1994/95 FIBA European League - 1994–95 FIBA European League
1994/95 Ligi Europejskiej FIBA | |
---|---|
Liga | FIBA European League |
Sport | Koszykówka |
sezonie | |
Najlepszy strzelec | Sasha Danilović ( Buckler Piwo Bolonia ) |
Finałowa czwórka | |
Mistrzów | Real Madryt Teka |
Biegacze-up | Olympiacos |
Final Four MVP | Arvydas Sabonis ( Real Madrid Teka ) |
1994/95 FIBA European League , również skrócone do 1994-95 FIBA Eurolidze, był 38th rata europejskim poziomie top-tier profesjonalnego klubu konkursie na koszykarskich klubów (obecnie Euroliga ). Wszystko zaczęło się w dniu 8 września 1994 roku, a zakończyła w dniu 13 kwietnia 1995 roku konkursu Final Four odbyła się w Saragossie .
Zawartość
System konkurencja
- 40 drużyn (posiadaczem tytuł kubek, krajowe krajowe Champions League, a zmienną liczbę innych klubów z najważniejszych krajowych ligach krajowych) grał knock-out rund na podstawie siebie i na wyjeździe. Łączny wynik z obu gier postanowił zwycięzcę.
- Szesnaście pozostałe zespoły po rundzie knock-out wszedł sezonie Faza grupowa, podzielonych na dwie grupy po osiem zespołów, grając round-robin. Ostateczna stojący została oparta na indywidualnych zwycięstw i porażek. W przypadku wiążących między dwa lub więcej zespołów po etapie grupy Następujące kryteria zastosowano do podjęcia decyzji końcowej klasyfikacji: 1) liczba wygrywa jeden do jednego między zespołami gier; 2) średni wyboru między zespołami; 3) Ogólnie kosz średniej w grupie.
- Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy po sezonie Etap grupowy zakwalifikowanych na ćwierćfinale Playoff (X-par, najlepszy z 3 gry).
- Cztery zwycięzcy Quarterfinal Playoff zakwalifikowanych do końcowy etap ( Ostatnie cztery ), która była odtwarzana z góry określonym miejscu.
Pierwsza runda
Zespół 1 | Agg. | Zespół 2 | 1. rundzie | 2. rundy |
---|---|---|---|---|
Rezydencja | 126-168 | Bioveta COOP Banka Brno | 73-89 | 53-79 |
Pezoporikos Larnaka | 40-0 * | Lewski Sofia | 20-0 | 20-0 |
Sloboda Dita | 124-180 | Croatia Osiguranje | 68-99 | 56-81 |
Inpromservis Kijów | 199-153 | Śląsk Wrocław | 100-70 | 99-83 |
Vita Tbilisi | 175-188 | ASK Brocēni | 80-88 | 95-100 |
Adelin Pogradec | 151-222 | Baník Cigel Prievidza | 78-99 | 73-123 |
Danone-Honvéd | 163-155 | Rabotnicki | 99-82 | 64-73 |
Tallinn | 168-199 | Kärcher Hisings-Kärra | 70-105 | 98-94 |
Thames Valley Tigers | 174-156 | Lanèche Weert | 96-94 | 78-62 |
Dinamo Bucureşti | 129-190 | CSKA Moskwa | 64-92 | 65-98 |
Möllersdorf Traiskirchen | 133-178 | Hapoel Tel Aviv | 75-86 | 58-92 |
KTP | 157-197 | Fidefinanz Bellinzona | 74-86 | 83-111 |
* Levski Sofia wycofał się przed pierwszym meczu i Pezoporikos Larnaka otrzymał przepadek (20-0) w obu grach.
