyczna
-
Badania bitewne
- Michael H. Brauer , Joe Ferla, Chad Franscoviak i Manny Marroquin , inżynierowie ( John Mayer )
-
Brudna strona w dół
- John Keane , inżynier ( powszechna panika )
-
Emocje i zamieszanie
- Steve Lipson , inżynier ( Jeff Beck )
-
Bóg chce i The Creek Don't Rise
- Ryan Freeland, inżynier ( Ray LaMontagne i The Pariah Dogs)
-
Różowy słoń
- Seth Presant i Leon F. Sylvers III, inżynierowie ( N'dambi )
-
Niebezpieczna mysz
- Złamane Dzwony – Złamane Dzwony (A)
- Dark Night of the Soul – Dzielna Mysz i Sparkle Horse (A)
- „ Zaostrzenie ” – Czarne Klucze (T)
-
Rob Cavallo
- Zupełnie nowe oczy – Paramore (A)
- Zawieś fajny miś – klops (A)
- Happy Hour – wujek Kracker (A)
- „Muzyka Znowu” – Adam Lambert (T)
- „Przemoczony” – Adam Lambert (T)
- „Pewni zwycięzcy ognia” – Adam Lambert (T)
- „ Czas na cuda ” – Adam Lambert (T)
- „ Kiedy nadejdzie czas ” – Zielony Dzień (T)
-
dr Łukasz
- „ Californijskie dziewczyny ” – Katy Perry z udziałem Snoop Dogga (T)
- „ Za twoją rozrywkę ” – Adam Lambert (T)
- „Kac” – Ke$ha (T)
- „ Pocałuj i powiedz ” – Ke$ha (T)
- „ Magia ” – BoB z udziałem Rivers Cuomo (T)
- „ Zdejmij to ” – Ke$ha (T)
- " Nastoletni sen " – Katy Perry (T)
- „ Twoja miłość jest moim narkotykiem ” – Ke$ha (T)
-
RedOne
- „ Alejandro ” – Lady Gaga (S)
- „ Zły romans ” – Lady Gaga (S)
- Potwór Sławy – Lady Gaga (A)
- „ Lubię to ” – Enrique Iglesias z udziałem Pitbulla (S)
- " Więcej " – Usher (T)
- „ We Are the World 25 dla Haiti ” – Różni artyści (S)
- „ Whole Lotta Love ” – Mary J. Blige (S)
-
Smeezingtonowie (Bruno Mars, Philip Lawrence, Ari Levine)
- „ Miliarder ” – Travie McCoy z udziałem Bruno Marsa (T)
- „ Bow Chicka Wow Wow ” – Mike Posner (T)
- „ Pieprz się ” – Cee Lo Green (S)
- „Królowa wyspy” – Sean Kingston (T)
- „ Taki właśnie jesteś ” – Bruno Mars (S)
- „ Nic na tobie ” – BoB z udziałem Bruno Marsa (T)
-
„ Revolver (Remiks One Love Club Davida Guetty)”
- David Guetta & Afrojack , remikserzy ( Madonna )
- „ Fantasy (remiks strony Morgana) ”
- Morgan Page , remikser ( Nadia Ali )
- „Funk Nasty (Wolfgang Gartner Remix Edit)”
- Wolfgang Gartner , remikser ( Andy Caldwell z udziałem Gram'ma Funk)
- „Orfeusz (Cichy Karnawał) (Funk Generation Mix)”
- Mike Rizzo , remikser ( Sérgio Mendes )
- „ Sweet Disposition (Axwell & Dirty South Remix)”
- Axel Hedfors & Dragan Roganovic , remikserzy ( The Temper Trap )
Produkcja, dźwięk przestrzenny
-
Orkiestra Brittena
- Keith O. Johnson, inżynier dźwięku przestrzennego; Keith O. Johnson, inżynier dźwięku przestrzennego; David Frost , producent dźwięku przestrzennego ( Michael Stern & Kansas City Symphony )
-
Incydent
- Steven Wilson , inżynier dźwięku przestrzennego; Darcy Proper, inżynier ds. masteringu dźwięku przestrzennego; Steven Wilson, producent dźwięku przestrzennego ( Porcupine Tree )
-
Paralaksa Eden
- David Miles Huber, inżynier dźwięku przestrzennego; David Miles Huber, inżynier ds. masteringu dźwięku przestrzennego; David Miles Huber, producent dźwięku przestrzennego ( David Miles Huber )
-
Piosenki i historie (Monster Music Version)
- Don Murray, inżynier dźwięku przestrzennego; Sangwook Nam & Doug Sax, inżynierowie ds. masteringu dźwięku przestrzennego; John Burk, Noel Lee & Marcus Miller , producenci surround ( George Benson )
-
Trondheimsolistene – w stylu ludowym
- Morten Lindberg , inżynier dźwięku przestrzennego; Morten Lindberg, inżynier masteringu dźwięku przestrzennego; Morten Lindberg, producent dźwięku przestrzennego (TrondheimSolistene)
Produkcja, klasyczna
-
Córka: Metropolis Symphony; Deus Ex Machina
- Mark Donahue, John Hill & Dirk Sobotka, inżynierowie (Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony Orchestra)
-
Czy kiedykolwiek byłeś...?
