Uhonorowanie Dnia Australii 2013 - 2013 Australia Day Honours
Uroczystości Dnia Australii 2013 zostały ogłoszone 26 stycznia 2013 r. przez Gubernatora Generalnego Australii , Quentina Bryce'a .
Australia Day Honours, pierwsza lista głównych wyróżnień w roku kalendarzowym, ogłaszana jest co roku w Dniu Australii (26 stycznia), a drugą z nich są Honory Urodzinowe Królowej, które ogłaszane są w drugi poniedziałek czerwca.
† wskazuje nagrodę przyznaną pośmiertnie.
Order Australii
Towarzysz (AC)
Dywizja Generalna
Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|
Czcigodny Aleksander Downer | Za wybitną służbę Parlamentowi Australii poprzez rozwój stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej, szczególnie w dziedzinie bezpieczeństwa, handlu i pomocy humanitarnej oraz społeczności Australii Południowej | |
Wielebny profesor James Haire AM | Za wybitną służbę wspólnocie poprzez międzynarodowe przywództwo w dialogu ekumenicznym i międzywyznaniowym, promowanie pojednania religijnego, integracji i pokoju oraz jako teolog. | |
Profesor Brian Schmidt FRS | Za wybitną służbę jako światowego lidera naukowego w dziedzinie fizyki poprzez badania w dziedzinie astronomii i astrofizyki, wkład w instytucje naukowe i promocję edukacji naukowej. | |
Szanowny Tom Uren AO | Za wybitną służbę dla społeczności, szczególnie poprzez wkład w dobro weteranów, poprawę edukacji medycznej w Wietnamie oraz zachowanie miejsc o znaczeniu dziedzictwa i środowiska. |
Oficer (AO)
Dywizja Generalna
Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|
Sędzia honorowy James Leslie Allsop | Za wybitną służbę sądownictwa i prawa, jako sędzia, poprzez reformy sprawiedliwości i dostępu oraz poprzez wkład w administrację prawa morskiego i edukację prawniczą. | |
Profesor John Robert Argue | Za wybitne zasługi dla inżynierii poprzez wkład w rozwój gospodarki i technologii wód opadowych jako naukowiec i naukowiec. | |
Robert Atkinson APM | Za wybitną służbę policji i społeczności Queensland, poprzez przywództwo w egzekwowaniu prawa, zaangażowanie społeczności i kultury, lepsze świadczenie usług i wkład w rozwój zawodowy. | |
Mikołaj Begakis AM | Za wybitne usługi dla biznesu i handlu w Australii Południowej poprzez przywództwo w przemyśle spożywczym i rozwój handlu międzynarodowego oraz dla społeczności. | |
Carolyn Louise Bond | Za wybitne służenie społeczeństwu poprzez ochronę konsumentów, w szczególności w zakresie usług finansowych, jako adwokat i radca prawny oraz poprzez świadczenie usług pomocy prawnej. | |
Lynelle Jann Briggs | Za wybitną służbę administracji publicznej, w szczególności poprzez przywództwo w rozwoju usług publicznych i profesjonalizm. | |
Profesor Roger William Byard PSM | Za wybitne zasługi dla medycyny w dziedzinie patologii sądowej jako naukowiec, badacz i praktyk oraz poprzez wkład w profesjonalne komitety i organizacje. | |
Profesor Robert Graham Clark | Za wybitną służbę nauce i technologii poprzez przywództwo i zarządzanie społecznością naukową Australijskich Sił Obronnych oraz poprzez wkład w obliczenia kwantowe i nanotechnologię. | |
Profesor Diego De Leo | Za wybitne zasługi dla medycyny w dziedzinie psychiatrii jako badacz oraz poprzez tworzenie krajowych i międzynarodowych strategii zapobiegania samobójstwom. | |
Paul William Dyer | Za wybitne zasługi dla sztuk performatywnych, zwłaszcza muzyki orkiestrowej jako reżyser, dyrygent i muzyk, poprzez promocję programów edukacyjnych i wsparcie dla początkujących artystów. | |
Jill Gallagher | Za wybitną służbę dla rdzennej społeczności Wiktorii, poprzez przywództwo w dziedzinie zdrowia i wkład w organizacje kulturalne, społeczne i zawodowe. | |
emerytowany profesor Robert Donald Goldney | Za wybitne zasługi dla medycyny w dziedzinie psychiatrii, jako badacz i naukowiec, poprzez międzynarodowy wkład w badania nad samobójstwami i ich zapobieganiem. | |
Richard James Goyder | Za wyróżniającą się służbę dla biznesu poprzez funkcje kierownicze i poprzez promocję sponsoringu korporacyjnego programów artystycznych i tubylczych oraz dla społeczności. | |
Profesor Peter Gavin Hall | Za wybitne zasługi dla nauk matematycznych w dziedzinie statystyki poprzez międzynarodowy wkład w badania naukowe, jako naukowiec i mentor oraz poprzez kierowanie organizacjami doradczymi i zawodowymi. | |
Gregory Neil Hartung OAM | Za wybitne zasługi dla sportu i osób niepełnosprawnych poprzez wkład w rozwój i promocję społeczności paraolimpijskiej, szczególnie na Południowym Pacyfiku. | |
Clive James AM | Za wybitne zasługi dla literatury poprzez wkład w dziedzictwo kulturowe i intelektualne, zwłaszcza jako pisarz i poeta. | |
James Carvel McColl | Za wybitne usługi dla przemysłu pierwotnego poprzez role doradcze w zakresie polityki i strategii w sektorze rolnictwa, rybołówstwa i zasobów naturalnych oraz dla ochrony i środowiska. | |
Roderick Hamilton McGeoch AM | Za wybitną służbę dla społeczności poprzez wkład w szereg organizacji oraz dla sportu, szczególnie poprzez przywództwo w organizacji Igrzysk Olimpijskich w Sydney. | |
Alistair Murray McLean OAM | Za wybitne zasługi dla rozwoju stosunków dyplomatycznych, handlowych i kulturalnych Australii w Azji oraz za znaczącą rolę przywódczą i koordynacyjną w australijskich, międzynarodowych i lokalnych społecznościach w Japonii po trzęsieniach ziemi i tsunami z 11 marca 2011 r. | |
Peter James McMurtrie | Za wybitne usługi dla społeczności poprzez przywództwo w obszarach opieki nad pacjentami w nagłych wypadkach i zarządzania usługami zdrowotnymi oraz wkład w organizacje zawodowe. | |
Ernestine Bonita Mabo | Za wybitną służbę dla rdzennej społeczności i praw człowieka jako rzecznik Aborygenów, wyspiarzy z Cieśniny Torresa i wyspiarzy z Morza Południowego. | |
Profesor Ralph Nigel Martins | Za wybitną służbę medycynie w dziedzinie psychiatrii poprzez kierowanie badaniami nad chorobą Alzheimera i rozwojem programów wczesnej diagnozy i leczenia oraz społeczności Perth. | |
Dr Colin Douglas Matthews | Za wybitne zasługi dla medycyny reprodukcyjnej, w szczególności poprzez ustanowienie programów inseminacji dawcy i zapłodnienia in vitro, poprzez wkład w badania i jako naukowiec. | |
Natalie Miller OAM | Za wybitne zasługi dla przemysłu filmowego poprzez promocję kultury ekranu, jako mentor dla wschodzących twórców filmowych, zwłaszcza kobiet, oraz wkład w organizacje doradcze i zawodowe. | |
Dr Philip James Moors | Za wybitną służbę na rzecz ochrony i środowiska poprzez wkład w społeczność botaniczną i naukową oraz promocję flory australijskiej. | |
Hugh Andrew O'Neill | Za wybitną służbę architekturze, poprzez wkład w szkolnictwo wyższe i pielęgnowanie stosunków z Azją, zwłaszcza z Indonezją. | |
Elaine Janet Paton | Za wybitną służbę na rzecz społeczności wiejskiej, zwłaszcza jako orędownik roli kobiet w rolnictwie i poprzez wkład w programy edukacyjne. | |
Profesor Sally Redman | Za wybitne zasługi dla zdrowia publicznego poprzez przywództwo w opiece nad kobietami z rakiem piersi, wkład w badania i szkolnictwo wyższe oraz promowanie relacji między naukowcami, decydentami i praktykami. | |
Profesor Marilyn Bernice Renfree | Za wybitne zasługi dla biologii, szczególnie poprzez przywództwo w badaniach nad reprodukcją torbaczy, oraz dla społeczności naukowej poprzez wkład w organizacje zawodowe. | |
emerytowany profesor George Ernest Rogers | Za wybitne zasługi dla biochemii poprzez wkład w szkolnictwo wyższe i kierowanie badaniami nad strukturą molekularną i procesami wzrostu wełny i włosów. | |
Clive Robert Tygodnie | Za wybitną służbę inżynierską poprzez role kierownicze w rozwoju kluczowych projektów robót budowlanych oraz poprzez wkład w organizacje zawodowe i edukacyjne. | |
Dr Peter William Weiss AM | Za wybitne zasługi dla sztuki, zwłaszcza muzyki orkiestrowej poprzez wsparcie filantropijne i role doradcze. | |
Dr Christine Ann Wheeler QC | Za wybitną służbę sądownictwa i prawa, poprzez przywództwo w wymierzaniu sprawiedliwości i wkład w edukację prawniczą, jako mentorka kobiet i społeczności Australii Zachodniej. | |
Hon Justice Margaret Jean White | Za wybitną służbę sądownictwa i prawa, poprzez kierownictwo w administracji, wkład w edukację i reformę prawa oraz dla społeczności Queensland. | |
Tony Wurramarrba | Za wybitną służbę dla rdzennej społeczności archipelagu Groote Eylandt poprzez przywództwo i rzecznictwo na rzecz ulepszonych usług i infrastruktury. | |
Profesor Helen Maria Zorbas | Za wyróżniającą się służbę dla zdrowia publicznego poprzez przywództwo w dostarczaniu ulepszonych informacji i usług pacjentom chorym na raka i ich rodzinom oraz wkład w badania i próby kliniczne. |
Dywizja Wojskowa
Oddział | Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|---|
Marynarka wojenna | Kontradmirał James Goldrick | Za wybitną służbę jako Dowódca, Dowództwo Ochrony Granic, Dowódca Wspólnej Edukacji i Szkoleń oraz Komendant Australijskiej Akademii Sił Obronnych, a także za wybitne stypendium w studiowaniu historii australijskiej marynarki wojennej. | |
Armia | Generał dywizji Grant Douglas Cavenagh | Za wybitną służbę dla Australijskich Sił Obronnych jako dowódca połączonej logistyki i jako szef działu systemów lądowych. | |
Generał dywizji Paul Fogarty | Za wybitną służbę jako Zastępca Dowódcy Połączonych Sił Zadaniowych 633 w Iraku, Dyrektor Generalny ds. Kadr - Armii oraz jako Head People Capability. |
Członek (AM)
Dywizja Generalna
Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|
Mitchell David Aanjou | Za znaczące usługi dla optometrii i zdrowia publicznego, szczególnie w społeczności rdzennej, jako badacz, klinicysta i pedagog. | |
Czcigodny Jan Józef Akwilina | Za znaczącą służbę dla Parlamentu Nowej Południowej Walii i społeczności. | |
Howard Bamsey PSM | Za znaczące usługi dla administracji publicznej, szczególnie w zakresie zmian klimatycznych i efektywności energetycznej . | |
emerytowany profesor Gordon Alfred Barclay | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego w Nowej Południowej Walii, szczególnie w dziedzinie chemii. | |
emerytowany profesor Allan Douglas Barton † | Za znaczące zasługi dla rachunkowości i ekonomii jako autor, badacz, pedagog i mentor. | |
Dziekan Bryan Barton-Smith | Za znaczącą zasługę w sporcie lekkoatletycznym oraz osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym poprzez rozwój możliwości uprawiania sportu i rekreacji. | |
Dr Warwick Carl Bateman OAM | Za znaczącą służbę dla młodzieży poprzez role administracyjne i przywódcze w ruchu skautingowym w Australii. | |
Dr Brian Michael Boettcher | Za znaczące zasługi dla psychiatrii jako klinicysta i pedagog. | |
Profesor nadzwyczajny Stuart Leigh Boland | Za znaczącą służbę medycynie poprzez role kierownicze w organizacjach zawodowych oraz jako chirurg i pedagog. | |
