Są oficjalne wyniki Rzut oszczepem kobiet razie za MŚ 1999 w Sewilli, w Hiszpanii . Było łączna liczba uczestniczących 30 zawodników z finału odbędzie w sobotę 28 sierpnia 1999 r.
medaliści
Harmonogram
kwalifikacje Rundy
|
grupa A
|
Grupa B
|
26.08.1999 - 18: 45h
|
26.08.1999 - 20: 40h
|
Runda finałowa
|
28.08.1999 - 19: 10h
|
Skróty
- Wszystkie wyniki przedstawione są w metrach
Q |
automatyczna kwalifikacja
|
q |
kwalifikacja według rangi
|
DNS |
nie zacząć
|
NM |
brak oznaczenia
|
WR |
Rekord świata
|
AR |
rekord obszar
|
NR |
rekord kraju
|
PB |
najlepiej osobisty
|
SB |
najlepszy sezon
|
uczestnicy
Zamówienie
|
№
|
Sportowiec
|
Najlepszy sezon
|
personal Best
|
GRUPA A
|
1 |
868 |
Tatjana Szykolenko ( R )
|
64,25 |
64,25
|
2 |
645 |
Rita Ramanauskaitė ( LTU )
|
62,21 |
62,21
|
3 |
207 |
Sonia Bisset ( CUB )
|
|
|
4 |
170 |
Wei Jianhua ( CHN )
|
60,33 |
60,33
|
5 |
38 |
Louise McPaul-Currey ( AUS )
|
66,03 |
66,03
|
6 |
408 |
Karen Forkel ( GER )
|
65,17 |
65,17
|
7 |
216 |
Osleidys Menéndez ( CUB )
|
66,45 |
66,45
|
8 |
432 |
Steffi Nerius ( GER )
|
61,56 |
61,56
|
9 |
192 |
Sabina Moya ( COL )
|
58,81 |
58,81
|
10 |
509 |
Gurmeet Kaur ( IND )
|
55,86 |
|
11 |
722 |
Trine Solberg-Hattestad ( NOR )
|
68,19 |
68,19
|
12 |
745 |
Genowefa Patla ( Pl )
|
61,05 |
61,05
|
13 |
325 |
Mikaela Ingberg ( FIN )
|
60,59 |
60,59
|
14 |
905 |
Evfemija Štorga ( SLO )
|
59,30 |
59,30
|
15 |
807 |
Felicia TILEA-mołdawski ( ROM )
|
60,97 |
60,97
|
GRUPA B
|
1 |
329 |
Taina Uppa ( FIN )
|
63,63 |
63,63
|
2 |
162 |
Liang Liii ( CHN )
|
59,41 |
59,41
|
3 |
218 |
Xiomara Rivero ( CUB )
|
62,46 |
62,46
|
4 |
853 |
Oksana Ovchinnikova ( R )
|
64,61 |
64,61
|
5 |
806 |
Ana Mirela Ţermure ( ROM )
|
61,35 |
61,35
|
6 |
404 |
Tanja Damaske ( GER )
|
66,91 |
66,91
|
7 |
610 |
Lee Young-sun ( KOR )
|
56,22 |
56,22
|
8 |
61 |
Laverne Ewa ( BAH )
|
62,94 |
62,94
|
9 |
115 |
Khristina Georgieva ( BUL )
|
59,48 |
59,48
|
10 |
357 |
Nadine Auzeil-Schoellkopf ( F )
|
61,08 |
61,08
|
11 |
462 |
Mirela Manjani-Tzelili ( GRE )
|
66,55 |
66,55
|
12 |
393 |
Mąka Obolashvili ( GEO )
|
|
|
13 |
234 |
Nikola Tomečková ( CZE )
|
60,92 |
60,92
|
14 |
995 |
Lynda Blutreich ( USA )
|
57,14 |
57,14
|
15 |
753 |
Ewa Rybak ( Pl )
|
60,76 |
60,76
|
Dokumentacja
- Nowa oszczepem został wprowadzony oficjalnie od 1 kwietnia 1999
Kwalifikacja
grupa A
Ranga
|
Ogólny
|
Sportowiec
|
Próbowanie
|
Dystans
|
Uwaga
|
1
|
2
|
3
|
1 |
2 |
Trine Solberg-Hattestad ( NOR )
|
62,67 |
- |
- |
62,67 m |
|
2 |
3 |
Osleidys Menéndez ( CUB )
|
62,07 |
- |
- |
62,07 m |
|
3 |
4 |
Tatjana Szykolenko ( R )
|
61,78 |
- |
- |
61,78 m |
|
4 |
5 |
Sonia Bisset ( CUB )
|
61,63 |
- |
- |
61,63 m |
|
5 |
6 |
Mikaela Ingberg ( FIN )
|
58,86 |
59,35 |
61,50 |
61,50 m |
PB
|
6 |
8 |
Wei Jianhua ( CHN )
|
61,39 |
- |
- |
61,39 m |
AR