- Robert Friedrich, inżynier (Turtle Island Quartet, Stefon Harris i Mike Marshall)
-
Mackey, Steven: Dom snów
- David Frost, Tom Lazarus, Steven Mackey i Dirk Sobotka, inżynierowie (Gil Rose, Rinde Eckert, Catch Electric Guitar Quartet, Synergy Vocals i Boston Modern Orchestra Project)
-
Porter, Quincy: Kompletne prace nad altówką
- Leslie Ann Jones, Kory Kruckenberg i David Sabee , inżynierowie (Eliesha Nelson i John McLaughlin Williams)
-
Słowniki
- Steve Miller, Allen Sides i Roger Treece, inżynierowie ( Bobby McFerrin )
- Blanton Alspaugh
- Corigliano: Koncert skrzypcowy „Czerwone skrzypce” (Michael Ludwig, JoAnn Falletta & Buffalo Philharmonic Orchestra)
- Córka: Metropolis Symphony; Deus Ex Machina (Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony)
- Rachmaninow: Symfonia nr 2 (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra)
- Wieża ośmiu wiatrów – muzyka na skrzypce i fortepian Judith Shatin (Borup-Ernst Duo)
- Tyberg: Symfonia nr 3; Trio fortepianowe (JoAnn Falletta & Buffalo Philharmonic Orchestra)
- Serenady Wiatru (Gregory Wołynec & Gateway Chamber Ensemble)
-
Dawid Mróz
- Orkiestra Brittena (Michael Stern & Kansas City Symphony)
- Chambers, Evan: The Old Burying Ground ( Kenneth Kiesler & The University of Michigan Symphony Orchestra)
- Dorman, Avner: Concertos For Mandolin, Piccolo, Piano And Concerto Grosso (Andrew Cyr, Eliran Avni, Mindy Kaufman, Avi Avital & Metropolis Ensemble)
- 5 brązów w Hollywood (5 brązów)
- Mackey, Steven: Dreamhouse (Gil Rose, Rinde Eckert, Catch Electric Guitar Quartet, Synergy Vocals & Boston Modern Orchestra Project)
- Spotkanie duchów (Matt Haimovitz)
- Dwie drogi do wygnania (zespół ARC)
- Tim Handley
- Adams: Nixon In China (Marin Alsop, Tracy Dahl, Marc Heller, Thomas Hammons, Maria Kanyova, Robert Orth, Chen-Ye Yan, Opera Colorado Chorus & Colorado Symphony Orchestra)
- Debussy: Le Martyre De Saint Sébastien (Jun Märkl & Orchester National De Lyon)
- Dohnányi: Wariacje na temat piosenki dla dzieci (JoAnn Falletta, Eldar Nebolsin & Buffalo Philharmonic Orchestra)
- Harris: Symfonie nr 5 i 6 (Marin Alsop & Bournemouth Symphony Orchestra)
- Hubay: Koncerty skrzypcowe nr 1 i 2 (Chloë Hanslip, Andrew Mogrelia & Bournemouth Symphony Orchestra)
- Messiaen: Poèmes pour Mi (Anne Schwanewilms, Jun Märkl & Orchester National De Lyon)
- Piazzolla: Sinfonía Buenos Aires (Daniel Binelli, Tianwa Yang, Giancarlo Guerro & Nashville Symphony Orchestra)
- Ries: Works for flet and piano (Uwe Grodd & Matteo Napoli)
- Roussel: Symfonia nr 1 (Stéphane Denève i Królewska Szkocka Orkiestra Narodowa)
- Szczedrin: Koncerty na orkiestrę nr 4 i 5 (Kirill Karabits & Bournemouth Symphony Orchestra)
- Stamitz: Koncerty fletowe (Robert Aitken, Donatas Katkus & St. Christopher Chamber Orchestra)
- Strauss, R: Josephs-Legende; Rosenkavalier; Die Frau Ohne Schatten (Apartamenty orkiestrowe) (JoAnn Falletta & Buffalo Philharmonic Orchestra)