Wielebny emerytowany profesor Gary Donald Bouma | Za znaczącą służbę socjologii jako naukowca, dialogowi międzywyznaniowemu i Kościołowi anglikańskiemu Australii. | |
Robert Clements Brown | Za znaczące usługi w branży ubezpieczeń emerytalnych i zarządzania funduszami. | |
Dr Gavan John Butler | Za znaczące zasługi dla ekonomii i nauk politycznych jako naukowiec, badacz i pedagog. | |
Profesor William Edward Cartwright | Za znaczące zasługi dla kartografii i nauk geoprzestrzennych jako naukowiec, badacz i pedagog. | |
Paweł Cattermole | Za znaczącą służbę społeczności Terytorium Północnego poprzez planowanie i zarządzanie ważnymi wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi. | |
Donald William Challen | Za znaczące zasługi dla ekonomii i administracji publicznej na Tasmanii w sektorze skarbowym i finansowym. | |
Profesor nadzwyczajny Andrew Donald Cochrane | Za znaczące usługi w zakresie wrodzonych wad serca u młodzieży i dorosłych jako klinicysta, badacz i pedagog, a także poprzez pomoc humanitarną i filantropijną. | |
Keith Osborne Collett | Za znaczące usługi w zakresie zrównoważonych praktyk gospodarowania gruntami i ochrony wód. | |
Dr Brian Leslie Cornish OAM RFD ED | Za znaczące zasługi dla medycyny jako chirurg ortopeda, dla leśnictwa i ochrony przyrody oraz dla społeczności. | |
Ian Thomas Croser | Za znaczącą służbę nauce poprzez komunikację elektroniczną i radary oraz technologie pokrewne. | |
Profesor nadzwyczajny Jack Cross | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego w Australii Południowej, szczególnie w dziedzinie sztuki i projektowania oraz dla edukacji tubylczej. | |
Ewen Graham Crouch | Za znaczącą służbę na rzecz prawa jako współpracownik organizacji zawodowych prawników oraz społeczności poprzez funkcje wykonawcze w Mission Australia. | |
Właściwy Wielebny Andrew William Curnow | Za znaczącą służbę Kościołowi anglikańskiemu w Australii poprzez role przywódcze. | |
Dr Marianne Josephine Dacy | Za znaczącą służbę dialogowi międzywyznaniowemu i Zgromadzeniu Matki Bożej Syjonu. | |
Profesor Stephen Misha Davis | Za znaczącą zasługę dla medycyny w dziedzinie neurologii. | |
Grant Raymond De Fries | Za znaczącą służbę dla młodzieży poprzez role administracyjne i przywódcze w ruchu skautingowym w Nowej Południowej Walii. | |
Margaret Ann Devlin | Za znaczącą służbę na rzecz młodzieży, szczególnie poprzez ruch przewodni w Wiktorii i hokeja kobiecego. | |
Edwarda Donnelly'ego | Za znaczącą służbę dla społeczności poprzez przywództwo w promocji zdrowia i dobrobytu mężczyzn poprzez Australian Men's Shed Association. | |
Profesor Michael Andrew Dopita | Za znaczącą zasługę dla nauki w dziedzinie astronomii i astrofizyki. | |
John Doust | Za znaczące usługi dla branży budowlanej i budowlanej poprzez role wykonawcze i kierownicze. | |
Dr Alan William Duncan | Za znaczące zasługi dla medycyny w dziedzinie intensywnej opieki pediatrycznej jako klinicysta i pedagog. | |
John Robert Dunkley | Za znaczącą pomoc w eksploracji, nauce i ochronie jaskiń i krasów. | |
Michael John Dysart | Za znaczącą obsługę architektury. | |
Dr Mark Francis Ellis | Za znaczące zasługi dla medycyny w dziedzinie okulistyki i zdrowia oczu w Indonezji i Timorze Wschodnim. | |
Bruce Neil Esplin | Za znaczące usługi dla sektora zarządzania kryzysowego w Wiktorii. | |
Dr David Alexander Evans | Za znaczącą służbę nauce i innowacjom poprzez komercjalizację i rozwój nowych technologii. | |
Kerrie Margaret Eyers | Za znaczące zasługi dla psychologii, szczególnie poprzez administrowanie programem zdrowia psychicznego. | |
Graeme David Fair | Za znaczącą służbę dla sportu tenisowego poprzez szereg ról administracyjnych i kierowniczych oraz dla społeczności. | |
Elżbieta Fisher | Za znaczącą służbę na rzecz społeczności poprzez organizacje i organy doradcze promujące sprawiedliwość społeczną i interesy kobiet. | |
Dr Hardinge Guy Fitzhardinge | Za znaczącą służbę dla ochrony i zrównoważonego zarządzania zagrożonymi gatunkami oraz dla przemysłu rolnego. | |
Anna Fogarty | Za znaczące usługi na rzecz równości, dostępu i rozwoju edukacji w Australii Zachodniej. | |
Szanowny Robert Clive Fordham | Za znaczące zasługi dla parlamentu stanu Wiktorii, edukacji, kościoła anglikańskiego w Australii oraz turystyki i rozwoju gospodarczego. | |
emerytowany profesor Philip Jack Foreman | Za znaczącą zasługę dla szkolnictwa wyższego, szczególnie w zakresie kształcenia specjalnego oraz dla osób niepełnosprawnych. | |
David Anthony Forsyth | Za znaczące usługi dla przemysłu lotniczego poprzez szereg ról administracyjnych i kierowniczych. | |
Profesor emerytowany Maurice William French | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego poprzez szereg ról kierowniczych, zachowanie lokalnej historii i studiowanie nauk humanistycznych. | |
Christine Mary Gee | Za znaczącą służbę dla stosunków międzynarodowych i mieszkańców Nepalu, szczególnie poprzez zapewnienie programów edukacyjnych, zdrowotnych i środowiskowych. | |
John Aubrey Gibson | Za znaczącą służbę w stosunkach międzynarodowych jako rzecznik praw człowieka. | |
Profesor Malcolm George Gillies | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego poprzez role kierownicze oraz dla nauk humanistycznych, szczególnie jako stypendysta muzykologii. | |
Eric John Goodwin | Za znaczącą służbę dla społeczności poprzez organizacje edukacyjne i dla biznesu. | |
Profesor Ian Charles Goulter | Za znaczące usługi dla szkolnictwa wyższego, szczególnie poprzez zaangażowanie na obszarach wiejskich i regionalnych. | |
Dr David Leslie Grantham PSM | Za znaczącą zasługę dla zdrowia publicznego w zakresie higieny pracy. | |
Laurence Francis Harkin | Za znaczącą służbę na rzecz społeczności, w szczególności poprzez opiekę i ochronę osób niepełnosprawnych. | |
Russell John Hawkins | Za znaczącą służbę dla społeczności poprzez role przywódcze w rozwoju obiektów wspierających rodziców, dzieci i osoby starsze. | |
Ronald Kenneth Heinrich | Za znaczącą służbę prawu i zawodowi prawniczemu. | |
Wielebny Harry John Herbert | Za znaczącą służbę dla społeczności poprzez role przywódcze i rzecznicze w obszarze sprawiedliwości społecznej i opieki społecznej. | |
Wielebny Roger Adrian Herft | Za znaczącą służbę Kościołowi anglikańskiemu w Australii poprzez role przywódcze w stosunkach ekumenicznych i międzywyznaniowych oraz rzecznictwo sprawiedliwości społecznej. | |
Mary „Louise” Herron | Za znaczącą służbę dla sztuk scenicznych poprzez role przywódcze i doradcze. | |
Jill Lesley Hickson | Za znaczące usługi dla społeczności poprzez role przywódcze w organizacjach wspierających sztukę, kulturę, turystykę, środowisko i edukację. | |
Clive Perry Hildebrand | Za znaczącą służbę dla biznesu, w szczególności poprzez przywództwo w promocji stosunków międzynarodowych i ochrony przemysłu cukrowniczego oraz dla szkolnictwa wyższego. | |
John Kinloch Hindmarsh | Za znaczące usługi budowlane i konstrukcyjne w Australijskim Terytorium Stołecznym oraz dla biznesu. | |
Michael Hintze | Za znaczące usługi dla społeczności poprzez darowizny na rzecz organizacji wspierających sztukę, zdrowie i edukację. | |
Philip James Hoffmann | Za znaczące usługi dla branży turystycznej i turystycznej poprzez składki na stowarzyszenia zawodowe i rozwój standardów szkoleniowych. | |
Adiunkt profesor David Anthony Hood | Za znaczące zasługi dla inżynierii środowiska jako nauczyciel i badacz, poprzez wkład w organizacje zawodowe i świadomość społeczną na temat zrównoważonego rozwoju. | |
Profesor William Roy Jackson | Za znaczące zasługi dla nauki w dziedzinie chemii organicznej jako pedagog i badacz. | |
Kenneth John Johnson | Za znaczące usługi w zakresie rozwoju zasobów wodnych do nawadniania i hydroelektrowni jako inżynier. | |
Stephen John Jones | Za znaczące usługi dla władz lokalnych i społeczności Doliny Lockyer, szczególnie w związku z powodziami w Queensland w 2010 i 2011 roku. | |
Andrzeja Gabriela Kaldora | Za znaczącą służbę dla sztuki, zwłaszcza muzyki orkiestrowej poprzez role doradcze i filantropię. | |
Margaret Dean „Meg” Larkin | Za znaczące zasługi dla sztuki jako lider i orędownik organizacji regionalnych. | |
Prawo Geoffreya Williama | Za znaczącą służbę na rzecz ochrony i środowiska, szczególnie na Tasmanii. | |
Dr Michael John Llewellyn-smith | Za znaczącą służbę samorządowi lokalnemu poprzez promocję stosunków miejskich i państwowych oraz planowanie. | |
Szanowna Dr Jane Diane Lomax-Smith | Za znaczącą służbę dla Parlamentu i społeczności Australii Południowej. | |
Malcolm William Long | Za znaczące zasługi dla sztuk widowiskowych oraz przemysłu nadawczego i komunikacyjnego. | |
Sandy Charles Longworth | Za znaczące usługi inżynieryjne poprzez kierownictwo i role doradcze w organizacjach badawczych, szkoleniowych i zawodowych. | |
Dr David Alistair Lonie | Za znaczące zasługi dla psychiatrii, szczególnie w zakresie zdrowia psychicznego niemowląt i młodzieży. | |
Dr Isla Ellen Lonie | Za znaczące zasługi dla medycyny w dziedzinie psychiatrii oraz dla stowarzyszeń zawodowych. | |
Errol James McGarry | Za znaczącą służbę nauce i technologii, w szczególności poprzez badania i rozwój w dziedzinie chemii. | |
Sandra Veronica McPhee | Za znaczące usługi dla biznesu i społeczności poprzez role przywódcze i doradcze. | |
John David Maddock | Za znaczące zasługi w kształceniu i szkoleniu zawodowym oraz w sporcie koszykówki. | |
David William Kupiec | Za znaczące usługi dla przemysłu kolejowego poprzez krajowe reformy strukturalne i modernizację infrastruktury. | |
prof. nadzw. Jenó Emil Marosszeky | Za znaczącą służbę medycynie rehabilitacyjnej oraz poprzez składki na rzecz osób z zapaleniem stawów. | |
Dr Ian William Marshall AE | Za znaczące usługi dla społeczności Queensland jako lekarz oraz poprzez wkład w przemysł bydła i edukację wiejską. | |
Sędzia Honorowy Glenn Charles Martin | Za znaczącą służbę dla prawa, w szczególności poprzez składki na rzecz Australijskiego Stowarzyszenia Adwokackiego i społeczności Queensland. | |
James Edward Maxwell | Za znaczące zasługi dla sportu, zwłaszcza krykieta, jako komentator i dla społeczności. | |
Wayne Ashley Merton | Za znaczącą służbę dla Parlamentu Nowej Południowej Walii i społeczności. | |
Robert Gordon Miller | Za znaczącą służbę dla społeczności, w szczególności poprzez składki na rzecz osób niepełnosprawnych. | |
Dr Christopher Mitchell | Za znaczącą służbę w medycynie jako lekarz ogólny poprzez role kierownicze w praktyce klinicznej, edukacji i organizacjach zawodowych. | |
David Edward Mitchell | Za znaczącą służbę na rzecz ochrony i środowiska jako wolontariusz i rzecznik wolontariuszy. | |
