Mistrzostwa Europy FIBA Małych Krajów 2016 - 2016 FIBA European Championship for Small Countries
Mistrzostwa Europy Małych Krajów FIBA 2016 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||||||||||||
Naród-gospodarz | Moldova | ||||||||||||
Daktyle | 28 czerwca - 3 lipca | ||||||||||||
Drużyny | 8 | ||||||||||||
Miejsca | 1 (w 1 mieście gospodarzu)
|
||||||||||||
Mistrzowie |
Armenia (1. tytuł)
|
||||||||||||
MVP | Andre Spight | ||||||||||||
Liderzy turniejów | |||||||||||||
| |||||||||||||
Oficjalna strona internetowa | |||||||||||||
< 2014
2018 >
|
2016 Mistrzostwa małych krajów Europy w koszykówce mężczyzn było 15. edycja tego turnieju. Gospodarzem była Mołdawia .
Armenia po raz pierwszy w historii zdobyła złoto w tych mistrzostwach, pokonując Andorę w finale 79-71.
Drużyny
Po wycofaniu się Monako , które początkowo wylosowano w grupie B, do turnieju dołączyło osiem krajów:
Reprezentacja Armenii zadebiutowała oficjalnie w zawodach FIBA.
Remis
Losowanie odbyło się 22 stycznia 2016 roku.
Garnek 1 | Garnek 2 | Garnek 3 | Garnek 4 |
---|---|---|---|
Andora Malta |
San Marino Wales |
Gibraltar, Mołdawia |
Irlandia Armenia |
Runda wstępna
Wszystkie godziny są podane według czasu lokalnego ( UTC + 3 ).
grupa A
Poz | Zespół | Pld | W. | L | PF | ROCZNIE | PD | Pkt | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irlandia | 3 | 3 | 0 | 270 | 132 | +138 | 6 | Półfinały |
2 | San Marino | 3 | 2 | 1 | 165 | 152 | +13 | 5 | |
3 | Malta | 3 | 1 | 2 | 145 | 202 | −57 | 4 | Klasyfikacja 5–8 |
4 | Gibraltar | 3 | 0 | 3 | 125 | 219 | −94 | 3 |
28 czerwca
13:45 |
San Marino | 61 -41 | Malta |
Punktacja w czwartej: 18 -11, 13-13, 20 -7, 10-10 | ||
Pkt : Botteghi 19 Rebs : Raschi 16 Asts : Raschi 5 |
Pts: Falzon 14 rebs: Falzon 13 Asts: Formosa 3 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Igor Esteve (AND), Evgeny Vetrov (RUS) |
28 czerwca
20:30 |
Irlandia | 100 -43 | Gibraltar |
Punktacja w czwartej: 30 -14, 29 -9, 22 -6, 19 -14 | ||
Pkt : Hosford 15 Rebs : O'Reilly 13 Asts : O'Reilly 10 |
Pkt: Yeats 13 Rebs: Santos 7 Asts: Britto 3 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Sašo Petek (SLO), Alin Faur (ROU), Dumitru Stasiev (MDA) |
29 czerwca
16:00 |
Malta | 34– 91 | Irlandia |
Punktacja w czwartej: 12- 15 , 8 30 , 5- 21 , 9 25 | ||
Pts : Bugeja 10 Rebs : Capello 9 Asts : Falzon 2 |
Pts: Hosford 19 rebs: O'Reilly 12 Asts: O'Reilly 5 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Alin Faur (ROU), Dumitru Stasiev (MDA) |
29 czerwca
20:30 |
Gibraltar | 32– 49 | San Marino |
Punktacja w czwartej: 6 13 , 10 -7, 7- 17 , 9 12 | ||
Punktacja : Yeats 11 Rebe : Gómez 10 Asts : Britto, Yeats 2 |
Pkt : Moretti, Raschi 14 Rebe : Raschi 5 Asts: Cardinali 3 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomislav Vovk (CRO), Igor Esteve (AND), Evgeny Vetrov (RUS) |
30 czerwca
16:00 |
Malta | 70 -50 | Gibraltar |
Punktacja za kwartał: 19 -17, 9-9, 24 -13, 18 -11 | ||
Pts : Bugeja 28 Rebs : Formosa 9 Asts : Shoults 5 |
Punkty: Turner 16 Rebs: Guerrero 9 Asts: trzech graczy 2 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomislav Vovk (CRO), Igor Esteve (AND), Dumitru Stasiev (MDA) |
30 czerwca
20:30 |
Irlandia | 79 -55 | San Marino |
Punktacja za kwartał: 15- 16 , 22 -13, 15 -13, 27 -13 | ||
Pts : Fitzpatrick 33 rebs : O'Reilly 13 Asts : Hosford 5 |
Pkt : Raschi 18 Rebe : Botteghi 8 Asts: Casadei 3 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Sašo Petek (SLO), Alin Faur (ROU), Evgeny Vetrov (RUS) |
Grupa B.
