1933 Australia rugby Union Tour w RPA - 1933 Australia rugby union tour of South Africa
1933 Australia rugby union tour w RPA | |||||
---|---|---|---|---|---|
Streszczenie |
|
||||
Całkowity |
|
||||
Eliminacja |
|
||||
Przeciwnik |
|
||||
Afryka Południowa |
|
Trasa rugby Union w Australii w 1933 roku w RPA i Rodezji była serią 23 meczów rugby union rozegranych przez australijską drużynę narodową w 1933 roku.
Australia rozegrała w sumie 23 mecze, w serii 5 testów przeciwko Republice Południowej Afryki , która wygrała trzy z pięciu meczów.
Impreza objazdowa
Kierownikiem wycieczki był dr WF („Wally”) Matthews, który wcześniej był kierownikiem drużyny AIF rugby, która grała w The King's Cup w 1919 roku. Do trasy wybrano 29 graczy – 15 z Nowego Południa Wales , 11 z Queensland i 3 z Victorii .
Z wyjątkiem dwóch wiktoriańskich, zespół opuścił Sydney na pokładzie „Ulyssesa” w dniu Anzac, 25 kwietnia 1933. Pozostali dwaj gracze, OJ Bridle i D. Cowper, dołączyli do statku w Melbourne po tym, jak Wallabies rozegrali mecz przeciwko Zespół wiktoriański.
Impreza objazdowa Wallabies składała się z:
- Menedżer: dr WF Matthews (NSW)
Skład gry:
- Kapitan: dr AW Ross (NSW)
- Wicekapitan: SJ Malcolm (NSW)
- F. McPhillips (NSW)
- M. Grace (NSW)
- J. Kelaher (NSW)
- J. Młody (NSW)
- R. Biilmann (NSW)
- C. Campbell (NSW)
- RB Louden (NSW)
- W. Mackney (NSW)
- A. Hodgson (NSW)
- GV nijakie (NSW)
- WH Cerutti (NSW)
- EW Miłość (NSW)
- MF Morton (NSW)
- D. McLean (QLD)
- W. Warlowa (QLD)
- J. Steggall (QLD)
- G Bennett (QLD)
- J. Clarke'a (QLD)
- Biały (QLD)
- WG Biały (QLD)
- G. Cooke (QLD)
- J. Ritter (QLD)
- B. Doneley (QLD)
- E. Bonisa (QLD)
- GS Sturtridge (VIC)
- D. Cowper (VIC)
- Ogłowie OJ (VIC)
Podsumowanie meczu
Wyniki i wyniki pokazują punkty Australii jako pierwsze.
Przeciwna drużyna | Do | Przeciwko | Data | Miejsce wydarzenia | Status |
---|---|---|---|---|---|
Urodzenia | 14 | 3 | 3 czerwca 1933 | Durban | Mecz trasy |
Zachodni Transwal | 20 | 3 | 7 czerwca 1933 | Garnek | Mecz trasy |
Witwatersrand | 6 | 13 | 10 czerwca 1933 | Ellis Park , Johannesburg | Mecz trasy |
Połączona Pretoria XV | 8 | 13 | 14 czerwca 1933 | Pretoria | Mecz trasy |
Griqualand Zachód | 9 | 14 | 17 czerwca 1933 | Kimberley | Mecz trasy |
Rodezja | 24 | 5 | 20 czerwca 1933 | Salisbury | Mecz trasy |
Rodezja | 31 | 0 | 24 czerwca 1933 | Bulawayo | Mecz trasy |
Dystrykt Północny | 8 | 16 | 28 czerwca 1933 | Kimberley | Mecz trasy |
Prowincja Zachodnia | 9 | 13 | 1 lipca 1933 | Kapsztad | Mecz trasy |
Afryka Południowa | 3 | 17 | 8 lipca 1933 r | Kapsztad | Eliminacja |
Dystrykt Północno-Wschodni | 31 | 11 | 12 lipca 1933 | Aliwal Północ | Mecz trasy |
Wolne Państwo Pomarańczowe | 8 | 9 | 15 lipca 1933 r | Bloemfontein | Mecz trasy |
Afryka Południowa | 21 | 6 | 22 lipca 1933 | Durban | Eliminacja |
Granica | 24 | 5 | 29 lipca 1933 r | Wschodni londyn | Mecz trasy |
