2005-06 Liga Mistrzów UEFA - 2005–06 UEFA Champions League
Szczegóły turnieju | |
---|---|
Daktyle | 13 września 2005 – 17 maja 2006 |
Drużyny | 32 (faza grupowa) 74 (ogółem) |
Pozycje końcowe | |
Mistrzowie | Barcelona (2. tytuł) |
Drugie miejsce | Arsenał |
Statystyki turniejów | |
Rozegrane mecze | 125 |
Zdobyte bramki | 294 (2,35 na mecz) |
Najlepsi strzelcy |
Andrij Szewczenko (9 goli) |
2005-06 UEFA Champions League był sezon 51-te od UEFA premier Klub Europejski „s piłkarskiego turnieju, UEFA Champions League i 14., ponieważ został przemianowany z Pucharu Europy w 1992 roku 74 zespołów z 50 stowarzyszeń piłkarskich wzięło udział, zaczynając pierwsza runda kwalifikacyjna rozegrana 12 lipca 2005 roku.
Turniej zakończył się finałem pomiędzy Arsenalem i Barceloną na Stade de France w Paryżu w dniu 17 maja 2006 roku. Barcelona wygrała 2:1 z Juliano Bellettim, który strzelił późnego zwycięzcę. Arsenal objął prowadzenie po główce Sola Campbella w 37. minucie, mimo że Jens Lehmann został usunięty z boiska w 18. minucie. Samuel Eto'o sprowadził Barcelonę do wyrównania w 76. minucie, zanim Belletti strzelił zwycięskiego gola pięć minut później.
Obrońcami tytułu był Liverpool, a ponieważ nie zakwalifikowali się dzięki swojej pozycji w lidze, UEFA dała im specjalną dyspensę i pozwoliła obronić tytuł w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej rozgrywek. Przeszli do fazy grupowej i awansowali, ale zostali wyeliminowani przez Benfikę w pierwszej rundzie pucharowej.
Przydział zespołu stowarzyszenia
Łącznie 74 drużyny z 49 z 52 federacji członkowskich UEFA wzięły udział w Lidze Mistrzów UEFA 2005-06 (z wyjątkiem Liechtensteinu , który nie organizuje ligi krajowej, Andory i San Marino ). Ranking federacji oparty na współczynnikach krajów UEFA został wykorzystany do określenia liczby uczestniczących drużyn dla każdego związku:
- Stowarzyszenia 1-3 mają po cztery zespoły kwalifikują się.
- Stowarzyszenia 4-6 mają po trzy zespoły kwalifikują się.
- Stowarzyszenia 7-15 każdy mają dwie drużyny kwalifikujące.
- Stowarzyszenia 16-50 (z wyjątkiem Liechtensteinu) kwalifikują się do jednego zespołu.
- Jako zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA 2004-05 , Liverpool zyskał dodatkowe wejście, mimo że nie zakwalifikował się przez swoją pozycję w lidze krajowej. Weszli do I rundy kwalifikacyjnej.
Ranking stowarzyszenia
W Lidze Mistrzów UEFA 2005-06 federacje są przydzielane miejsca zgodnie z ich współczynnikami krajów UEFA 2004 , które uwzględniają ich wyniki w rozgrywkach europejskich w latach 1999-2000 do 2003-04.
Oprócz alokacji opartej na współczynnikach krajowych, związki mogą mieć dodatkowe drużyny uczestniczące w Lidze Mistrzów, jak zaznaczono poniżej:
- (UCL) - Dodatkowa koja dla zwycięzców Ligi Mistrzów UEFA 2004-05
|
|
|
Dystrybucja
Ponieważ miejsce w fazie grupowej posiadacza tytułu nie zostało wykorzystane zgodnie z pierwotnym zamierzeniem i zostało zwolnione, a dodatkowy zespół (Liverpool) został dodany do pierwszej rundy kwalifikacyjnej, wprowadzono następujące zmiany w domyślnej liście dostępu:
- Mistrzowie stowarzyszenia 10 (Turcja) awansują z trzeciej rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej.
- Mistrzowie stowarzyszenia 16 (Polska) awansują z drugiej rundy kwalifikacyjnej do trzeciej rundy kwalifikacyjnej.
- Mistrzowie stowarzyszenia 26 (Rumunia) awansują z pierwszej rundy kwalifikacyjnej do drugiej rundy kwalifikacyjnej.
