Mistrzostwa Świata w Pływaniu FINA 2012 (25 m) - 2012 FINA World Swimming Championships (25 m)
11. Mistrzostwa Świata FINA w Pływaniu (25 m) | |
---|---|
Miasto gospodarza | Stambuł , Turcja |
Daktyle) | 12-16 grudnia |
Miejsce(a) | Sinan Erdem Dome |
Uczestniczące narody | 161 |
Sportowcy biorący udział | 958 |
Wydarzenia | 40 |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu FINA 2012 | ||
---|---|---|
Freestyle | ||
50 m² | mężczyźni | kobiety |
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | kobiety |
800 m² | kobiety | |
1500 m² | mężczyźni | |
Styl grzbietowy | ||
50 m² | mężczyźni | kobiety |
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
Żagle | ||
50 m² | mężczyźni | kobiety |
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
Motyl | ||
50 m² | mężczyźni | kobiety |
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
Indywidualna składanka | ||
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta freestyle | ||
4×100 m | mężczyźni | kobiety |
4×200 m² | mężczyźni | kobiety |
Przekaźnik składany | ||
4×100 m | mężczyźni | kobiety |
The 11th FINA świata pływackie Championships (25m) odbyło się w Stambule , Turcja na 12-16 grudnia 2012. Ten basen-tylko mistrzostwa odbyły się w Sinan Erdem Dome ; wszystkie zawody odbywały się na 25-metrowym ( krótkim ) basenie.
Stany Zjednoczone zwyciężyły w klasyfikacji medalowej z łączną liczbą 27 medali i zdobyły najwięcej złotych medali – 11. W sumie ustanowiono 18 rekordów mistrzowskich i pobito 2 rekordy świata (obydwa ustanowione przez Amerykanina Ryana Lochte ). Lochte i Węgierka Katinka Hosszú zostały uznane za najlepsze pływaczki i zawodniczki zawodów. Lochte zakończył spotkanie z 8 medalami (bijąc swój poprzedni rekord 7 ustanowionych w 2010 roku), a Hosszú miał łącznie 5 medali.
Proces licytacji
FINA ogłosiła w dniu 12 kwietnia 2008 r., że Stambuł pokonał jedynego innego oferenta Wiedeń , Austria po spotkaniu Biura FINA w Manchesterze , Wielka Brytania .
Miejsce wydarzenia
Wydarzenia odbyły się w Sinan Erdem Dome , który może pomieścić 22 500 osób.
Wydarzenia
Zawody pływackie obejmowały wyścigi na krótkim torze (25 m) w 40 konkurencjach (20 dla mężczyzn, 20 dla kobiet; 17 konkurencji indywidualnych i 3 sztafety dla każdej płci). W sesji porannej odbyły się wydarzenia wstępne, a w sesji wieczornej wydarzenia półfinałowe/finałowe.
- Freestyle : 50, 100, 200, 400, 800 (kobiety) i 1500 (mężczyźni);
- Styl grzbietowy : 50, 100 i 200;
- Styl klasyczny : 50, 100 i 200;
- Motyl : 50, 100 i 200;
- Składanka indywidualna : 100, 200 i 400;
- Przekaźniki: 4 × 100 wolne, 4 × 200 wolne; 4 × 100 składanka
Harmonogram
Data | Sesja poranna Biegi wstępne (10:00 EET ) |
Sesja wieczorna Półfinały i finały (19:00 EET ) |
---|---|---|
Środa 12 grudnia |
Męska 200 stylem dowolnym Kobiet 50 stylem klasycznym Męska 100 stylem grzbietowym Kobiet 200 stylem dowolnym Męska 100 stylem klasycznym Kobiet 100 stylem grzbietowym Męska 100 stylem motylkowym Kobiet 400 stylem zmiennym Męska 4 × 100 stylem dowolnym Kobiet 4 × 200 stylem dowolnym |
200 stylem dowolnym mężczyzn (finał) 50 kobiet stylem klasycznym (półfinały) 100 mężczyzn stylem grzbietowym (półfinały) 200 stylem motylkowym kobiet (finał) 100 stylem klasycznym mężczyzn (półfinały) 100 stylem grzbietowym kobiet (półfinały) 100 stylem motylkowym mężczyzn (półfinały) finały) stylem zmiennym 400 kobiet (finał) stylem dowolnym 4 × 100 mężczyzn (finał) stylem dowolnym 4 × 200 kobiet (finał) |
Czwartek 13 grudnia |
kobiet 100 stylem zmiennym męskim 400 stylem zmiennym kobiet 50 stylem motylkowym mężczyzn 50 stylem dowolnym kobiet 100 zmiennym mężczyzn 4 × 200 stylem dowolnym kobiet 800 stylem dowolnym (wolniejsze biegi) |
Damski 100 freestyle (półfinały) Męska 400 medley (final) dla kobiet 50 żabka (final) Męska 100 grzbietowym (final) dla kobiet 50 motyl (półfinały) Męska 50 freestyle (półfinały) dla kobiet 100 grzbietowym (final) Męskie 100 stylem klasycznym (finał) 100 zmiennym kobiet (półfinały) 100 stylem motylkowym mężczyzn (finał) stylem dowolnym 800 kobiet (finał) stylem dowolnym mężczyzn 4 × 200 (finał) |