Jill Elizabeth Morgan | Za znaczącą służbę w promowaniu sztuki wielokulturowej i rdzennej poprzez role kierownicze w organizacjach artystycznych. | |
Profesor Jonathan Mark Morris | Za znaczące zasługi dla zdrowia matek i niemowląt jako klinicysta, pedagog, rzecznik pacjentów i badacz. | |
Christopher John Moseley | Za znaczącą zasługę dla językoznawstwa poprzez zachowanie rdzennych i zagrożonych języków. | |
Jacob George Mye MBE, OAM † | Za znaczącą służbę rdzennym społecznościom Cieśniny Torresa. | |
Wielebny dr Anthony George Nancarrow | Za znaczącą służbę dla Kościoła Jednoczącego w Australii Południowej. | |
Juliana Ampofowaa Nkrumah | Za znaczącą służbę na rzecz społeczności, w szczególności dobro kobiet i uchodźców. | |
Linda Jane O'Brien | Za znaczącą służbę dla szkolnictwa średniego poprzez przywództwo i innowacyjne praktyki oraz dla społeczności. | |
Timothy John O'Brien | Za znaczące zasługi dla społeczności Berri w Australii Południowej. | |
Julien William O'Connell | Za znaczącą służbę dla społeczności i Kościoła katolickiego poprzez role przywódcze w służbach zdrowia i zarządzania. | |
Franciszek Michael O'Halloran | Za znaczące usługi dla biznesu poprzez przywództwo w branży ubezpieczeniowej i promocję filantropii korporacyjnej. | |
Mary Anne O'Loughlin | Za znaczącą służbę dla administracji publicznej poprzez rozwój polityki społecznej, reformę federalnych stosunków finansowych i usług rządowych. | |
Tania Palmer | Za znaczące usługi dla społeczności, zwłaszcza dzieci ulicy i rodzin w Kambodży, poprzez projekt Green Gecko. | |
George Papadopoulos | Za znaczącą służbę dla wielokulturowej społeczności Wiktorii poprzez rozwój polityki publicznej, programów i usług. | |
Dr Nicholas George Pappas | Za znaczącą zasługę w sporcie ligi rugby, sztuce i społeczności grecko-australijskiej. | |
Neil Perry | Za znaczące zasługi dla społeczności jako dobroczyńca i fundraiser dla organizacji charytatywnych oraz jako szef kuchni i restaurator. | |
Jimmy Viet Tuan Pham | Za znaczącą służbę społeczności, szczególnie dzieciom w Wietnamie, za pośrednictwem KOTO International. | |
Profesor nadzwyczajny Jonathan Phillips | Za znaczącą służbę zdrowia psychicznego jako psychiatra sądowy, w szczególności poprzez składki na rzecz organizacji zawodowych. | |
Norma Margaret Plummer | Za znaczące zasługi dla sportu w siatkówce jako trener i reprezentant. | |
Robin Andrew Poke | Za znaczące zasługi dla sportu wioślarskiego i ruchu olimpijskiego jako administrator, dziennikarz i autor. | |
Ann Kathleen Porter | Za znaczące usługi dla osób niesłyszących lub niedosłyszących poprzez role wykonawcze i rzecznicze. | |
emerytowany profesor Owen Edward Potter | Za znaczące zasługi dla inżynierii chemicznej poprzez przywództwo w dziedzinie edukacji, badań i rozwoju oraz dla Kościoła katolickiego. | |
Alan Nalder Powell | Za znaczącą służbę dla społeczności Australii Południowej poprzez zarządzanie organizacjami opiekuńczymi i kościelnymi oraz jako filantrop. | |
Dr Jan Desma Pratt | Za znaczącą służbę na rzecz opieki nad zdrowiem dzieci poprzez przywództwo w obszarze rozwoju zawodowego. | |
Dr David Anthony Rand | Za znaczące zasługi dla nauki i rozwoju technologicznego w dziedzinie magazynowania energii, w szczególności akumulatorów. | |
Profesor Paul Murray Redmond | Za znaczącą służbę prawu poprzez wkład w edukację prawniczą i organizacje zawodowe oraz na rzecz społeczności. | |
Profesor Bruce William Robinson | Za znaczące zasługi dla medycyny w zakresie badań nad nowotworami azbestowymi oraz dla społeczności, szczególnie poprzez wsparcie dla ojców. | |
Profesor Abdullah Saeed | Za znaczącą służbę dla szkolnictwa wyższego w dziedzinie studiów islamskich oraz dla społeczności, szczególnie poprzez promocję dialogu międzywyznaniowego. | |
Antonino Schiavello | Za znaczące usługi dla biznesu, szczególnie w branży produkcyjnej i budowlanej oraz dla społeczności Victoria. | |
Janine Betty Schmidt | Za znaczącą pomoc w promocji usług bibliotecznych i informatyki, w szczególności poprzez rozwój inicjatyw dostępu elektronicznego. | |
emerytowany profesor Steven Schwartz | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego, społeczności i zdrowia psychicznego. | |
Kathryn Shauna Selby | Za wybitne zasługi dla sztuki jako pianista koncertowy i wykonawca muzyki kameralnej. | |
Profesor Dinesh Selva | Za znaczące zasługi dla okulistyki i nauk wizualnych jako naukowiec, klinicysta i badacz oraz poprzez wkład w organizacje zawodowe. | |
Profesor Peter Allan Silburn | Za znaczącą zasługę dla medycyny jako neurolog, szczególnie w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych. | |
Profesor David Owen Milczenie | Za znaczące zasługi dla medycyny w dziedzinie genetyki klinicznej. | |
Profesor Anne Simmons | Za znaczące zasługi dla inżynierii biomedycznej, jako naukowiec i administrator. | |
Dr Michael Alexander Smith | Za znaczące zasługi dla badań archeologicznych, szczególnie w australijskich regionach pustynnych. | |
Profesor Roger Smith | Za znaczące usługi w zakresie badań medycznych i rozwoju w regionie Hunter oraz w dziedzinie zdrowia matek. | |
Graham Joseph Smorgon | Za znaczące usługi dla biznesu i społeczności Wiktorii. | |
emerytowany profesor Richard Speare | Za znaczącą służbę w badaniach medycznych i biologicznych poprzez przywództwo w obszarach zdrowia publicznego i ochrony dzikiej przyrody. | |
Graham George Spurling ED | Za znaczące usługi dla biznesu i społeczności Australii Południowej. | |
emerytowany profesor Robert Lynton Stable | Za znaczące usługi dla społeczności Queensland poprzez innowacyjne i strategiczne zarządzanie w obszarach szkolnictwa wyższego i zdrowia. | |
Jock Hewett Statton OAM | Za znaczące zasługi dla społeczności weteranów Australii Południowej. | |
Susan Winston Talbot | Za znaczącą służbę w stosunkach międzynarodowych, w szczególności poprzez promocję sztuki. | |
Benedykt Taylor | Za znaczącą służbę dla rdzennej społeczności Australii Zachodniej poprzez wkład w szereg kwestii związanych ze sprawiedliwością społeczną i prawami humanitarnymi. | |
Mark Tedeschi QC | Za znaczącą zasługę dla prawa jako prokurator i fotografii | |
Robert Bain Thomas | Za znaczące usługi dla społeczności Nowej Południowej Walii poprzez wkład w zarządzanie bibliotekami i biznes. | |
Gianfraco Tomasi | Za znaczące usługi dla biznesu poprzez role kierownicze w branży wykonawstwa elektrycznego oraz dla społeczności. | |
Profesor Kristine Margaret Toohey | Za znaczące zasługi dla sportu jako naukowiec i badacz oraz poprzez wkład w organizacje zawodowe. | |
Profesor Michael James Toole | Za znaczące zasługi dla międzynarodowego zdrowia, w szczególności poprzez przywództwo w badaniach medycznych. | |
Kenneth Irving Turner | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego, szczególnie w historii politycznej Nowej Południowej Walii. | |
Judy Verlin | Za znaczące zasługi dla społeczności Ballarat. | |
profesor nadzwyczajny Jitendra Kantilal Vohra | Za znaczącą zasługę dla medycyny w dziedzinie kardiologii. | |
Alan George Waldron | Za znaczącą służbę w sporcie baseballu i społeczności. | |
Bruce William Walker | Za znaczącą służbę dla rdzennych społeczności odległej Australii i Terytorium Północnego oraz za sport w krykieta. | |
emerytowany profesor John Gilbert Wallace PSM | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego. | |
Leigh Robert Whicker | Za znaczącą służbę w sporcie futbolu australijskiego w Australii Południowej. | |
Mary-Louise Williams | Za znaczącą służbę dla sektora muzealnego i zachowanie morskiej historii. | |
Lynette Robyn Willox | Za znaczące usługi dla osób niepełnosprawnych w Australii Zachodniej. | |
Bethia „Beth” Wilson | Za znaczące usługi dla społeczności Wiktorii poprzez zapewnienie rozwiązywania sporów w obszarze usług zdrowotnych. | |
Yvonne Ethel Wilson | Za znaczącą służbę dla społeczności Griffith, szczególnie poprzez wkład w ochronę kobiet i dzieci. | |
Bill Wood | Za znaczącą służbę dla społeczności i Zgromadzenia Ustawodawczego Australijskiego Terytorium Stołecznego. | |
Dr Glenda Kaye Wood | Za znaczącą zasługę dla medycyny w dziedzinie dermatologii. | |
emerytowany profesor Neville David Yeomans | Za znaczące zasługi dla szkolnictwa wyższego, badań i praktyki klinicznej w dziedzinie medycyny. | |
Kenneth Hudson Youdale DFC , OAM | Za znaczącą służbę dla społeczności, szczególnie jako adwokat dla osób dotkniętych talidomidem. | |
Derek Bernard Young | Za znaczącą służbę dla społeczności Wiktorii poprzez wkład w sztuki sceniczne i szkolnictwo wyższe oraz filantropię. | |
Dr Jane Louise Zimmerman | Za znaczącą służbę dla społeczności jako orędownik i promotor statusu i zdrowia kobiet. |
Dywizja Wojskowa
Oddział | Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|---|
Marynarka wojenna | Kapitan Jonathan David Sadleir | Za wyjątkowe wykonywanie obowiązków jako dyrektor ds. ciągłego doskonalenia marynarki wojennej, dowódca HMAS Parramatta oraz jako oficer sztabowy ds. operacji globalnych. | |
Armia | Generał dywizji Stephen Julian Day DSC | Za wyjątkową służbę dla Australijskich Sił Obronnych jako dowódca 7. brygady i szef koordynacji wspólnych zdolności. | |
Podpułkownik Michael Edward Garraway | Za wyjątkową służbę w dziedzinie zarządzania karierą oficerską w 2009 r. oraz jako dowódca 7 batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego w latach 2010-2012. | ||
Generał dywizji Paul David McLachlan CSC | Za wyjątkową służbę dla Australijskich Sił Obronnych jako dyrektor generalny ds. rozwoju i planów-armii oraz jako dowódca 7. brygady. | ||
Brygadier Barry Neil McManus CSC | Za wyjątkową służbę dla Australijskich Sił Obronnych jako dyrektor generalny ds. zdolności i planów oraz jako attache wojskowy w Stanach Zjednoczonych Ameryki. | ||
Brygadier Jane Maree Spalding | Za wyjątkową służbę dla Australijskich Sił Obronnych w dziedzinie rekrutacji i reform strategicznych. | ||
Pułkownik Wade Bradley Stothart | Za wyjątkową służbę jako dowódca 4-tej grupy bojowej Timor Leste, dowódca 3 batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego, asystent wojskowy Dowództwa Sił Zbrojnych i dyrektor ds. zarządzania karierą oficera-armii. |
Medal (OAM)
Dywizja Generalna
Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|
Lieta Acquarola | Do obsługi branży hotelarskiej i szeregu organizacji charytatywnych. | |
John Geoffrey Adnams | W służbie biznesowi i handlowi oraz społeczności. | |
Franciszek Ksawery Alcorta | Za służbę kombatantom i ich rodzinom oraz dziennikarstwu. | |
Maree Sarah Allen | Za służbę tańcom góralskim jako nauczyciel, arbiter i administrator. | |
Dr Mustafa Abbas Sojusznik | Za służbę społeczności poprzez promowanie harmonii międzywyznaniowej. | |
Phillip Gregory Anderson | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Pamela Clare Archer | Za służbę muzyce i społeczności Taree. | |
