XVII Kongres Filipin - 17th Congress of the Philippines
25 lipca 2016 – 4 czerwca 2019 | |
Prezydent | Rodrigo Duterte ( PDP–Laban ) |
---|---|
Wiceprezydent | Leni Robredo ( liberał ) |
Senat | |
Prezydent Senatu | Tito Sotto ( NPC ) |
Przewodniczący Senatu pro tempore | Ralph Recto ( Nacionalista ) |
Lider większości | Juan Miguel Zubiri ( Niezależny ) |
Lider mniejszości | Franklin Drilon ( liberał ) |
Izba Reprezentantów | |
głośnik domowy |
Pantaleon Alvarez (2016-2018) ( PDP-Laban ) Gloria Macapagal Arroyo (2018-2019) ( PDP-Laban ) |
Zastępcy Mówców | |
Lider większości | Fredenil Castro ( NUP ) |
Lider mniejszości | Danilo Suarez ( Lakas-CMD ) |
Członkowie | 297 |
XVII Kongres Filipiny ( Filipiński : Ikalabimpitong Kongreso ng Pilipinas ) było spotkanie ustawodawcę krajowego w Republice Filipin , składa się z Senatu i Izby Reprezentantów . Po zjeździe XVII Zjazdu odbyły się wybory do Senatu 2016 , które zastąpiły połowę składu Senatu, oraz wybory do Izby Reprezentantów 2016, w których wybrano całą składkę Izby Reprezentantów.
Izba Reprezentantów spotykała się w kompleksie Batasang Pambansa, a Senat spotykał się w budynku GSIS od 25 lipca 2016 r. do 3 czerwca 2019 r., od pierwszego do trzeciego roku prezydentury Rodrigo Duterte ; będzie to koniec kadencji senatorów wybranych w 2013 roku. XVII Kongres został oficjalnie otwarty przez prezydenta Duterte wraz ze wspólną sesją Senatu i Izby Reprezentantów.
Przywództwo
Senat
- Przewodniczący Senatu:
- Koko Pimentel ( PDP–Laban ), 25.07.2016 – 21.05.2018
- Tito Sotto ( NPC ), 21 maja 2018 – 4 czerwca 2019
- Przewodniczący Senatu pro tempore :
- Franklin Drilon ( Liberał ), 25.07.2016 – 27.02.2017
- Ralph Recto ( Nacionalista ), 27 lutego 2017 – 4 czerwca 2019
- Lider większości pięter:
- Tito Sotto ( NPC ), 25 lipca 2016 – 21 maja 2018
- Juan Miguel Zubiri ( Niezależny ), 21 maja 2018 – 4 czerwca 2019
- Lider piętra mniejszości:
- Ralph Recto ( Liberal ), 25.07.2016 – 27.02.2017
- Franklin Drilon ( Liberał ), 28 lutego 2017 – 4 czerwca 2019
Izba Reprezentantów
-
Głośnik :
- Pantaleon Alvarez ( Davao del Norte – 1st , PDP–Laban ), 25 lipca 2016 – 23 lipca 2018
- Gloria Macapagal Arroyo ( Pampanga II , PDP–Laban ), 23 lipca 2018 – 4 czerwca 2019
-
Zastępcy Prelegentów :
- Eric Singson ( Ilocos Sur-2nd , PDP-Laban ), 25 lipca 2016 – 29 sierpnia 2018
- Mercedes Alvarez ( Negros Occidental-6th , NPC ), 25 lipca 2016 – 4 czerwca 2019
- Fredenil Castro ( Capiz-2nd , NUP ), 25 lipca 2016 – 21 stycznia 2019
- Raneo Abu ( Batangas-2nd , Nacionalista ), 25 lipca 2016 – 4 czerwca 2019
- Miro Quimbo ( Marikina – 2 miejsce , Liberał ), 25.07.2016 – 25.07.2018
- Gloria Macapagal Arroyo ( Pampanga – 2 miejsce , Lakas – CMD ), 15 sierpnia 2016 – 15 marca 2017
- Pia Cayetano ( Taguig-2nd , Nacionalista ), 15 sierpnia 2016 – 4 czerwca 2019
- Gwendolyn Garcia ( Cebu – 3 miejsce , PDP–Laban ), 15 sierpnia 2016 – 15 sierpnia 2018
- Mylene Garcia-Albano ( Davao City – 2. miejsce , PDP–Laban ), 15 sierpnia 2016 – 4 czerwca 2019
- Sharon Garin (AAMBIS-OWA), 15 sierpnia 2016 – 4 czerwca 2019
- Bai Sandra A. Sema ( Maguindanao i Cotabato City 1 , PDP–Laban ), 15 sierpnia 2016 – 4 czerwca 2019
- Ferdinand L. Hernandez ( South Cotabato-2. , NPC ), 16 sierpnia 2016 – 4 czerwca 2019
- Frederick Abueg ( Palawan II , Liberał ), 16 sierpnia 2016 – 4 czerwca 2019
- Rolando Andaya Jr. ( Camarines Sur-1st , PDP–Laban ), 16 sierpnia 2016 – 30 lipca 2018
- Linabelle Villarica ( Bulacan-4th , Liberal ), 9 sierpnia 2017 – 4 czerwca 2019
- Prospero Pichay Jr. ( Surigao del Sur-1st , Lakas-CMD ), 15 sierpnia 2018 – 4 czerwca 2019
- Arthur C. Yap ( Bohol – 3 miejsce , PDP–Laban ), 15 sierpnia 2018 – 4 czerwca 2019
- Rosemarie Arenas ( Pangasinan–3 , PDP–Laban ), 29 sierpnia 2018 – obecnie
- Evelina Escudero ( Sorsogon-1st , NPC ), 29 sierpnia 2018 – 4 czerwca 2019
- Randolph Ting ( Cagayan – 3 miejsce , NUP ), 21 stycznia 2019 – 4 czerwca 2019
-
Lider większości :
- Rodolfo Fariñas ( Ilocos Norte – 1st , PDP–Laban ), 25 lipca 2016 – 23 lipca 2018
- Fredenil Castro ( Capiz-2nd , NUP ), tymczasowy , 23 lipca 2018 – 30 lipca 2018, 21 stycznia 2019 – 4 czerwca 2019
- Rolando Andaya Jr. ( Camarines Sur-1st , PDP–Laban ), 30 lipca 2018 – 21 stycznia 2019
-
Lider mniejszości :
- Danilo Suarez ( Quezon – 3 , Lakas – CMD ), 27 lipca 2016 – 4 czerwca 2019
Sesje
- Pierwsza sesja regularna: 25.07.2016 – 31.05.2017
- Druga sesja zwykła: 24.07.2017 – 30.05.2018
- III sesja zwykła: 23.07.2018 – 27.05.2019
Kompozycja
Senat |
---|
24 senatorów
|
Izba Reprezentantów |
297 przedstawicieli
|
Obie izby Kongresu są podzielone na partie i bloki. Podczas gdy członkowie są wybierani przez partie, bloki są podstawą członkostwa w komisjach. Członkostwo w komitecie przyznaje się tylko członkom bloków większościowych i mniejszościowych. W ten sposób określa się bloki:
- Blok większościowy: wszyscy członkowie, którzy głosowali na prezydenta lub marszałka Senatu podczas wyborów prezydenckich lub marszałkowskich Senatu.