Drużyny startujące w tej rundzie | Drużyny awansujące z poprzedniej rundy | ||
---|---|---|---|
Pierwsza runda kwalifikacyjna (24 drużyny) |
|
||
Druga runda kwalifikacyjna (28 drużyn) |
|
|
|
Trzecia runda kwalifikacyjna (32 drużyny) |
|
|
|
Faza grupowa (32 drużyny) |
|
|
|
Faza pucharowa (16 drużyn) |
|
Drużyny
Pozycje ligowe z poprzedniego sezonu w nawiasach (TH: posiadacze tytułu Ligi Mistrzów).
Zaokrąglaj i losuj daty
Harmonogram zawodów przedstawia się następująco (wszystkie losowania odbywają się w siedzibie UEFA w Nyonie , w Szwajcarii , o ile nie zaznaczono inaczej).
Faza | Okrągły | Data losowania | Pierwsza noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Kwalifikacyjny | Pierwsza runda kwalifikacyjna | 24 czerwca 2005 | 12-13 lipca 2005 | 19-20 lipca 2005 r |
Druga runda kwalifikacyjna | 26-27 lipca 2005 | 2-3 sierpnia 2005 | ||
Trzecia runda kwalifikacyjna | 29 lipca 2005 r. | 9-10 sierpnia 2005 | 23-24 sierpnia 2005 | |
Faza grupowa | Kolejka 1 | 25 sierpnia 2005 ( Monako ) |
13-14 września 2005 r | |
Kolejka 2 | 27-28 września 2005 | |||
Kolejka 3 | 18-19 października 2005 | |||
Kolejka 4 | 1-2 listopada 2005 | |||
Kolejka 5 | 22-23 listopada 2005 | |||
Kolejka 6 | 6-7 grudnia 2005 | |||
Faza pucharowa | Runda 16 | 16 grudnia 2005 r. | 21-22 lutego 2006 r. | 7-8 marca 2006 r. |
Ćwierćfinały | 10 marca 2006 | 28-29 marca 2006 r. | 4-5 kwietnia 2006 r. | |
Półfinały | 18-19 kwietnia 2006 | 25-26 kwietnia 2006 | ||
Finał | 17 maja 2006 na Stade de France , Saint-Denis |
- Uwagi
-
^ Mecz Interu Internazionale w 1/8 finału został przełożony na tydzień później (14 marca 2006) z powodu starcia na miejscu z AC Milan .
Rundy kwalifikacyjne
Pierwsza runda kwalifikacyjna
Posiadacze tytułu Liverpool , a także 23 mistrzów ligowych z krajów zajmujących 27 lub niżej miejsce w rankingu UEFA 2004 , zremisowali ze sobą i rozegrali dwa mecze, u siebie i na wyjeździe, a zwycięzcy awansowali do drugiej rundy kwalifikacyjnej. Mimo że zajęli piąte miejsce w Premier League w latach 2004-05 (zwykle dopuszczone są tylko cztery angielskie drużyny), Liverpool otrzymał specjalne zwolnienie od UEFA jako posiadacze, dzięki czemu zostali umieszczeni w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Levadia Tallin | 1-2 | Dynamo Tbilisi | 1–0 | 0–2 |
Kajrat Ałmaty | 3-4 | Artmedia | 2–0 | 1–4 ( ie ) |
Neftchi Baku | 4–1 | FH | 2–0 | 2–1 |
Rabotnički | 6–1 | Skonto | 6–0 | 0–1 |
Dynamo Mińsk | 1-2 | Anortoza Famagusta | 1–1 | 0–1 |
Sliema Wędrowcy | 1–6 | Szeryf Tyraspol | 1-4 | 0–2 |
HB | 2–8 | FBK Kowno | 2–4 | 0–4 |
Liverpool | 6–0 | Kompleksowe rozwiązania sieciowe | 3–0 | 3–0 |
Haka | 3–2 | Pyunik | 1–0 | 2–2 |
Gorica | 2-3 | KF Tirana | 2–0 | 0–3 |
Glentoran | 2–6 | Shelbourne | 1-2 | 1-4 |
F91 Dudelange | 4–1 | Zrinjski Mostar | 0–1 | 4-0 ( eet ) |
Druga runda kwalifikacyjna
12 zwycięzców z pierwszej rundy kwalifikacyjnej, 10 mistrzów z krajów z miejscami 17-26 oraz sześć drużyn zajmujących drugie miejsce z krajów z miejscami 10-15 wylosowano ze sobą i rozegrało dwa mecze, u siebie i na wyjeździe, przy czym zwycięzcy awansowali do trzecia runda kwalifikacyjna.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