Russell Joseph Ardley | W służbie młodzieży poprzez Mornington Peninsula Youth Enterprises. | |
Meredith Claire Arnold | Za służbę społeczności Waikerie. | |
Kryszna Arora | Za służbę społeczności poprzez wielokulturowe i starzejące się organizacje opiekuńcze. | |
Philip Henry Asker | W służbie branży turystycznej i społeczności. | |
Dr Francis Atchison | Za służbę społeczności Nowej Anglii jako historyk i pedagog. | |
Filadelfia Alaine Atkinson | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza osób niepełnosprawnych. | |
Brian Laurence Baldwin | Za służbę społeczności Inverell za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
John Graeme Balfour | Za służbę społeczności, zwłaszcza weteranom. | |
Ronald Frederick Barnes | Za służbę młodzieży poprzez ruch skautingowy. | |
Donald James Barton | Za służbę społeczności poprzez organizacje kościelne i społeczne. | |
Dr Malcolm Baxter | Za służbę medycynie jako specjalista od uszu, nosa i gardła. | |
Olga Lillian Bayley | Za służbę społeczności jako zwolennik organizacji charytatywnych. | |
Profesor kliniczny Graeme Leslie Beardmore | Za służbę medycynie w dziedzinie dermatologii. | |
Dr Allan Kenneth Beavis | Za służbę muzyce i edukacji. | |
Linda Karen Beilharz | Za służbę społeczności i eksplorację polarną. | |
Filip William Bell | Za służbę edukacji i społeczności. | |
John Maxwell Benyon | Za służbę radiofonii i społeczności. | |
Robert Alan Blake | Za służbę surfowania ratującą życie jako administrator i urzędnik. | |
Eftihia Angelica Bland | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji charytatywnych. | |
Terence Paul Boardman | Za służbę surfowania ratującą życie i społeczności. | |
Jan Samuel Bolitho | Za służbę społeczności Finley. | |
Brendan Matthew Bolton | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Kevina Johna Borgera | Za służbę kombatantom i ich rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. | |
Peter Gerard Boyce | Za służbę społeczności Sunshine Coast. | |
Robert Arthur Breeden | Za służbę na rzecz ochrony i środowiska oraz społeczności. | |
Dr James Ernest Breheny | Do obsługi administracji medycznej. | |
Dr Nellie Dianne Bresciani | Za służbę muzyce, sztukom wizualnym i społeczności. | |
David John Briegel | Za służbę społeczności poprzez organizacje charytatywne i historyczne. | |
Tessie Florence Brill | Za służbę społeczności Rzek Północnych. | |
Victor Vincent Brill | ||
Jeffrey Ross Britton | Za służbę na rzecz ochrony i środowiska oraz społeczności. | |
John Winton Broombey | ||
Colin McIntyre Brązowy | Za służbę społeczności Riverina, szczególnie jako wychowawca. | |
Kenneth Raymond Brown | Za służbę w sporcie tenisa poprzez funkcje administracyjne. | |
Colin Francis Browne | Za służbę sportowi lekkoatletycznemu, edukacji i społeczności. | |
Jennifer Mary Bryant | W służbie ochrony przyrody. | |
Walter Buldo | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza weteranów i ich rodzin. | |
Richard Alfred Burns | Za służbę botanice, jako autor i konserwator. | |
Raelene Mary Bussenschutt | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji zdrowia, rolnictwa i kobiet. | |
Phillip Anthony Butler | Za służbę społeczności Glenorchy. | |
Hazel Dawn Butorac | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Betty Iris Byrne | Za służbę społeczności Burnie. | |
Komandor Ian Arthur Callaway RAN (w stanie spoczynku) | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
Donalda Camerona | W służbie władzom lokalnym, ochronie i środowisku oraz społeczności, w szczególności za pośrednictwem Lions International. | |
Dr John Dominic Cannon | Do służby w sporcie żeglarskim. | |
Wielebny Ojciec George Carpis | Za służbę Greckiej Cerkwi Prawosławnej i społeczności. | |
Profesor Vincent Caruso | Za służbę medycynie w zakresie patologii. | |
Norma Alicja Castaldi | Za służbę społeczności jako fundraiser i wolontariusz. | |
Nigel Phillip Caswell | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Joanne Cavanagh | Za służbę na rzecz społeczności poprzez organizacje pomocy społecznej. | |
Stephen Lindsay Cavanagh | Za służbę edukacji i sporcie piłki nożnej rugby. | |
John Laurence Czadban | Za służbę samorządowi i społeczności regionu Wielkich Jezior. | |
Brian Erskine Chaseling MBE | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
Dr Kee Cheung | Za służbę chińskiej społeczności Brisbane. | |
Alan Charles Clough | Za służbę sportom futbolu australijskiego i kul trawnikowych oraz społeczności. | |
Robert Edward Clyne | Za służbę dla społeczności, szczególnie poprzez ruch masonerii. | |
Patricia czerwca Conolly | Za służbę społeczności Sunshine Coast. | |
Jane Louise Cooke | Za służbę w sporcie gimnastyki jako administrator. | |
Joanne Frances Court | Za służbę społeczności jako rzecznik organizacji zajmujących się zdrowiem, rozwojem wczesnego dzieciństwa i ochroną. | |
Kenneth John Craddock | Za służbę dla społeczności Narrabri, szczególnie weteranów i ich rodzin. | |
Heather Janice Crombie | Do obsługi społeczności za pośrednictwem zdalnych organizacji opieki zdrowotnej. | |
Carole Crommelin | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji zdrowotnych i charytatywnych. | |
Wilbur Henry Cross | Za służbę muzyce jako kapelmistrz, nauczyciel i mentor. | |
Ronald James Cumming | Za służbę społeczności Bunyip. | |
Alan Richard Curry | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza weteranów i ich rodzin. | |
Peter Howard Dale | Za służbę sztukom widowiskowym i społeczności Ballarat. | |
Marilyn Jean Dann | Do obsługi osób niesłyszących i niedosłyszących. | |
John Gerard Davies | W służbie młodzieży przez szereg organizacji. | |
Radny John Neville Davis | Za służbę samorządowi i społeczności Orange. | |
Douglas Charles Daws | Za służbę dla przemysłu wydobywczego, samorządu i społeczności Kalgoorlie. | |
Robert Alan Dawson | Za służbę społeczności jako wolontariusz. | |
Dzień Wadacity | Za służbę ruchowi związkowemu i społeczności. | |
Neila Dickinsa | Za służbę na rzecz społeczności poprzez pomoc społeczną i organizacje sportowe. | |
Margot Balfour Dods | Za służbę muzyce przez role administracyjne. | |
Colleen Frances Dolan | Do obsługi osób niepełnosprawnych. | |
Wielebny Ojciec Ignacy Tyson Doneley | Za służbę społeczności poprzez katolickie organizacje edukacyjne. | |
Patrick Joseph Donnellan | Za służbę społeczności Gosford. | |
Thomas Henry Donohue | Za służbę na rzecz społeczności poprzez organizacje pomocy społecznej. | |
William Keith Downie | W służbie biznesowi i społeczności. | |
Alan Ralph Duggan | Za służbę społeczności Doliny Huon. | |
John Stephen Dwyer | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Leslie David Elcome | Do obsługi osób niepełnosprawnych. | |
Alan Frederick Elliott | Do obsługi fotografii. | |
Patrick George Emery | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji zdrowotnych i charytatywnych. | |
Trevor Farrell | Do obsługi osób niepełnosprawnych. | |
Jules Mark Feldman | Do obsługi branży mediów drukowanych. | |
Graham Henry Felton | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji opieki nad osobami starszymi. | |
Michael Angel Fernandez | Za służbę społeczności poprzez programy zdrowia publicznego. | |
Holly Ferrara | Za służbę młodzieży poprzez ruch skautingowy. | |
Juanita Mary Field | O służbę społeczności poprzez kościoły i organizacje kobiece. | |
Jack Leonard Fisher | Za służbę dla społeczności poprzez szereg organizacji żydowskich. | |
Joseph Fleming ED | W służbie społeczności i opiece nad osobami starszymi. | |
Deborah Fleming-Bauer | Do obsługi branży telewizyjnej. | |
Roy Alton Flynn | Za służbę samorządowi i społeczności. | |
Wendy Folvig | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Major Norman Glyn Ford (w stanie spoczynku) | Za służbę społeczności. | |
Ronald Neil Forte | Za służbę surfowania ratującą życie i społeczności. | |
Profesor Bradley Scott Frankum | Za służbę medycynie jako pedagog i administrator. | |
Albert William Gamble | Za służbę młodzieży poprzez ruch skautingowy. | |
Geoffrey Philip Garnett | Za służbę w sporcie lekkoatletycznym jako urzędnik i administrator. | |
Glen David Garrick | Za służbę do surfowania, ratując życie. | |
Yvon Albert Gatineau | Za służbę społeczności Lightning Ridge. | |
Dr Robert Gerner | Za obsługę edukacji architektonicznej, szczególnie w zakresie urbanistyki. | |
Mark Bradley Geyer | Za służbę dla sportu piłki nożnej Rugby League i dla społeczności poprzez szereg organizacji charytatywnych. | |
Dr Francesco Giacobbe | Za służbę dla włoskiej społeczności Nowej Południowej Walii. | |
Richard James Giddings | Za służbę społeczności Brighton. | |
Lionel Herbert Gillman | Za służbę dla społeczności za pośrednictwem Lions Australia. | |
Giuseppe Gianpiero Guigni | Za służbę społeczności poprzez organizacje wielokulturowe i charytatywne. | |
Gordon Holland Glascock | Za służbę społeczności. | |
Brian Thomas Gleeson | Za służbę społeczności Australii Południowej poprzez zarządzanie imprezami sportowymi. | |
Mary Laelia Glen † | Za służbę samorządowi lokalnemu i społeczności Condobolin. | |
Piotra Jana Goersa | Za służbę społeczności jako nadawca radiowy. | |
Fryderyk Karol Goode | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
John Kevin Goodfellow | Za służbę edukacji. | |
Robin Leslie Gordon | Za służbę na rzecz zachowania historii społecznej i lokalnej oraz społeczności. | |
Carolyn Mary Gould | Za służbę dla przemysłu kaszmirowego i społeczności. | |
Bernard Fryderyk Graham | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
David Graham | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Keith Cyryl Graham | Za służbę społeczności Swansea. | |
William Hamilton Grant | W służbie biznesowi i społeczności. | |
Ross Grayson | Za służbę społeczności Killarney. | |
Roger Michael Greenan | Za służbę na rzecz społeczności poprzez wkład w zdrowie i dobre samopoczucie mężczyzn. | |
Doreen Clare Greenham | Za służbę społeczności Balranald. | |
Maureen Joy Grieve | Za służbę społeczności Ballina. | |
Bruce Atkin Griffiths | Do obsługi przemysłu motoryzacyjnego i społeczności. | |
Geoffrey Leonard Grimish | Za służbę na rzecz społeczności poprzez działania fundraisingowe. | |
Sydney Grolman | Za służbę społeczności. | |
Honorowy gość Paul Marshall QC | Za służbę społeczności i sport wioślarski. | |
Harmick Hacobian | Za służbę dla społeczności ormiańskiej. | |
Christopher Ben Halford | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Ted Hamilton | Za służbę sztukom widowiskowym i społeczności. | |
Noel Bernard Hannant | Za służbę społeczności Toowoomba. | |
Warwick William Hansen | Za służbę dla społeczności i przemysłu pogrzebowego. | |