- Blok mniejszości: wszyscy członkowie, którzy głosowali na drugiego kandydata podczas wyborów prezydenckich lub do przewodniczącego Senatu.
- Niezależny blok mniejszościowy: Wszyscy członkowie, którzy nie głosowali na zwycięskiego lub drugiego najlepszego kandydata w wyborach prezydenckich lub do przewodniczącego Senatu.
- Blok niezależny: wszyscy członkowie, którzy wstrzymali się od głosu w wyborach prezydenckich lub do przewodniczącego Senatu.
- Nie jest członkiem żadnego bloku: Wszyscy członkowie, którzy nie głosowali podczas wyborów prezydenckich lub do przewodniczącego Senatu.
W wyborach marszałkowskich kilku członków wstrzymało się od głosu. Oni, wraz z członkami, którzy głosowali na przegrywającego kandydata, głosowali nad tym, kto będzie liderem mniejszości.
Senat
|
|
Izba Reprezentantów
|
|
Członkostwo
Senat
Senat XVII Kongresu reprezentowało 2 senatorów z regionu Central Luzon , 12 senatorów z regionu Metro Manila , 3 senatorów z regionu Calabarzon , 2 senatorów z regionu Bicol , 1 senator z regionu Western Visayas , 2 senatorów z regionu North Mindanao oraz 1 senator z regionu Soccsksargen . 10 regionów na Filipinach nie ma reprezentacji w Senacie XVII Kongresu, podczas gdy Metro Manila jest reprezentowane przez 12, połowę wszystkich senatorów.
Senator | Przyjęcie | Warunki | Blok | Miasto/gmina rejestracji | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Numer | Rozpoczyna się | Kończy się | |||||
1. Sonny Angara | LDP | 1 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Prasa (Centralny Luzon) | |
2. Bam Aquino | Liberał | 1 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Mniejszość | Quezon City (metro Manila) | |
3. Nancy Binay | UNA | 1 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Makati (metro Manila) | |
4. Alan Peter Cayetano | Nacionalista | 2 | 30 czerwca 2013 r. | 17 maja 2017 | Większość | Taguig (metro Manila) | |
5. Leila de Lima | Liberał | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Mniejszość | Iryga (Bikol) | |
6. Franklin Drilon | Liberał | 2 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Mniejszość | Miasto Iloilo (zachodnie Visayas) | |
7. JV Ejercito | NPC | 1 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | San Juan (metro Manila) | |
8. Franciszek Escudero | Niezależny | 2 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Miasto Sorsogon (Bicol) | |
9. Wygraj Gatchaliana! | NPC | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Valenzuela (metro Manila) | |
10. Richard J. Gordon | Niezależny | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Olongapo (Środkowa Luzon) | |
11. Gregorio Honasan | UNA | 2 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Marikina (metro Manila) | |
12. Risa Hontiveros | Akbayan | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Mniejszość | Manila (metro Manila) | |
13. Panfilo Lacson | Niezależny | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Imus (Calabarzon) | |
14. Loren Legarda | NPC | 2 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Antyczne (zachodnie Visayas) | |
15. Manny Pacquiao | PDP–Laban | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Kiamba (Socksksargen) | |
16. Franciszek Pangilinan | Liberał | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Mniejszość | Quezon City (metro Manila) | |
17. Koko Pimentel | PDP–Laban | 2 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Cagayan de Oro (północne Mindanao) | |
18. Łaska Poe | Niezależny | 1 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | San Juan (metro Manila) | |
19. Ralph Recto | Nacionalista | 2 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Lipa (Calabarzon) | |
20. Tito Sotto | NPC | 2 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Quezon City (metro Manila) | |
21. Antonio Trillanes | Nacionalista | 2 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Mniejszość | Caloocan (metro Manila) | |
22. Joel Villanueva | Liberał | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Bocaue (Środkowa Luzon) | |
23. Cynthia Villar | Nacionalista | 1 | 30 czerwca 2013 r. | 30 czerwca 2019 r. | Większość | Las Pinas (metro Manila) | |
24. Juan Miguel Zubiri | Niezależny | 1 | 30 czerwca 2016 | 30 czerwca 2022 | Większość | Malaybalay (północne Mindanao) |
Uwagi
Izba Reprezentantów
Przedstawiciele okręgu
Województwo / miasto | Dzielnica | Przedstawiciel | Przyjęcie | Semestr | Blok | |
---|---|---|---|---|---|---|
Stanik | Samotny | Józefa Sto. Niño Berno | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Agusan del Norte | 1st | Lawrence Lemuel Fortun | Nacionalista | 2 | Większość | |
2. | Erlpe John Amante | Nacionalista | 2 | Większość | ||
Agusan del Sur | 1st | Plac Marii Walentyny | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Evelyn Plaza-Mellana | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
Aklan | Samotny | Carlito Marquez | NPC | 1 | Większość | |
Albay | 1st | Edcel Lagman | Liberał | 1 | Niezależna mniejszość | |
2. | Joey Salceda | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
3rd | Fernando Gonzalez | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
Antipolo | 1st | Cristina Roa-Puno | NUP | 1 | Większość | |
2. | Romeo Akop | NUP | 3 | Większość | ||