piątek 14 grudnia |
Mężczyźni 50 stylem grzbietowym Kobiety 200 stylem grzbietowym Mężczyźni 50 stylem motylkowym Kobiety 100 stylem klasycznym Mężczyźni 400 stylem dowolnym Mężczyźni 200 stylem zmiennym Kobiety 400 stylem dowolnym Mężczyźni 200 stylem klasycznym Kobiety 4 × 100 stylem zmiennym |
50 mężczyzn stylem grzbietowym (półfinały) 100 stylem dowolnym kobiet (finał) 50 mężczyzn stylem dowolnym ( półfinały) 200 stylem grzbietowym kobiet (finał) 200 stylem klasycznym mężczyzn (finał) 50 stylem dowolnym kobiet (finał) 50 stylem dowolnym mężczyzn (finał) 100 stylem klasycznym kobiet ( półfinały) 400 stylem dowolnym kobiet (finał) 50 stylem dowolnym mężczyzn (finał) stylem zmiennym 100 mężczyzn (finał) stylem zmiennym mężczyzn 200 (finał) stylem zmiennym 4 × 100 kobiet (finał) |
Sobota 15 grudnia |
Kobiety 50 stylem grzbietowym Mężczyźni 100 stylem dowolnym Kobiety 100 stylem motylkowym Mężczyźni 100 zmiennym Kobiety 50 stylem dowolnym Kobiety 200 stylem zmiennym Mężczyźni 50 stylem klasycznym Kobiety 4 × 100 stylem dowolnym |
Damski 100 stylem klasycznym (końcowe) Męska 50 grzbietowym (final) damskie 50 grzbietowym (półfinały) Męskie 100 freestyle (półfinały) damskie 50 freestyle (półfinały) Męska 50 Motyl (końcowy) dla kobiet 100 motyl (półfinały) Styl zmienny 100 mężczyzn (półfinały) Styl zmienny 200 kobiet (finał) Styl klasyczny 50 mężczyzn (półfinały) Styl dowolny 4 × 100 kobiet (finał) |
Niedziela 16 grudnia |
Męska 200 stylem grzbietowym Damska 200 stylem klasycznym Męska 200 motylkowa Damska 200 stylem dowolnym Męska zmienna 4 × 100 Męska 1500 stylem dowolnym (wolniejsze biegi) |
100 stylem dowolnym mężczyzn (finał) 50 kobiet stylem grzbietowym (finał) 200 stylem grzbietowym mężczyzn (finał) 200 stylem klasycznym kobiet (finał) 100 zmiennym mężczyzn (finał) 100 stylem motylkowym kobiet (finał) 50 stylem klasycznym mężczyzn (finał) 50 stylem dowolnym kobiet (finał) 200 mężczyzn motyl (finał) 1500 stylem dowolnym mężczyzn (finał) 200 stylem dowolnym kobiet (finał) stylem zmiennym 4 × 100 mężczyzn (finał) |
Podsumowanie medalu
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone (USA) | 11 | 8 | 8 | 27 |
2 | Chiny (CHN) | 3 | 5 | 3 | 11 |
3 | Węgry (WĘGRY) | 3 | 4 | 3 | 10 |
4 | Dania (DEN) | 3 | 2 | 4 | 9 |
5 | Rosja (ros.) | 2 | 3 | 4 | 9 |
6 | Włochy (ITA) | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Niemcy (GER) | 2 | 1 | 1 | 4 |
Japonia ( Japonia ) | 2 | 1 | 1 | 4 | |
9 | Litwa (LTU) | 2 | 1 | 0 | 3 |
10 | Australia ( Australia ) | 1 | 5 | 3 | 9 |
11 | Wielka Brytania (GB) | 1 | 2 | 3 | 6 |
12 | Republika Południowej Afryki (RPA) | 1 | 1 | 0 | 2 |
13 | Nowa Zelandia (NZL) | 1 | 0 | 2 | 3 |
Hiszpania (ESP) | 1 | 0 | 2 | 3 | |
15 | Brazylia (BRA) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Polska (POL) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
17 | Białoruś (BLR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Norwegia (NOR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Ukraina (UKR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
20 | Jamajka (JAM) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Słowenia (SVN) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
22 | Francja (FRA) | 0 | 1 | 1 | 2 |
23 | Czechy (CZE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wyspy Owcze (FRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Trynidad i Tobago (TRI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sumy (25 krajów) | 40 | 40 | 40 | 120 |
Zmiany w klasyfikacji medalowej
W czerwcu 2013 roku duński pływak Mads Glæsner został pozbawiony przez FINA złotego i brązowego medalu na 400 i 1500 metrów stylem dowolnym po pozytywnym wyniku testu na obecność lewometamfetaminy .