Thomas Frank Harding ED | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji historycznych i usługowych. | |
Trevor Albert Hargreaves | Za służbę społeczności Yarrawonga. | |
Alan Murray Harper | Za służbę edukacji. | |
Antona Harris | Za służbę społeczności. | |
Dr James Michael Harris | Za służbę weterynarii i dobrostanu zwierząt. | |
Beryl Gwendalen Hay | Do obsługi osób niewidomych i niedowidzących. | |
Peter John Hayes-Williams | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
Raymond Shane Hayden | Do obsługi audycji radiowych. | |
Charles Harry Heath | Do obsługi branży nieruchomości i społeczności. | |
Robert Glen Heinrich | Do obsługi branży informatycznej. | |
Douglas Rayment Henderson | Za służbę kombatantom i ich rodzinom oraz młodzieży. | |
Nina Oliwkowa Higgins | Za służbę społeczności Bundaberg. | |
Margaret Ann Hodgens | Za służbę społeczności Inverell. | |
Robert John Holloway | Za służbę dla społeczności oraz weteranów i ich rodzin. | |
Trevor William Holloway | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Dr Miriam Frances Holmes | O służbę młodzieży poprzez Ruch Przewodni. | |
Susan Ruth Hoopmann | Do obsługi samorządu. | |
Dr John Dennis Horton | Za służbę medycynie i społeczności. | |
Dom Richarda Lancelota | Za służbę na rzecz ochrony i środowiska oraz społeczności. | |
Louise Amelia Howden-Smith | Za służbę dla sztuk scenicznych, zwłaszcza baletu. | |
Katarzyna Gai Howells | Za służbę fizjoterapii i osobom niepełnosprawnym. | |
Suzanne Joy Hoyle | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji opieki zdrowotnej. | |
Leslie Irene Huggins | Za służbę władzom lokalnym i społeczności Alice Springs. | |
Profesor Robert Iansek | Za służbę medycynie w dziedzinie neurologii. | |
Robert John Irvine | Za służbę edukacji, rozwojowi regionalnemu i społeczności. | |
Peter Boutros Jabbour | Za służbę społeczności poprzez organizacje wielokulturowe i charytatywne. | |
Zygmunt Aleksander Jabłoński | Za służbę dla weteranów Wietnamu. | |
Clifford Robert Jackson | Do obsługi osób niewidomych i niedowidzących oraz przemysłu lotniczego. | |
William Robert Jackson PSM | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Edward Jakub | Za służbę dla społeczności żydowskiej. | |
Claude Justin Jeanneret | Za służbę do surfowania, ratując życie. | |
Harold Dawson Johnston | Za służbę społeczności poprzez opiekę nad osobami starszymi i organizacje charytatywne. | |
Dr Anthony Douglas Jordan | Za służbę dla australijskiego przemysłu winiarskiego jako winiarz, administrator i sędzia. | |
Zygmunt Jörgensen | Za służbę sztukom wizualnym i społeczności. | |
Raivo Kalamae | Za służbę społeczności poprzez organizację wielokulturową i weteranów. | |
Patricia May Kennedy | Za służbę kombatantom i ich rodzinom, szczególnie jako artysta estradowy. | |
Lillace Mary Kenta | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Malcolm John Kerr | Za służbę w Parlamencie Nowej Południowej Walii. | |
Anthony Khouri | Za służbę społeczności poprzez organizacje wielokulturowe. | |
Norma Król | Za służbę społeczności jako historyk. | |
George Klein | Za służbę zdrowia społeczności poprzez programy związane z narkotykami i alkoholem. | |
Krystyna Anna Rycerz | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Brian James Kotz | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza weteranów i ich rodzin. | |
David Allan Lane | Za służbę samorządowi i społeczności. | |
Anna Merle Lang | Za służbę społeczności poprzez organizacje sportowe i fitness. | |
Margaret Ruth Lange | Za służbę muzyce jako pedagog i administrator. | |
Diane Therese Langmack | Za służbę społeczności poprzez organizacje charytatywne i kobiece. | |
Patricia Anne Lanham | Za służbę na rzecz społeczności, szczególnie poprzez organizacje zdrowia psychicznego. | |
Max Andrew Laurie | Za służbę społeczności. | |
Jerzego Łazarisa | Za służbę społeczności poprzez organizację wielokulturową. | |
Anne Elizabeth Leadbeater | Za służbę na rzecz społeczności Kinglake, szczególnie w następstwie wiktoriańskich pożarów buszu w 2009 roku. | |
Lloyd Christie Leah | W służbie ochrony i środowiska. | |
Hugh Lee | Za służbę dla chińskiej społeczności Eastwood. | |
James Kyungkyu Lee | Za służbę koreańskiej społeczności Canterbury. | |
Allan Andrew Lees | Za służbę dla sztuk scenicznych. | |
Bruce David Lindenmayer | W służbie ochrony i środowiska. | |
Russell John Loane | Do obsługi inżynierów w zakresie oświetlenia. | |
Siostra Berneice Mary Loch | Za służbę wspólnoty przez Instytut Sióstr Miłosierdzia. | |
Kerry Thomas Longeran | Za służbę mediom i społeczności. | |
Patricka Johna Longa | Do obsługi branży lotniczej. | |
Richard Craig Longmore | Za służbę dla herpetologii, w szczególności badania węży i jaszczurek. | |
Mary Elizabeth Lovett | Za służbę niewidomym i niedowidzącym oraz społeczności. | |
Theda Claire Lowe | Za służbę dla sztuk scenicznych. | |
Karol Lowles | Za służbę samorządowi i społeczności. | |
Abigail Margaret Luders | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Margaret Mary Lynch | Za służbę społeczności poprzez edukację wielokulturową dorosłych. | |
Richard John Lytham | Za służbę do surfowania, ratując życie. | |
Alexander Urquhart McArthur | Za służbę społeczności za pośrednictwem Oxfam Australia. | |
Hugh Calmar McCrindle | Za służbę społeczności Taree. | |
Shane William MacDonald | Za służbę społeczności Darling Downs. | |
Andrew John McDougall | Za służbę dla społeczności Orange poprzez organizacje pomocy społecznej. | |
Robin James McKenzie | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Ian Geoffrey McKeown | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza weteranów i ich rodzin. | |
Archibald John McLeish | Za służbę społeczności Albury. | |
Patricka MacMillana | Za służbę dla społeczności poprzez Alzheimera Australia Nowa Południowa Walia. | |
Brygadier Philip John McNamara CSC, ESM (w stanie spoczynku) | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza weteranów i ich rodzin. | |
Alexander McDonald McNeill | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
Donald Lane MacRaild | Za służbę dla społeczności poprzez Projekt Zapobiegania Ślepoty Vanuatu. | |
Nisia Margaret MacRaild | ||
Herbert Charles Mangelsdorf | Do obsługi sportu, w szczególności misek trawnikowych. | |
Dr Michael William Moroney | Do służby w sporcie lekkoatletycznym, w szczególności triathlonie. | |
Dr Joseph Julius Masika | Za służbę na rzecz społeczności poprzez organizacje wielokulturowe i społeczne. | |
Dr Artis Visvaldis Medenis | Za służbę weterynarii i społeczności. | |
Pamela Mendels | Za służbę na rzecz społeczności jako wolontariuszka w organizacjach żydowskich. | |
Peter William Middleton † | Za służbę muzyce i społeczności. | |
Dennis Davis Miles | Do służby w sporcie piłki nożnej. | |
Peter Bertram Mill | Za służbę na rzecz społeczności, szczególnie w dziedzinie łączności radiowej. | |
Komandor porucznik Christopher Anthony Mills (w stanie spoczynku) | Za służbę społeczności Townsville. | |
Dr Richard Morley Milner | Za służbę dla społeczności, szczególnie przez Rotary International. | |
Rosa Frances Miot | Za służbę osobom niepełnosprawnym, w szczególności poprzez sport i rekreację. | |
Paweł Franciszek Molloy | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Leanne Deirdre Morgan | Do obsługi nurkowej jako administrator i trener. | |
Ian Richard Morison | Za służbę dla społeczności, szczególnie poprzez wkład w wydajność zespołu rurowego. | |
Belinda Morrison | Za służbę dla australijskiego przemysłu muzycznego jako wykonawca i adwokat. | |
David John Motteram | Za służbę społeczności. | |
George Alan Murdoch | Za służbę edukacji w odizolowanych społecznościach. | |
Radny Antonio Antoni Mustaca | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Dr Geoffrey Vernon Baranina | Za służbę medycynie w zakresie chirurgii ortopedycznej. | |
Filippo Nawarra | Za służbę społeczności. | |
Bernard Patrick „Doc” Neeson | Za służbę dla sztuk performatywnych jako piosenkarka i autorka tekstów oraz dla społeczności. | |
Desmond John Nelson | Za służbę na rzecz ochrony i środowiska, szczególnie w centralnej Australii. | |
Coralie Dawn Newman | Za służbę w sporcie siatkówki jako administrator. | |
Dobe Newton | Za służbę sztukom widowiskowym jako artysta estradowy i adwokat. | |
Audrey Margaret Nicholls | Za służbę dla sztuk scenicznych, zwłaszcza baletu. | |
Hedley Nicholson | Za służbę sportowi tenisa i społeczności Parkes. | |
Gillian Cavendish Nikakis | Za usługi pielęgniarskie poprzez program wsparcia zdrowia psychicznego. | |
Charles William Oakenfull | Za służbę społeczności jako opiekunka zastępcza. | |
Patricia Gwendoline Oakenfull | ||
Robert Bruce O'Callaghan | Za służbę dla australijskiego przemysłu winiarskiego i społeczności Doliny Barossa. | |
Judith Mary Ohana | Do obsługi osób starszych. | |
Richard Norman Olesiński | Do służby na rzecz ochrony i środowiska oraz surfowania ratującego życie. | |
Duncan Ord | Za obsługę sztuk scenicznych jako administrator. | |
Peter O'Shaughnessy | Za zasługi dla sztuk scenicznych jako pisarz, reżyser teatralny, aktor, historyk i folklorysta. | |
Anthony Filip Oxley | Za służbę sztukom wizualnym i społeczności. | |
Roslyn Mary Oxley | ||
Helen Paatsch | Za służbę społeczności Colac. | |
Louise Mary Page | Za służbę dla sztuk scenicznych. | |
Graham Dudley Parham | Do obsługi sportów jeździeckich. | |
David Parkin | Za służbę w sporcie futbolu australijskiego jako administrator, trener i zawodnik. | |
James Harrison Parkins | O służbę społeczności za pośrednictwem organizacji usługowych. | |
Graham David Partridge | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Bardzo Wielebny Ojciec Diogenis Patsouris | Za służbę Greckiej Cerkwi Prawosławnej i społeczności. | |
Diana Mary Patterson | W służbie ochrony i środowiska. | |
Yvonne Maureen Pattinson | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Maxwell James Peake | Za służbę w sporcie wyścigów uprzęży i społeczności. | |
Pasquale Pedulla | Za służbę na rzecz społeczności poprzez wielokulturowe i organizacje opieki nad osobami starszymi. | |
Dr Dawn Margaret Peel | Za służbę społeczności Colac jako lokalny historyk. | |
Brian Joseph Pennington | Za usługi dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poprzez obozy dla osób niepełnosprawnych „Wheelchairs Rule OK”. | |
Dr George Christopher Peponis | Za służbę w sporcie piłki nożnej rugby i społeczności. | |
Malcolm John Peters | Za służbę dla przemysłu pierwotnego, rozwoju regionalnego i społeczności. | |
Steven Peuschel | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji opieki zdrowotnej. | |
Deânne Cynthia Phillips | Za służbę dla społeczności Orange poprzez organizacje pomocy społecznej, szczególnie dla młodzieży i osób starszych. | |
