1981 Campeonato Brasileiro Série A - 1981 Campeonato Brasileiro Série A
Pora roku | 1981 |
---|---|
Mistrzowie |
Grêmio 1. tytuł Campeonato Brasileiro 1. brazylijski tytuł |
Copa Libertadores de América |
Flamengo (posiadacze tytułu) Grêmio São Paulo |
Rozegrane mecze | 306 |
Zdobyte bramki | 754 (2,46 na mecz) |
Najlepszy strzelec | Nunes (Flamengo) - 16 bramek |
Największa wygrana u siebie | Flamengo 8-0 Fortaleza (4 lutego 1981) |
Największa wygrana na wyjeździe |
Desportiva 0-4 Botafogo (18 stycznia 1981) Mixto 0-4 Atlético Mineiro (21 lutego 1981) Itabaiana 1-5 Cruzeiro (21 lutego 1981) Paysandu 0-4 Fluminense (15 marca 1981) Fortaleza 0-4 Grêmio (28 marca 1981) |
Najwyższa punktacja | Flamengo 8-0 Fortaleza (4 lutego 1981) |
Średnia frekwencja | 17,545 |
← 1980
1982 →
|
I liga brazylijska w piłce nożnej 1981 (oficjalnie 1981 Taca de Ouro ) było wydanie 25 w Campeonato Brasileiro Série A .
Przegląd
Wykonały go 44 zespoły, a Grêmio zdobył mistrzostwo. Drużyny zostały wybrane na podstawie rekordu z poprzednich mistrzostw stanu
Zespoły i lokalizacje
San Paulo
Rio de Janeiro
Recife
Salvador
Zespoły z Rio de Janeiro:
Bangu
Botafogo
Flamengo
Fluminense
Vasco da Gama
São Paulo zespoły:
Corinthians
Palmeiras
Portuguesa
São Paulo
Recife zespoły:
Náutico
Santa Cruz
Sport Recife
Salvador zespoły:
Bahia
Galícia
Vitória
Bangu
Botafogo
Flamengo
Fluminense
Vasco da Gama
São Paulo zespoły:
Corinthians
Palmeiras
Portuguesa
São Paulo
Recife zespoły:
Náutico
Santa Cruz
Sport Recife
Salvador zespoły:
Bahia
Galícia
Vitória
Stan | Zespół | Metoda kwalifikacji |
---|---|---|
São Paulo 7 miejsc do cumowania |
San Paulo | Mistrz Campeonato Paulista z 1980 roku |
Santos | 1980 biegacze Campeonato Paulista | |
Ponte Preta | 1980 Campeonato Paulista 3rd | |
Koryntianie | 1980 Campeonato Paulista 4 | |
Portuguesa | 1980 Campeonato Paulista 5. miejsce | |
Internacional | 1980 Campeonato Paulista 6. miejsce | |
Palmeiras 1 | Promowany od 1981 r. Taça de Prata | |
Rio de Janeiro 5 miejsc do cumowania |
Fluminense | Mistrz Campeonato Carioca 1980 |
Vasco da gama | 1980 biegacze Campeonato Carioca | |
Flamengo | 1980 Campeonato Carioca 3rd | |
Bangu | 1980 Campeonato Carioca 4 | |
Botafogo | 1980 Campeonato Carioca 5 miejsce | |
Rio Grande do Sul 2 miejsca do cumowania |
Grêmio | Mistrz Campeonato Gaucho z 1980 roku |
Internacional | 1980 biegacze Campeonato Gaucho | |
Bahia 3 łóżka |
Vitória | Mistrz Campeonato Baiano 1980 |
Galícia | 1980 Wicemistrzostwo Campeonato Baiano | |
Bahia 1 | Promowany od 1981 r. Taça de Prata | |
Ceará 2 koje |
Fortaleza | Mistrzowie Campeonato Cearense z 1980 roku |
Ferroviário Atlético Clube | W 1980 r. Drugie miejsce w Campeonato Cearense | |
Goiás 2 koje |
Vila Nova | Mistrz Campeonato Goiano z 1980 roku |
Goiás | 1980 Wicemistrzostwo Campeonato Goiano | |
Minas Gerais 3 koje |
Atlético Mineiro | Mistrz Campeonato Mineiro 1980 |
Cruzeiro | W 1980 r. Drugie miejsce w Campeonato Mineiro | |
Uberaba 1 | Promowany od 1981 r. Taça de Prata | |
Paraná 2 + 1 koje |
Londrina | 1980 Taça de Prata |
Kolorado | Mistrz Campeonato Paranaense 1980 | |
Pinheiros | ||
Pernambuco 3 koje |
Santa Cruz | Mistrzowie Campeonato Pernambucano z 1980 roku |
Sport Recife | 1980 Drugie miejsce w Campeonato Pernambucano | |
Náutico 1 | Promowany od 1981 r. Taça de Prata | |
Alagoas 2 koje |
CSA | 1980 Taça de Prata |
CRB | Wicemistrzowie stanu | |
Amazonas | Nacional | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Distrito Federal | Brasília | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Espírito Santo | Desportiva | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Maranhão | Sampaio Corrêa | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Mato Grosso | Mixto | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Mato Grosso do Sul 1berth |
Operário | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Pará | Paysandu | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Paraíba | Campinense | Mistrzowie stanu z 1980 roku |
