38. Kongres Stanów Zjednoczonych - 38th United States Congress
38. Kongres Stanów Zjednoczonych | |
---|---|
37-ci ←
→ 39.
| |
4 marca 1863 – 4 marca 1865 | |
Członkowie | 52 senatorów 184 przedstawicieli 10 delegatów bez prawa głosu |
Większość Senatu | Republikański |
Prezydent Senatu | Hannibal Hamlin (R) |
Większość domów | Republikański |
głośnik domowy | Schuyler Colfax (R) |
Sesje | |
Specjalna : 4 marca 1863 – 14 marca 1863 1 : 7 grudnia 1863 – 4 lipca 1864 2 : 5 grudnia 1864 – 3 marca 1865 |
38th Kongres Stanów Zjednoczonych było spotkanie z władzy ustawodawczej rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, składający się z Senatu Stanów Zjednoczonych oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych . To tam w Waszyngtonie, od 4 marca 1863 roku, do 4 marca 1865 roku, w ciągu ostatnich dwóch lat od pierwszego podania na prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna . Podział miejsc w Izbie Reprezentantów oparto na ósmym spisie ludności Stanów Zjednoczonych z 1860 roku . Senat miał Republikańska większość, a Izba Reprezentantów miała Republikanów wiele.
Główne wydarzenia
- Amerykańska wojna secesyjna , która rozpoczęła się w 1861 r., kontynuowała ten Kongres i zakończyła się później w 1865 r
- 8 stycznia 1863: Rozbicie ziemi w Sacramento w Kalifornii przy budowie Pierwszej Kolei Transkontynentalnej w Stanach Zjednoczonych
- 19 listopada 1863: Adres Gettysburga
- 8 listopada 1864: Prezydent Abraham Lincoln zostaje ponownie wybrany, pokonując George'a McClellana .
Główne ustawodawstwo
- 22 kwietnia 1864: Ustawa o monetach z 1864 , Sess. 1, rozdz. 66, 13 Stat. 54
- 30 czerwca 1864: Yosemite Valley Grant Act , Sess. 1, 16 Stat. 48
- 3 marca 1865: Biuro Wyzwoleńców, Sess. 2, rozdz. 90, 13 stat. 507
Główne ustawy nie zostały uchwalone
- Wade-Davis Bill minął oba domy 2 lipca 1864, ale Pocket zawetował
Poprawki konstytucyjne
- 31 stycznia 1865: Zatwierdzono poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych znoszącą niewolnictwo w Stanach Zjednoczonych i przymusową niewolę , z wyjątkiem kary za przestępstwo , i przedłożyła ją władzom stanowym do ratyfikacji 13 Stat. 567
- Poprawka została później ratyfikowana 6 grudnia 1865 roku, stając się trzynastą poprawką do konstytucji Stanów Zjednoczonych
Traktaty ratyfikowane
- 9 lutego 1865: Indianie Chippewa , 13 Stat. 393
Dopuszczone stany i zorganizowane terytoria
Stany
- 19 czerwca 1863: Zachodnia Virginia przyznana (utworzona z części Wirginii), 13 Stat. 731 (Patrz także 12 Stat. 633 )
- 31 października 1864: Nevada przyznana, 13 Stat. 749 (Patrz także 13 Stat. 30 )
Terytoria
- 26 maja 1864: Zorganizowanie Terytorium Montana , Sess. 1, rozdz. 95, 13 Stat. 85
Stany w buncie
Konfederacja wystawił armie i podtrzymała bunt w drugim Kongresie, ale Unia nie zaakceptowała secesji, a secesjoniści nie kwalifikowali się do Kongresu. Wybory, które odbyły się w Missouri i Kentucky, usadowiły wszystkich członków Izby Reprezentantów i Senatu na 38. Kongresie. Wybory przeprowadzone wśród unionistów w Wirginii, Tennessee i Luizjanie były naznaczone zakłóceniami, w wyniku których frekwencja była tak niska w porównaniu z 1860 r., że Kongres nie usunął kandydatów z większością oddanych głosów.
- W buncie 1862-64 według Proklamacji Emancypacji były Arkansas, Teksas, Luizjana (części), Missisipi, Alabama, Floryda, Georgia, Karolina Południowa, Karolina Północna i Wirginia (części). Tennessee nie był uważany za buntownika do końca 1862 roku.
Podsumowanie imprezy
Poniższa liczba identyfikuje przynależność partyjną na początku pierwszej sesji tego Kongresu i obejmuje członków z wolnych miejsc i nowo przyjętych stanów, kiedy zasiadali po raz pierwszy. Zmiany wynikające z kolejnych zastąpień są pokazane poniżej w sekcji „Zmiany w członkostwie”.