Antyczny | Samotny | Paolo Everardo Javier | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Apayao | Samotny | Eleonora Bulut-Begtang | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Zorza polarna | Samotny | Bellaflor Angara-Castillo | LDP | 2 | Większość | |
Bacolod | Samotny | Greg Gasataya | NPC | 1 | Większość | |
Baguio | Samotny | Mark Go | Nacionalista | 1 | Większość | |
Basilan | Samotny | Jum Akbar | Liberał | 1 | Większość | |
Bataan | 1st | Geraldine Roman | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Jose Enrique Garcia III | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Batane | Samotny | Henedina Abad | Liberał | 3 | Większość | |
Batangas | 1st | Eileen Ermita-Buhain | Nacionalista | 2 | Większość | |
2. | Raneo Abu | Nacionalista | 2 | Większość | ||
3rd | Maria Teresa Collantes | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
4. | Lianda Bolilia | Nacionalista | 1 | Większość | ||
5th | Mario Vittorio Mariño | Nacionalista | 1 | Większość | ||
6. | Vilma Santos-Recto | Nacionalista | 1 | Większość | ||
Benguet | Samotny | Ronald Cosalan | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Biliran | Samotny | Rogelio Espina | Nacionalista | 3 | Większość | |
Biñan | Samotny | Marlyn Alonte-Naguiat | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Bohol | 1st | Rene Relampagos | NUP | 3 | Większość | |
2. | Erico Arystoteles Aumentado | NPC | 2 | Większość | ||
3rd | Artur Yap | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
Bukidno | 1st | Maria Lourdes Acosta-Alba | Bukidnon Paglaum | 2 | Większość | |
2. | Florencio Flores Jr. | Nacionalista | 3 | Większość | ||
3rd | Manuel Zubiri | Bukidnon Paglaum | 1 | Większość | ||
4. | Rogelio Neil Roque | Nacionalista | 2 | Większość | ||
Bulacan | 1st | Jose Antonio Sy-Alvarado | NUP | 1 | Większość | |
2. | Gavini Pancho | NUP | 2 | Większość | ||
3rd | Lorna Silverio | NUP | 1 | Większość | ||
4. | Linabelle Ruth Villarica | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
Cagayan | 1st | Ramon Nolasco | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Dziecko Aline Vargas-Alfonso | NUP | 2 | Większość | ||
3rd | Randolph Ting | NUP | 3 | Większość | ||
Cagayan de Oro | 1st | Rolando Uy | PDP–Laban | 2 | Większość | |
2. | Maximo Rodriguez Jr. | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Caloocan | 1st | Dale Malapitan | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Edgar Erice | Liberał | 2 | Niezależna mniejszość | ||
Camarines Norte | 1st | Renato Unico Jr. | NUP | 1 | Większość | |
2. | Marisol Panotes | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Camarines Sur | 1st | Rolando Andaya Jr. | NPC | 3 | Większość | |
2. | Luis Raymund Villafuerte | Nacionalista | 1 | Większość | ||
3rd | Gabriel Bordado Jr. | Liberał | 1 | Niezależna mniejszość | ||
4. | Arnulfo Fuentebella | NPC | 1 | Większość | ||
5th | Salvio Fortuno | Nacionalista | 3 | Większość | ||
Camiguin | Samotny | Ksawery Jezus Romualdo | PDP–Laban | 2 | Większość | |
Capiz | 1st | Emmanuel Billones | Liberał | 1 | Niezależna mniejszość | |
2. | Fredenil Castro | NUP | 2 | Większość | ||
Catanduane | Samotny | Cesar Sarmiento | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Cavité | 1st | Francis Gerald Abaya | Liberał | 2 | Niezależna mniejszość | |
2. | Uderzenie Revilla | NUP | 1 | Większość | ||
3rd | Alex Advincula | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
4. | Jennifer Barzaga | NUP | 1 | Większość | ||
5th | Roy Loyola | NPC | 3 | Większość | ||
6. | Luis Ferrer IV | NUP | 2 | Większość | ||
7th | Abraham Tolentino | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
Cebu | 1st | Gerald Anthony Gullas Jr. | Niezależny | 2 | Mniejszość | |
2. | Wilfredo Caminero | NUP | 2 | Większość | ||
3rd | Gwendolyn Garcia | PDP–Laban / 1-Cebu | 2 | Większość | ||
4. | Benhur Salimbangon | NUP / 1-Cebu | 3 | Większość | ||
5th | Ramon Durano VI | NPC | 1 | Większość | ||
6. | Jonas Cortes | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
7th | Piotra Jana Calderona | NPC | 1 | Większość | ||
Miasto Cebu | 1st | Raul del Mar | Liberał | 2 | Większość | |
2. | Rodrigo Abellanosa | LDP | 2 | Większość | ||
Dolina Composteli | 1st | Maria Carmen Zamora | HNP | 3 | Większość | |
2. | Ruwel Piotr Gonzaga | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Cotabato | 1st | Jezus Sakdalana | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Nancy Catamco | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
3rd | Jose Tejada | Nacionalista | 2 | Większość | ||
Miasto Davao | 1st | Karlo Nograles | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Mylene Garcia-Albano | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
3rd | Alberto Ungaba | HNP | 1 | Większość | ||
Davao del Norte | 1st | Pantaleon Alvarez | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Antonio Floirendo Jr. | HNP | 1 | Większość | ||
Davao del Sur | Samotny | Mercedes Cagas | Nacionalista | 2 | Większość | |
Davao Zachód | Samotny | Lorna Bautista-Bandigan | NPC | 1 | Większość | |
Davao Oriental | 1st | Corazon Nuñez-Malanyaon | Nacionalista | 1 | Większość | |
2. | Joel Mayo Almario | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Wyspy Dinagat | Samotny | Kaka Bag-ao | Liberał | 2 | Niezależna mniejszość | |
