FINA Diving World Series 2019 - 2019 FINA Diving World Series
2019 FINA Diving World Series , znany również jako Diving FINA / CNSG World Series ze względów sponsorskich, umieści od 1 marca do 19 maja 2019 r Było to wydanie dziesiąte z FINA -sanctioned zaproszeniem serii, a zawarte w trzech z pięciu imprez kontynenty.
Zawartość
Kalendarz
Kalendarz serii 2019 został ogłoszony przez FINA w lipcu 2018 r.
Data | Lokalizacja |
---|---|
1–3 marca | Sagamihara |
7–9 marca | Pekin |
26–28 kwietnia | Montreal |
10–12 maja | Kazań |
17–19 maja | Londyn |
Wydarzenie 1: Sagamihara
Pierwsza impreza odbyła się w Sagamihara Zielonej Pool w Sagamihara , Japonia od 1-3 marca.
Tabela medali
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny (CHN) | 10 | 2) | 1 | 13 |
2) | Kanada (CAN) | 0 | 3) | 2) | 5 |
3) | Rosja (RUS) | 0 | 2) | 1 | 3) |
4 | Wielka Brytania (GBR) | 0 | 1 | 3) | 4 |
5 | Meksyk (MEX) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Korea Północna (PRK) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Australia (AUS) | 0 | 0 | 2) | 2) |
8 | Japonia (JPN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totals (8 narodów) | 10 | 10 | 10 | 30 |
Podsumowanie medalu
Mężczyźni
Zdarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Platforma 10m | Yang Jian ( CHN ) | Tom Daley ( GBR ) | Aleksandr Bondar ( RUS ) |
Trampolina 3m | Xie Siyi ( CHN ) | Cao Yuan ( CHN ) | Jack Laugher ( GBR ) |
Zsynchronizowana trampolina 3m |
Cao Yuan ( CHN ) Xie Siyi ( CHN ) |
Jahir Ocampo ( MEX ) Rommel Pacheco ( MEX ) |
Jack Laugher ( GBR ) Daniel Goodfellow ( GBR ) |
Zsynchronizowana platforma 10m |
Cao Yuan ( CHN ) Chen Aisen ( CHN ) |
Viktor Minibaev ( RUS ) Aleksandr Bondar ( RUS ) |
Domonic Bedggood ( AUS ) Declan Stacey ( AUS ) |
Kobiety
Zdarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Trampolina 3m | Shi Tingmao ( CHN ) | Wang Han ( CHN ) | Jennifer Abel ( CAN ) |
Platforma 10m | Zhang Jiaqi ( CHN ) | Meaghan Benfeito ( CAN ) | Ren Qian ( CHN ) |
Zsynchronizowana trampolina 3m |
Shi Tingmao ( CHN ) Wang Han ( CHN ) |
Jennifer Abel ( CAN ) Mélissa Citrini-Beaulieu ( CAN ) |
Anabelle Smith ( AUS ) Maddison Keeney ( AUS ) |
Zsynchronizowana platforma 10m |
Zhang Jiaqi ( CHN ) Lu Wei ( CHN ) |
Kim A-rim ( PRK ) Kim Mi-rae ( PRK ) |
Caeli McKay ( CAN ) Meaghan Benfeito ( CAN ) |
Mieszany
Zdarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Zsynchronizowana trampolina 3m |
Chang Yani ( CHN ) Yang Hao ( CHN ) |
François Imbeau-Dulac ( CAN ) Jennifer Abel ( CAN ) |
Grace Reid ( GBR ) Tom Daley ( GBR ) |
Zsynchronizowana platforma 10m |
Lian Junjie ( CHN ) Si Yajie ( CHN ) |
Nikita Shleikher ( RUS ) Yulia Timoshinina ( RUS ) |
Minami Itahashi ( JPN ) Kazuki Murakami ( JPN ) |
Wydarzenie 2: Pekin
Drugie wydarzenie odbędzie się w Pekinie Narodowe Centrum Sportów Wodnych w Pekinie , Chiny od 7-9 marca.
Tabela medali
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny (CHN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
2) | Korea Północna (PRK) | 0 | 1 | 0 | 1 |
3) | Kanada (CAN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totals (3 narody) | 1 | 1 | 1 | 3) |
Podsumowanie medalu
Mężczyźni
Zdarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Trampolina 3m | |||
Platforma 10m | |||
Zsynchronizowana trampolina 3m |
|||
Zsynchronizowana platforma 10m |
Kobiety
Zdarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Trampolina 3m | |||
Platforma 10m | |||
Zsynchronizowana trampolina 3m |
|||
Zsynchronizowana platforma 10m |
Lu Wei ( CHN ) Zhang Jiaqi ( CHN ) |
Kim A-rim ( PRK ) Kim Mi-rae ( PRK ) |
Meaghan Benfeito ( CAN ) Caeli McKay ( CAN ) |
Mieszany
Zdarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Zsynchronizowana trampolina 3m |
|||
Zsynchronizowana platforma 10m |