Senat
Podczas tego Kongresu dodano po dwa mandaty dla każdego z nowych stanów Nevada i Wirginia Zachodnia, tym samym dodając cztery nowe mandaty.
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Demokratyczny (D) |
Republikanin (R) |
Związkowiec (U) |
Bezwarunkowy Unionista (UU) |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 11 | 30 | 7 | 0 | 48 | 20 |
Rozpocząć | 10 | 31 | 4 | 3 | 48 | 20 |
Kończyć się | 33 | 3 | 4 | 50 | 22 | |
Ostateczny udział w głosach | 20,0% | 66,0% | 6,0% | 8,0% | ||
Początek kolejnego kongresu | 11 | 37 | 0 | 1 | 49 | 23 |
Izba Reprezentantów
Przed tym Kongresem spis ludności Stanów Zjednoczonych z 1860 r. i wynikający z niego podział spowodował zmianę liczebności Izby na 241 członków. Podczas tego Kongresu dodano jedno miejsce dla nowego stanu Nevada, a trzy mandaty zostały przeniesione z Wirginii do nowego stanu Wirginia Zachodnia.
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Demokratyczny (D) |
Republikanin (R) |
Niezależny Republikanin (IR) |
Związkowiec (U) |
Bezwarunkowy Unionista (UU) |
Inne |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 45 | 106 | 0 | 30 | 0 | 2 | 183 | 57 |
Rozpocząć | 72 | 85 | 2 | 9 | 12 | 0 | 180 | 61 |
Kończyć się | 84 | 16 | 183 | 59 | ||||
Ostateczny udział w głosach | 39,3% | 45,9% | 1,1% | 4,9% | 8,7% | 0,0% | ||
Początek kolejnego kongresu | 40 | 132 | 1 | 4 | 14 | 0 | 191 | 51 |
Przywództwo
Senat
- Prezydent : Hannibal Hamlin (R)
-
Prezydent pro tempore : Solomon Foot (R), do 13 kwietnia 1864 r
- Daniel Clark (R), wybrany 26 kwietnia 1864 r
Przywództwo większościowe (republikańskie)
Izba Reprezentantów
- Prelegent : Schuyler Colfax (R)
Przywództwo większościowe (republikańskie)
- Przewodniczący Konferencji Republikańskiej : Justin S. Morrill
- Przewodniczący Komitetu Środków i Środków : Thaddeus Stevens (R)
Członkowie
Lista ta jest uporządkowana według izby, a następnie według stanu. Senatorowie są wymieniani według klas, a przedstawiciele według okręgów.
- Przejdź do Izby Reprezentantów poniżej
Senat
Senatorowie byli wybierani przez legislatury stanowe co dwa lata, przy czym jedna trzecia rozpoczynała nową sześcioletnią kadencję z każdym Kongresem. Nazwiska w poniższym wykazie poprzedzają numery klas Senatu , które wskazują na cykl ich wyborów. Na tym Kongresie klasa 1 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się w tym Kongresie, wymagając reelekcji w 1868 r.; Klasa 2 oznaczała, że ich kadencja zakończyła się w tym Kongresie, wymagając reelekcji w 1864 roku; a klasa 3 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się w ostatnim Kongresie, wymagając reelekcji w 1866 roku.
Izba Reprezentantów
Zmiany w członkostwie
Poniższa liczba odzwierciedla zmiany od początku pierwszej sesji tego Kongresu.