W styczniu 2014 roku Sąd Arbitrażowy ds. Sportu uchylił częściowo orzeczenie FINA i zwrócił złoty medal w biegu na 1500 m stylem dowolnym.
Data orzeczenia | Wydarzenie | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|---|
17 czerwca 2013 | 400 m stylem dowolnym, mężczyźni | Dania | -1 | -1 | ||
Nowa Zelandia | +1 | +1 | ||||
17 czerwca 2013 | 1500 m stylem dowolnym, mężczyźni | Dania | -1 | -1 | ||
Włochy | +1 | -1 | 0 | |||
Wyspy Owcze | +1 | -1 | 0 | |||
Polska | +1 | +1 | ||||
31 stycznia 2014 | 1500 m stylem dowolnym, mężczyźni | Dania | +1 | +1 | ||
Włochy | -1 | +1 | 0 | |||
Wyspy Owcze | -1 | +1 | 0 | |||
Polska | -1 | -1 |
Wyniki
Imprezy męskie
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Freestyle | ||||||
50 m |
freestyle
Władimir Morozow Rosja |
20,55 NR |
Florent Manaudou Francja |
20,88 |
Anthony Ervin Stany Zjednoczone |
20,99 |
100 m |
freestyle
Władimir Morozow Rosja |
45,65 |
Tommaso D'Orsogna Australia |
46,80 |
Jewgienij Łagunow Rosja |
46,81 |
200 m freestyle |
Ryan Lochte Stany Zjednoczone |
1:41,92 |
Paul Biedermann Niemcy |
1:42.07 |
Conor Dwyer Stany Zjednoczone |
1:43,78 |
400 m |
freestyle
Paul Biedermann Niemcy |
3:39,15 |
Hao Yun Chiny |
3:39,48 |
Matthew Stanley Nowa Zelandia |
3:41.01 |
1500 m freestyle |
Mads Glæsner Dania |
14:30.01 |
Gregorio Paltrinieri Włochy |
14:31.13 |
Pál Joensen Wyspy Owcze |
14:36.93 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 m |
grzbietowego
Robert Hurley Australia |
23.04 |
Matt Grevers Stany Zjednoczone |
23.17 |
Stanisław Doniec Rosja |
23.19 |
100 m |
grzbietowego
Matt Grevers Stany Zjednoczone |
49,89 |
Stanisław Doniec Rosja |
49,91 |
Guilherme Guido Brazylia |
50,50 |
200 m |
grzbietowego
Radosław Kawęcki Polska |
1:48,48 |
Ryan Lochte Stany Zjednoczone |
1:48,50 |
Ryan Murphy Stany Zjednoczone |
1:48,86 |
Żagle | ||||||
50 m |
klasycznego
Aleksander Hetland Norwegia |
26.30 |
Damir Dugonjič Słowenia |
26,32 |
Florent Manaudou Francja |
26,33 |
100 m |
klasycznego
Fabio Scozzoli Włochy |
57.10 |
Damir Dugonjič Słowenia |
57,32 |
Kevin Cordes Stany Zjednoczone |
57,83 |
200 m |
klasycznego
Daniel Gyurta Węgry |
2:01.35 CR |
Michael Jamieson Wielka Brytania |
2:03,00 |
Wiaczesław Sinkiewicz Rosja |
2:03.08 |
Motyl | ||||||
50 m |
motyla