Piauí | Rzeka | Mistrz stanu z 1980 roku |
Rio Grande do Norte | América de Natal | Mistrz stanu z 1980 roku |
Santa Catarina | Joinville | Mistrz stanu z 1980 roku |
Sergipe | Itabaiana | Mistrz stanu z 1980 roku |
1 Wejście bezpośrednio do drugiej fazy.
Pierwsza faza
grupa A
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vasco da Gama (A) | 9 | 6 | 1 | 2 | 24 | 9 | +15 | 13 |
2 | Ponte Preta (A) | 9 | 5 | 2 | 2 | 16 | 12 | +4 | 12 |
3 | Kolorado (A) | 9 | 4 | 4 | 1 | 8 | 4 | +4 | 12 |
4 | Bang (A) | 9 | 4 | 3 | 2 | 18 | 9 | +9 | 11 |
5 | Internacional (A) | 9 | 3 | 4 | 2 | 8 | 8 | 0 | 10 |
6 | Internacional de Limeira (A) | 9 | 3 | 3 | 3 | 7 | 11 | −4 | 9 |
7 | Vitória (A) | 9 | 3 | 2 | 4 | 10 | 12 | −2 | 8 |
8 | Joinville | 9 | 2 | 2 | 5 | 5 | 11 | −6 | 6 |
9 | Vila Nova | 9 | 2 | 1 | 6 | 8 | 16 | −8 | 5 |
10 | Londrina | 9 | 2 | 0 | 7 | 5 | 17 | −12 | 4 |
Grupa B.
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portuguesa (A) | 9 | 6 | 2 | 1 | 13 | 7 | +6 | 14 |
2 | Operário-MS (A) | 9 | 5 | 1 | 3 | 11 | 8 | +3 | 11 |
3 | Goiás (A) | 9 | 4 | 3 | 2 | 10 | 6 | +4 | 11 |
4 | Grêmio (A) | 9 | 4 | 2 | 3 | 11 | 9 | +2 | 10 |
5 | Koryntianie (A) | 9 | 4 | 2 | 3 | 10 | 8 | +2 | 10 |
6 | Galícia (A) | 9 | 4 | 1 | 4 | 10 | 10 | 0 | 9 |
7 | Botafogo (A) | 9 | 4 | 1 | 4 | 15 | 12 | +3 | 9 |
8 | Pinheiros | 9 | 1 | 6 | 2 | 9 | 11 | −2 | 8 |
9 | Brasília | 9 | 2 | 2 | 5 | 10 | 15 | −5 | 6 |
10 | Desportiva | 9 | 0 | 2 | 7 | 4 | 17 | −13 | 2 |
Grupa C
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | São Paulo (A) | 9 | 4 | 5 | 0 | 13 | 5 | +8 | 13 |
2 | Sport (A) | 9 | 4 | 4 | 1 | 10 | 8 | +2 | 12 |
3 | Ferroviário-CE (A) | 9 | 4 | 3 | 2 | 14 | 11 | +3 | 11 |
4 | Fluminense (A) | 9 | 4 | 1 | 4 | 16 | 15 | +1 | 9 |
5 | Atlético Mineiro (A) | 9 | 3 | 3 | 3 | 13 | 8 | +5 | 9 |
6 | Mixto (A) | 9 | 3 | 2 | 4 | 11 | 15 | −4 | 8 |
7 | CSA (A) | 9 | 3 | 2 | 4 | 9 | 15 | −6 | 8 |
8 | América-RN | 9 | 3 | 2 | 4 | 16 | 17 | −1 | 8 |
9 | Campinense | 9 | 2 | 2 | 5 | 10 | 11 | −1 | 6 |
10 | Rzeka | 9 | 2 | 2 | 5 | 7 | 14 | −7 | 6 |
Grupa D
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santos (A) | 9 | 6 | 3 | 0 | 19 | 4 | +15 | 15 |
2 | Flamengo (A) | 9 | 5 | 3 | 1 | 18 | 7 | +11 | 13 |
3 | Santa Cruz (A) | 9 | 4 | 4 | 1 | 16 | 9 | +7 | 12 |
4 | Nacional-AM (A) | 9 | 4 | 3 | 2 | 7 | 6 | +1 | 11 |
5 | Cruzeiro (A) | 9 | 4 | 3 | 2 | 11 | 7 | +4 | 11 |
6 | Paysandu (A) | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 | 12 | 0 | 8 |
7 | Fortaleza (A) | 9 | 2 | 3 | 4 | 9 | 16 | −7 | 7 |
8 | CRB | 9 | 2 | 2 | 5 | 11 | 16 | −5 | 6 |
9 | Sampaio Corrêa | 9 | 1 | 3 | 5 | 4 | 15 | −11 | 5 |
10 | Itabaiana | 9 | 1 | 0 | 8 | 4 | 19 | −15 | 2 |
Druga faza
Grupa E
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vasco da Gama (A) | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 5 | +8 | 10 |
2 | CSA (A) | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 5 | +8 | 8 |
3 | Nacional-AM | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 11 | −4 | 4 |
4 | Galícia | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 17 | −12 | 2 |