Senat
- Zamienniki: 2
- Demokratyczny : brak zmian netto
- Republikański : bez zmian netto
- Unionista : bez zmian netto
- Unia bezwarunkowa : brak zmian netto
- Zgony: 1
- Rezygnacje: 2
- Nominacje pośrednie: 1
- Miejsca nowo przyjętych stanów: 4
- Suma miejsc ze zmianami: 4
Stan (klasa) |
Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy |
---|---|---|---|---|
Wirginia Zachodnia (1) | Nowe miejsce | Zachodnia Wirginia przyjęta do Unii 19 czerwca 1863 r. Jej pierwsi senatorowie zostali wybrani 4 sierpnia 1863 r. |
Peter G. Van Winkle (UU) | 4 sierpnia 1863 r |
Wirginia Zachodnia (2) | Nowe miejsce | Zachodnia Wirginia przyjęta do Unii 19 czerwca 1863 r. Jej pierwsi senatorowie zostali wybrani 4 sierpnia 1863 r. |
Kelner T. Willey (UU) | 4 sierpnia 1863 r |
Missouri (3) | Robert Wilson (UU) | Następca wybrany na senatora Waldo P. Johnsona 13 listopada 1863 r. | B. Gratz Brown (UU) | 13 listopada 1863 r |
Wirginia (1) | Lemuel J. Bowden (U) | Zmarł 2 stycznia 1864 r. | Pusty | Nie wypełnił tego Kongresu |
Delaware (1) | James A. Bayard Jr. (D) | Zrezygnował 29 stycznia 1864 z nieznanych powodów. Następca wybrany 29 stycznia 1864 r. |
George R. Riddle (D) | 2 lutego 1864 r |
Maine (2) | William P. Fessenden (R) | Zrezygnował 1 lipca 1864, by zostać sekretarzem skarbu USA . Następca powołany 27 października 1864 r. na zakończenie kadencji. |
Nathan A. Farwell (R) | 27 października 1864 r |
Nevada (1) | Nowe miejsce | Nevada została przyjęta do Unii 31 października 1864. Jej pierwsi senatorowie zostali wybrani 1 lutego 1865. |
William M. Stewart (R) | 1 lutego 1865 |
Nevada (3) | Nowe miejsce | Nevada została przyjęta do Unii 31 października 1864. Jej pierwsi senatorowie zostali wybrani 1 lutego 1865. |
James W. Nye (R) | 1 lutego 1865 |
Maryland (3) | Thomas Hicks (UU) | Zmarł 14 lutego 1865. | Pusty | Nie wypełnił tego Kongresu. |
Izba Reprezentantów
- Zamienniki: 6
- Demokratyczny : brak zmian netto
- Republikański : bez zmian netto
- Unionista : bez zmian netto
- Unia bezwarunkowa : brak zmian netto
- Zgony: 3
- Rezygnacje: 3
- Zakwestionowane wybory: 1
- Miejsca nowo przyjętych miejsc: 4
- Suma miejsc ze zmianami: 7
Dzielnica | Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy |
---|---|---|---|---|
Terytorium Arizony na dużym obszarze | Pusty | Terytorium zorganizowane na poprzednim kongresie. Miejsce pozostało wolne do 5 grudnia 1864 r. |
Charles D. Poston (R) | 5 grudnia 1864 r |
3 miejsce w Missouri | John W. Noell (UU) | Zmarł 14 marca 1863 r. | John G. Scott (D) | 7 grudnia 1863 r |
Delaware na dużym obszarze | Świątynia Williama (D) | Zmarł 28 maja 1863 r. | Nathaniel B. Smithers (UU) | 7 grudnia 1863 r |
Nowy Jork 14th | Erastus Corning (D) | Zrezygnował 5 października 1863 r. | John VL Pruyn (D) | 7 grudnia 1863 r |
Wirginia Zachodnia 1. | Nowy stan | Zachodnia Wirginia przyjęta do Unii 19 czerwca 1863 r. Miejsce pozostało nieobsadzone do 7 grudnia 1863 r. |
Jacob B. Blair (UU) | 7 grudnia 1863 r |
Wirginia Zachodnia 2. miejsce | Nowy stan | Zachodnia Wirginia przyjęta do Unii 19 czerwca 1863 r. Miejsce pozostało nieobsadzone do 7 grudnia 1863 r. |
William G. Brown Senior (UU) | 7 grudnia 1863 r |
Wirginia Zachodnia 3. miejsce | Nowy stan | Zachodnia Wirginia przyjęta do Unii 19 czerwca 1863 r. Miejsce pozostało nieobsadzone do 7 grudnia 1863 r. |
Kellian Whalley (UU) | 7 grudnia 1863 r |
Terytorium Idaho | Nowe terytorium | Terytorium zorganizowane 1 lutego 1864 r. | William H. Wallace (R) | 1 lutego 1864 r |
Illinois 5th | Owen Lovejoy (R) | Zmarł 25 marca 1864 r. | Heban C. Ingersoll (R) | 20 maja 1864 r |