|
7 |
9 |
Louise McPaul-Currey ( AUS )
|
60,83 |
59,62 |
56,51 |
60,83 m |
|
8 |
11 |
Karen Forkel ( GER )
|
55,66 |
60,40 |
59,04 |
60,40 m |
|
9 |
12 |
Felicia TILEA-mołdawski ( ROM )
|
60,11 |
X |
57,78 |
60,11 m |
|
10 |
13 |
Genowefa Patla ( Pl )
|
55,17 |
59,50 |
56,27 |
59,50 m |
|
11 |
14 |
Rita Ramanauskaitė ( LTU )
|
57,25 |
58,60 |
X |
58,60 m |
|
12 |
16 |
Steffi Nerius ( GER )
|
58,43 |
57,07 |
57,05 |
58.43 m |
|
13 |
24 |
Evfemija Štorga ( SLO )
|
X |
53,26 |
53,54 |
53,54 m |
|
14 |
26 |
Gurmeet Kaur ( IND )
|
51,97 |
51,76 |
47,90 |
51,97 m |
|
15 |
28 |
Sabina Moya ( COL )
|
X |
47,27 |
44,27 |
47,27 m |
|
Grupa B
Ranga
|
Ogólny
|
Sportowiec
|
Próbowanie
|
Dystans
|
Uwaga
|
1
|
2
|
3
|
1 |
1 |
Oksana Ovchinnikova ( R )
|
63,83 |
- |
- |
63,83 m |
|
2 |
7 |
Mirela Manjani-Tzelili ( GRE )
|
61,45 |
- |
- |
61,45 m |
|
3 |
10 |
Taina Uppa ( FIN )
|
60,51 |
59,02 |
60,47 |
60.51 m |
|
4 |
15 |
Ana Mirela Ţermure ( ROM )
|
58,52 |
X |
56,01 |
58.52 m |
|
5 |
16 |
Liang Liii ( CHN )
|
49,41 |
58,43 |
55,96 |
58.43 m |
|
6 |
18 |
Laverne Ewa ( BAH )
|
55,22 |
55,79 |
57,97 |
57,97 m |
|
7 |
19 |
Xiomara Rivero ( CUB )
|
X |
X |
57,48 |
57.48 m |
|
8 |
20 |
Nadine Auzeil-Schoellkopf ( F )
|
54,62 |
55,92 |
57,33 |
57,33 m |
|
9 |
21 |
Nikola Tomečková ( CZE )
|
54,55 |
X |
56,88 |
56,88 m |
|
10 |
22 |
Ewa Rybak ( Pl )
|
55,12 |
56,41 |
56,14 |
56.41 m |
|
11 |
23 |
Khristina Georgieva ( BUL )
|
55,79 |
54,90 |
54,57 |
55.79 m |
|
12 |
25 |
Lynda Blutreich ( USA )
|
50,26 |
52,31 |
52,17 |
52,31 m |
|
13 |
27 |
Lee Young-sun ( KOR )
|
50,33 |
51,36 |
51,31 |
51.36 m |
|
- |
- |
Mąka Obolashvili ( GEO )
|
X |
X |
- |
NM |
|
- |
- |
Tanja Damaske ( GER )
|
- |
- |
- |
NM |
|
Finał
Ranga
|
Sportowiec
|
Próbowanie
|
Dystans
|
Uwaga
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
|
Mirela Manjani-Tzelili ( GRE )
|
62,41 |
66,33 |
67,09 |
66,44 |
X |
X |
67,09 m |
PB
|
|
Tatjana Szykolenko ( R )
|
63,75 |
62,28 |
X |
62,51 |
66,37 |
X |
66,37 m |
PB
|
|
Trine Solberg-Hattestad ( NOR )
|
63,73 |
66,06 |
62,56 |
64,24 |
63,42 |
63,85 |
66.06 m |
|
4 |
Osleidys Menéndez ( CUB )
|
64,61 |
61,12 |
63,18 |
62,55 |
63,74 |
62,54 |
64,61 m |
|
5 |
Louise McPaul-Currey ( AUS )
|
60,39 |
X |
60,81 |
64,38 |
61,10 |
60,75 |
64,38 m |
|
6 |
Sonia Bisset ( CUB )
|
61,62 |
61,74 |
X |
63,52 |
61,08 |
X |
63,52 m |
PB
|
7 |
Wei Jianhua ( CHN )
|
58,98 |
62,27 |
62,97 |
X |
X |
57,66 |
62.97 m |
AR
|
8 |
Oksana Ovchinnikova ( R )
|
59,23 |
62,67 |
X |
X |
60,16 |
X |
62,67 m |
|
|
9 |
Mikaela Ingberg ( FIN )
|
56,48 |
59,36 |
60,48 |
|
60,48 m |
|
10 |
Taina Uppa ( FIN )
|
X |
59,83 |
X |
|
59,83 m |
|
11 |
Felicia TILEA-mołdawski ( ROM )
|
59,24 |
58,24 |
X |
|
59.24 m |
|
12 |
Karen Forkel ( GER )
|
54,51 |
54,65 |
X |
|
54.65 m |
|
Zobacz też
Referencje