FBK Kowno | 1–5 | Liverpool | 1-3 | 0–2 |
Dynamo Tbilisi | 1–5 | Brøndby | 0–2 | 1-3 |
Anderlecht | 5–1 | Neftchi Baku | 5–0 | 0–1 |
Vålerenga | 5–1 | Haka | 1–0 | 4–1 |
Dynamo Kijów | 2-3 | Thun | 2–2 | 0–1 |
Anortoza Famagusta | 3–2 | Trabzonspor | 3–1 | 0–1 |
Artmedia | 5–4 | celtycki | 5–0 | 0–4 |
KF Tirana | 0–4 | CSKA Sofia | 0–2 | 0–2 |
Malmö FF | 5–4 | Maccabi Hajfa | 3–2 | 2–2 |
Shelbourne | 1-4 | Steaua Bukareszt | 0–0 | 1-4 |
Rabotnički | 1-3 | Lokomotiw Moskwa | 1–1 | 0–2 |
F91 Dudelange | 3–9 | Szybki Wiedeń | 1–6 | 2-3 |
Partizan | 2–0 | Szeryf Tyraspol | 1–0 | 1–0 |
Debreczyn | 8–0 | Hajduk Split | 3–0 | 5–0 |
Trzecia runda kwalifikacyjna
14 zwycięzców drugiej rundy kwalifikacyjnej, sześciu mistrzów z krajów z miejsca 11-16, trzy drużyny z 2. miejsca z krajów 7-9, sześć drużyn z 3. miejsca z krajów z miejsca 1-6 i trzy czwarte drużyny z krajów miejsca 1-3 zostały wylosowane, aby rozegrać 2 mecze, u siebie i na wyjeździe, przy czym zwycięzcy awansowali do fazy grupowej, a przegrani awansowali do pierwszej rundy Pucharu UEFA .
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Wisła Kraków | 4–5 | Panathinaikos | 3–1 | 1–4 ( ie ) |
Prawdziwa Betis | 3–2 | Monako | 1–0 | 2–2 |
Vålerenga | 1-1 (3-4 pkt ) | Klub Brugge | 1–0 | 0–1 |
Manchester United | 6–0 | Debreczyn | 3–0 | 3–0 |
Everton | 2–4 | Villarreal | 1-2 | 1-2 |
Anortoza Famagusta | 1-4 | Strażnicy | 1-2 | 0–2 |
Steaua Bukareszt | 3-4 | Rosenborg | 1–1 | 2-3 |
Szybki Wiedeń | 2–1 | Lokomotiw Moskwa | 1–1 | 1–0 |
Artmedia | 0–0 (4–3 pkt ) | Partizan | 0–0 | 0–0 |
CSKA Sofia | 2-3 | Liverpool | 1-3 | 1–0 |
Sportowa PK | 2–4 | Udinese | 0–1 | 2-3 |
Malmö FF | 0–4 | Thun | 0–1 | 0–3 |
Szachtar Donieck | 1-3 | Międzynarodowy | 0–2 | 1–1 |
Bazylea | 2–4 | Werder Brema | 2–1 | 0–3 |
Brøndby | 3–5 | Ajax | 2–2 | 1-3 |
Anderlecht | 4–1 | Slavia Praga | 2–1 | 2–0 |
Faza grupowa
16 zwycięzców z trzeciej rundy kwalifikacyjnej, 10 mistrzów z krajów z 1-10 miejsc i 6 drugich drużyn z krajów z 1-6 zostało wylosowanych do 8 grup po 4 drużyny. Zwykle dwie drużyny z tego samego związku nie mogą być wylosowane w tej samej grupie. Jednak ze względu na nienormalną kwalifikację Liverpoolu jako posiadaczy tytułu, mimo że nie ukończył w czołowej czwórce ligi angielskiej, Liverpool nie otrzymał „ochrony stowarzyszenia” w losowaniu faz grupowych (jedyny zespół z tego samego związku, jaki mógł do losowania była Chelsea, ponieważ reszta znajdowała się w tej samej puli rozsiewającej). Dwie najlepsze drużyny w każdej grupie awansowały do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, podczas gdy zespoły z trzeciego miejsca awansowały do 1/16 finału Pucharu UEFA .
Remisy rozpatruje się w następującej kolejności:
- Punkty zdobyte w meczach jeden na jednego pomiędzy remisującymi drużynami.
- Łączna liczba bramek zdobytych w meczach bezpośrednich pomiędzy remisującymi drużynami.
- Bramki na wyjeździe zdobyte w meczach bezpośrednich pomiędzy remisującymi drużynami.
- Łączna różnica bramek we wszystkich meczach grupowych.
- Suma bramek strzelonych we wszystkich meczach grupowych.
- Wyższy współczynnik UEFA wchodzący do rozgrywek.