Terytorium Montana na dużym obszarze | Nowe terytorium | Terytorium zorganizowane 26 maja 1864 r. Siedziba pozostała nieobsadzona do 6 stycznia 1865 r. |
Samuel McLean (D) | 6 stycznia 1865 r |
Missouri 1st | Francis P. Blair Jr. (R) | Przegrane sporne wybory 10 czerwca 1864 r. | Samuel Knox (UU) | 10 czerwca 1864 r |
Terytorium Dakoty | William Jayne | Przegrane sporne wybory 17 czerwca 1864 r. | John BS Todd (D) | 17 czerwca 1864 r |
Nowy Jork 1. | Henry G. Stebbins (D) | Zrezygnował 24 października 1864 r. | Dwight Townsend (D) | 5 grudnia 1864 r |
Terytorium Nevady na dużym obszarze | Gordon N. Mott (R) | Nevada uzyskała państwowość 31 października 1864 r | Dzielnica wyeliminowana | |
Nevada na dużą skalę | Nowy stan | Nevada przyjęta do Unii 31 października 1864 r. | Henry G. Worthington (R) | 31 października 1864 r |
Nowy Jork 31. | Ruben Fenton (R) | Zrezygnował 20 grudnia 1864, po wyborze na gubernatora Nowego Jorku . | Pusty | Nie wypełnił tego Kongresu |
Komisje
Listy komitetów i ich liderów partyjnych, członków (Izba i Senatu) komitetów i ich przydziały, przejdź do Oficjalnego Spisu Kongresów na dole artykułu i kliknij link (2 linki), w spisie po stronach biografie przedstawicieli, zobaczysz komisje Senatu, Izby (Stałej z Podkomisjami, Wybraną i Specjalną) i Wspólną, a po stronach komisji zobaczysz zadania komisji Izby/Senatu w katalogu, w dziale komisje Izba i Senat w Zarządzie Kongresu, członkowie komisji w pierwszym rzędzie po lewej stronie są przewodniczącymi, a po prawej są członkiem rangą.
Senat
- Rolnictwo ( John Sherman , przewodniczący)
- Audyt i kontrola wydatków warunkowych Senatu ( James Dixon , przewodniczący)
- Roszczenia ( Daniel Clark , Przewodniczący)
- Handel ( Zachariah Chandler , przewodniczący)
- Podział dochodów publicznych między stany (wybierz)
- Dystrykt Kolumbii ( James W. Grimes , przewodniczący)
- Pochłonięte rachunki ( Henry S. Lane , przewodniczący)
- Finanse ( William P. Fessenden , przewodniczący)
- Stosunki zagraniczne ( Charles Sumner , przewodniczący)
- Indian Affairs ( James Rood Doolittle , przewodniczący)
- Sądownictwo ( Lyman Trumbull , przewodniczący)
- Producenci ( Zachariah Chandler , krzesło)
- Sprawy wojskowe ( Henry Wilson , przewodniczący)
- Sprawy marynarki wojennej ( John P. Hale , przewodniczący)
- Zaopatrzenie marynarki wojennej (Wybierz)
- Uzbrojenie i okręty wojenne (wybierz)
- Usługa poczty lądowej (wybierz)
- Pacific Railroad (Select) ( Jacob M. Howard , przewodniczący)
- Patenty i Urząd Patentowy ( Edgar Cowan , przewodniczący)
- Emerytury ( La Fayette S. Foster , przewodniczący)
- Poczta i drogi pocztowe ( Jacob Collamer , przewodniczący)
- Roszczenia dotyczące gruntów prywatnych ( Ira Harris , przewodniczący)
- Budynki publiczne i tereny ( stopa Salomona , krzesło)
- Grunty publiczne ( James Harlan , przewodniczący)
- Ograniczenie (nie dotyczy, krzesło)
- Rewolucyjne roszczenia ( Morton S. Wilkinson , przewodniczący)
- Niewolnictwo i traktowanie wyzwoleńców (wybierz)
- Rozporządzenie taryfowe (Wybierz)
- Terytoria ( Benjamin F. Wade , Przewodniczący)
- Cały
Izba Reprezentantów
- Księgowość ( Edward H. Rollins , Przewodniczący)
- Rolnictwo ( Brutus J. Clay , przewodniczący)
- Bankowość i waluta (nie dotyczy, przewodniczący)
- Prawo upadłościowe (wybierz)
- Roszczenia ( James T. Hale , przewodniczący)
- Handel ( Elihu B. Washburne , przewodniczący)
- Dystrykt Kolumbii ( Owen Lovejoy , przewodniczący)
- Wybory ( Henry L. Dawes , przewodniczący)
- Wydatki w Wydziale Spraw Wewnętrznych ( Thomas B. Shannon , przewodniczący)
- Wydatki w Departamencie Marynarki Wojennej ( Portus Baxter , przewodniczący)