Winston Churchill Phillips | Za służbę samorządowi i społeczności regionu Monaro i Gór Śnieżnych. | |
William Anthony „Bill” Phippen | Za służbę osobom niepełnosprawnym i społeczności. | |
Robert Ian Pollock | Za służbę dla wspólnoty za pośrednictwem Towarzystwa św. Wincentego a Paulo. | |
William Alfred Polwarth | Za służbę społeczności Geelong. | |
Graham Lewis Porter | Za służbę na rzecz społeczności poprzez organizację sportu, młodzieży i usług. | |
Barbara Jean Prangnell | Za służbę młodzieży, szczególnie przez Brygadę Dziewcząt. | |
Keith Albert Ładna PSM | Za służbę samorządowi i społeczności. | |
Bruce Edward Price | Za służbę społeczności Ballarat. | |
Agostino Puopolo | Za służbę w sporcie lekkoatletycznym jako administrator i trener. | |
Barbara Patrick Quinn | Za służbę społeczności Northern Rivers. | |
Michael Forsyth Królik | Za służbę społeczności poprzez szereg organizacji charytatywnych. | |
Alan Henry Rae | Za służbę dla społeczności, szczególnie przez Rotary International. | |
Profesor Ajay Rane | Za służbę medycynie w zakresie uroginekologii. | |
Harold Joseph Reardon | Za służbę społeczności Gundagai. | |
Dr John William Reggars | Za służbę dla zdrowia społeczności jako kręgarz. | |
Wulf Ernest Reichler | Za służbę samorządowi lokalnemu, ochronie i środowisku oraz społeczności. | |
Dr John Cracroft Ryż | Za służbę medycynie jako specjalista od uszu, nosa i gardła. | |
Alan Thorold Richardson | Za służbę kombatantom i ich rodzinom oraz społeczności Belmont. | |
Denise Kaye Richardson | Za służbę społeczności poprzez organizacje charytatywne i sportowe. | |
Donald Gilbert Płoć | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
Bernice Patricia Roberts | Za służbę społeczności Seaton. | |
David John Roberts | Za służbę do surfowania, ratując życie. | |
Frank Arthur Roberts | Za służbę dla zdrowia społeczności, w szczególności poprzez usługi wsparcia pacjentów. | |
Ian Thomas Roberts | Za służbę społeczności Blyth. | |
Peter Llewelyn Roberts | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Trevor William Robinson | Za służbę na rzecz praw człowieka, szczególnie jako rzecznik społeczności gejów i lesbijek. | |
Dr Mark Alexander Robson | Za służbę na rzecz zdrowia społeczności, szczególnie za pośrednictwem Melton Cancer Support Group. | |
Brett Stephen Roenfeldt | Do obsługi branży nieruchomości poprzez role administracyjne. | |
Antonio Romeo | Za służbę na rzecz społeczności jako zwolennik szeregu lokalnych organizacji. | |
Elżbieta Romeo | ||
Dr Jon David Rosenthal | Za służbę sztukom wizualnym jako promotor australijskich artystów. | |
Phillip Joseph Russo | Za służbę władzom lokalnym i społeczności Parramatta. | |
Barry Thomas Ryan | Za służbę dla sztuk scenicznych, zwłaszcza opery. | |
Desmond Kearns Ryan | Za służbę osobom niepełnosprawnym. | |
Paweł Andrzej Salisbury | Za służbę społeczności międzynarodowej po trzęsieniach ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w 2011 roku. | |
Daniel John Łosoś | Za służbę dla społeczności Albury Wodonga, szczególnie za pośrednictwem kadetów australijskich sił powietrznych. | |
Michael Reginald Scarce | Za służbę społeczności Camden. | |
Paul Martin Schremmer | Do obsługi wzornictwa przemysłowego. | |
Dr John Charles Schwartz | Za służbę w stosunkach międzynarodowych, szczególnie za pośrednictwem Afrykańskiej Fundacji AIDS. | |
Rosalie Gae Schwartz | ||
Bernard George Scobie | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji młodzieżowych i charytatywnych. | |
Reginald Hugh Sprzedawcy | Za służbę w krykiecie, szczególnie jako administrator. | |
Nancy Maria Assunta Serg | Za służbę społeczności maltańskiej Nowej Południowej Walii. | |
Wielebny Ojciec Thomas Harold Shanahan | Za służbę kombatantom i ich rodzinom oraz społeczności. | |
Dr Navaratnam Shanmuganathan | Za służbę społeczności Tamilów w Wiktorii. | |
Gregory Roger Shannon | Do obsługi budownictwa i budownictwa poprzez kształcenie zawodowe i edukację. | |
Mervyn Ray Sharman | Za służbę władzom lokalnym i społeczności Glen Innes. | |
Kevin Vincent Sheehan | Za służbę dla sportu futbolu australijskiego. | |
John Vincent Sidgreaves | Do obsługi apteki i społeczności. | |
Rosalie Anne Silverstein | Za służbę społeczności poprzez organizacje edukacyjne, charytatywne i żydowskie. | |
Wendy Susan Simpson | Za służbę na rzecz społeczności poprzez szereg organizacji kobiecych i młodzieżowych. | |
Kapitan grupy Arthur William Skimin (w stanie spoczynku) | Za służbę na rzecz społeczności, zwłaszcza weteranów i ich rodzin. | |
Michael William Mały | Za służbę dla rdzennych społeczności Queensland. | |
Rozmaryn Louise Smart | Za służbę społeczności za pośrednictwem lokalnych i historycznych organizacji. | |
Barrie Robert Standford | Za służbę do surfowania, ratując życie. | |
Loreen Olive Stanhope | Za służbę społeczności poprzez programy językowe pomagające migrantom i uchodźcom. | |
Barry James Stanton | Do obsługi administracji sportowej i sportu lekkoatletycznego. | |
Benjamin Stewart | Za służbę młodzieży za pośrednictwem kadetów australijskich sił powietrznych. | |
Suzanne Ruby Stoddart | Za służbę społeczności Dunedoo. | |
Ulica Henryka Pawła | Za służbę społeczności za pośrednictwem Rotary International. | |
Nancy Margaret Strickland | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Thomas Neil Strickland | ||
Diane Lois Sullivan | Za służbę społeczności Evandale. | |
Christina Monsarrat Sumner | Za służbę dla sztuk wizualnych. | |
Shirley Mary Symes | Za służbę społeczności Charters Towers. | |
Dr Richard Joohuat Tan | Za służbę medycynie i społeczności Biloela. | |
Beshara Taouk | Za służbę dla społeczności libańskiej w Wiktorii. | |
David William Tattersall | Za służbę muzyce jako pedagog i administrator. | |
Janet Thomas | Za służbę naukom matematycznym. | |
Heather Thorne | Za służbę dla zdrowia społeczności, szczególnie poprzez badania nad rakiem piersi. | |
Dziekan Edward Turner | Za służbę w sporcie siatkówki jako administrator, sędzia i trener. | |
Brian Claud Twite | Za służbę w golfie jako administrator i mentor. | |
Lesley Mary Uren | Za służbę dla sztuki i rzemiosła jako hafciarka i pedagog. | |
Sandra Lisa Ursino | Za służbę dzieciom i młodzieży za pośrednictwem Radia Lollipop. | |
Robert Alister Vagg | Za służbę samorządowi i społeczności. | |
Dr Geza Ferencz Varasdi | Za służbę medycynie jako lekarz ogólny. | |
Bernard Leonard Verwayen | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
John Edwin Voss | Za służbę społeczności Wahgunyah. | |
Susan Louise Wakefield | O służbę młodzieży poprzez Ruch Przewodni. | |
Joanna Wallis | Za służbę społeczności. | |
Roderick Alexander Walters | Do obsługi osób niepełnosprawnych. | |
Alan Bruce Ward | Za służbę władzom lokalnym i społeczności Cootamundra. | |
Keith Matthew Warnock | Za służbę społeczności Holroyd. | |
Monica Winnifred Warren | Za służbę społeczności. | |
Allan James Watson | Za służbę samorządowi i społeczności. | |
Elżbieta Izabela Webb | Za służbę społeczności Glenreagh. | |
Profesor nadzwyczajny Michael John Weidmann | Za służbę medycynie w dziedzinie neurochirurgii. | |
Malcolm Robert Weir | Za służbę społeczności Gerringong. | |
Peter Weston | W służbie ochrony i środowiska. | |
Ian Gifford Westray | Za służbę w sporcie piłki nożnej jako administrator. | |
Anthony John Wheeler | Za służbę społeczności poprzez organizacje zdrowia i kościelne. | |
Robert Frederick Whiteway | W służbie ochrony i środowiska. | |
Shirley Joan Wilhelm | O służbę społeczności poprzez organizacje kościelne i służbowe. | |
Geoffrey Alan Williams | W służbie ochrony i środowiska. | |
Peter James Williams | Za służbę społeczności Toowoomba. | |
Glenn Kenneth Willmann | Za służbę kombatantom i ich rodzinom. | |
Dr Anthony Rodham Wilson | Za służbę medycynie i społeczności Tumut. | |
Bruce Douglas Wilson | Za usługi dla branży mediów drukowanych i społeczności Cessnock. | |
Joan Mary Wilson | Za służbę społeczności tybetańskiej. | |
Lindsay Robert Wood | Za służbę sportowi krykieta i społeczności. | |
Peter Michael Woods | Za służbę w sporcie futbolu rugby jako administrator. | |
Wendy Joyce Woodward | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Betty Margaret Wright | Za służbę społeczności za pośrednictwem organizacji opieki nad osobami starszymi i zdrowia. | |
David Willmer Wright | Do obsługi sztuk wizualnych za pomocą medium witrażowego. | |
Ronny Yeo | Za służbę społeczności za pośrednictwem szeregu organizacji. | |
Panayiotes Michael Yiannoudes | Za służbę społeczności greckiej i cypryjskiej poprzez organizacje wielokulturowe. | |
Kenneth James Young | Za służbę dla społeczności oraz weteranów i ich rodzin. |
Dywizja Wojskowa
Oddział | Odbiorca | Cytat | Uwagi |
---|---|---|---|
Marynarka wojenna | Chorąży Timothy Joseph Holliday | Za zasłużoną służbę dla Royal Australian Navy w zakresie rozwoju kariery siły roboczej i personelu w kategorii systemów komunikacyjnych i informacyjnych. | |
Główny podoficer Arron Cameron Watson | Za zasłużoną służbę w dziedzinie inżynierii morskiej w Royal Australian Navy. | ||
Armia | Kapitan A | Za zasłużoną służbę. | |
Chorąży klasa pierwsza Stephen Michael Greenall | Za zasłużoną służbę jako starszy sierżant artificer z 5/7 Batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego, jako kierownik utrzymania ruchu Joint Logistic Unit North oraz jako chorąży inżynierii elektrycznej i mechanicznej 1. brygady. | ||
Chorąży klasa pierwsza H | Za zasłużoną służbę w Dowództwie Operacji Specjalnych na stanowiskach dowódczych pułku. | ||
Chorąży klasa pierwsza David Ross Lehr | Za zasłużoną służbę jako starszy sierżant pułku 2./10. pułku polowego, Joint Task Force 635 Operation ANODE Rotation 13 oraz 1. pułku polowego. | ||
Chorąży klasa pierwsza John Robert Pickett | Za zasłużoną służbę jako starszy sierżant musztry w Royal Military College Duntroon i jako starszy sierżant pułku 41 Batalionu Królewskiego Pułku Nowej Południowej Walii i 2 Batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego. | ||
Chorąży klasa pierwsza Richard Alfred Verrall | Za zasłużoną służbę jako pułkowy sierżant major z 2/17 Batalionu Królewskiego Pułku Nowej Południowej Walii i 7 Batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego. | ||
Siły Powietrzne | Wing Commander Rudy Thomas Darvill | Za zasługi w zakresie przywództwa, rozwoju i utrzymania zdolności wywiadu morskiego, rozpoznania i reagowania. | |
Chorąży Russell George Kennedy CSC | Za zasłużoną służbę w zakresie rozwoju i zarządzania szkoleniem rezerw w ramach Dyrektora Generalnego Rezerwy – Oddział Sił Powietrznych. | ||
Dowódca eskadry Ravinder Singh | Za zasłużony serwis w zakresie wsparcia zdolności transportu lotniczego. |