Nicholas Santos Brazylia |
22.22 CR |
Czad le Clos Republika Południowej Afryki |
22.26 |
Tom Shields Stany Zjednoczone |
22.46 NR |
100 |
motyla
Czad le Clos Republika Południowej Afryki |
48,82 CR , AF |
Tom Shields Stany Zjednoczone |
49,54 |
Ryan Lochte Stany Zjednoczone |
49,59 |
200 m |
motyla
Kazuya Kaneda Japonia |
1:51.01 CR |
László Cseh Węgry |
1:51,66 |
Nikołaj Skworcow Rosja |
1:52,33 |
Indywidualna składanka | ||||||
100 m indywidualne składanki |
Ryan Lochte Stany Zjednoczone |
51,21 |
Kenneth do Australii |
51,38 |
George Bovell Trynidad i Tobago |
51,66 |
200 m indywidualne składanki |
Ryan Lochte Stany Zjednoczone |
1:49.63 WR |
Daiya Seto Japonia |
1:52,80 |
László Cseh Węgry |
1:52,89 |
400 m indywidualne składanki |
Daiya Seto Japonia |
3:59.15 AS |
László Cseh Węgry |
4:00.50 |
Dávid Verrasztó Węgry |
4:02.87 |
Przekaźniki | ||||||
4 x 100 m freestyle przekaźnikowe |
Stany Zjednoczone Anthony Ervin (47,28) Ryan Lochte (45,64) Jimmy Feigen (47,25) Matt Grevers (46,23) Garrett Weber-Gale Tyler Reed |
3:06.40 |
Włochy Luca Dotto (46,84) Marco Orsi (45,94) Michele Santucci (47,46) Filippo Magnini (46,83) |
3:07.07 |
Australia Tommaso D'Orsogna (46,68) Kyle Richardson (46,92) Travis Mahoney (47,32) Kenneth To (46,35) |
3:07.27 |
4 x 200 m freestyle przekaźnikowe |
Stany Zjednoczone Ryan Lochte (1:41.17) Conor Dwyer (1:43.04) Michael Klueh (1:43.04) Matt McLean (1:43.99) Garrett Weber-Gale Michael Weiss |
6:51.40 |
Australia Tommaso D'Orsogna (1:42.49) Jarrod Killey (1:42.82) Kyle Richardson (1:44.59) Robert Hurley (1:42.39) Travis Mahoney |
6:52.29 |
Niemcy Paul Biedermann (1:41.93) Dimitri Colupaev (1:42.96) Christoph Fildebrandt (1:45.40) Yannick Lebherz (1:42.93) |
6:53.22 |
4 x 100 m zmiennym przekaźnikowe |
Stany Zjednoczone Matt Grevers (50,00) Kevin Cordes (57,15) Tom Shields (48,66) Ryan Lochte (45,22) Ryan Murphy Mihail Alexandrov Anthony Ervin |
3:21.03 |
Rosja Stanisław Doniec (50.10) Wiaczesław Sinkiewicz (57.54) Nikołaj Skworcow (50.27) Władimir Morozow (44.95) Wiaczesław Prudnikow Jewgienij Łagunow |
3:22,86 |
Australia Robert Hurley (50,44) Kenneth To (57,44) Grant Irvine (50,75) Tommaso D'Orsogna (46,14) Kyle Richardson |
3:24,77 |
- a Pływacy, którzy brali udział tylko w biegach i otrzymali medale.