- Wydatki w Urzędzie Pocztowym ( Theodore M. Pomeroy , przewodniczący)
- Wydatki w Departamencie Stanu ( Frederick A. Pike , przewodniczący)
- Wydatki w Departamencie Skarbu ( Amos Myers , przewodniczący)
- Wydatki w Departamencie Wojny ( Henry C. Deming , przewodniczący)
- Wydatki na budynki użyteczności publicznej ( John W. Longyear , przewodniczący)
- Sprawy Zagraniczne ( Henry Winter Davis , przewodniczący)
- Sprawy Indian ( William Windom , przewodniczący)
- Renty inwalidzkie ( Kellian V. Whaley , przewodniczący)
- Sądownictwo ( James F. Wilson , przewodniczący)
- Producenci ( James K. Moorhead , przewodniczący)
- Przebieg ( James C. Robinson , przewodniczący)
- Sprawy Wojskowe ( Robert C. Schenck , Przewodniczący)
- Milicja ( Robert B. Van Valkenburgh , przewodniczący)
- Sprawy marynarki wojennej ( Alexander H. Rice , przewodniczący)
- Patenty ( Thomas A. Jenckes , przewodniczący)
- Poczta i drogi pocztowe ( John B. Alley , przewodniczący)
- Prywatne roszczenia dotyczące gruntów ( M. Russell Thayer , przewodniczący)
- Budynki publiczne i tereny ( John H. Rice , przewodniczący)
- Wydatki publiczne ( Calvin T. Hulburd , przewodniczący)
- Grunty publiczne ( George W. Julian , przewodniczący)
- Rewizje i niedokończone sprawy ( Sempronius H. Boyd , przewodniczący)
- Rewolucyjne roszczenia ( Hiram Price , krzesło)
- Rewolucyjne emerytury ( Dewitt C. Littlejohn , przewodniczący)
- Drogi i kanały ( Isaac N. Arnold , przewodniczący)
- Reguły (Wybierz)
- Standardy postępowania urzędowego
- Terytoria ( James M. Ashley , Przewodniczący)
- Sposoby i środki ( Thaddeus Stevens , przewodniczący)
- Cały
Wspólne spotkania
- Warunki plemion indyjskich (specjalne)
- Prowadzenie wojny
- Zapisane rachunki (sen. Timothy Howe , przewodniczący)
- Biblioteka (Sen. Jacob Collamer , Przewodniczący)
- Drukarnia (Sen. Henry B. Anthony , Przewodniczący)
- Izba Senatu i Izba Reprezentantów
Kaukazy
- Demokratyczny (Dom)
- Demokratyczny (Senat)
Pracowników
Dyrektorzy agencji oddziałów ustawodawczych
- Architekt Kapitolu : Thomas U. Walter
-
Bibliotekarz Kongresu : John Gould Stephenson , do 1864 r.
- Ainsworth Rand Spofford , od 1864 r.
Senat
-
Kapelan : Byron Sunderland ( prezbiterianin ), do 11 maja 1864 r.
- Thomas Bowman ( metodysta ), wybrany 11 maja 1864 r.
- Sekretarz : John W. Forney
- Sierżant broni : George T. Brown
Izba Reprezentantów
- Kapelan : William H. Channing ( unitarian )
-
Urzędnik : Emerson Etheridge , do 7 grudnia 1863 r.
- Edward McPherson , od 7 grudnia 1863 r.
- Odźwierny : Ira Goodnow
- Posłaniec : Tadeusz Morrice
- Naczelnik poczty : William S. King
- Czytanie Urzędnicy : [ dane nieznane/brakujące ]
-
Sierżant w Arms : Edward Ball , do 7 grudnia 1863 r.
- Nehemiasz G. Ordway , z 7 grudnia 1863 r.
Zobacz też
- Wybory w Stanach Zjednoczonych, 1862 (wybory prowadzące do tego Kongresu)
- Wybory w Stanach Zjednoczonych, 1864 (wybory podczas tego Kongresu, prowadzące do następnego Kongresu)
Uwagi
Bibliografia
- Martis, Kenneth C. (1989). Atlas historyczny partii politycznych w Kongresie Stanów Zjednoczonych . Nowy Jork: Macmillan Publishing Company.
- Martis, Kenneth C. (1982). Historyczny Atlas Okręgów Kongresowych Stanów Zjednoczonych . Nowy Jork: Macmillan Publishing Company.
Zewnętrzne linki
- Statuty na wolności, 1789-1875
- Dziennik Senatu, pierwsze 43 sesje Kongresu
- House Journal, pierwsze czterdzieści trzy sesje Kongresu
- Katalog biograficzny Kongresu USA
- Amerykańska Izba Reprezentantów: Historia Domu
- Senat USA: statystyki i listy
- Dyrektorium Kongresu na 38. Kongres, I Sesja .
- Dyrektorium Kongresu na 38. Kongres, II sesja .