Poz | Zespół | Pld | W. | L | PF | ROCZNIE | PD | Pkt | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Andora | 3 | 3 | 0 | 224 | 168 | +56 | 6 | Półfinały |
2 | Armenia | 3 | 2 | 1 | 238 | 174 | +64 | 5 | |
3 | Moldova | 3 | 1 | 2 | 199 | 222 | −23 | 4 | Klasyfikacja 5–8 |
4 | Walia | 3 | 0 | 3 | 132 | 229 | −97 | 3 |
28 czerwca
16:00 |
Walia | 33– 74 | Andora |
Punktacja w czwartej: 11- 15 , 1 22 , 15 18 , 6 19 | ||
Punkty : Waite 8 Rebs : Waite 10 Asts : trzech graczy 1 |
Pkt: Farfan 16 Rebe: De Oliveira, Fernández 6 Asts: Fernández 4 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Igor Dragojević (MNE), Gianluigi Giancecchi (SMR), Barnard Vassallo (MLT) |
28 czerwca
18:15 |
Armenia | 83 -64 | Moldova |
Punktacja za kwartał: 18 -11, 23 -19, 19 -17, 23 -17 | ||
Punkty : Spight 24 Rebs : Amirkhanov 7 Asts : Amirkhanov 6 |
Pkt : Melniciuc 13 Rebs: Ostafiiciuc 8 Asts: Rulevski 4 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomislav Vovk (CRO), Mykola Ambrosov (UKR), Shane Bassett (GIB) |
29 czerwca
13:45 |
Andora | 70 -63 | Armenia |
Punktacja w czwartej: 12- 14 , 18 17, 25 -22, 15 -10 | ||
Pts : Colom 19 rebs : Farfan 11 Asts : Fernandez 4 |
Punkty: Spight 23 Reb : Dunston 13 Ast: Dunston 4 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Igor Dragojević (MNE), Sašo Petek (SLO), Bernard Vassallo (MLT) |
29 czerwca
20:30 |
Moldova | 63 -59 | Walia |
Punktacja w czwartej: 11- 18 , 14- 17 , 19, -5, 19-19 | ||
Pts : Colesnicov, Rulevski 12 Rebs : Ostafiiciuc 6 Asts : Melniciuc 5 |
Punkty: Edwards 16 Rebs: Edwards 10 Asts: Waite 6 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Mikola Ambrosov (UKR), Shane Bassett (GIB), Gianluigi Giancecchi (SMR) |
30 czerwca
13:45 |
Armenia | 92 -40 | Walia |
Punktacja w czwartej: 29 -9, 17 -11, 21, -6, 25 -14 | ||
Pts : Danielyan 20 rebs : Konstantinov 11 Asts : Konstantinov 7 |
Punkty: Waite 11 Rebs: Edwards 6 Asts: Waite 6 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Bernard Vassallo (MLT), Shane Bassett (GIB), Gianluigi Giancecchi (SMR) |
30 czerwca
18:15 |
Andora | 80 -72 | Moldova |
Punktacja w czwartej: 19 -13, 24- 25 , 20 22 , 17 -12 | ||
Pts : Farfan 17 Rebs : Colom 9 Asts : Fernandez 8 |
Punkty: Colesnicov 15 Rebs: Colesnicov 9 Asts: Melniciuc 5 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Mykola Ambrosov (UKR), Igor Dragojević (MNE) |
Runda klasyfikacyjna
Wszystkie godziny są podane według czasu lokalnego ( UTC + 3 ).