Imprezy kobiece
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Freestyle | ||||||
50 m |
freestyle
Aleksandra Gerasimenya Białoruś |
23,64 |
Francesca Halsall Wielka Brytania |
23,87 |
Jeanette Ottesen Dania |
24.00 |
100 m |
freestyle
Britta Steffen Niemcy |
52,31 |
Megan Romano Stany Zjednoczone |
52,48 |
Tang Yi Chiny |
52,73 |
200 m freestyle |
Allison Schmitt Stany Zjednoczone |
1:53,59 |
Katinka Hosszú Węgry |
1:54.31 |
Melanie Costa Hiszpania |
1:54.45 |
400 m |
freestyle
Melanie Costa Hiszpania |
4:01.18 |
Chloe Sutton Stany Zjednoczone |
4:01.20 |
Lauren Boyle Nowa Zelandia |
4:01.24 |
800 m |
freestyle
Lauren Boyle Nowa Zelandia |
8:08.62 OC |
Lotte Friis Dania |
8:10,99 |
Chloe Sutton Stany Zjednoczone |
8:15,53 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 m |
grzbietowego
Zhao Jing Chiny |
25,95 CR |
Olivia Smoliga Stany Zjednoczone |
26.13 NR |
Aleksandra Urbańczyk Polska |
26,50 |
100 m |
grzbietowego
Olivia Smoliga Stany Zjednoczone |
56,64 |
Mie Nielsen Dania |
57.07 NR |
Simona Baumrtová Czechy |
57,18 NR |
200 m |
grzbietowego
Daryna Zevina Ukraina |
2:02.24 |
Bonnie Brandon Stany Zjednoczone |
2:03.19 |
Duane Da Rocha Hiszpania |
2:04.15 |
Żagle | ||||||
50 m |
klasycznego
Ruta Meilutytė Litwa |
29.44 CR , ER |
Alia Atkinson Jamajka |
29,67 NR |
Sarah Katsoulis Australia |
29,94 |
100 m |
klasycznego
Ruta Meilutytė Litwa |
1:03.52 CR , ER |
Alia Atkinson Jamajka |
1:03,80 NR |
Rikke Møller Pedersen Dania |
1:04.05 |
200 m |
klasycznego
Rikke Møller Pedersen Dania |
2:16.08 CR |
Laura Sogar Stany Zjednoczone |
2:16.93 |
Kanako Watanabe Japonia |
2:19.39 |
Motyl | ||||||
50 m |
motyla
Lu Ying Chiny |
25.14 |
Jiao Liuyang Chiny |
25.23 |
Jeanette Ottesen Dania |
25,55 |
100 |
motyla
Ilaria Bianchi Włochy |
56,13 |
Liu Zige Chiny |
56,58 |
Jemma Lowe Wielka Brytania |
56,66 |
200 m |
motyla
Katinka Hosszú Węgry |
2:02.20 CR , ER |
Jiao Liuyang Chiny |
2:02.28 |
Jemma Lowe Wielka Brytania |
2:03.19 |
Indywidualna składanka | ||||||
100 m indywidualne składanki |
Katinka Hosszú Węgry |
58.49 CR |
Ruta Meilutytė Litwa |
58.79 NR |
Zhao Jing Chiny |
58,80 |
200 m indywidualne składanki |
Ye Shiwen Chiny |
2:04.64 CR |
Katinka Hosszú Węgry |
2:04.72 |
Hannah Miley Wielka Brytania |
2:07.12 |
400 m indywidualne składanki |
Hannah Miley Wielka Brytania |
4:23.14 CR , ER |
Ye Shiwen Chiny |
4:23.33 AS |
Katinka Hosszú Węgry |
4:25,95 |
Przekaźniki | ||||||
4 x 100 m freestyle przekaźnikowe |
Stany Zjednoczone Megan Romano (52,86) Jessica Hardy (53,32) Lia Neal (52,44) Allison Schmitt (52,39) Shannon Vreeland Olivia Smoliga |
3:31.01 |
Australia Angie Bainbridge ( 53.04 ) Marieke Guehrer ( 52.32 ) Brianna Throssell ( 54.19 ) Sally Foster (53.35) |
3:32,90 |
Dania Mie Nielsen (53.07) Pernille Blume (53.61) Kelly Rasmussen (54.59) Jeanette Ottesen (52.24) |
3:33,51 |
4 x 200 m freestyle przekaźnikowe |
Stany Zjednoczone Megan Romano (1:56.03) Chelsea Chenault (1:54.78) Shannon Vreeland (1:55.43) Allison Schmitt (1: 53.01 ) Jasmine Tosky |
7:39,25 |
Rosja Veronika Popova (1:55.36) Elena Sokolova (1:55.61) Daria Belyakina (1:55.73) Ksenia Yuskova (1:56.07) |
7:42,77 |
Chiny Qiu Yuhan (1:57.30) Pang Jiaying (1:56.72) Guo Junjun (1:55.91) Tang Yi (1:53.33) Wang Fei |
7:43.26 |
4 x 100 m zmiennym przekaźnikowe |
Dania Mie Nielsen (56,73) Rikke Møller Pedersen (1:03.48) Jeanette Ottesen (56.49) Pernille Blume (53,17) |
3:49.87 |
Australia Rachel Goh (58.16) Sarah Katsoulis (1:03.89) Marieke Guehrer (56.36) Angie Bainbridge (52.47) Grace Loh Samantha Marshall Brianna Throssell Sally Foster |
3:50,88 |
Stany Zjednoczone Olivia Smoliga (57,25) Jessica Hardy (1:04.61) Claire Donahue (57,67) Megan Romano (51,90) Laura Sogar Christine Magnuson Lia Neal |
3:51,43 |
- b Pływacy, którzy brali udział tylko w biegach i otrzymali medale.
