Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2014 - 2014 European Aquatics Championships
Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2014 | |
---|---|
Miasto gospodarza | Berlin |
Daktyle) | 13-24 sierpnia |
Miejsce(a) | Velodrom |
W 2014 Mistrzostwa Europy wodne odbyła się w dniach 13 do 24 sierpnia 2014 w Berlinie , Niemcy . Była to 31 edycja mistrzostw, która odbyła się w tymczasowym obiekcie usytuowanym w centrum berlińskiego Velodrome . W tabeli medalowej pod względem medali złotych i medali łącznych na czele tabeli znalazła się Wielka Brytania , która z pewnym dystansem osiągnęła swój najlepszy w historii występ na mistrzostwach. Ponadto dwa rekordy świata spadły na Wielką Brytanię; 4 x 100 metrów mieszane przekaźnik medley do Adama torfowych , Jemma Lowe , Chris Walker-Hebborn i Francesca Halsall , a mężczyzn 50 metrów stylem klasycznym Adam torfowych.
Harmonogram
Daty zawodów według dyscyplin były następujące:
- Pływanie : 18-24 sierpnia
- Nurkowanie : 18-24 sierpnia
- Pływanie na wodach otwartych : 13–17 sierpnia
- Synchro : 13-17 sierpnia
Stolik medalowy
* Kraj gospodarza ( Niemcy )
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | 11 | 8 | 8 | 27 |
2 | Rosja | 9 | 7 | 3 | 19 |
3 | Włochy | 8 | 3 | 12 | 23 |
4 | Niemcy * | 6 | 8 | 8 | 22 |
5 | Dania | 6 | 1 | 2 | 9 |
6 | Węgry | 5 | 6 | 6 | 17 |
7 | Francja | 5 | 4 | 3 | 12 |
8 | Szwecja | 3 | 6 | 1 | 10 |
9 | Hiszpania | 3 | 5 | 5 | 13 |
10 | Holandia | 3 | 5 | 2 | 10 |
11 | Polska | 2 | 1 | 1 | 4 |
12 | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 |
13 | Ukraina | 1 | 3 | 7 | 11 |
14 | Litwa | 1 | 1 | 2 | 4 |
15 | Białoruś | 1 | 1 | 1 | 3 |
16 | Wyspy Owcze | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Grecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sumy (21 krajów) | 66 | 62 | 65 | 193 |
Pływanie
Wyniki
42 imprezy: 20 dla każdej płci i 2 mieszane. Podzielono się dwoma złotymi i jednym brązowym.
Imprezy męskie
Imprezy kobiece
Wydarzenia mieszane
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Włochy Luca Dotto (48,78) Luca Leonardi (48,01) Erika Ferraioli (53,83) Giada Galizi (54,40) |
3: 25,02 ER |
Rosja Andriej Greczin (48,76) Władimir Morozow (48,31) Weronika Popowa (53,96) Margarita Nesterova (54,57) |
3:25,60 |
Francja Clément Mignon (48,89) Grégory Mallet (48,49) Anna Santamans ( 54,64 ) Coralie Balmy (55,00) |
3:27.02 | |
Wielka Brytania Chris Walker-Hebborn (53,68) Adam Peaty (59,30) Jemma Lowe (57,51) Francesca Halsall (53,53) |
3:44.02 WR |
Holandia Bastiaan Lijesen ( 55.19 ) Bram Dekker (1:01.66) Inge Dekker (56.81) Femke Heemskerk (52.27) Wendy van der Zanden (H) Ilse Kraaijeveld (H) |
3:45.93 |
Rosja Władimir Morozow (53,81) Witalina Simonowa (1:07.33) Wiaczesław Prudnikow (52,58) Weronika Popowa (53,62) |
3:47,34 |
Tabela medali pływackich
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | 9 | 7 | 8 | 24 |
2 | Dania | 6 | 1 | 2 | 9 |
3 | Węgry | 5 | 4 | 5 | 14 |
4 | Włochy | 5 | 1 | 9 | 15 |
5 | Francja | 4 | 4 | 2 | 10 |
6 | Szwecja | 3 | 6 | 1 | 10 |
7 | Hiszpania | 3 | 3 | 2 | 8 |
8 | Niemcy | 2 | 3 | 1 | 6 |
9 | Polska | 2 | 1 | 1 | 4 |
10 | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Rosja | 1 | 3 | 2 | 6 |
12 | Litwa | 1 | 1 | 2 | 4 |
13 | Białoruś | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Holandia | 0 | 4 | 2 | 6 |
15 | Wyspy Owcze | 0 | 2 | 0 | 2 |
16 | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sumy (20 krajów) | 44 | 40 | 43 | 127 |
Nurkowanie
Wyniki
Imprezy męskie
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m |
trampoliny
Patrick Hausding Niemcy |
428,65 |
Jewgienij Kuzniecow Rosja |
422,40 |
Matthieu Rosset Francja |
420,10 |
3 m |
trampoliny
Patrick Hausding Niemcy |
487,85 |
Ilja Zacharow Rosja |
483,20 |
Ilja Kwasza Ukraina |
477,20 |