Druga runda
Zespół 1 | Agg. | Zespół 2 | 1. rundzie | 2. rundy |
---|---|---|---|---|
Bioveta COOP Banka Brno | 109-155 | CSP Limoges | 52-71 | 57-84 |
Pezoporikos Larnaka | 154-250 | Banca Catalana FC Barcelona | 95-122 | 59-128 |
Croatia Osiguranje | 142-155 | Bayer 04 Leverkusen | 73-65 | 69-90 |
Inpromservis Kijów | 155-162 | Panathinaikos | 87-79 | 68-83 |
ASK Brocēni | 156-168 | 7up Joventut | 77-68 | 79-100 |
Baník Cigel Prievidza | 157-208 | Cibona | 82-105 | 75-103 |
Žalgiris | 150-207 | Scavolini Pesaro | 77-91 | 73-116 |
Danone-Honvéd | 174-190 | Benfica | 85-94 | 89-96 |
Kärcher Hisings-Kärra | 144-173 | Efes Pilsen | 81-85 | 63-88 |
Thames Valley Tigers | 138-180 | Puklerz Piwo Bolonia | 62-82 | 76-98 |
CSKA Moskwa | 178-166 | Olympique Antibes | 104-77 | 74-89 |
Hapoel Tel Aviv | 148-152 | PAOK Bravo | 82-70 | 66-82 |
Fidefinanz Bellinzona | 111-144 | Maccabi Elite Tel Aviv | 49-55 | 62-89 |
stynka Olimpija | 148-136 | Maes-Flandria | 85-61 | 63-75 |
- Automatycznie zakwalifikowane do fazy grupowej
Faza grupowa
Jeśli jeden lub więcej klubów na poziomie won-stracił rekord, tiebreakers są stosowane w następującej kolejności:
- rekord head-to-head w meczach między klubami wiązanej
- Ogólnie różnica punkt w grach pomiędzy związanymi klubów
- Ogólnie różnica punkt we wszystkich meczach grupowych (pierwszy tiebreaker jeśli wiązanej kluby nie są w tej samej grupie)
- Punkty zdobyte we wszystkich meczach grupowych
- Suma ilorazów zdobytych punktów i punktów są w każdym meczu grupowym
Zakwalifikowany do Playoff | |
Wyłączony |
grupa A
|
Grupa B
|
Ćwierćfinały
Zespoły nasienne gier, 2 i 3 w domu.
Zespół 1 | Agg. | Zespół 2 | 1. rundzie | 2. rundy | 3-ty noga |
---|---|---|---|---|---|
Puklerz Piwo Bolonia | 1-2 | Panathinaikos | 78-65 | 55-63 | 56-99 |
Cibona | 0-2 | Real Madryt Teka | 78-82 | 70-82 | |
Scavolini Pesaro | 1-2 | CSP Limoges | 68-55 | 66-79 | 72-82 |
CSKA Moskwa | 1-2 | Olympiacos | 95-65 | 77-86 | 54-79 |
Finałowa czwórka
Półfinały
11 kwietnia Pabellón Príncipe Felipe , Saragossa
Zespół 1 | Wynik | Zespół 2 |
---|---|---|
Real Madryt Teka | 62-49 | CSP Limoges |
Panathinaikos | 52-58 | Olympiacos |
3 miejsce gra
13 kwietnia Pabellón Príncipe Felipe , Saragossa
Zespół 1 | Wynik | Zespół 2 |
---|---|---|
CSP Limoges | 77-91 | Panathinaikos |
Finał
13 kwietnia Pabellón Príncipe Felipe , Saragossa
Zespół 1 | Wynik | Zespół 2 |
---|---|---|
Real Madryt Teka | 73-61 | Olympiacos |
1994/95 FIBA Europejska Liga Mistrzów |
---|
Real Madryt Teka tytuł 8-te |
Klasyfikacja końcowa
Zespół | |
---|---|
Real Madryt Teka | |
Olympiacos | |
Panathinaikos | |
CSP Limoges |
nagrody
FIBA European League król strzelców
FIBA European League MVP Final Four
FIBA European League Finał Top Gola
FIBA European League All-Final Four zespołu
FIBA European League All-Final Four zespołu | |||
Gracz | Zespół | Ref. | |
---|---|---|---|
José Miguel Antúnez | Real Madryt Teka | ||
Ismael Santos | Real Madryt Teka | ||
Eddie Johnson | Olympiacos | ||
Joe Arlauckas | Real Madryt Teka | ||
Arvydas Sabonis ( MVP ) | Real Madryt Teka |