- Marina A. Ledin, Victor Ledin
- Brubeck: Songs Of Praise (Lynne Morrow, Richard Grant, Quartet San Francisco & The Pacific Mozart Ensemble)
- Kaskada róż (Janice Weber)
- Gnattali: Solowe i kameralne utwory na gitarę (Marc Regnier)
- Gdybym był ptakiem (Michael Lewin)
- Kletzki: Koncert fortepianowy (Joseph Banowetz, Thomas Sanderling i Orkiestra Filharmonii Rosyjskiej)
- Porter, Quincy: Complete Viola Works (Eliesha Nelson i John McLaughlin Williams)
- Rubinstein: Muzyka fortepianowa (1852-1894) (Joseph Banowetz)
- Rubinstein: Muzyka fortepianowa (1871-1890) (Joseph Banowetz)
- Sonaty harfowe XX wieku (Sarah Schuster Ericsson)
- James Mallinson
- Mahler: Symfonia nr 2 (Bernard Haitink, Duain Wolfe, Miah Persson, Christianne Stotijn, Chicago Symphony Chorus i Chicago Symphony Orchestra)
- Prokofiew: Romeo i Julia (Valery Gergiev & Londyńska Orkiestra Symfoniczna)
- Szczedrin: Zaczarowany Wędrowiec (Waleryj Giergiew, Jewgienij Akimow, Siergiej Aleksashkin, Kristina Kapustinskaya, Chór Maryjski i Orkiestra Maryjska)
- Strauss, R: Ein Heldenleben; Webern: Im Sommerwind (Bernard Haitink & Chicago Symphony Orchestra)
- Strauss, R: Eine Alpensinfonie (Bernard Haitink & Londyńska Orkiestra Symfoniczna)
- Czajkowski: Wariacje rokokowe; Prokofiew: Sinfonia Concertante (Gautier Capuçon, Valery Gergiev i Orkiestra Teatru Maryjskiego)
- Wagner: Parsifal (Valery Gergiev, Gary Lehman, Violeta Urmana, René Pape, Jewgienij Nikitin, Aleksiej Tanowicki, Nikołaj Putilin, Chór Maryjski i Orkiestra Maryjska)
Klasyczny
Najlepszy album klasyczny
- Bruckner: Symfonie nr 3 i 4 – Mariss Jansons, dyrygent; Everett Porter, producent; Everett Porter, inżynier masteringu (Orkiestra Królewskiego Concertgebouw)
- Córka: Metropolis Symphony; Deus Ex Machina – Giancarlo Guerrero, dyrygent; Blanton Alspaugh, producent; Mark Donahue, John Hill & Dirk Sobotka, inżynierowie/mikserzy (Terrence Wilson; Nashville Symphony Orchestra)
- Mackey, Steven: Dreamhouse – Gil Rose, dyrygent; Skórka Eckerta; Złap Kwartet Gitary Elektrycznej; David Frost, producent; David Frost, Tom Lazarus, Steven Mackey i Dirk Sobotka, inżynierowie/mikserzy; Silas Brown, inżynier masteringu (Boston Modern Orchestra Project; Synergy Vocals)
- Sacrificium – Giovanni Antonini, dyrygent; Cecylii Bartoli; Arend Prohmann, producent; Philip Siney, inżynier/mikser (Il Giardino Armonico)
- Verdi: Requiem – Riccardo Muti , dyrygent; Duain Wolfe, mistrz chóru; Christopher Olcha, producent; David Frost, Tom Lazarus & Christopher Willis, inżynierowie/mikserzy (Ildar Abdrazakov, Olga Borodina, Barbara Frittoli & Mario Zeffiri; Chicago Symphony Orchestra; Chicago Symphony Chorus)
Najlepszy występ orkiestrowy
- Bruckner: „Symfonie nr 3 i 4” – Mariss Jansons, dyrygent (Orkiestra Królewskiego Concertgebouw)
- Córka: Metropolis Symphony; „Deus Ex Machina” – Giancarlo Guerrero, dyrygent (Terrence Wilson; Nashville Symphony)
