1985 Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - 1985 European Athletics Indoor Championships
Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1985 | |
---|---|
Daktyle | 2-3 marca 1985 |
Miasto gospodarza |
Pireus , Attyka, Grecja |
Miejsce wydarzenia | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
Wydarzenia | 22 |
Udział | 290 sportowców z 26 krajów |
|
The 16th Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbyły się na Stadion Pokoju i Przyjaźni , Pireus , Attyka , Grecja , w dniach 2 i 3 marca 1985 r.
Podsumowanie medalu
Mężczyźni
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mike McFarlane ( GBR ) | 6,61 | Antoine Richard ( FRA ) | 6,63 | Ronald Desruelles ( BEL ) | 6.64 | |
200 metrów |
Stefano Tilli ( ITA ) | 20,77 | Olaf Prenzler ( NRD ) | 20,83 | Aleksandr Jewgienijew ( URS ) | 20,95 |
400 metrów |
Todd Bennett ( GBR ) | 45,56 | Klaus Just ( FRG ) | 45,90 | José Alonso ( ESP ) | 46,52 |
800 metrów |
Rob Harrison ( GBR ) | 1:49.09 | Petru Drăgoescu ( ROM ) | 1:49.38 | Leonid Masunow ( URS ) | 1:49.59 |
1500 metrów |
José Luis González ( ESP ) | 3:39,26 | Marcus O'Sullivan ( IRL ) | 3:39,75 | José Luis Carreira ( ESP ) | 3:40.43 |
3000 metrów |
Bob Verbeeck ( BEL ) | 8:10,84 | Thomas Wessinghage ( FRG ) | 8:10,88 | Witalij Tyszczenko ( URS ) | 8:10,91 |
60 metrów przez płotki |
György Bakos ( WĘGRY ) | 7,60 | Jiří Hudec ( TCH ) | 7.68 | Wiaczesław Ustinow ( URS ) | 7,70 |
Patrik Sjöberg ( Szwecja ) | 2,35 | Aleksandr Kotowicz ( URS ) | 2.30 | Dariusz Biczysko ( POL ) | 2.30 | |
Siergiej Bubka ( URS ) | 5,70 | Aleksandr Krupski ( URS ) | 5,70 | Atanas Tarev ( BUL ) | 5.60 | |
Gyula Pálóczi ( HUN ) | 8.15 | László Szalma ( WĘGRY ) | 8.15 | Sergey Layevskiy ( URS ) | 8.14 | |
Christo Markov ( BUL ) | 17.29 | Jan Čado ( TCH ) | 17.23 | Volker Mai ( NRD ) | 17.14 | |
Remigius Machura ( TCH ) | 21,74 | Ulf Timmermann ( NRD ) | 21.44 | Werner Günthör ( SUI ) | 21.23 |
Kobiety
Wydarzenie | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Nelli Cooman ( NED ) | 7.10 | Marlies Göhr ( NRD ) | 7.13 | Wrzosowe Dęby ( GBR ) | 7.22 | |
200 metrów |
Marita Koch ( NRD ) | 22,82 | Kirsten Emmelmann ( NRD ) | 23.06 | Els Vader ( NED ) | 23,64 |
400 metrów |
Sabine Busch ( NRD ) | 51,35 | Dagmar Neubauer ( NRD ) | 51,40 | Alena Bulířová ( TCH ) | 52,64 |
800 metrów |
Ella Kovacs ( ROM ) | 2:00.51 | Nadiya Olizarenko ( URS ) | 2:00.90 | Cristieana Cojocaru ( ROM ) | 2:01.01 |
1500 metrów |
Doina Melinte ( ROM ) | 4:02,54 | Fiţa Lovin ( ROM ) | 4:03.46 | Brigitte Kraus ( FRG ) | 4:03.64 |
3000 metrów |
Agnese Possamai ( ITA ) | 8:55,25 | Olga Bondarenko ( URS ) | 8:58.03 | Iwona Murray ( GB ) | 9:00.94 |
60 metrów przez płotki |
Kornelia Oschkenat ( NRD ) | 7,90 | Ginka Zagorcheva ( BUL ) | 8.02 | Anna Piquereau ( FRA ) | 8.03 |
Stefka Kostadinova ( BUL ) | 1,97 | Susanne Helm ( NRD ) | 1,94 | Danuta Bułkowska ( POL ) | 1,90 | |
Galina Chistyakova ( URS ) | 7.02 | Eva Murková ( TCH ) | 6,99 | Heike Drechsler ( NRD ) | 6.97 | |
Helena Fibingerová ( TCH ) | 20,84 | Claudia Losch ( RFN ) | 20,59 | Heike Hartwig ( NRD ) | 19.93 |
Stolik medalowy
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy Wschodnie (NRD) | 3 | 6 | 3 | 12 |
2 | Wielka Brytania (GB) | 3 | 0 | 2 | 5 |
3 | Związek Radziecki (URS) | 2 | 4 | 5 | 11 |
4 | Czechosłowacja (TCH) | 2 | 3 | 1 | 6 |
5 | Rumunia (ROU) | 2 | 2 | 1 | 5 |
6 | Bułgaria (BUL) | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Węgry (WĘGRY) | 2 | 1 | 0 | 3 |
8 | Włochy (ITA) | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Hiszpania (ESP) | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Belgia (BEL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Holandia (NED) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
12 | Szwecja ( Szwecja ) | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Niemcy Zachodnie (FRG) | 0 | 3 | 1 | 4 |
14 | Francja (FRA) | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Irlandia (IRL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
16 | Polska (POL) | 0 | 0 | 2 | 2 |
17 | Szwajcaria (SUI) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Sumy (17 krajów) | 22 | 22 | 22 | 66 |
Uczestniczące narody
- Austria (10)
- Belgia (5)
- Bułgaria (13)
- Cypr (4)
- Czechosłowacja (21)
- Niemcy Wschodnie (17)
- Finlandia (2)
- Francja (18)
- Wielka Brytania (17)
- Grecja (7)
- Węgry (12)
- Irlandia (5)
- Włochy (21)
- Luksemburg (3)
- Holandia (5)
- Norwegia (6)
- Polska (14)
- Portugalia (5)
- Rumunia (7)
- Związek Radziecki (22)
- Hiszpania (22)
- Szwecja (13)
- Szwajcaria (8)
- Turcja (1)
- Niemcy Zachodnie (26)
- Jugosławia (6)
Zobacz też
Bibliografia
- Wyniki - mężczyźni na GBRathletics.com
- Wyniki - kobiety na GBRathletics.com
- EAA