W fazie grupowej zadebiutowali Real Betis , Villarreal , Udinese , Thun i Artmedia .
grupa A
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | JUV | ZATOKA | BRU | KUKS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juventus | 6 | 5 | 0 | 1 | 12 | 5 | +7 | 15 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 2–1 | 1–0 | 3–0 | |
2 | Bayern Monachium | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 4 | +6 | 13 | 2–1 | — | 1–0 | 4–0 | ||
3 | Klub Brugge | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 7 | -1 | 7 | Transfer do Pucharu UEFA | 1-2 | 1–1 | — | 3–2 | |
4 | Szybki Wiedeń | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 15 | −12 | 0 | 1-3 | 0–1 | 0–1 | — |
Grupa B
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | ARS | AJA | CZW | SPR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenał | 6 | 5 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 16 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 0–0 | 2–1 | 3–0 | |
2 | Ajax | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 6 | +4 | 11 | 1-2 | — | 2–0 | 2–1 | ||
3 | Thun | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 9 | -5 | 4 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–1 | 2–4 | — | 1–0 | |
4 | Sparta Praga | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 9 | -7 | 2 | 0–2 | 1–1 | 0–0 | — |
Grupa C
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | BAR | BRM | UDI | PATELNIA | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 6 | 5 | 1 | 0 | 16 | 2 | +14 | 16 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 3–1 | 4–1 | 5–0 | |
2 | Werder Brema | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 12 | 0 | 7 | 0–2 | — | 4–3 | 5–1 | ||
3 | Udinese | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 12 | -2 | 7 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–2 | 1–1 | — | 3–0 | |
4 | Panathinaikos | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 16 | −12 | 4 | 0–0 | 2–1 | 1-2 | — |
Grupa D
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | VIL | BEN | LIL | MU | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Villarreal | 6 | 2 | 4 | 0 | 3 | 1 | +2 | 10 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 1–1 | 1–0 | 0–0 | |
2 | Benfica | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 5 | 0 | 8 | 0–1 | — | 1–0 | 2–1 | ||
3 | Lille | 6 | 1 | 3 | 2 | 1 | 2 | -1 | 6 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–0 | 0–0 | — | 1–0 | |
4 | Manchester United | 6 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | -1 | 6 | 0–0 | 2–1 | 0–0 | — |
Grupa E
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | TYSIĄC | PSV | SCH | BAGNISKO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mediolan | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 6 | +6 | 11 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 0–0 | 3–2 | 3–1 | |
2 | PSV Eindhoven | 6 | 3 | 1 | 2 | 4 | 6 | -2 | 10 | 1–0 | — | 1–0 | 2–0 | ||
3 | Schalke 04 | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 9 | +3 | 8 | Transfer do Pucharu UEFA | 2–2 | 3–0 | — | 2–0 | |
4 | Fenerbahçe | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 14 | -7 | 4 | 0–4 | 3–0 | 3–3 | — |
Grupa F
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | OL | RM | ROS | OLY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lyon | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 4 | +9 | 16 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 3–0 | 2–1 | 2–1 | |
2 | Real Madryt | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 8 | +2 | 10 | 1–1 | — | 4–1 | 2–1 | ||
3 | Rosenborg | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 | -5 | 4 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–1 | 0–2 | — | 1–1 | |
4 | Olympiakos | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 13 | -6 | 4 | 1-4 | 2–1 | 1-3 | — |
Grupa G
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | LIV | CHE | ZAKŁAD | ORAZ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liverpool | 6 | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | +5 | 12 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 0–0 | 0–0 | 3–0 | |
2 | Chelsea | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 1 | +6 | 11 | 0–0 | — | 4–0 | 1–0 | ||
3 | Prawdziwa Betis | 6 | 2 | 1 | 3 | 3 | 7 | -4 | 7 | Transfer do Pucharu UEFA | 1-2 | 1–0 | — | 0–1 | |
4 | Anderlecht | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 8 | -7 | 3 | 0–1 | 0–2 | 0–1 | — |
Grupa H
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | WEWN | BIEGŁ | SZTUKA | POR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Międzynarodowy | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 | 13 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 1–0 | 4–0 | 2–1 | |
2 | Strażnicy | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 7 | 0 | 7 | 1–1 | — | 0–0 | 3–2 | ||