Ilja Zacharow Jewgienij Kuzniecow Rosja |
464.64 |
Patrick Hausding Stephan Feck Niemcy |
435,18 |
Oleksandr Gorshkovozov Illya Kvasha Ukraina |
433,98 | |
10 m |
platformy
Wiktor Minibajew Rosja |
586,10 |
Tom Daley Wielka Brytania |
535,45 |
Sascha Klein Niemcy |
530,90 |
Patrick Hausding Sascha Klein Niemcy |
461,46 |
Vadim Kaptur Yauheni Karaliou Białoruś |
421,80 |
Oleksandr Bondar Maksym Dołgow Ukraina |
415,17 |
Imprezy kobiece
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m |
trampoliny
Tania Cagnoto Włochy |
289,30 |
Kristina Ilinykh Rosja |
288,55 |
Tina Punzel Niemcy |
286,70 |
3 m |
trampoliny
Nadieżda Bazhina Rosja |
322,80 |
Tania Cagnoto Włochy |
318,25 |
Nora Subschinski Niemcy |
317,90 |
Tania Cagnoto Francesca Dallape” Włochy |
328,50 |
Tina Punzel Nora Subschinski Niemcy |
313,50 |
Olena Fedorova Anna Pysmenska Ukraina |
307,20 | |
10 m |
platformy
Sarah Barrow Wielka Brytania |
363,70 |
Noemi Batki Włochy |
346,40 |
Julia Prokopczuk Ukraina |
341,35 |
Ekaterina Petukhova Julia Tymoszynina Rosja |
314,70 |
Maria Kurjo My Phan Niemcy |
290,01 |
Villő Kormos Zsófia Reisinger Węgry |
279,48 |
Impreza zespołowa
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Viktor Minibaev Nadieżda Bazhina Rosja |
416,90 |
Oleksandr Bondar Julia Prokopczuk Ukraina |
409,75 |
Sascha Klein Tina Punzel Niemcy |
390,95 |
Stolik z medalami nurkowymi
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 5 | 3 | 0 | 8 |
2 | Niemcy | 3 | 3 | 4 | 10 |
3 | Włochy | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Wielka Brytania | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Ukraina | 0 | 1 | 5 | 6 |
6 | Białoruś | 0 | 1 | 0 | 1 |
7 | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Węgry | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sumy (8 krajów) | 11 | 11 | 11 | 33 |
Pływanie na otwartej wodzie
Wyniki
Imprezy męskie
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km |
Daniel Fogg Wielka Brytania |
53:41,4 |
Rob Muffels Niemcy |
54:01,8 |
Thomas Lurz Niemcy |
54:02,6 |
10 km |
Prom Weertman Holandia |
1:49:56,2 |
Thomas Lurz Niemcy |
1:49:59,0 |
Jewgienij Dratsev Rosja |
1:50:0.6 |
25 km |
Axel Reymond Francja |
4:59:18.8 |
Jewgienij Dratsev Rosja |
4:59:31,2 |
Edoardo Stochino Włochy |
5:08:51,0 |
Imprezy kobiece
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km |
Isabelle Härle Niemcy |
57:55,7 |
Sharon van Rouwendaal Holandia |
58:29,9 |
Mireia Belmonte Hiszpania |
58:41,4 |
10 km |
Sharon van Rouwendaal Holandia |
1:56:06,9 |
Éva Risztov Węgry |
1:56:08,0 |
Aurora Ponselè Włochy |
1:56:08,5 |
25 km |
Martina Grimaldi Włochy |
5:19:14.1 |
Anna Olasz Węgry |
5:19:21,0 |
Angela Maurer Niemcy |
5:19:21,4 |
Impreza zespołowa
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Holandia Ferry Weertman Marcel Schouten Sharon van Rouwendaal |
55:47.8 |
Grecja Spyridon Gianniotis Antonios Fokaidis Kalliopi Araouzou |
56:05,5 |
Niemcy Rob Muffels Thomas Lurz Isabelle Härle |
56:14.8 |
Stolik z medalami na otwartej wodzie
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia | 3 | 1 | 0 | 4 |
2 | Niemcy | 1 | 2 | 3 | 6 |
3 | Włochy | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Francja | 1 | 0 | 0 | 1 |
Wielka Brytania | 1 | 0 | 0 | 1 | |
6 | Węgry | 0 | 2 | 0 | 2 |
7 | Rosja | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Grecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Hiszpania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Sumy (9 krajów) | 7 | 7 | 7 | 21 |
Pływanie synchroniczne
Wyniki
Tabela medali w pływaniu synchronicznym
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 3 | 0 | 0 | 3 |
2 | Ukraina | 1 | 2 | 1 | 4 |
3 | Hiszpania | 0 | 2 | 2 | 4 |
4 | Włochy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Sumy (4 kraje) | 4 | 4 | 4 | 12 |