Pobite rekordy mistrzostw i świata
Mężczyźni
Wydarzenie | Data | Okrągły | Nazwa | Narodowość | Czas | Nagrywać | Dzień |
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m stylem dowolnym, mężczyźni | 12 grudnia | Finał | Władimir Morozow | Rosja | 45,52 | CR | 1 |
100 m stylem motylkowym, mężczyźni | 13 grudnia | Finał | Czad le Clos | Afryka Południowa | 48,82 | CR | 2 |
Motyl 50 m, mężczyźni | 14 grudnia | Podgrzewa | Mikołaj Santos | Brazylia | 22.40 | =CR | 3 |
Motyl 50 m, mężczyźni | 14 grudnia | Półfinał | Mikołaj Santos | Brazylia | 22.23 | CR | 3 |
200 m stylem klasycznym, mężczyźni | 14 grudnia | Finał | Daniel Gyurta | Węgry | 2:01,35 | CR | 3 |
200 m stylem zmiennym, mężczyźni | 14 grudnia | Finał | Ryan Lochte | Stany Zjednoczone | 1:49.63 | WR | 3 |
Motyl 50 m, mężczyźni | 15 grudnia | Finał | Mikołaj Santos | Brazylia | 22.22 | CR | 4 |
100 m stylem zmiennym, mężczyźni | 15 grudnia | Półfinał | Ryan Lochte | Stany Zjednoczone | 50,71 | WR | 4 |
200 m stylem motylkowym, mężczyźni | 16 grudnia | Finał | Kazuya Kaneda | Japonia | 1:51.01 | CR | 5 |
Kobiety
Wydarzenie | Data | Okrągły | Nazwa | Narodowość | Czas | Nagrywać | Dzień |
---|---|---|---|---|---|---|---|
50 m stylem klasycznym, kobiety | 12 grudnia | Podgrzewa | Ruta Meilutytė | Litwa | 29.56 | CR | 1 |
50 m stylem klasycznym, kobiety | 12 grudnia | Półfinał | Ruta Meilutytė | Litwa | 29,51 | CR | 1 |
200 m motylkowy, kobiety | 12 grudnia | Finał | Katinka Hosszú | Węgry | 2:02.20 | CR | 1 |
400 m stylem zmiennym, kobiety | 12 grudnia | Finał | Hannah Miley | Wielka Brytania | 4:23.14 | CR | 1 |
50 m stylem klasycznym, kobiety | 13 grudnia | Finał | Ruta Meilutytė | Litwa | 29.44 | CR | 2 |
100 m stylem zmiennym, kobiety | 14 grudnia | Finał | Katinka Hosszú | Węgry | 58,49 | CR | 3 |
100 m stylem klasycznym, kobiety | 15 grudnia | Finał | Ruta Meilutytė | Litwa | 1:03,52 | CR | 4 |
50 m stylem grzbietowym, kobiety | 15 grudnia | Półfinał | Zhao Jing | Chiny | 26.11 | CR | 4 |
200 m stylem zmiennym, kobiety | 15 grudnia | Finał | Ye Shiwen | Chiny | 2:04,64 | CR | 4 |
50 m stylem grzbietowym, kobiety | 16 grudnia | Finał | Zhao Jing | Chiny | 25,95 | CR | 5 |
200 m stylem klasycznym, kobiety | 16 grudnia | Finał | Rikke Møller Pedersen | Dania | 2:16.08 | CR | 5 |
- Wszystkie rekordy świata (WR) są następnie rekordami mistrzowskimi (CR).
- c Morozow pobił rekord mistrzowski w biegu na 100 m stylem dowolnym jako pierwszy etap w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.
Prawa do transmisji
- Europa – Eurosport
- Finlandia – Yle
- Węgry – M2 ; Kossuth Rádió
- Litwa – LRT televizija
- Turcja - TRT SPORT
Uczestniczące narody
Do konkursu przystąpiło 161 krajów. Ekwador , obecnie zawieszony przez FINA z powodu ingerencji rządu, uczestniczył pod flagą FINA. Wenezuela później się wycofała.