5-8 | Piąte miejsce | |||||
2 lipca | ||||||
Malta | 63 | |||||
3 lipca | ||||||
Walia | 51 | |||||
Malta | 63 | |||||
2 lipca | ||||||
Moldova | 73 | |||||
Moldova | 85 | |||||
Gibraltar | 43 | |||||
Siódme miejsce | ||||||
3 lipca | ||||||
Walia | 67 | |||||
Gibraltar | 40 |
Klasyfikacja 5-8 miejsc
2 lipca
13:45 |
Malta | 63 -51 | Walia |
Punktacja w czwartej: 16 -12, 19 -9, 5- 14 , 23 -16 | ||
Punkty : Falzon 19 Rebs : Falzon 15 Asts : Shoults 3 |
Punkty: Priddle 9 Rebs: Duppa 10 Asts: Waite 4 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Igor Dragojević (MNE), Igor Esteve (AND) |
2 lipca
16:00 |
Moldova | 85 -43 | Gibraltar |
Punktacja w czwartej: 23 -12, 25 -11, 21, -6, 16 -14 | ||
Pts : Rulevski 17 rebs : Melnic 10 Asts : Melniciuc 6 |
Pkt: Gomez 12 Rebs: Santos 9 Asts: Britto 4 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Sašo Petek (SLO), Gian Giancecchi (SMR), Evgeny Vetrov (RUS) |
Mecz o siódme miejsce
3 lipca
13:45 |
Walia | 67 -40 | Gibraltar |
Punktacja w czwartej: 15 -12 17 -7 17 -8, 18 -13 | ||
Pts : Dawe 27 rebs : Duppa, Kizito 7 Asts : Williams 6 |
Pkt: Guerrero 18 Rebe: Guerrero, Santos 8 Asts: Britto 3 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomislav Vovk (CRO), Dumitru Stasiev (MDA), Evgeny Vetrov (RUS) |
Gra o piąte miejsce
3 lipca
16:00 |
Malta | 63- 73 | Moldova |
Punktacja w czwartej: 21 -18, 15 20 , 19 -8 8- 27 | ||
Pts : Bugeja, Falzon 18 Rebs : Falzon 18 Asts : Falzon, Shoults 3 |
Punkty: Melinic 17 Rebs: Oprea 11 Asts: Cojuhari 5 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Alin Faur (ROU), Shane Bassett (GIB), Gianluigi Giancecchi (SMR) |
Runda finałowa
Wszystkie godziny są podane według czasu lokalnego ( UTC + 3 ).
Półfinały | Finał | |||||
2 lipca | ||||||
Irlandia | 60 | |||||
3 lipca | ||||||
Armenia | 74 | |||||
Armenia | 79 | |||||
2 lipca | ||||||
Andora | 71 | |||||
Andora | 63 | |||||
San Marino | 57 | |||||
Trzecie miejsce | ||||||
3 lipca | ||||||
Irlandia | 53 | |||||
San Marino | 60 |
Półfinały
2 lipca
18:15 |
Irlandia | 60– 74 | Armenia |
Punktacja za kwartał: 20 -16, 14- 19 , 12- 16 , 14- 23 | ||
Pts : Blount 18 rebs : O'Reilly 10 Asts : O'Reilly 2 |
Punkty: Spight 24 Rebe : Dunston 14 Asts: Amirkhanov 5 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Mykola Ambrosov (UKR), Alin Faur (ROU), Bernard Vassallo (MLT) |
2 lipca
20:30 |
Andora | 63 -57 | San Marino |
Punktacja w czwartej: 16 -13, 18 -10, 12- 17 , 17-17 | ||
Pts : Farfan 20 Rebs : Fernandez 7 Asts : Fernandez 4 |
Pkt: Botteghi 13 Rebs: Botteghi 15 Asts: Raschi 5 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomislav Vovk (CRO), Shane Bassett (GIB), Dumitru Stasiev (MDA) |
Gra o trzecie miejsce
3 lipca
18:15 |
Irlandia | 53– 60 | San Marino |
Punktacja w czwartej: 12- 13 , 17 -8, 13- 17 , 11- 22 | ||
Punkty : Blount, Fitzpatrick 16 Rebe : Blount, Fitzpatrick 13 Asts : Hosford, James 3 |
Punkty: Cardinali 14 Rebe: Botteghi, Moretti 7 Asts: Moretti 6 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Igor Esteve (AND), Bernard Vassallo (MLT) |
Finał
3 lipca
20:30 |
Armenia | 79 –71 | Andora |
Punktacja za kwartał: 25 -12, 18- 21 , 21 -17, 15 21 | ||
Pts : Spight 27 rebs : Dunston 12 Asts : Amirkhanov 4 |
Pts: Colom 22 Rebs: Fernandez 7 Asts: Fernandez 6 |
Futsal Arena FMF, Ciorescu
Sędziowie: Igor Dragojević (MNE), Mykola Ambrosov (UKR), Sašo Petek (SLO) |
Zwycięzca Mistrzostw Europy Małych Krajów 2016 FIBA |
---|
Armenia Pierwszy tytuł |
Ranking ostateczny
Ranga | Zespół | Rekord |
---|---|---|
Armenia | 4–1 | |
Andora | 4–1 | |
San Marino | 3–2 | |
4 | Irlandia | 3–2 |
5 | Moldova | 3–2 |
6 | Malta | 2–3 |
7 | Walia | 1–4 |
8 | Gibraltar | 0–5 |