Zasłużona służba
Uwagi:
Medal za służbę publiczną (PSM)
Stan/ terytorium |
Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Terytorium Stolicy Australii | Pamela Ruth Davoren | Za wybitną służbę publiczną w kierowaniu skoordynowanym i zintegrowanym rozwojem polityki i świadczeniem usług w służbie publicznej ACT. |
Lois Mary Ford | Za wybitną służbę publiczną w kierowaniu sprawiedliwością społeczną dla osób niepełnosprawnych i najbardziej fundamentalną zmianę w reformie usług i zmianę postawy społeczności na Australijskim Terytorium Stołecznym w ciągu ostatnich 10 lat. | |
Queensland | Paweł Jan Brown | Za wybitną służbę publiczną dla policji Queensland. |
Guillermo Capati | Za wyjątkową służbę publiczną na rzecz zrównoważonej przyszłości wody Gold Coast i szerszego regionu South East Queensland. | |
Dr Mark Stewart Elcock | Za wyjątkową służbę publiczną w rozwoju i dostarczaniu zintegrowanych usług transportu i odzyskiwania pacjentów w Queensland. | |
Kathryn Mary Frankland | Za wybitną służbę publiczną na rzecz rozwoju i badania historycznych zapisów rodzinnych dla rdzennej ludności Queensland. | |
Dr Neil Richard Wigg | Za wybitną służbę publiczną na rzecz pediatrii i zdrowia dzieci w Australii. | |
Nowa Południowa Walia | Ralph Edward Bott | Za wyjątkową służbę publiczną poprzez planowanie i zarządzanie wizytami i wydarzeniami w Sydney Opera House. |
Dr Lee Clifford Bowling | Za wyjątkową służbę publiczną w zakresie jakości wody i zarządzania nią. | |
Kevin Cooper AFSM | Za wybitną służbę publiczną w dziedzinie techniki rolniczej i badań naukowych. | |
Robert Geyer | Za wybitną służbę publiczną w dziedzinie techniki rolniczej i badań naukowych. | |
Glynis Ann Ingram | Za wybitną służbę publiczną jako Dyrektor Regionalny ds. Usług Społecznych Regionu Zachodniego, Nowa Południowa Walia. | |
Patricia Mary Kelly | Za wybitną służbę publiczną jako Dyrektor Generalny ds. Zasobów Ludzkich w Departamencie Edukacji i Społeczności NSW. | |
Ethel McAlpine | Za wybitną służbę publiczną dla osób niepełnosprawnych w Nowej Południowej Walii. | |
Julie Anne Newman | Za wyróżniającą się służbę publiczną poprzez wdrożenie szeregu reform organizacyjnych i finansowych w Nowej Południowej Walii oraz za wkład w utworzenie Działu Bezpieczeństwa, Powrotu do Pracy i Wsparcia. | |
Iwan Novak | Za wybitną służbę publiczną w nauczaniu w branży hotelarskiej. | |
Saravanamutthu Shanmugamany | Za wybitną służbę publiczną dla Housing NSW. | |
John William Willing | Za wybitną służbę publiczną na rzecz edukacji w zachodniej Nowej Południowej Walii. | |
Wiktoria | Wayne John Craig | Za wybitną służbę publiczną na rzecz edukacji w Północnym Regionie Metropolitalnym Wiktorii. |
Margaret Mary Dobson | Za wybitną służbę publiczną dla Programu Pielęgniarstwa Szkoły Podstawowej. | |
Malcolm Allan Millar | Za wybitną służbę publiczną dla Programu Pielęgniarstwa Szkoły Podstawowej. | |
Dr Clive Leslie Noble | Za wybitną służbę publiczną i przywództwo w polityce naukowej, innowacjach, współpracy i zarządzaniu na poziomie stanowym i krajowym. | |
Lenard Alan Norman | Za wybitną służbę publiczną w Corrections Victoria. | |
Zachodnia australia | Allen Ronald Cooper | Za wybitną służbę publiczną Shire of East Pilbara. |
Geraldine Monica Ennis | Za wybitną służbę publiczną w świadczeniu usług zdrowotnych w wiejskich i odległych regionach Australii Zachodniej. | |
Dr Andrew Geoffrey Robertson CSC | Za wybitną służbę publiczną jako dyrektor ds. zarządzania katastrofami i gotowości w WA Health. | |
Mark Gregory Webb | Za wybitną służbę publiczną dla Urzędu Ogrodów Botanicznych i Parków w Perth w Australii Zachodniej. | |
Południowa Australia | Darren Robert Renshaw | Za wybitną służbę publiczną na rzecz Generalnego Szpitala Repatriacyjnego i szerszej społeczności weteranów. |
Valerie Ann Smyth | Za wybitną służbę publiczną w dziedzinie zdrowia i zarządzania kryzysowego. | |
Lynne Symons | Za wybitną służbę publiczną w dziedzinie edukacji publicznej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania. | |
Tasmanii | Peter Graeme Brownscombe, zmarły (Nagroda 17 września 2012) | Za wybitną służbę publiczną dla społeczności Tasmanii w kilku agencjach rządowych, w szczególności za inicjatywy i innowacje, które zaowocowały wynikami, które przyniosły znaczne korzyści Tasmanii i jej gospodarce. |
Geoffrey Stephen Coles | Za wyjątkową służbę publiczną w zarządzaniu wynikami ochrony, zarządzaniem gruntami i doświadczeniami odwiedzających w parkach narodowych i innych zarezerwowanych ziemiach na Tasmanii. | |
Północne terytorium | Patricia Gweneth Angus | Za wybitną służbę publiczną dla polityki zdrowotnej i mieszkaniowej oraz programów i usług dla ludności tubylczej na Terytorium Północnym. |
Jennifer Gail Książę | Za wybitną służbę publiczną i przywództwo, w szczególności jako podskarbnik Terytorium Północnego. |
Medal australijskiej policji (APM)
Oddział | Odbiorca |
---|---|
Australijska Policja Federalna | Dowódca Bruce Philip Giles |
Detektyw nadinspektor William Edward Quade | |
Zastępca komisarza Justine Georgina Saunders | |
Policja Nowej Południowej Walii | Inspektor Edward Anthony Bosch |
Sierżant Kevin Bernard Daley | |
Nadinspektor Luke Freudenstein | |
Inspektor Guy Charles Guiana | |
Inspektor Inspektor Stephen John Henkel | |
Sierżant Peter Andrew Lunney | |
Detektyw sierżant John Robertson | |
Nadinspektor John Spooner | |
Nadinspektor John Joseph Stapleton | |
Wiktoria Policja | Inspektor Michael James Beattie |
Starszy sierżant Ian Stewart Forrester | |
Inspektor Gregory John Parr | |
Policja w Queensland | Detektyw nadinspektor Mark William Ainsworth |
Nadinspektor Brent John Carter | |
Starszy sierżant Peta Louise Comadria | |
Nadinspektor Thomas Herbert Gockel | |
Nadinspektor Glenn Andrew Horton | |
Starszy sierżant Graham John Lohmann | |
Policja Australii Zachodniej | p.o. nadinspektora Barry Lynton Kitson |
Starszy sierżant Brevet Neville Vernon Ripp | |
Komendant Paul Anthony Zanetti | |
Policja Australii Południowej | Sierżant Michael James Butler |
Sierżant Meredith Fay Huxley | |
Detektyw starszy sierżant Trevor George Jenkins | |
Policja Tasmanii | Sierżant Christopher Ivan Lucas |
Inspektor David William Plumpton | |
Policja Terytorium Północnego | Sierżant Paula Maree Dooley-McDonnell |
Nadinspektor Kristopher John Evans |
Medal australijskiej straży pożarnej (AFSM)
Oddział | Odbiorca |
---|---|
Straż pożarna w Nowej Południowej Walii | Doktor Gregory Mark Buckley |
Lindsay Ronald Henley | |
Barrie John Hewitt | |
David Bruce Milliken | |
Tom Nolles | |
Errol James Smith | |
James Patrick Smith | |
Wayne Staples | |
Ian Charles Stewart | |
Barry John Tindall | |
Straż Pożarna Wiktorii | Rocky Joseph Barca |
David Eric Blackburn | |
Barry William Dale | |
James Roger Fox | |
Gregory John McCarthy | |
William Maurice Rouse | |
Straż pożarna w Queensland | Noel Bruce Harbottle |
Ian Gregory Holm | |
Alun Granville Williams | |
Straż pożarna Australii Zachodniej | Malcolm Graham Cronstedt |
Piotr Keppel | |
Straż pożarna Australii Południowej | Steven Allen Moir |
Kenneth Andrew Potter | |
Robert Cameron Stott | |
Peter Colin Wicks | |
Straż Pożarna Tasmanii | Kenneth Burns |
Garry John Cooper | |
Rodney Kenneth Sweetnam ESM | |
ACT Straż Pożarna | Gregory Leonard Buscombe |
NI Straż Pożarna | Gerard Patrick Downie |
Medal pogotowia ratunkowego (ASM)
Oddział | Odbiorca |
---|---|
Pogotowie ratunkowe w Nowej Południowej Walii | Michael John Corlis |
Iana Neila Johnsa | |
Terence Edward Watson | |
Kenneth Charles Wheeler | |
Pogotowie ratunkowe Victoria | Jonathan David Byrne |
Anthony Scott Oksford | |
Kerry Charles Power | |
Pogotowie ratunkowe w Queensland | Kevin John Elliott |
Ann Clarice Taggart | |
Pogotowie ratunkowe w Australii Zachodniej | Sally Anna Gifford |
Sally Ann Simmonds | |
John Douglas Watts | |
Pogotowie ratunkowe w Australii Południowej | Dziekan Hamilton Clarke |
Świt Frances Kromer | |
Tasmańska służba pogotowia ratunkowego | Grant Gordon Lennox |
Medal służb ratowniczych (ESM)
Oddział | Odbiorca |
---|---|
Służby ratunkowe Nowej Południowej Walii | Russell Ian Ashdown |
Jon Glenn Gregory | |
James Angus McTavish CSC | |
Pogotowie Wiktorii | Timothy James Wiebusch |
Służby ratunkowe w Queensland | Christopher Ernest Arnott |
Kevin James Donnelly | |
Adrianus Fransiscus Van Den Ende OAM | |
Służby ratunkowe Australii Południowej | Trevor John Bond |
Tasmańskie służby ratownicze | Donald George Mackrill AFSM, OAM |
Mark David Nelson | |
Bevis Charles Perkins | |
Służby ratunkowe na Terytorium Północnym | Mark Richard Fishlock CSM |
Galanteria, Wybitna i Wyraźna Obsługa
Uwagi:
Medal za galanterię (MG)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Armia | Kapral B. | Za akty waleczności w akcji w niebezpiecznych okolicznościach. |
Kapral J. | Za akty waleczności w akcji w niebezpiecznych okolicznościach podczas operacji SLIPPER w Afganistanie, czerwiec 2010 r. | |
Kapral N. | Za akty waleczności w akcji w niebezpiecznych okolicznościach. |
Wyróżnienie za galanterię
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Armia | Szeregowy Nathan David Bendle | Za akty waleczności w akcji w dniu 7 września 2011 r. podczas operacji SLIPPER jako członek Mentoring Task Force 3 w Afganistanie. |
Szeregowy D. | Za akty waleczności w akcji. | |
Kapral Scott James Smith † | Za akty waleczności w akcji w dniu 21 października 2012 r., podczas gdy technik rozpoznania uzbrojenia wybuchowego w XVIII Grupie Zadaniowej Operacji Specjalnych Rotacja w Afganistanie | |
Szeregowy Kyle Anthony Wilson | Za akty waleczności w akcji w dniu 7 września 2011 r. podczas operacji SLIPPER jako członek Mentoring Task Force 3 w Afganistanie. | |
Siły Powietrzne | Sierżant K. | Za akty waleczności w akcji. |
Krzyż Zasłużonego Służby (DSC)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Armia | Podpułkownik G. | Za wybitne dowodzenie i przywództwo w działaniu. |
Podpułkownik Christopher R. Smith CSC | Za wybitne dowodzenie i przywództwo w operacjach wojennych oraz w akcji jako dowódca, Mentoring Task Force 3 w operacji SLIPPER w Afganistanie od czerwca 2011 do stycznia 2012 roku. |
Sztabka do Medalu Za Wybitną Służbę (DSM & Bar)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Armia | mjr J. DSM | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. |
Medal Zasłużonej Służby (DSM)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Armia | Major A. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. |
Kapitan A. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. | |
Kapral A. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. | |