Granica | 13 | 6 | 2 sierpnia 1933 | Queenstown | Mecz trasy |
Transwalu | 9 | 11 | 7 sierpnia 1933 | Ellis Park , Johannesburg | Mecz trasy |
Afryka Południowa | 3 | 12 | 12 sierpnia 1933 | Ellis Park , Johannesburg | Eliminacja |
Dzielnice Zachodnie | 21 | 14 | 16 sierpnia 1933 | Oudtshoorn | Mecz trasy |
Wschodnia Prowincja | 18 | 3 | 19 sierpnia 1933 | Port Elizabeth | Mecz trasy |
Afryka Południowa | 0 | 11 | 26 sierpnia 1933 | Port Elizabeth | Eliminacja |
Afryka Południowa | 15 | 4 | 2 września 1933 | Bloemfontein | Eliminacja |
Połączony Uniwersytet | 3 | 3 | 6 września 1933 | Kapsztad | Mecz trasy |
Prowincja Zachodnia | 0 | 4 | 9 września 1933 | Kapsztad | Mecz trasy |
Szczegóły meczu
Pierwszy test
8 lipca
|
Afryka Południowa | 17–3 | Australia |
---|---|---|
Wypróbuj: Bergh (2), Craven, Osler Con: Marka Pióro: Marka |
Raport |
Pióro: Biilmann |
Szczegóły zespołu | |||
---|---|---|---|
Republika Południowej Afryki: Gerry Brand; Pat Lyster, Franky Waring, Jimmy White, Freddy Turner; Bennie Osler (c), Danie Craven; Paul Vissler, Bert Kipling, Joe Nykamp; Boy Louw, Manie Geere; Fanie Louw, Lappies Hattingh, Ferdie Bergh |
Drugi test
22 lipca
|
Afryka Południowa | 6–21 | Australia |
---|---|---|
Wypróbuj: pióro ostrzegawcze : marka! |
Raport |
Spróbuj: Bennett, Cerutti, Loudon, Sturtridge Con: Biilmann (3) Pióro: Biilman |
Szczegóły zespołu |
---|
Republika Południowej Afryki: Gerry Brand; Jack Gage, Franky Waring, Jimmy White, Freddy Turner; Bennie Osler, Danie Craven; Boy Louw, Bert Kipling, Fanie Louw; Flip Nel (c), Manie Geere; Fronie Froneman, George d'Alton, Ferdie Bergh |
Trzeci test
12 sierpnia
|
Afryka Południowa | 12–3 | Australia |
---|---|---|
Wypróbuj: MM Louw, Turner Con: Spadek marki : Osler |
Raport |
Spróbuj: Cowper |
Szczegóły zespołu |
---|
Republika Południowej Afryki: Gerry Brand; Floors Venter, Franky Waring, Jimmy White, Freddy Turner; Bennie Osler, Danie Craven; Boy Louw, Bert Kipling, Fanie Louw; Flip Nel (c), Ferdie Bergh; Manie Geere, Ginger Clark, Fred Smollan
|
Czwarty test
Szczegóły zespołu |
---|
Republika Południowej Afryki: Bunny Reid; Jimmy White, Franky Waring, Danie Craven, Gerry Brand; Bennie Osler, Pierie de Villiers; Manie Geere, Bert Kipling, Fanie Louw; Flip Nel (c), Ferdie Bergh; Boy Louw, Fred Smollan, John Apsey
|
Piąty test
2 września
|
Afryka Południowa | 4–15 | Australia |
---|---|---|
Spadek: marka |
Raport |
Spróbuj: Uzda, Kelaher, Steggall Wada : Ross Drop: Cowper |
Szczegóły zespołu |
---|
Republika Południowej Afryki: Jimmy White; Pat Lyster, Franky Waring, Geoff Gray, Gerry Brand; Bennie Osler, Danie Craven; Manie Geere, Bert Kipling, Fanie Louw; Flip Nel (c), Ferdie Bergh; Boy Louw, Fred Smollan, John Apsey
|
Bibliografia
- Vivian Jenkins, wyd. (1979). Rothmans Rugby Rocznik 1979-80 . Rothmans Publications Ltd. ISBN 0-354-09087-9.
|
|
|
|