- Albania (3)
- Algieria (1)
- Andora (3)
- Angola (4)
- Argentyna (8)
- Armenia (3)
- Aruba (3)
- Australia (19)
- Austria (4)
- Azerbejdżan (4)
- Brunei (5)
- Bangladesz (3)
- Barbados (4)
- Białoruś (7)
- Belgia (1)
- Benin (2)
- Boliwia (3)
- Bośnia i Hercegowina (2)
- Botswana (6)
- Brazylia (22)
- Brunei (4)
- Bułgaria (2)
- Burkina Faso (3)
- Burundi (3)
- Kambodża (3)
- Kamerun (3)
- Kanada (13)
- Chiny (36)
- Chińskie Tajpej (4)
- Chile (2)
- Kolumbia (3)
- Komory (3)
- Wyspy Cooka (3)
- Kostaryka (3)
- Wybrzeże Kości Słoniowej (3)
- Chorwacja (6)
- Kuba (3)
- Cypr (3)
- Czechy (7)
- Dania (12)
- Dżibuti (2)
- Dominikana (3)
- Demokratyczna Republika Konga (3)
- Ekwador (2)
- Salwador (3)
- Estonia (6)
- Wyspy Owcze (2)
- Fidżi (3)
- Finlandia (6)
- Francja (9)
- Gruzja (3)
- Niemcy (12)
- Ghana (5)
- Gibraltar (5)
- Wielka Brytania (19)
- Grecja (3)
- Grenada (3)
- Guam (4)
- Gwatemala (3)
- Gwinea (3)
- Gujana (3)
- Honduras (3)
- Hongkong (3)
- Węgry (15)
- Islandia (3)
- Indie (9)
- Indonezja (4)
- Iran (2)
- Irak (3)
- Irlandia (1)
- Izrael (4)
- Włochy (26)
- Jamajka (2)
- Japonia (29)
- Jordania (3)
- Kazachstan (5)
- Kenia (7)
- Kuwejt (3)
- Kirgistan (6)
- Laos (3)
- Łotwa (3)
- Libia (1)
- Liechtenstein (2)
- Litwa (6)
- Lesoto (2)
- Luksemburg (3)
- Makau (9)
- Macedonia Północna (3)
- Madagaskar (3)
- Mali (3)
- Malediwy (3)
- Wyspy Marshalla (3)
- Mauritius (4)
- Meksyk (4)
- Malta (7)
- Mołdawia (3)
- Mongolia (3)
- Mozambik (3)
- Birma (3)
- Namibia (4)
- Nepal (3)
- Holandia (4)
- Nowa Zelandia (6)
- Nikaragua (3)
- Niger (2)
- Nigeria (3)
- Mariany Północne (3)
- Korea Północna (3)
- Norwegia (2)
- Pakistan (6)
- Palau (3)
- Palestyna (3)
- Panama (3)
- Papua Nowa Gwinea (4)
- Paragwaj (6)
- Peru (10)
- Filipiny (2)
- Polska (13)
- Portugalia (3)
- Portoryko (2)
- Katar (6)
- Rumunia (1)
- Rosja (28)
- Rwanda (3)
- Święta Łucja (3)
- Saint Vincent i Grenadyny (6)
- Samoa (3)
- Senegal (3)
- Serbia (2)
- Seszele (4)
- Sierra Leone (5)
- Singapur (9)
- Słowacja (5)
- Słowenia (10)
- Republika Południowej Afryki (19)
- Korea Południowa (4)
- Hiszpania (7)
- Sri Lanka (3)
- Sudan (4)
- Syria (3)
- Szwecja (11)
- Szwajcaria (5)
- Tadżykistan (3)
- Tanzania (4)
- Tajlandia (3)
- Togo (3)
- Tonga (1)
- Trynidad i Tobago (3)
- Tunezja (2)
- Turcja (26) (gospodarz)
- Turkmenistan (9)
- Uganda (4)
- Ukraina (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Stany Zjednoczone (43)
- Urugwaj (4)
- Uzbekistan (4)
- Wietnam (3)
- Zambia (3)
- Zimbabwe (2)
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Oficjalna strona internetowa Zarchiwizowane 27 listopada 2020 w Wayback Machine
- Wyniki konkursu