Wschodni Samar | Samotny | Ben Evardone | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Guimaras | Samotny | Maria Lucille Nava | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Ifugao | Samotny | Teodoro Baguila Jr. | Liberał | 3 | Niezależna mniejszość | |
Iligan | Samotny | Fryderyk Siao | Nacionalista | 1 | Większość | |
Ilocos Norte | 1st | Rodolfo Fariñas | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Imelda Marcos | Nacionalista | 3 | Większość | ||
Ilocos Sur | 1st | Deogracias Victor Savellano | Nacionalista | 1 | Większość | |
2. | Eric Singson | Bileg Ti Ilokano | 2 | Większość | ||
Iloilo | 1st | Oscar Garin Jr. | Nacionalista | 2 | Większość | |
2. | Arcadio Gorriceta | Liberał | 2 | Większość | ||
3rd | Arthur Defensor Jr. | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
4. | Ferjenel Biron | Nacionalista | 1 | Większość | ||
5th | Raul Tupas | Nacionalista | 1 | Większość | ||
Miasto Iloilo | Samotny | Jerry Treñas | NUP | 3 | Większość | |
Izabela | 1st | Rodolfo Albano III | PDP–Laban | 2 | Większość | |
2. | Ana Cristina Go | Nacionalista | 3 | Większość | ||
3rd | Napoleona Dy | NPC | 3 | Większość | ||
4. | Maria Lourdes Aggabao | NPC | 1 | Większość | ||
Kalinga | Samotny | Allen Jesse Mangaoang | Nacionalista | 1 | Większość | |
La Union | 1st | Pablo Ortega | NPC | 1 | Większość | |
2. | Sandra Eriguel | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Laguna | 1st | Arlene Arcillas-Nazareno | PDP–Laban | 1 | Mniejszość | |
2. | Joaquin Chipeco Jr. | Nacionalista | 2 | Większość | ||
3rd | Sol Aragones | Nacionalista | 2 | Większość | ||
4. | Benjamin Agarao Jr. | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
Lanao del Norte | 1st | Mohamad Khalid Dimaporo | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Abdullah Dimaporo | NPC | 2 | Większość | ||
Lanao del Sur | 1st | Ansaruddin Adiong | Nacionalista | 2 | Większość | |
2. | Mauyag Papandayan Jr. | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Miasto Lapu-Lapu | Samotny | Aileen Radaza | PDP–Laban | 2 | Większość | |
Las Pinas | Samotny | Mark Villar | Nacionalista | 3 | Większość | |
Leyte | 1st | Yedda Romualdez | Lakas | 1 | Większość | |
2. | Henryk Ongo | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
3rd | Vicente Veloso | NUP | 1 | Większość | ||
4. | Lucy Torres-Gomez | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
5th | Jose Carlos Cari | PFP | 3 | Większość | ||
Maguindanao | 1st | Bai Sandra Sema | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Zajid Mangudadatu | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
Makati | 1st | Monsour Del Rosario | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Luis Campos Jr. | NPC | 1 | Mniejszość | ||
Malabon | Samotny | Federico Sandoval II | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Mandaluyong | Samotny | Aleksandria Gonzales | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Manila | 1st | Manuel Luis Lopez | NPC | 1 | Większość | |
2. | Carlo Lopez | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
3rd | Yul Servo | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
4. | Edward Maceda | PMP | 1 | Większość | ||
5th | Kryształowe Bagatsing | KABAKA | 1 | Większość | ||
6. | Rosenda Ann Ocampo | PDP–Laban / KKK | 3 | Większość | ||
Marikina | 1st | Bayani Fernando | NPC | 1 | Większość | |
2. | Miro Quimbo | Liberał | 3 | Niezależna mniejszość | ||
Marinduque | Samotny | Lord Allan Jay Velasco | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Masbate | 1st | Maria Vida Espinosa-Bravo | NUP | 2 | Większość | |
2. | Elisa Olga Kho | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
3rd | Scott Davies Lanete | NPC | 3 | Większość | ||
Misamis na Zachodzie | 1st | Jorge Almonte | Nacionalista | 3 | Większość | |
2. | Henry Oaminal | Nacionalista | 2 | Większość | ||
Misamis Orientalne | 1st | Piotr Unabia | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Juliette Uy | NUP | 2 | Większość | ||
Prowincja Górska | Samotny | Maximo Dalog | Liberał | 3 | Większość | |
Muntinlupa | Samotny | Ruffy Biazon | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Navotas | Samotny | Toby Tiangco | Partido Navoteno | 3 | Niezależny | |
Murzyni Zachodu | 1st | Melecio Yap | NPC | 1 | Większość | |
2. | Leo Rafael Cueva | NUP / UNegA | 2 | Większość | ||
3rd | Alfredo Beniteza | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
4. | Julia Marie Ferrer | NUP / UNegA | 1 | Większość | ||
5th | Alejandro Mirasol | Lakas | 3 | Większość | ||
6. | Mercedes Alvarez | NPC | 3 | Większość | ||
Murzyni orientalni | 1st | Jocelyn Limkaichong | Liberał | 1 | Niezależna mniejszość | |
2. | Manuel Sagarbarria | NPC | 1 | Większość | ||
3rd | Arnolfo Teves | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Północny Samar | 1st | Raul Daza | Liberał | 3 | Niezależna mniejszość | |
2. | Edwin Ongchuan | NUP | 1 | Większość | ||
Nueva Ecija | 1st | Estrelita Suansing | PDP–Laban | 2 | Większość | |
2. | Micaela Violago | NUP | 1 | Większość | ||
3rd | Rosanna Vergara | LDP | 1 | Większość | ||
4. | Magnolia Antonino-Nadres | NUP | 2 | Większość | ||
Nueva Vizcaya | Samotny | Luisa Lloren Cuaresma | NUP | 1 | Większość | |
zachodni Mindoro | Samotny | Josephine Ramirez-Sato | Liberał | 2 | Niezależna mniejszość | |
Orientalne Mindoro | 1st | Paulino Salvador Leachon | PDP–Laban | 2 | Większość | |
2. | Reynaldo Umali | PFP | 3 | Większość | ||
Palawan | 1st | Franz Alvarez | NUP / PPP | 2 | Większość | |
2. | Fryderyk Abueg | PDP–Laban / PPP | 2 | Większość | ||
3rd | Gil Acosta | NPC / PPP | 1 | Większość | ||
Pampanga | 1st | Carmelo Łazatin II | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Gloria Macapagal Arroyo | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
3rd | Aurelio Gonzales Jr. | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
4. | Juan Pablo Bondoc | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
Pangasinan | 1st | Jezus Celeste | PDP–Laban | 3 | Większość | |
2. | Leopoldo Bataoil | NUP | 3 | Większość | ||
3rd | Rosemary Arenas | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
4. | Christopher de Venecia | Lakas | 1 | Większość | ||
5th | Amado Espino Jr. | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
6. | Marlyn Primicias-Agabas | NPC | 3 | Większość | ||
Parañaque | 1st | Eric Olivarez | PDP–Laban | 2 | Większość | |
2. | Gustavo Tambunting | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
Pasay | Samotny | Imelda Calixto-Rubiano | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Pasig | Samotny | Richard Eusebio | Nacionalista | 1 | Mniejszość | |
Quezon | 1st | Trina Enverga | NPC | 1 | Większość | |
2. | Vicente Alcala | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
3rd | Danilo Suarez | Lakas | 1 | Mniejszość | ||
4. | Angelina Tan | NPC | 2 | Większość | ||
Miasto Quezon | 1st | Vincent Crisologo | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Winston Castelo | Serbii na imprezie Bayan | 3 | Większość | ||
3rd | Jorge Banal | Serbii na imprezie Bayan | 3 | Niezależna mniejszość | ||
4. | Feliciano Belmonte Jr. | Liberał | 3 | Większość | ||
5th | Alfred Vargas | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
6. | Jose Christopher Belmonte | Liberał | 2 | Niezależna mniejszość | ||
Quirino | Samotny | Dakila Carlo Cua | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Rizal | 1st | Michael John Duavit | NPC | 1 | Większość | |
2. | Isidro Rodriguez Jr. | NPC | 2 | Większość | ||
Romblon | Samotny | Emmanuel Madrona | Nacionalista | 1 | Większość | |
Samar | 1st | Edgar Sarmiento | Liberał | 1 | Większość | |
2. | Milagrosa Tan | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
San Jose del Monte | Samotny | Szaty Florydy | PDP–Laban | 1 | Większość | |
San Juan | Samotny | Ronaldo Zamora | PDP–Laban | 2 | Większość | |
Sarangani | Samotny | Rogelio Pacquiao | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Siquijor | Samotny | Ramon Vicente Rocamora | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Sorsogon | 1st | Ewelina Escudero | NPC | 2 | Większość | |
2. | Deogracias Ramos Jr. | PDP–Laban | 3 | Większość | ||
Południowe Cotabato | 1st | Pedro Acharon Jr. | NPC | 3 | Większość | |
2. | Ferdinand Hernandez | PDP–Laban | 2 | Większość | ||
Południowe Leyte | Samotny | Roger Mercado | PDP–Laban | 1 | Większość | |
Sułtan Kudarat | 1st | Suharto Mangudadatu | NUP | 1 | Większość | |
2. | Horacio Suansing Jr. | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Sulu | 1st | Tupay Loong | NUP | 1 | ||
2. | Abdulmunir Arbison | Nacionalista | 2 | Większość | ||
Surigao del Norte | 1st | Franciszek Jose Matugas II | PDP–Laban | 1 | Mniejszość | |
2. | Robert Ace fryzjerzy | Nacionalista | 1 | Większość | ||
Surigao del Sur | 1st | Prospero Pichay Jr. | Lakas | 1 | Większość | |
2. | Johnny Pimentel | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Taguig – Pateros | 1st | Arnel Cerafica | PDP–Laban | 3 | Większość | |
Taguig | 2. | Pia Cayetano | Nacionalista | 1 | Większość | |
Tarlac | 1st | Charlie Cojuangco | NPC | 1 | Większość | |
2. | Wiktor Yap | NPC | 1 | Większość | ||
3rd | Noel Villanueva | NPC | 2 | Większość | ||
Tawi-Tawi | Samotny | Rubin Sahali | PDP–Laban | 2 | Większość | |
Valenzuela | 1st | Weslie Gatchalian | NPC | 1 | Większość | |
2. | Eric Martinez | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
Zambales | 1st | Jeffrey Khonghun | Nacionalista | 2 | Większość | |
2. | Wiśnia Deloso-Montalla | Liberał | 2 | Większość | ||
Miasto Zamboanga | 1st | Celso Lobregat | PDP–Laban | 2 | Większość | |
2. | Manuel Dalipe | NPC | 1 | Większość | ||
Zamboanga del Norte | 1st | Seth Frederick Jalosjos | Nacionalista | 3 | Większość | |
2. | Glona Labadlabad | PDP–Laban | 1 | Większość | ||
3rd | Isagani Amatong | Liberał | 2 | Niezależna mniejszość | ||
Zamboanga del Sur | 1st | Divina Łaska Yu | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Aurora Enerio-Cerilles | Nacionalista | 3 | Większość | ||
Zamboanga Sibugay | 1st | Wilter Palma II | PDP–Laban | 1 | Większość | |
2. | Dulce Ann Hofer | PDP–Laban | 2 | Większość |
- Uwagi
- ^1 Zmarł 30 czerwca 2016 r. przed objęciem urzędu.
- ^2 Zrezygnował po tym, jak został mianowanysekretarzem robót publicznych i autostrad1 sierpnia 2016 r.
- ^3 Zmarł 11 listopada 2016 r.
- ^4 Zmarł 3 czerwca 2017 r.
- ^5 Zmarł 8 października 2017 r.
- ^6 Opuścił biuro 5 listopada 2018 r., po nominacji nasekretarza gabinetu.
Przedstawiciele list partyjnych
Przyjęcie | Przedstawiciel | Semestr | Blok |
---|---|---|---|
Pierwszy Sojusz Konsumentów na rzecz Energii Wiejskiej, Inc. (1-CARE) | Carlos Roman Uybarreta | 1 | Większość |
Aangat Tajo | Harlin Neil Abayon III | 1 | Mniejszość |
Abang Lingkod (ABANG LINGKOD) | Joseph Stephen Paduanou | 2 | Mniejszość |
Abono | Conrado Estrella III | 2 | Większość |
Vini Nola Ortega | 1 | Większość | |
Alliance of Concerned Teachers (ACT NAUCZYCIELE) | Antonio Tinio | 3 | Niezależna mniejszość |
Franciszka Castro | 1 | Niezależna mniejszość | |
Acts-Zagranica Filipińska Koalicja Organizacji Pracowników (ACTS-OFW) | Aniceto Bertiz III | 1 | Mniejszość |
Rzecznictwo na rzecz wzmocnienia pozycji nauczycieli poprzez działanie, współpracę i harmonię na rzecz reform edukacyjnych, Inc. ( NAUCZYCIEL ) | Julieta Cortuna | 3 | Mniejszość |
Agbiag! Timpuyog Ilocano, Inc. (AGBIAG!) | Michelle Antonio | 1 | Większość |
Raport rolno-rolniczy dla Magsasaki Pilipinas Movement (AGRI) | Delphine Lee | 2 | Mniejszość |
Salon Oreste | 1 | Mniejszość | |
Sojusz Sektora Rolnego Filipin (AGAP) | Rico Geron | 2 | Większość |
Akbayan Partia Akcji Obywateli (AKBAYAN) | Tomasito Villarin | 1 | Niezależna mniejszość |
Partia Polityczna Ako Bicol (AKO BICOL) | Rodel Batocabe | 3 | Większość |
Ronald Ang | 1 | Mniejszość | |
Alfredo Garbin Jr. | 1 | Mniejszość | |
Christopher Co | 3 | Większość | |
Sojusz Organizacji, Sieci i Stowarzyszeń Filipin (ALONA) | Anna Marie Villaraza-Suarez | 1 | Mniejszość |
Waray | Wiktoria Izabela Noel | 2 | Większość |
Anak Mindanao (AMIN) | Amihilda J. Sangcopan | 1 | Niezależna mniejszość |
Makmod Reperowanie Jr. | 2 | Większość | |
Sitti Djalia Turabin | 2 | Większość | |
Anakpawis | Ariel Casilao | 1 | Niezależna mniejszość |
Stowarzyszenie Sang Mangunguma Nga Bisaya Owa Mangunguma (AAMBIS-OWA) | Sharon Garin | 3 | Większość |
Ang Kabuhayan | Dennis Laogan | 1 | Większość |
Ang Mata'y Alagaan (MATA) | Tricia Nicole Velasco-Catera | 1 | Większość |
Narodowa Koalicja Ludów Tubylczych Akcja Na! (ANAC-IP) | Jose Panganiban Jr. | 2 | Większość |
Angkla: Partia Pilipinong Marino (ANGKLA) | Jesulito Manalo | 2 | Większość |
Specjaliści w dziedzinie sztuki i nauki (ABS) | Eugeniusz Michael De Vera | 1 | Mniejszość |
Ulisses Garces | 1 | Większość | |
Ating Agapay Sentrong Samahan Obrero (AASENSO) | Teodoro Montoro | 1 | Większość |
Bagong Henerasyon (BH) | Bernadeta Herrera-Dy | 1 | Większość |
Bayan Muna | Carlos Isagani Zarate | 2 | Niezależna mniejszość |
Buhay Hayaan Yumabong (BUHAY) | Mariano Michael Velarde Jr. | 3 | Większość |
Lito Atienza | 2 | Mniejszość | |
Partia Rolników Butilu (BUTIL) | Cecilia Leonila Chavez | 1 | Mniejszość |
Obywatelska Bitwa Przeciwko Korupcji (CIBAC) | Sherwin Tugna | 3 | Większość |
Koalicja Stowarzyszeń Seniorów na Filipinach (SENIORZY OBYWATELI) | Francisco Datal Jr. | 1 | Większość |
Milagros Aquino Magsaysay | 1 | Większość | |
Spółdzielcza Partia Sieci NATCCO (COOP-NATCCO) | Anthony Bravo | 2 | Mniejszość |
Sabiniano Canama | 1 | Większość | |
Demokratyczne Stowarzyszenie Niezależnych Pracowników (DIWA) | Emmeline Aglipay-Villar | 3 | Większość |
Pepito Pico | 1 | Większość | |
Partia Kobiet Gabrieli (GABRIELA) | Emmi de Jesus | 3 | Niezależna mniejszość |
Arlene Brosas | 1 | Niezależna mniejszość | |
Kabała ng Mamamayan (KABAYAN) | Ciriaco S. Calalang | 1 | Mniejszość |
Ron Salo | 1 | Większość | |
Harry Roque | 1 | Większość | |
Paul Hernandez | 1 | Większość | |
Kabataan (KABATAAN) | Sarah Jane Elago | 1 | Niezależna mniejszość |
Kalinga: Rzecznictwo na rzecz upodmiotowienia społecznego i budowania narodu poprzez łagodzenie ubóstwa (KALINGA) | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 3 | Mniejszość |
KUSUG TAUSUG | Shernee Tan | 3 | Większość |
Stowarzyszenie sprzedawców LPG (LPGMA) | Arnel Ty | 3 | Większość |
Magdalo Para sa Pilipino (MAGDALO) | Gary Alejano | 2 | Niezależna mniejszość |
Stowarzyszenie Oszczędności i Pożyczek dla Nauczycieli w Manili (MANILA NAUCZYCIELE) | Virgilio Lacson | 1 | Większość |
Jedna patriotyczna koalicja marginalizowanych obywateli (1PACMAN) | Enrico Pineda | 1 | Większość |
Michał Romero | 1 | Większość | |
Siła Bayaning Atleta (PBA) | Mark Aeron Sambar | 1 | Większość |
Jerycho Jonas Nograles | 1 | Większość | |
Serbii w Bayan Party (SBP) | Ricardo Belmonte Jr. | 1 | Większość |
Poprawa społeczna i autentyczna interwencja w sprawie ubóstwa (1-SAGIP) | Rodante Marcoleta | 1 | Większość |
Kongresowa Partia Związków Zawodowych (TUCP) | Raymond Democrito Mendoza | 3 | Większość |
Pierwsza edukacja (1-ANG EDUKASYON) | Salvador Belaro Jr. | 1 | Mniejszość |
Ty przeciw korupcji i ubóstwu (YACAP) | Benhur Lopez Jr. | 1 | Mniejszość |
- ^1 Zrezygnowano 2 października 2017 r.
- ^2 Zrezygnował 30 października 2017 r. po powołaniu na stanowisko rzecznika prezydenta.
- ^3 Zrezygnował 11 lipca 2018 r. po tym, jak został mianowany podsekretarzem sprawiedliwości.
- ^4 Zmarł 23 września 2018 r.
- ^5 Zrezygnowano 21 listopada 2018 r.
- ^6 Zmarł 22 grudnia 2018 r.
Komisje
Organy konstytucyjne
Komisja | Senat | Izba Reprezentantów | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przewodniczący | Przyjęcie | Lider mniejszości | Przyjęcie | Przewodniczący | Przyjęcie | Dzielnica | Lider mniejszości | Przyjęcie | Dzielnica | |||||
Prowizja od nominacji | Tito Sotto * | NPC | Franciszek Pangilinan | Liberał | Ronaldo Zamora | PDP–Laban | San Juan | Julieta Cortuna | NAUCZYCIEL | Lista partii | ||||
Senacki Trybunał Wyborczy | Łaska Poe | Niezależny | Antonio Trillanesa | Nacionalista | Nie dotyczy | |||||||||
Trybunał Wyborczy Izby Reprezentantów | Nie dotyczy | Jorge Almonte | PDP–Laban | Misamis Oriental – 1st | Abigail Faye Ferriol-Pascual | KALINGA | Lista partii | |||||||
Rada Sądownictwa i Adwokatury | Richard J. Gordon | Niezależny | Nie dotyczy | Reynaldo Umali | Liberał | Orientalne Mindoro – 2. miejsce | Nie dotyczy |
*Pierwotnie Koko Pimentel (PDP–Laban) od 25 lipca 2016 r. do 21 maja 2018 r.
komisje senackie
*bardziej znany jako Komitet Błękitnej Wstążki .
Komisje Izby Reprezentantów
Komisja | Przyjęcie | Krzesło | Przyjęcie | Lider mniejszości | Liczba członków |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Konta | Nacionalista | Eileen Ermita-Buhain | Nacionalista | Richard Eusebio | 105 | ||
Reforma agrarna | Liberał | Rene Relampagos | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 40 | ||
Rolnictwo i Żywność | ANAC-IP | Jose Panganiban Jr. | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 65 | ||
Środki | NUP | Karlo Nograles | Agri | Salon Oreste | 125 | ||
Zasoby akwakultury i rybołówstwa | NUP | Luis Ferrer IV | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 55 | ||
Banki i pośrednicy finansowi | Nacionalista | Ben Evardone | Agri | Salon Oreste | 45 | ||
Podstawowa edukacja i kultura | Żaden | NAUCZYCIEL | Julieta Cortuna | 65 | |||
Służba cywilna i regulacja zawodowa | Żaden | Nacionalista | Richard Eusebio | 35 | |||
Poprawki do Konstytucji | Liberał | Roger Mercado | Aangat Tajo | Harlin Neil Abayon III | 35 | ||
Rozwój Spółdzielni | PRZERWA | Rico Geron | ALONA | Anna Marie Villaraza-Suarez | 25 | ||
Niebezpieczne narkotyki | Nacionalista | Robert „As” fryzjerzy | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 45 | ||
Ekologia | PDP–Laban | Estrelita Suansing | Liberał | Arlene B. Arcillas | 35 | ||
Sprawy gospodarcze | NPC | Artur Yap | Agri | Salon Oreste | 35 | ||
Energia | PDP–Laban | Lord Allan Jay Velasco | Agri | Salon Oreste | 65 | ||
Etyka i przywileje | Agri | Delphine Lee | Żaden | 25 | |||
Sprawy zagraniczne | Liberał | Linabelle Ruth Villarica | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 55 | ||
Gry i rozrywki | PDP–Laban | Gustavo Tambuting | UNA | Monsour del Rosario | 65 | ||
Dobre rządy i odpowiedzialność publiczna | PDP–Laban | Johnny Pimentel | Agri | Salon Oreste | 45 | ||
Przedsiębiorstwa rządowe i prywatyzacja | PDP–Laban | Jezus Sacdalán | Nacionalista | Richard Eusebio | 35 | ||
Reorganizacja rządu | Liberał | Henedina Abad | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 25 | ||
Zdrowie | NPC | Angelina Tan | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 65 | ||
Wykształcenie wyższe i techniczne | Liberał | Dulce Ann Hofer | NAUCZYCIEL | Julieta Cortuna | 65 | ||
Mieszkalnictwo i rozwój miast | PDP–Laban | Alfredo Beniteza | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 55 | ||
Prawa człowieka | Liberał | Wiśnia Deloso-Montalla | NAUCZYCIEL | Julieta Cortuna | 35 | ||
Rdzenne społeczności kulturowe i ludy tubylcze | Liberał | Nancy Catamco | Liberał | Arlene B. Arcillas | 25 | ||
Technologia informacyjno-komunikacyjna | NPC | Wiktor Yap | NAUCZYCIEL | Julieta Cortuna | 55 | ||
Stosunki międzyparlamentarne i dyplomacja | PDP–Laban | Rosemary Arenas | ALONA | Anna Marie Villaraza-Suarez | 45 | ||
Sprawiedliwość | PDP–Laban | Reynaldo V. Umali | Kalinga | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 55 | ||
Praca i zatrudnienie | NUP | Randolph Ting | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 40 | ||
Franczyzy legislacyjne | PDP–Laban | Franz Alvarez | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 45 | ||
Samorząd | NPC | Pedro Acharon Jr. | Liberał | Arlene B. Arcillas | 55 | ||
Rozwój Metro Manila | Liberał | Winston Castelo | Nacionalista | Richard Eusebio | 30 | ||
Sprawy Mindanao | CDP | Maxima Rodrigueza. Jr | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 60 | ||
Sprawy muzułmańskie | Żaden | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 20 | |||
Obrona i bezpieczeństwo narodowe | Aksja | Amado Espino Jr. | UNA | Monsour del Rosario | 65 | ||
Zasoby naturalne | Żaden | Agri | Salon Oreste | 65 | |||
Sprawy Pracowników Zagranicznych | Żaden | AKTY-OFW | Aniceto Bertiz | 35 | |||
Udział ludzi | Żaden | ALONA | Anna Marie Villaraza-Suarez | 25 | |||
Ludność i relacje rodzinne | UNA | Sol Aragones | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 25 | ||
Zmniejszenie ubóstwa | Żaden | Kalinga | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 25 | |||
Informacja publiczna | Żaden | Kalinga | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 35 | |||
Porządek i bezpieczeństwo publiczne | Liberał | Romeo Akop | Nacionalista | Richard Eusebio | 55 | ||
Roboty publiczne i autostrady | PDP–Laban | Celso Lobregat | Nacionalista | Richard Eusebio | 95 | ||
Rewizja przepisów Law | NPC | Marlyn Primicias-Agabas | Kalinga | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 25 | ||
Zasady | Nacionalista | Rodolfo Fariñas | Aangat Tajo | Harlin Neil Abayon III | 30 | ||
Rozwój obszarów wiejskich | PDP–Laban | Deogracias Ramos | Agri | Salon Oreste | 25 | ||
Nauka i technologia | NPC | Erico Arystoteles Aumentado | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 35 | ||
Rozwój małych firm i przedsiębiorczości | PDP–Laban | Piotr Unabia | ALONA | Anna Marie Villaraza-Suarez | 25 | ||
Służby socjalne | Liberał | Fryderyk Abueg | ALONA | Anna Marie Villaraza-Suarez | 35 | ||
Prawo wyborcze i reformy wyborcze | CIBAC | Sherwin Tugna | Kalinga | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 35 | ||
Turystyka | PDP–Laban | Lucy Torres | NAUCZYCIEL | Julieta Cortuna | 55 | ||
Handel i przemysł | NUP | Ferjenel G. Biron | Liberał | Arlene B. Arcillas | 55 | ||
Transport | Liberał | Cesar Sarmiento | Nacionalista | Richard Eusebio | 85 | ||
Sprawy i opieka społeczna weteranów | Liberał | Leopoldo Bataoil | Butil | Cecilia Leonila Chavez | 30 | ||
Sposoby i środki | Liberał | Dakila Carlo Cua | Agri | Salon Oreste | 75 | ||
Dobro dzieci | NPC | Aurora Cerilles | ALONA | Anna Marie Villaraza-Suarez | 20 | ||
Kobiety i równouprawnienie płci | Żaden | Kalinga | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 55 | |||
Rozwój młodzieży i sportu | Abono | Conrado Estrella III | PDP–Laban | Monsour del Rosario | 35 |
Zmiany w członkostwie
Senat
Zwolnienie członka | Wybory specjalne | Następca | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Członek | Przyjęcie | Data | Powód | Nazwa | Przyjęcie | Data | ||
Alan Peter Cayetano | Nacionalista | 17 maja 2017 | Powołanie na stanowisko sekretarza spraw zagranicznych | Żaden; miejsce do obsadzenia w wyborach w 2019 roku . |
Izba Reprezentantów
Przedstawiciele Okręgu
Dzielnica | Zwolnienie członka | Wybory specjalne | Następca | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Członek | Przyjęcie | Data | Powód | Członek | Przyjęcie | Data | |||||
Sulu–1st | Tupay Loong | NUP | 30 czerwca 2016 | Śmierć z powodu raka wątroby | Nie przeprowadzono żadnych specjalnych wyborów i nie wybrano zastępców. | ||||||
Las Pinas | Mark Villar | Nacionalista | 1 sierpnia 2016 | Mianowany Sekretarzem Robót Publicznych i Autostrad | |||||||
Basilan | Jum Jainudin Akbar | Liberał | 11 listopada 2016 | Śmierć z powodu zatrzymania akcji serca | |||||||
Prowincja Górska | Maximo Dalog | Liberał | 3 czerwca 2017 | Śmierć z powodu niewydolności nerek | |||||||
Batane | Henedina Abad | Liberał | 8 października 2017 | Śmierć z powodu raka |
Lista Partii Przedstawiciele
Członek | Przyjęcie | Data | Powód | Następca | Przejął urząd |
---|---|---|---|---|---|
Sitti Djalia Turabin Hataman | Anak Mindanao | 2 października 2017 r. | Zrezygnowałem z powrotu do życia prywatnego | Amihilda Sangcopan | 15 stycznia 2018 |
Harry Roque | Kabayan | 30 października 2017 r. | Mianowany na stanowisko rzecznika prezydenta | Ciriaco Calalang | |
Emmeline Aglipay-Villar | DIWA | 11 lipca 2018 r. | Mianowany podsekretarzem sprawiedliwości | Pepito Pico | 14 listopada 2018 r. |
Ciriaco Calalang | Kabayan | 23 września 2018 r. | Śmierć z powodu udaru mózgu | Paul Hernandez | 3 października 2018 |
Eugeniusz De Vera | Partylista ABS | 19 listopada 2018 r. | Wypada z rolek | Ullyses Garces | 3 grudnia 2018 |
Rodel Batocabe | Ako Bicol | 22 grudnia 2018 r. | Zginął w zasadzce | Ronald Ang | 15 stycznia 2019 r. |
Przepisy uchwalone
Było 136 ustaw, które wyszły z XVII Zjazdu. Niektóre z nich to:
- Ustawa Republiki 10923: Odroczenie wyborów filipińskich barangay i Sangguniang Kabataan, 2016
- Ustawa Republiki 10931: Ustawa o powszechnym dostępie do wysokiej jakości szkolnictwa wyższego
- Ustawa Republiki 10952: Odroczenie wyborów filipińskich barangay i Sangguniang Kabataan, 2016
- Ustawa Republiki 10962: Ustawa o czekach podarunkowych z 2017 r.
- Ustawa Republiki 10966: Uczynienie 8 grudnia dniem wolnym od pracy upamiętniającym święto Niepokalanego Poczęcia NMP
- Ustawa Republiki 11014: Pierwsza ustawa o Dniu Republiki Filipin Republic
- Ustawa Republiki 11053: Ustawa o przeciwdziałaniu hazingowi z 2018 r.
- Ustawa Republiki 11054: Prawo organiczne Bangsamoro
- Ustawa Republiki 11055: Ustawa o Filipińskim Systemie Identyfikacji
- Ustawa Republiki 11058: Ustawa o standardach bezpieczeństwa i higieny pracy