Major Anthony Raymond Bennett | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych i w akcji jako oficer dowodzący kompanią, Mentoring Task Force 3 w operacji SLIPPER w Afganistanie od czerwca do listopada 2011 r. | |
Major E. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. | |
Kapral P. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. | |
Kapitan R. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. | |
Major S. | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych iw akcji. | |
Pułkownik David John Smith AM | Za wybitne przywództwo w operacjach wojennych jako zastępca dowódcy Połączonego Zespołu Uruzgan w operacji SLIPPER w Afganistanie od maja 2011 do stycznia 2012 roku. |
Wyróżnienie za Wybitną Służbę
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Marynarka wojenna | Kapitan Simon Giuseppe Ottaviano | Za wybitne pełnienie obowiązków w operacjach wojennych jako Szef Sztabu Połączonych Sił Zadaniowych 633 w operacji SLIPPER od lipca 2011 do stycznia 2012 roku. |
Komandor Andrew Paul Quinn | Za wybitne wykonywanie obowiązków w operacjach wojennych jako dowódca HMAS Toowoomba w operacji SLIPPER od czerwca do października 2011 r. | |
Armia | Podpułkownik B. | Za wybitne pełnienie obowiązków w operacjach wojennych. |
Major Andrew Baker | Za wybitne pełnienie obowiązków w operacjach wojennych jako dowódca, brygady dowództwa operacyjnego i zespołu łącznikowego, Mentoring Task Force 3 w operacji SLIPPER w Afganistanie. | |
Major Andrew Thomas Cullen | Za wybitne pełnienie obowiązków w operacjach wojennych jako dowódca oddziału do unieszkodliwiania amunicji wybuchowej, połączony zespół Uruzgan w operacji SLIPPER od maja 2011 do lutego 2012 roku. | |
Prywatny Phillip Alan Durham | Za wybitne pełnienie obowiązków służbowych w operacjach wojennych oraz w akcji jako strzelec kompanii A, Mentoring Task Force 3 w operacji SLIPPER w Afganistanie od czerwca 2011 do stycznia 2012 roku. | |
Generał dywizji Michael George Krause | Za wybitne wykonywanie obowiązków w operacjach wojennych jako zastępca szefa sztabu ds. planów, dowództwa międzynarodowego wspólnego dowództwa, międzynarodowych sił wsparcia bezpieczeństwa Afganistan od marca 2011 do lutego 2012 roku. | |
Major Benjamin Gerard McLennan | Za wybitne wykonywanie obowiązków w operacjach wojennych jako oficer operacyjny, Mentoring Task Force 3 w operacji SLIPPER od czerwca do listopada 2011 r. | |
Podpułkownik Christopher Gerard Miles | Za wybitne pełnienie obowiązków w operacjach wojennych jako Chief Staff Officer Operations, Headquarters Joint Task Force 633 oraz jako p.o. zastępcy dowódcy i szefa sztabu połączonego zespołu Uruzgan w operacji SLIPPER. | |
Kapral Daniel Brett Miller | Za wybitne wykonywanie obowiązków w operacjach wojennych jako mentor korporalny Mentoring Task Force 3 w operacji SLIPPER w Afganistanie od czerwca 2011 do stycznia 2012. | |
Major R. | Za wybitne pełnienie obowiązków w operacjach wojennych. | |
Kapitan T. | Za wybitne pełnienie obowiązków w działaniach wojennych i w akcji. |
Bar to the Conspicuous Service Cross (CSC i Bar)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Armia | Podpułkownik Rolf Audrins CSC | Za wybitne osiągnięcia jako Oficer Sztabu Pierwszego Stopnia, Kierowanie Karierą w Dyrekcji Zarządzania Karierą Żołnierza - Armia. |
Siły Powietrzne | Kapitan grupy Christopher Thomas Hanna CSC | Za wybitne oddanie służbie w Australijskich Siłach Obronnych jako prawnik w Królewskich Australijskich Siłach Powietrznych. |
Widoczny krzyż za służbę (CSC)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Marynarka wojenna | Komandor Mitchell Robert Livingstone | Za wybitne osiągnięcia, gdy dowódca HMAS Pirie zaangażował się w ratowanie ocalałych z zatopionego statku na Wyspie Bożego Narodzenia w dniu 15 grudnia 2010 r. |
Kapitan Christine Ann Clarke | Za wybitne osiągnięcia jako dowódca HMAS Kuttabul. | |
Komendant Paul James Moggach | Za wybitne osiągnięcia w pełnieniu obowiązków dowódcy 817 Dywizjonu od sierpnia 2009 roku do likwidacji Dywizjonu w grudniu 2011 roku. | |
Komendant Timothy James Standen | Za wybitne osiągnięcia jako Oficer Inżynier Lotnictwa Floty | |
Armia | Podpułkownik Ana Laura Duncan | Za wybitne osiągnięcia jako Starszy Doradca Kariery w Dyrekcji Zarządzania Karierą Oficerską - Wojsko. |
Podpułkownik Arun Lambert | Za wybitne osiągnięcia jako Dyrektor ds. Przeglądu Prawnego, Biuro Inspektora Generalnego Australijskich Sił Obronnych - Canberra. | |
Podpułkownik Jenelle Margaret Lawson | Za wybitne osiągnięcia jako Staff Officer Plans, Headquarters Defence Force Recruiting za innowacyjność, rozwój i pomyślną realizację programu stypendiów technicznych w zakresie obronności w latach 2007-2011. | |
Pułkownik John Brendan McLean | Za wybitne osiągnięcia jako dowódca 16. Pułku Obrony Powietrznej. | |
Podpułkownik Saad Imad Omari DSC | Za wybitne osiągnięcia jako Oficer Sztabowy Plany Pierwszego Stopnia i Oficer Sztabowy Pierwszego Stopnia Przygotowanie Sił w Kwaterze Głównej 1. Dywizji. | |
Podpułkownik Bradley Scott Robertson | Za wybitne osiągnięcia jako Oficer Sztabu Logistyki w Dyrekcji Logistyki - Wojsko. | |
Podpułkownik Matthew Stewart Thomson | Za wybitne osiągnięcia jako Dyrektor Projektu, Defence Support Group - Capital Facilities and Infrastructure Branch. | |
Siły Powietrzne | Wing Commander David Charles Abraham | Za wybitne osiągnięcia we wsparciu logistycznym systemu uzbrojenia F-111 |
Kapitan grupy Peter Robert Davies | Za wybitne osiągnięcia jako dowódca 1. jednostki nadzoru radarowego. | |
Kapitan grupy Jennifer Karen Lumsden | Za wybitne osiągnięcia jako Szefa Sztabu, Dyrektora Generalnego Rezerwy Zdrowia - Siły Powietrzne oraz w rozwijaniu zdolności do ewakuacji lotniczej w służbie wojskowej. | |
Wing Commander Paul Raymond Parolo | Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inżynierii kosmicznej w Królewskich Australijskich Siłach Powietrznych. | |
Sierżant Andrew Gordon Wade | Za wybitne osiągnięcia jako starszy podoficer komórki silnika w 37. eskadrze. |
Wyróżniający się medal za usługi (CSM)
Oddział | Odbiorca | Cytat |
---|---|---|
Marynarka wojenna | Komandor Rodney John Griffiths | Za zasłużone osiągnięcia jako Asystent Attache Obrony, Australijski Sztab Obrony, Dżakarta. |
Główny marynarz Deakon James Lewis | Za zasługi dla pełnienia służby jako wiodący marynarz, operator systemów bojowych i menedżer taktycznego łącza danych w HMAS Sydney | |
Podoficer Jay Pettifer | Za zasłużone osiągnięcia i wkład w Royal Australian Navy poprzez wdrożenie kompleksowych ulepszeń bezpieczeństwa w Garden Island Defence Precinct. | |
Chorąży Michael John Quinlan | Za zasłużone osiągnięcia jako Oficer Szkoleniowy Ucieczki Podwodnej w HMAS Stirling w Australii Zachodniej. | |
Zasada podoficer Luanne Rebecca | Za zasłużone oddanie służbie jako podoficer marynarki wojennej sternika w Szkole Rekrutacyjnej Królewskiej Marynarki Wojennej Australii. | |
Chorąży William James Welman | Za zasłużone osiągnięcia jako Kierownik Kategorii Systemów Komunikacyjnych w Dyrekcji Zarządzania Kategorią Marynarki Wojennej. | |
Armia | Major Paul John Bellas | Za zasłużone osiągnięcia jako kierownika ds. logistyki Chinook w przeprowadzaniu znaczących reform skutkujących zwiększeniem wydajności Chinook i zmniejszeniem kosztów posiadania w obronie. |
Major Steven James Bennett | Za zasłużone osiągnięcia na stanowisku oficera sztabowego II stopnia - Projekty i plany w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, Dowództwo Sił Dowództwa. | |
Podpułkownik Scott Rodney Bradford | Za zasłużone osiągnięcia jako Szkolenie Oficera Sztabowego Pierwszego Stopnia w Kwaterze Głównej 2. Dywizji. | |
Major r Michael John Buchanan | Za zasłużone osiągnięcia jako Oficer Commanding Reinforcement Company, Mentoring Task Force 3 od lutego 2011 do stycznia 2012. | |
Kapral D. | Za zasłużone osiągnięcia jako ekspert merytoryczny ds. operacji technicznych wspierających zdolności Operacji Specjalnych Australijskich Sił Obronnych. | |
Kapral Adam Orzeł | Za zasłużone oddanie się służbie technika geomatycznego zapewniającego wsparcie inżynieryjne dla armii australijskiej. | |
Sierżant Bradley Norman Foster | Za zasłużone osiągnięcia jako p.o. starszego sierżanta kompanii C i p.o. zastępcy kompanii wsparcia 1. batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego. | |
Chorąży klasa pierwsza Michael Kenneth Harman | Za zasłużone osiągnięcia jako sierżant kwatermistrza technicznego 3. Pułku Inżynierów Bojowych. | |
Major Lloyd Alexander Jensen | Za zasłużone osiągnięcia jako kwatermistrza i dowódcy baterii wsparcia bojowego służby bojowej, 4 pułku Królewskiej Artylerii Australijskiej w 2011 roku. | |
Chorąży klasy 2 Kevin John Kennedy | Za zasłużone oddanie się służbie jako chorąży ds. raportowania strategicznego w Kwaterze Głównej Armii. | |
Chorąży klasa 2 M. | Za zasłużone osiągnięcia w dziedzinie doktryny i edukacji kontrpartyzanckiej armii australijskiej. | |
Podpułkownik Bevan Hugh McDonald | Za wyjątkową służbę jako oficer sztabowy stopnia pierwszego, dowództwo połączonych operacji w kwaterze głównej w pionierskim procesie operacyjnym dotyczącym wymagań użytkownika i kierowaniu nim. | |
Kapral Lee Andrew Newham | Za zasłużone osiągnięcia jako dowódca sekcji 2. Batalionu Królewskiego Pułku Australijskiego. | |
Kapitan O. | Za zasłużone osiągnięcia jako oficer kadrowo-administracyjny pułku. | |
Chorąży klasa pierwsza Christopher Robin Tuddenham | Za zasłużone oddanie się służbie jako Inżynier Systemów Komunikacyjnych w Dowództwie Operacji Połączonych Kwatery Głównej. | |
Major Lisa Therese Weston | Za zasłużone oddanie się służbie jako oficer dowodzący ECHO Squadron w Australijskiej Akademii Sił Obronnych. | |
Chorąży klasy 2 Damien Alexander Woolfe | Za zasłużone osiągnięcia jako chorąży ds. unieszkodliwiania amunicji wybuchowej w Szkole Treningowej Uzbrojenia Wybuchowego Obrony. | |
Siły Powietrzne | Dowódca eskadry Daniel Joseph Grealy | Za zasłużone osiągnięcia jako oficer wykonawczy w dywizjonie numer 1. |
Kapitan grupy Ross Keith Jones | Za zasłużone osiągnięcie jako Dowódca w Jednostce Szkoleń Rekrutacyjnych Numer 1. | |
Chorąży Edward Peter O'Farrell | Za zasłużone osiągnięcia jako chorąży kierujący Assisted Learning Center w Królewskiej Australijskiej Szkole Szkolenia Technicznego Sił Powietrznych. | |
Dowódca eskadry Sheena Lee Oldridge | Za zasłużone osiągnięcia jako inżynier ds. rozwoju nowych projektów w oddziale uzbrojenia kierowanego, dywizja uzbrojenia wybuchowego. | |
Chorąży Jason Robin Stone | Za zasłużone osiągnięcia jako Warrant Officer Engineering w Eskadrze Numer 1. |
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Australijskie listy wyróżnień , www.gg.gov.au
- Listy Wyróżnień Dnia Australii 2013 , Gubernator Generalny Australii : Sekretariat Australijskich Honorów
- Gazety australijskie: