2008–09 Copa del Rey - 2008–09 Copa del Rey
107. Copa del Rey | |
Kraj | Hiszpania |
---|---|
Drużyny | 83 |
Mistrzowie | Barcelona (25. tytuł) |
Drugie miejsce | Atletyczny Bilbao |
Najlepsi strzelcy bramek |
Luis Fabiano Jorge Molina (po 7 bramek) |
← 2007-08
2009–10 →
|
2008-09 Copa del Rey było 107. Inscenizacja Copa del Rey (w tym dwa sezony, w których zagrał dwa rywalizujące wersje). Zawody rozpoczęły się 23 sierpnia 2008 r. i zakończyły 13 maja 2009 r. finałem, który odbył się na stadionie Mestalla w Walencji , w którym Barcelona po raz 25. w swojej historii podniosła trofeum, wygrywając 4:1 z Athletic Bilbao , który zakwalifikował się do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej UEFA 2009-10. Obrońcami pucharu była Valencia , ale zostali wyeliminowani w ćwierćfinale.
Zakwalifikowane zespoły
Następujące zespoły rywalizowały w Copa del Rey 2008-09:
20 drużyn 2007-08 La Liga :
21 drużyn z 2007-08 Segunda División ( Sevilla Atlético są wykluczone z bycia drużyną rezerwową Sewilli ):
24 zespoły z 2007-08 Segunda División B . Drużyny, które się zakwalifikowały, to pięć najlepszych drużyn z każdej z 4 grup (z wyłączeniem drużyn rezerwowych) i cztery z największą liczbą punktów spośród pozostałych drużyn nierezerwowych (*):
18 drużyn Tercera División 2007-08 . Drużyny, które się zakwalifikowały, są mistrzami każdej z 18 grup (lub przynajmniej tych z największą liczbą punktów w swojej grupie, ponieważ wykluczone są drużyny rezerwowe):
Pierwsza runda
Mecze rozegrano 23, 25, 26, 27 i 28 sierpnia 2008 roku.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Real Oviedo | 2–0 | Pontevedra |
Ponferradina | 1–0 ( eet ) | Wyścigi Ferrol |
San Fernando | 0–3 | Poli Ejido |
Conquense | 3–2 ( eet ) | Kadyks |
Izarra | 0–1 | Gava |
Uniwersytet LPGC | 1–0 | Ciempozuelos |
Orihuela | 2–0 | Atlético Baleary |
Linares | 1-2 | Écija |
Ciudad Santiago | 0–1 | Portugalete |
Melilla | 2–1 ( eet ) | Ceuta |
Toledo | 3–1 | Grenada |
Barakaldo | 2–0 | Gimnástica de Torrelavega |
Roquetas | 1–0 | Atlético Ciudad |
Eje | 1-3 ( eet ) | Alzira |
Alfaro | 1–0 ( eet ) | guilas |
Atlético Granadilla | 0–1 ( eet ) | Don Benito |
Lugo | 0–3 | Prawdziwa Unia |
Sant Andreu | 2–1 ( eet ) | Mirandés |
Real Oviedo | 2–0 | Pontevedra |
---|---|---|
Curro 49 ' ( pióro ) Basualdo 81 ' ( og ) |
Ponferradina | 1–0 ( eet ) | Wyścigi Ferrol |
---|---|---|
De Paula 93 ' |
San Fernando | 0–3 | Poli Ejido |
---|---|---|
Molina 8 ' Nakor 45 ' Laget 78 ' |
Uniwersytet w Las Palmas | 1–0 | Ciempozuelos |
---|---|---|
lamo 78 ' | [1] |
Barakaldo | 2–0 | Gimnastica |
---|---|---|
Alonso 10 ' Rubio 71 ' |
Roquetas | 1–0 | Atlético Ciudad |
---|---|---|
Herrera 80 ' |
Atlético Granadilla | 0–1 ( eet ) | Don Benito |
---|---|---|
Valladar 114 ' |
Lugo | 0–3 | Prawdziwa Unia |
---|---|---|
Goikoetxea 15 ' Romo 42 ' ( pióro ) Abasolo 53 ' |
Druga runda
Mecze odbyły się 3, 4 i 11 września 2008 roku. Albacete otrzymało pożegnanie.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Real Sociedad | 1–0 | Saragossa |
Huesca | 1-3 ( eet ) | Rayo Vallecano |
Real Oviedo | 2-3 ( eet ) | Ponferradina |
Prawdziwa Unia | 2–1 | Sant Andreu |
Orihuela | 1–0 | Fuerteventura |
Toledo | 1–0 | Zamora |
Barakaldo | 1–0 ( eet ) | Roquetas |
Salamanka | 2–1 | Las Palmas |
Alzira | 0–0 (1–4 pkt ) | Grenada 74 |
Alfaro | 1-2 | Don Benito |
Benidorm | 4–2 ( eet ) | Cytrynowy |
Castellón | 1–0 | Eibar |
Elche | 2–0 | Alaves |
Gimnastic | 0–2 | Girona |
Xerez | 1–1 (1–3 pkt ) | Prawdziwa Murcja |
Teneryfa | 2–1 | Kordoba |
Herkules | 2–1 ( eet ) | Levante |
Poli Ejido | 2–0 | Conquense |
Écija | 0–1 | Portugalete |
Melilla | 5–2 | Merida |
Alicante | 0–1 | Celta Vigo |
Gava | 1-3 ( eet ) | Uniwersytet w Las Palmas |
Real Sociedad | 1–0 | Saragossa |
---|---|---|
Marcos 47 ' |
Real Oviedo | 2-3 ( eet ) | Ponferradina |
---|---|---|
Cervero 84 ' Curro 115 ' |
Portilla 63 ' , 118 ' Prieto 93 ' ( og ) |
Prawdziwa Unia | 2–1 | Sant Andreu |
---|---|---|
Goikoetxea 20 ' Larraínzar 68 ' |
[3] | Lanzarote 55 ' |
Salamanka | 2–1 | Las Palmas |
---|---|---|
Toti 31 ' Miku 47 ' |
Gonzalez 6 ' |
Alfaro | 1-2 | Don Benito |
---|---|---|
Asurmendi 19 ' | Serrano 45 ' 64 ' |
Benidorm | 4–2 ( eet ) | Cytrynowy |
---|---|---|
Paixão 35 ' , 89 ' Luismi 104 ' Ruano 108 ' ( pióro ) |
[5] |
Ramírez 14 ' ( pióro ) Arroyo 71 ' ( pióro ) |
Xerez | 1–1 ( eet ) | Prawdziwa Murcja |
---|---|---|
Franciszek 71 ' | Sikora 58 ' | |
Kary | ||
Calle Ríos Bermejo Mendoza |
1-3 |
Alonso Núñez Bruno Campos |
Poli Ejido | 2–0 | Conquense |
---|---|---|
Rico 42 ' Nakor 86 ' |
Écija | 0–1 | Portugalete |
---|---|---|
Del Olmo 65 ' |
Alicante | 0–1 | Celta Vigo |
---|---|---|
Diaz 61 ' |
Trzecia runda
Mecze rozegrano 8 i 9 października 2008 roku. Real Murcia został pożegnany.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Portugalete | 2–0 | Don Benito |
Prawdziwa Unia | 2–1 | Barakaldo |
Celta Vigo | 2–0 | Real Sociedad |
Ponferradina | 1–1 (4–2 pkt. ) | Uniwersytet w Las Palmas |
Orihuela | 3–1 | Toledo |
Rayo Vallecano | 2–1 | Albacete |
Salamanka | 0–1 ( eet ) | Castellón |
Melilla | 2-3 | Poli Ejido |
Herkules | 1–0 | Girona |
Grenada 74 | 0–2 | Benidorm |
Elche | 1-1 (4-3 pkt ) | Teneryfa |
Portugalete | 2–0 | Don Benito |
---|---|---|
Arzubiaga 30 ' Gorroño 57 ' |
[9] |
Prawdziwa Unia | 2–1 | Barakaldo |
---|---|---|
Goikoetxea 42 ' Salcedo 50 ' |
Rebollo 12 ' |
Celta Vigo | 2–0 | Real Sociedad |
---|---|---|
Dinei 22 ' , 64 ' | [10] |
Ponferradina | 1–1 ( eet ) | Uniwersytet w Las Palmas |
---|---|---|
De Paula 73 ' | [11] | Hernández 43 ' |
Kary | ||
Vega Ernesto Alcaide Nacho Borreguero |
4–2 |
Pollo Álamo Beato Yebra |
Orihuela | 3–1 | Toledo |
---|---|---|
Espady 4 ' , 42 ' Tevenet 11 ' |
Óscar Martín 26 ' |
Rayo Vallecano | 2–1 | Albacete |
---|---|---|
Enguix 54 ' Piti 61 ' |
Merynos 52 ' |
Grenada 74 | 0–2 | Benidorm |
---|---|---|
Luismi 6 ' Ruano 33 ' |
Elche | 1–1 ( eet ) | Teneryfa |
---|---|---|
Sycylia 91 ' ( og ) | [12] | Marrero 116 ' |
Kary | ||
R. Fuster D. Fuster Rodri Acciari Caballero |
4–3 |
Ricardo Saizar Pérez Richi Ángel |
Nawias fazy końcowej
Drużyna wymieniona jako pierwsza gra u siebie w pierwszym meczu.
Runda 32. 29 października 2008 12 listopada 2008 |
Runda 16 7 stycznia 2009 14 stycznia 2009 |
Ćwierćfinały 21 stycznia 2009 28 stycznia 2009 |
Półfinały 4 lutego 2009 4 marca 2009 |
Finał 13 maja 2009 |
|||||||||||||||||||||||
Prawdziwa Murcja | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
Wyścigi Santander | 1 | 2 | 3 | Wyścigi Santander | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Portugalete | 1 | 0 | 1 | Walencja ( aet ) | 1 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
Walencja | 4 | 3 | 7 | Walencja | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
Ponferradina | 1 | 0 | 1 | Sewilla ( a ) | 2 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
Sewilla | 0 | 4 | 4 | Sewilla | 2 | 3 | 5 | ||||||||||||||||||||
Elche | 0 | 0 | 0 | Deportivo | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Deportivo | 2 | 2 | 4 | Sewilla | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Getafe | 0 | 0 | 0 | Atletyczny Bilbao | 1 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
Osasuna | 0 | 1 | 1 | Osasuna | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Atletyczny Bilbao | 2 | 1 | 3 | Atletyczny Bilbao | 1 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
Rekreacja | 0 | 2 | 2 | Atletyczny Bilbao | 0 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||
Numancja | 0 | 0 | 0 | Sporting de Gijón | 0 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
Sporting de Gijón | 1 | 2 | 3 | Sporting de Gijón | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
Herkules | 1 | 2 | 3 | Valladolid | 1 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
Valladolid | 5 | 2 | 7 | Atletyczny Bilbao | 1 | ||||||||||||||||||||||
Poli Ejido | 5 | 1 | 6 | Barcelona | 4 | ||||||||||||||||||||||
Villarreal | 0 | 1 | 1 | Poli Ejido | 3 | 0 | 3 | ||||||||||||||||||||
Celta Vigo | 2 | 0 | 2 | Espanyol ( a ) | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Espanyol | 2 | 3 | 5 | Espanyol | 0 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||
Orihuela | 0 | 0 | 0 | Barcelona | 0 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
Atletico Madrid | 1 | 0 | 1 | Atletico Madrid | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Benidorm | 0 | 0 | 0 | Barcelona | 3 | 2 | 5 | ||||||||||||||||||||
Barcelona | 1 | 1 | 2 | Barcelona | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Malaga | 1 | 0 | 1 | Majorka | 0 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
Majorka | 1 | 2 | 3 | Majorka | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
Rayo Vallecano | 1 | 0 | 1 | Almería | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Almería | 2 | 3 | 5 | Majorka | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Prawdziwa Unia ( a ) | 3 | 3 | 6 | Betis | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||
Real Madryt | 2 | 4 | 6 | Prawdziwa Unia | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||
Castellón | 0 | 0 | 0 | Betis | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Betis | 2 | 2 | 4 |
Runda 32
Mecze pierwszego etapu odbyły się 28, 29 i 30 października, a drugie mecze 11, 12 i 13 listopada 2008 roku.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Prawdziwa Unia | ( a ) 6–6 | Real Madryt | 3–2 | 3-4 |
Portugalete | 1–7 | Walencja | 1-4 | 0–3 |
Ponferradina | 1-4 | Sewilla | 1–0 | 0–4 |
Orihuela | 0–1 | Atletico Madrid | 0–1 | 0–0 |
Poli Ejido | 6–1 | Villarreal | 5–0 | 1–1 |
Herkules | 3–7 | Valladolid | 1–5 | 2–2 |
Rayo Vallecano | 1–5 | Almería | 1-2 | 0–3 |
Celta Vigo | 2–5 | RCD Espanyol | 2–2 | 0–3 |
Castellón | 0–4 | Betis | 0–2 | 0–2 |
Prawdziwa Murcja | 2-3 | Wyścigi Santander | 2–1 | 0–2 |
Malaga | 1-3 | Majorka | 1–1 | 0–2 |
Atletyczny Bilbao | 3–2 | Rekreacja | 2–0 | 1-2 |
Getafe | 0–1 | Osasuna | 0–0 | 0–1 |
Benidorm | 0–2 | Barcelona | 0–1 | 0–1 |
Elche | 0–4 | Deportivo | 0–2 | 0–2 |
Numancja | 0–3 | Sporting de Gijón | 0–1 | 0–2 |
Runda 16
Mecze pierwszego etapu odbyły się 6, 7 i 8 stycznia, a drugie mecze 14 i 15 stycznia 2009 roku.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Sewilla | 5–1 | Deportivo | 2–1 | 3–0 |
Sporting de Gijón | 4–3 | Valladolid | 3–1 | 1-2 |
Poli Ejido | 3–3 ( a ) | RCD Espanyol | 3–2 | 0–1 |
Prawdziwa Unia | 0–2 | Betis | 0–1 | 0–1 |
Majorka | 4–2 | Almería | 3–1 | 1–1 |
Wyścigi Santander | 2–4 ( eet ) | Walencja | 1–1 | 1-3 |
Atletico Madrid | 2–5 | Barcelona | 1-3 | 1-2 |
Osasuna | 1-3 | Atletyczny Bilbao | 1–1 | 0–2 |
Ćwierćfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Walencja | 4–4 ( a ) | Sewilla | 3–2 | 1-2 |
Espanyol | 2-3 | Barcelona | 0–0 | 2-3 |
Atletyczny Bilbao | 2–1 | Sporting de Gijón | 0–0 | 2–1 |
Majorka | 1–0 | Betis | 1–0 | 0–0 |
Pierwsze nogi
Drugie nogi
Majorka wygrała w dwumeczu 1:0.
Sporting de Gijón | 1-2 | Atletyczny Bilbao |
---|---|---|
Karmel 1 ' | Raport |
Gabilondo 42 ' Lopez 51 ' |
Athletic Bilbao wygrało 2-1 w dwumeczu.
Sewilla 4–4 Walencja łącznie. Sevilla wygrała na golach wyjazdowych.
Barcelona wygrała 3-2 w dwumeczu.
Półfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Sewilla | 2–4 | Atletyczny Bilbao | 2–1 | 0–3 |
Barcelona | 3–1 | Majorka | 2–0 | 1–1 |
Pierwsze nogi
Drugie nogi
Athletic Bilbao wygrało 4-2 w dwumeczu.
Barcelona wygrała 3-1 w dwumeczu.
Finał
Zwycięzcy Copa del Rey 2008–09 |
---|
25. tytuł w Barcelonie |
Najlepsi strzelcy
Źródło:
Strzelcy bramek | Cele | Zespół |
---|---|---|
Lionel Messi | 6 | Barcelona |
Luís Fabiano | 6 | Sewilla |
Jorge Molina | 5 | Poli Ejido |
Bojan | 5 | Barcelona |
Gregory Laget | 5 | Poli Ejido |
Alhassane Keita | 4 | Majorka |
David Barral | 4 | Sporting de Gijón |
Fernando Llorente | 4 | Atletyczny |
Iñaki Goikoetxea | 4 | Prawdziwa Unia |