1998/99 Euroligi FIBA - 1998–99 FIBA EuroLeague
szczegóły konkursu | |||
---|---|---|---|
Pora roku | 1998/99 | ||
zespoły | 24 | ||
Daktyle | 23 września 1998 - 22 kwietnia 1999 | ||
pozycje końcowe | |||
Mistrzów |
Žalgiris (1 tytuł) |
||
Biegacze-up | Kinder Bolonia | ||
Trzecie miejsce | Olympiacos | ||
Czwarte miejsce | TeamSystem Bolonia | ||
nagrody | |||
MVP Final Four | Tyus Edney | ||
liderzy | |||
Zwrotnica |
Ibrahim Kutluay 21,4
|
||
zbiórek |
Žan Tabak 10,0
|
||
wspomaga |
Tyus Edney 6.1
|
||
← 1997/98
|
1998/99 FIBA Euroligi był 42nd rata europejskim poziomie top-tier profesjonalnego klubu konkursie na koszykarskich klubów (obecnie po prostu Euroliga ). Wszystko zaczęło się w dniu 23 września 1998 roku, a zakończyła w dniu 22 kwietnia 1999 roku konkurs na Final Four odbył się w Olympiahalle , Monachium , z Žalgiris pokonując Kinder Bolonia w Eurolidze Finału , przed 9000 widzów.
Zawartość
System konkurencja
- 24 zespoły (krajowe krajowe Champions League z najlepszych lig i zmienną liczbę innych klubów z najważniejszych krajowych ligach krajowych). Konkurs zakończył się w Final Four.
zespoły
Kinder Bolonia (1) | Panathinaikos (1) | CSKA Moskwa (1) | Cibona (1) |
TeamSystem Bolonia (2) | PAOK (2) | Avtodor Saratów (2) | Zadar (2) |
Varese Koguty (3) | Olympiacos (3) | CSK VVS Samara (3) | Union Olimpija (1) |
TDK Manresa (1) | Ulker (1) | Pau-Orthez (1) | Crvena zvezda (1) |
Tau Cerámica (2) | Efes Pilzno (2) | ASVEL (3) | Maccabi Elite Tel Awiw (1) |
Real Madryt Teka (3) | Fenerbahçe (3) | Alba Berlin (1) | Žalgiris (1) |
Pierwsza runda
grupa A
|
Grupa B
|
Grupa C
|
Grupa D
|
Druga runda
(Poszczególne wyniki i tabele pierwszej rundy są gromadzone w drugiej rundzie)
Jeśli jeden lub więcej klubów na poziomie won-stracił rekord, tiebreakers są stosowane w następującej kolejności:
- rekord head-to-head w meczach między klubami wiązanej
- Ogólnie różnica punkt w grach pomiędzy związanymi klubów
- Ogólnie różnica punkt we wszystkich meczach grupowych (pierwszy tiebreaker jeśli wiązanej kluby nie są w tej samej grupie)
- Punkty zdobyte we wszystkich meczach grupowych
- Suma ilorazów zdobytych punktów i punktów są w każdym meczu grupowym
Najważniejsze cztery miejsca w każdej grupy do Playoff |
Grupa E
|
Grupa F
|
Grupa G
|
Grupa H
|
Top 16
Zespół 1 | Agg. | Zespół 2 | 1. rundzie | 2. rundy | 3-ty noga |
---|---|---|---|---|---|
Efes Pilsen | 2-0 | CSKA Moskwa | 73-58 | 105-98 | |
Žalgiris | 2-0 | Ulker | 76-62 | 93-82 | |
ASVEL | 2-1 | Cibona | 95-63 | 68-79 | 74-70 |
Olympiacos | 2-0 | Koguty Varese | 78-66 | 83-77 | |
Fenerbahçe | 0-2 | Real Madryt Teka | 81-89 | 74-85 | |
Panathinaikos | 0-2 | TeamSystem Bolonia | 58-63 | 64-88 | |
Kinder Bolonia | 2-0 | Maccabi Elite Tel Aviv | 78-57 | 70-55 | |
Union Olimpija | 1-2 | Pau-Orthez | 72-63 | 57-74 | 57-64 |
Ćwierćfinały
Zespół 1 | Agg. | Zespół 2 | 1. rundzie | 2. rundy | 3-ty noga |
---|---|---|---|---|---|
Žalgiris | 2-0 | Efes Pilsen | 69-68 | 84-70 | |
Olympiacos | 2-0 | ASVEL | 70-57 | 81-77 | |
TeamSystem Bolonia | 2-0 | Real Madryt Teka | 90-63 | 76-65 | |
Pau-Orthez | 1-2 | Kinder Bolonia | 67-59 | 75-93 | 54-70 |
Finałowa czwórka
Półfinały
20 kwietnia Olympiahalle , Monachium
Zespół 1 | Wynik | Zespół 2 |
---|---|---|
Žalgiris | 87-71 | Olympiacos |
TeamSystem Bolonia | 57-62 | Kinder Bolonia |
3 miejsce gra
22 kwietnia Olympiahalle , Monachium
Zespół 1 | Wynik | Zespół 2 |
---|---|---|
Olympiacos | 74-63 | TeamSystem Bolonia |
Finał
22 kwietnia Olympiahalle , Monachium
Zespół 1 | Wynik | Zespół 2 |
---|---|---|
Žalgiris | 82-74 | Kinder Bolonia |
1998-99 Mistrzów FIBA Eurolidze |
---|
Žalgiris 1-ty Tytuł |
Klasyfikacja końcowa
Zespół | |
---|---|
Žalgiris | |
Kinder Bolonia | |
Olympiacos | |
TeamSystem Bolonia |
nagrody
FIBA Euroligi Top Gola
FIBA MVP Final Four Euroligi
FIBA Euroligi Finał Top Gola
FIBA Euroleague All-Final Four zespołu
FIBA Euroleague All-Final Four zespołu | |||
Gracz | Zespół | Ref. | |
---|---|---|---|
Tyus Edney ( MVP ) | Žalgiris Kowno | ||
Anthony Bowie | Žalgiris Kowno | ||
Saulius Štombergas | Žalgiris Kowno | ||
/ Rašho Nesterović | Virtus Bologna | ||
Eurelijus Žukauskas | Žalgiris Kowno |