3 | Artmedia | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 9 | -4 | 6 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–1 | 2–2 | — | 0–0 | |
4 | Porto | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 9 | -1 | 5 | 2–0 | 1–1 | 2-3 | — |
Faza pucharowa
Nawias
Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||||||
Real Madryt | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Arsenał | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Arsenał | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Juventus | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Werder Brema | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||||
Juventus ( a ) | 2 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
Arsenał | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Villarreal | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ajax | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Międzynarodowy | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||||
Międzynarodowy | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Villarreal ( a ) | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Strażnicy | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||||
Villarreal ( a ) | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||||
Arsenał | 1 | ||||||||||||||||||||||||
Barcelona | 2 | ||||||||||||||||||||||||
PSV Eindhoven | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Lyon | 1 | 4 | 5 | ||||||||||||||||||||||
Lyon | 0 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Mediolan | 0 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||
Bayern Monachium | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Mediolan | 1 | 4 | 5 | ||||||||||||||||||||||
Mediolan | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Barcelona | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Benfica | 1 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||||
Liverpool | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Benfica | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Barcelona | 0 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Chelsea | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Barcelona | 2 | 1 | 3 |
Runda 16
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Chelsea | 2-3 | Barcelona | 1-2 | 1–1 |
Real Madryt | 0–1 | Arsenał | 0–1 | 0–0 |
Werder Brema | 4–4 ( a ) | Juventus | 3–2 | 1-2 |
Bayern Monachium | 2–5 | Mediolan | 1–1 | 1-4 |
PSV Eindhoven | 0–5 | Lyon | 0–1 | 0–4 |
Ajax | 2-3 | Międzynarodowy | 2–2 | 0–1 |
Benfica | 3–0 | Liverpool | 1–0 | 2–0 |
Strażnicy | 3–3 ( a ) | Villarreal | 2–2 | 1–1 |
Ćwierćfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Arsenał | 2–0 | Juventus | 2–0 | 0–0 |
Lyon | 1-3 | Mediolan | 0–0 | 1-3 |
Międzynarodowy | 2–2 ( a ) | Villarreal | 2–1 | 0–1 |
Benfica | 0–2 | Barcelona | 0–0 | 0–2 |
Półfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Arsenał | 1–0 | Villarreal | 1–0 | 0–0 |
Mediolan | 0–1 | Barcelona | 0–1 | 0–0 |
Finał
Statystyka
Statystyki nie obejmują rund kwalifikacyjnych.
Najlepsi strzelcy
Ranga | Gracz | Zespół | Cele | Grane minuty |
---|---|---|---|---|
1 | Andrij Szewczenko | Mediolan | 9 | 950 |
2 | Ronaldinho | Barcelona | 7 | 1078 |
3 | David Trezeguet | Juventus | 6 | 733 |
Samuel Eto'o | Barcelona | 978 | ||
5 | Adriano | Międzynarodowy | 5 | 679 |
Johan Micoud | Werder Brema | 720 | ||
Thierry Henry | Arsenał | 931 | ||
Kaka | Mediolan | 986 | ||
9 | Julio Cruz | Międzynarodowy | 4 | 370 |
Filippo Inzaghi | Mediolan | 394 | ||
Vincenzo Iaquinta | Udinese | 434 | ||
John Carew | Lyon | 623 | ||
Peter Løvenkrands | Strażnicy | 656 | ||
Juninho | Lyon | 691 |
- Źródło: Najlepsi strzelcy – finał – środa 17 maja 2006 (po meczu) (dostęp 17 maja 2006)
Najlepsze asysty
Ranga | Gracz | Zespół | Asystuje | Grane minuty |
---|---|---|---|---|
1 | Steven Pienaar | Ajax | 4 | 614 |
Johan Micoud | Werder Brema | 720 | ||
Samuel Eto'o | Barcelona | 980 | ||
Ronaldinho | Barcelona | 1079 | ||
5 | Stefano Mauri | Udinese | 3 | 132 |
Nelson Valdez | Werder Brema | 462 | ||
Dejan Stanković | Międzynarodowy | 472 | ||
yvind Storflor | Rosenborg | 478 | ||
Lincoln | Schalke 04 | 540 | ||
David Beckham | Real Madryt | 620 | ||
Paweł Nedwiedi | Juventus | 661 | ||
Juninho | Lyon | 694 | ||
José Antonio Reyes | Arsenał | 782 | ||
Serginho | Mediolan | 799 | ||
Andrij Szewczenko | Mediolan | 951 |
Źródło:
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- 2005-06 Wszystkie mecze – sezon na stronie UEFA
- Sezon 2005-06 na stronie UEFA
- Wyniki klubów europejskich w RSSSF
- Wszyscy strzelcy 2005-06 Liga Mistrzów UEFA (z wyłączeniem rundy kwalifikacyjnej) według protokołów UEFA + wszyscy strzelcy runda kwalifikacyjna
- 2005/06 Liga Mistrzów UEFA - wyniki i składy (archiwum)
- 2005-06 Liga Mistrzów UEFA Lista uczestników