- Mackey, Steven: „Dreamhouse” – Gil Rose, dyrygent; Rinde Eckert (Catch Electric Guitar Quartet; Boston Modern Orchestra Project; Synergy Vocals)
- Salieri: „Uwertury i muzyka sceniczna” – Thomas Fey, dyrygent (Mannheimer Mozartorchester)
- Strawiński: Pulcinella; Symfonia w trzech częściach; „Four Études” – Pierre Boulez, dyrygent (Roxana Constantinescu, Kyle Ketelsen & Nicholas Phan; Chicago Symphony Orchestra)
Najlepsze nagranie operowe
- Berg: „Lulu”
- Antonio Pappano, dyrygent; Agneta Eichenholz, Jennifer Larmore, Klaus Florian Vogt i Michael Volle ; David Groves, producent (Orkiestra Opery Królewskiej)
- Hasse: „Marc” Antonio E Kleopatra”
- Matthew Dirst, dyrygent; Jamie Barton i Ava Sosna; Keith Weber, producent (Ars Lyrica Houston)
-
Saariaho: „L'Amour de Loin”
- Kent Nagano, dyrygent; Daniel Belcher, Ekaterina Lechina i Marie-Ange Todorovitch ; Martin Sauer, producent (Deutsches Symphonie-Orchester Berlin; Rundfunkchor Berlin)
- Szczedrin: „Zaczarowany Wędrowiec”
- Valery Gergiev, dyrygent; Jewgienij Akimow, Siergiej Aleksashkin i Kristina Kapustinskaya; James Mallinson, producent (Orkiestra Teatru Maryjskiego; Chór Teatru Maryjskiego)
- Sullivan: „Ivanhoe”
- David Lloyd-Jones, dyrygent; Neal Davies, Geraldine McGreevy, James Rutherford, Toby Spence i Janice Watson; Brian Pidgeon, producent (BBC National Orchestra of Wales; Adrian Partington Singers)
Najlepszy występ chóralny
- Bach: „Kantaty” – Nikolaus Harnoncourt , dyrygent; Erwin Ortner , chórmistrz (Bernarda Fink, Gerald Finley, Christian Gerhaher, Werner Güra, Julia Kleiter , Christine Schäfer , Anton Scharinger & Kurt Streit; Concentus Musicus Wien; Arnold Schoenberg Chor)
- „Baltic Runes” – Paul Hillier, dyrygent (Chór Kameralny Filharmonii Estońskiej)
- Haydn: „Stworzenie” – René Jacobs, dyrygent; Hans-Christoph Rademann , dyrektor chóru (Julia Kleiter, Maximilian Schmitt & Johannes Weisser; Freiburger Barockorchester; RIAS Kammerchor)
- Martin: „Golgota” – Daniel Reuss, dyrygent (Judith Gauthier, Marianne Beate Kielland, Adrian Thompson, Mattijs Van De Woerd & Konstantin Wolff; Estońska Narodowa Orkiestra Symfoniczna; Cappella Amsterdam & Estoński Chór Kameralny Filharmonii)
- Verdi: „Requiem” – Riccardo Muti, dyrygent; Duain Wolfe, chórmistrz (Ildar Abdrazakov, Olga Borodina, Barbara Frittoli & Mario Zeffiri; Chicago Symphony Orchestra; Chicago Symphony Chorus)
Najlepszy występ solowy instrumentalny (z orkiestrą)
- Córka: „Deus Ex Machina” – Giancarlo Guerrero, dyrygent; Terrence Wilson (Symfonia w Nashville)
- Dorman, Avner: „Koncert mandolinowy” – Andrew Cyr, dyrygent; Avi Avital (Zespół Metropolis)
- Kletzki: „Koncert fortepianowy d-moll op. 22” – Thomas Sanderling, dyrygent; Joseph Banowetz (Orkiestra Filharmonii Rosyjskiej)
- Mozart: „Koncerty fortepianowe nr 23 i 24” – Mitsuko Uchida (The Cleveland Orchestra)
- Porter, Quincy: „Koncert na altówkę i orkiestrę” – John McLaughlin Williams, dyrygent; Eliesha Nelson (Sinfonia Północno-Zachodnia)