Grupa F
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ponte Preta (A) | 6 | 3 | 3 | 0 | 10 | 6 | +4 | 9 |
2 | Bahia (A) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 6 | +4 | 7 |
3 | Santa Cruz | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 10 | +2 | 7 |
4 | Koryntianie | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 14 | −10 | 1 |
Grupa G
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vitória (A) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 4 | +2 | 8 |
2 | Fluminense (A) | 6 | 2 | 3 | 1 | 12 | 6 | +6 | 7 |
3 | Portuguesa | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 6 | 0 | 6 |
4 | Paysandu | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 11 | −8 | 3 |
Grupa H
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Operário-MS (A) | 6 | 5 | 0 | 1 | 16 | 5 | +11 | 10 |
2 | Náutico (A) | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 8 |
3 | Cruzeiro | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 13 | −4 | 6 |
4 | Ferroviário-CE | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 16 | −13 | 0 |
Grupa I
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | São Paulo (A) | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 3 | +5 | 9 |
2 | Grêmio (A) | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 6 | +3 | 8 |
3 | Internacional de Limeira | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 7 | +5 | 6 |
4 | Fortaleza | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 15 | −13 | 1 |
Grupa J
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Internacional (A) | 6 | 3 | 3 | 0 | 10 | 2 | +8 | 9 |
2 | Sport (A) | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 4 | +5 | 7 |
3 | Palmeiras | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 11 | −4 | 6 |
4 | Goiás | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 10 | −9 | 2 |
Grupa K
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Botafogo (A) | 6 | 3 | 3 | 0 | 10 | 4 | +6 | 9 |
2 | Santos (A) | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 4 | +3 | 7 |
3 | Bangu | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 10 | −4 | 5 |
4 | Mixto | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 9 | −5 | 3 |
Grupa L
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Flamengo (A) | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 9 | 0 | 8 |
2 | Atlético Mineiro (A) | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 5 | +3 | 7 |
3 | Kolorado | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 7 | +1 | 5 |
4 | Uberaba | 6 | 0 | 4 | 2 | 5 | 9 | −4 | 4 |
1/8 finału
Drużyna 1 | Agg. | Drużyna 2 | Pierwsza noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Fluminense | 3-4 | Vasco da gama | 0–2 | 3–2 |
Náutico | 1-2 | Ponte Preta | 0–0 | 1-2 |
Vitória | 2–3 | Grêmio | 2–1 | 0–2 |
Sport | 1-3 | Operário-MS | 0-0 | 1-3 |
Bahia | 0-2 | Flamengo | 0-0 | 0-2 |
CSA | 0-2 | Botafogo | 0–0 | 0-2 |
Atlético Mineiro | 1-2 | Internacional | 0-1 | 1-1 |
Santos | 1-4 | San Paulo | 0–2 | 1-2 |
Ćwierćfinały