Najlepszy występ solowy instrumentalny (bez orkiestry)
- Messiaen: "Wątroba św. Sacrement" - Paul Jacobs
- Chopin: „Nokturny” – Nelson Freire
- Hameln: „Etiudy” – Marc-André Hamelin
- Paganini: „24 Kaprysy” – Julia Fischer
- „Sonaty harfowe XX wieku” – Sarah Schuster Ericsson
Najlepszy występ w muzyce kameralnej
- Beethoven: „Kompletne sonaty na skrzypce i fortepian” – Isabelle Faust i Alexander Melnikov
- Gnattali: „Solo & Chamber Works for Guitar – Marc Regnier” (Tacy Edwards, Natalia Khoma i Marco Sartor)
- Ligeti: „Kwartety smyczkowe nr 1 i 2” – Parker Quartet
- Porter, Quincy: „Complete Viola Works” – Eliesha Nelson & John McLaughlin Williams (Douglas Rioth; Northwest Sinfonia)
- Schoenberg: „Kwartety smyczkowe nr 3 i 4” – Fred Sherry String Quartet (Christopher Oldfather & Rolf Schulte)
Najlepszy występ w małym zespole
- „Ceremonia i nabożeństwo – muzyka dla Tudorów” – Harry Christophers, dyrygent; Szesnaście
- „Dinastia Borja” – Jordi Savall, dyrygent; Hespèrion XXI & La Capella Reial De Catalunya (Pascal Bertin, Daniele Carnovich, Lior Elmalich, Montserrat Figueras, Driss El Maloumi, Marc Mauillon , Lluís Vilamajó & Furio Zanasi; Pascal Bertin, Daniele Carnovich, Josep Piera & Francisco Rojas)
- „Trondheimsolistene – In Folk Style” – Øyvind Gimse & Geir Inge Lotsberg, dyrygenci (Emilia Amper & Gjermund Larsen; TrondheimSolistene)
- „Victoria: Lamentations Of Jeremiah” – Peter Phillips, dyrygent; Uczeni Tallislis
- Whitacre, Eric: „Muzyka chóralna” – Noel Edison, dyrygent; Śpiewacy festiwalu Elora (Carol Bauman i Leslie De'Ath)
Najlepszy klasyczny występ wokalny
- „Ombre de Mon Amant – francuskie arie barokowe” – Anne Sofie von Otter (William Christie; Les Arts Florissants )
- „Sacrificium” – Cecilia Bartoli (Giovanni Antonini; Il Giardino Armonico )
- Turina: „Canto A Sevilla” – Lucia Duchonová (Celso Antunes; Radiofilharmonia NDR )
- Vivaldi: „Operowe Arie – Pirotechnika” – Vivica Genaux (Fabio Biondi; Europa Galante)
- Wagner: „Wesendonck-Lieder” – Measha Brueggergosman ( Franz Welser-Möst ; Orkiestra z Cleveland )
Najlepsza współczesna kompozycja klasyczna
- „ Deus Ex Machina ” – Michael Daugherty ( Giancarlo Guerrero )
- „Appassionatamente Plus” – Hans Werner Henze ( Stefan Soltesz )
- „Graffiti” – Magnus Lindberg ( Sakari Oramo )
- „Symfonia nr 4” – Arvo Pärt ( Esa-Pekka Salonen )
- „Zaczarowany Wędrowiec” – Rodion Szczedrin ( Valery Gergiev )
Najlepszy album klasycznego crossovera
- Spotkanie Duchów – Matt Haimovitz (Amaryllis Jarczyk, Jan Jarczyk, John McLaughlin, Dominic Painchaud, Leanna Rutt & Matt Wilson)
- Off the Map – Zespół Jedwabnego Szlaku
- Korzenie – My Life, My Song – Jessye Norman (Ira Coleman, Steve Johns, Mike Lovatt, Mark Markham i Martin Williams)