Drużyna 1 | Agg. | Drużyna 2 | Pierwsza noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Vasco da gama | 0–0 | Ponte Preta | 0–0 | 0–0 |
Grêmio | 3–0 | Operário-MS | 2–0 | 1–0 |
Flamengo | 1–3 | Botafogo | 0–0 | 1–3 |
Internacional | 0–3 | San Paulo | 0–1 | 0–2 |
Półfinały
Drużyna 1 | Agg. | Drużyna 2 | Pierwsza noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Ponte Preta | 3–3 | Grêmio | 2–3 | 1–0 |
Botafogo | 3–3 | San Paulo | 1–0 | 2–3 |
Egzaminy końcowe
Pierwsza noga
Grêmio | 2 - 1 | San Paulo |
---|---|---|
Paulo Isidoro 55 ' , 69 ' | Serginho Chulapa 39 ' |
Druga noga
Ostateczna klasyfikacja
Poz | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | GD | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grêmio | 23 | 14 | 2 | 7 | 32 | 21 | +11 | 30 |
2 | San Paulo | 23 | 13 | 6 | 4 | 32 | 15 | +17 | 32 |
3 | Ponte Preta | 21 | 10 | 8 | 3 | 31 | 22 | +9 | 28 |
4 | Botafogo | 21 | 10 | 6 | 5 | 33 | 20 | +13 | 26 |
5 | Vasco da gama | 19 | 11 | 5 | 3 | 41 | 17 | +24 | 27 |
6 | Flamengo | 19 | 9 | 7 | 3 | 30 | 19 | +11 | 25 |
7 | Operário-MS | 19 | 11 | 2 | 6 | 30 | 17 | +13 | 24 |
8 | Internacional | 19 | 7 | 8 | 4 | 20 | 14 | +6 | 22 |
9 | Santos | 17 | 8 | 6 | 3 | 27 | 12 | +15 | 22 |
10 | Sport | 17 | 6 | 8 | 3 | 20 | 15 | +5 | 20 |
11 | Fluminense | 17 | 7 | 4 | 6 | 31 | 25 | +6 | 18 |
12 | Vitória | 17 | 7 | 4 | 6 | 18 | 19 | −1 | 18 |
13 | CSA | 17 | 6 | 5 | 6 | 22 | 22 | 0 | 17 |
14 | Atlético Mineiro | 17 | 5 | 7 | 5 | 22 | 15 | +7 | 17 |
15 | Náutico | 8 | 4 | 1 | 3 | 12 | 7 | +5 | 9 |
16 | Bahia | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 8 | +2 | 8 |
17 | Portuguesa | 15 | 7 | 6 | 2 | 19 | 13 | +6 | 20 |
18 | Santa Cruz | 15 | 7 | 5 | 3 | 28 | 19 | +9 | 19 |
19 | Cruzeiro | 15 | 7 | 3 | 5 | 20 | 20 | 0 | 17 |
20 | Kolorado | 15 | 5 | 7 | 3 | 16 | 11 | +5 | 17 |
21 | Bangu | 15 | 6 | 4 | 5 | 24 | 19 | +5 | 16 |
22 | Nacional | 15 | 6 | 3 | 6 | 14 | 17 | −3 | 15 |
23 | Internacional-SP | 15 | 5 | 5 | 5 | 19 | 18 | +1 | 15 |
24 | Goiás | 15 | 4 | 5 | 6 | 11 | 16 | −5 | 13 |
25 | Galícia | 15 | 5 | 1 | 9 | 15 | 27 | −12 | 11 |
26 | Koryntianie | 15 | 4 | 3 | 8 | 14 | 22 | −8 | 11 |
27 | Ferroviário | 15 | 4 | 3 | 8 | 17 | 27 | −10 | 11 |
28 | Paysandu | 15 | 3 | 5 | 7 | 15 | 23 | −8 | 11 |
29 | Mixto | 15 | 3 | 5 | 7 | 15 | 24 | −9 | 11 |
30 | Fortaleza | 15 | 2 | 4 | 9 | 11 | 31 | −20 | 8 |
31 | Palmeiras | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 11 | −4 | 6 |
32 | Uberaba | 6 | 0 | 4 | 2 | 5 | 9 | −4 | 4 |
33 | América-RN | 9 | 3 | 2 | 4 | 16 | 17 | −1 | 8 |
34 | Pinheiros | 9 | 1 | 6 | 2 | 9 | 11 | −2 | 8 |
35 | Campinense | 9 | 2 | 2 | 5 | 10 | 11 | −1 | 6 |
36 | CRB | 9 | 2 | 2 | 5 | 11 | 16 | −5 | 6 |
37 | Brasília | 9 | 2 | 2 | 5 | 10 | 15 | −5 | 6 |
38 | Joinville | 9 | 2 | 2 | 5 | 5 | 11 | −6 | 6 |
39 | Rzeka | 9 | 2 | 2 | 5 | 7 | 14 | −7 | 6 |
40 | Vila Nova-GO | 9 | 2 | 1 | 6 | 8 | 16 | −8 | 5 |
41 | Sampaio Corrêa | 9 | 1 | 3 | 5 | 4 | 15 | −11 | 5 |
42 | Londrina | 9 | 2 | 0 | 7 | 5 | 17 | −12 | 4 |
43 | Itabaiana | 9 | 1 | 0 | 8 | 4 | 19 | −15 | 2 |
44 | Desportiva Capixaba | 9 | 0 | 2 | 7 | 4 | 17 | −13 | 2 |