- Tin, Christopher : Calling All Dawns – Lucas Richman , dyrygent. Bill Hare i John Kurlander, inżynierowie/miksery. Christopher Tin, producent. (Sussan Deyhim, Lia, Kaori Omura, Dulce Pontes, Jia Ruhan, Aoi Tada & Frederica von Stade ; Anonymous 4 & Soweto Gospel Choir; Royal Philharmonic Orchestra )
- Słownictwo – Bobby McFerrin
Teledysk
-
„ Zły romans ” – Lady Gaga
- Francis Lawrence , reżyser wideo; Heather Heller, producentka wideo
- „ Nie ma grobu ” – ( Johnny Cash )
- Chris Milk , reżyser wideo; Jennifer Heath, Aaron Koblin i Rick Rubin , producenci wideo
- „ Kochaj sposób, w jaki kłamiesz ” – Eminem i Rihanna
- Joseph Kahn , reżyser wideo; MaryAnn Tanedo , producentka wideo
- „ Stylo ” – Gorillaz , Mos Def i Bobby Womack
- Pete Candeland i Jamie Hewlett , reżyserzy wideo; Cara Speller, producentka wideo
- „ Pieprz się ” – Cee Lo Green
- Matt Stawski, reżyser wideo; Paul Bock, producent wideo
-
Kiedy jesteś dziwny – The Doors
- Tom Dicillo , reżyser wideo; John Beug, Jeff Jampol, Peter Jankowski i Dick Wolf , producenci wideo
-
Brak dystansu do biegu – Blur
- Will Lovelace, Dylan Southern i Giorgio Testi, reżyserzy wideo; Thomas Benski, Laura Collins i Lucas Ochoa, producenci wideo
-
Największe uszy w mieście: historia Arifa Mardina – Arif Mardin
- Doug Biro i Joe Mardin , reżyserzy wideo; Doug Biro i Joe Mardin, producenci wideo
-
Rush: Poza oświetloną sceną – Rush
- Sam Dunn & Scot McFadyen , reżyserzy wideo; Sam Dunn i Scot McFadyen, producenci wideo
-
W Wielkiej Białej Zorzy Polarnej – Białe Pasy
- Emmett Malloy , reżyser wideo; Ian Montone i Mike Sarkissian, producenci wideo
Specjalne nagrody za zasługi
Człowiek Roku MusicCares
Nagroda Prezydenta za Zasługi
Nagroda za całokształt twórczości
- Julie Andrews
- Roy Haynes
- Kwartet smyczkowy Juilliard
- Trio Kingstona
- Dolly Parton
- Ramones
- George Beverly Shea
Nagroda Powierników
Nagroda Techniczna Grammy
Artyści z wieloma nominacjami i nagrodami
Wielokrotnie nominowani byli następujący artyści:
|
Wielokrotnie nagradzani byli następujący artyści:
|
Ku pamięci
James Moody , John D. Kendall , Billy Taylor , Herb Ellis , Lena Horne , Margaret Whiting , Charlie Louvin , Hank Cochran , Carl Smith , Bobby Charles , Bobby Hebb , Gladys Horton , Teena Marie , General Johnson , Gregory Isaacs , Sugar Minott , Harvey Fuqua , Garry Shider , Dick Griffey , Gerry Rafferty , George David Weiss , Wally Traugott Jim Williamson, Bill Porter , Richie Hayward , Ben Keith , Captain Beefheart , Malcolm McLaren , Herman Leonard , Irwin Silber , Jim Marshall , Jerry Bock , Allyn Ferguson , John Barry , Peter Lopez , Caresse Henry , Bill Aucoin , Hal Uplinger , Ron Baird , Ronni Chasen , Mitch Miller , Roberto kantoralnej , Olga Guillot , Enrique Morente , Joan Sutherland , Helen Boatwright , Margaret Price , Earl Dziki , Raphael Hillyer , Ronnie James Dio , Doug Fieger , Don Kirshner , Esteban „Steve” Jordan , Tony „Ham” Guerrero , Eddie Fisher , Jimmy Dean , Alex Chilton , Walter Hawkins , Albertina Walker i Solomon Burke .